בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963

 

הערכת מצב

20/10/2014

תאים רדומים של דאעש ,יתעוררו בצפון אפיקה

ותוניסיה תהיה היעד הבא של

"מדינת האיסלאם"

עוקבה בן נאפע היה אחד המצביאים הבולטים בראשית תקופת האיסלאם, שעמד בראש צבא האיסלאם שכבש את צפון אפריקה בשנות ה-70' וה-80' של המאה השביעית. עוקבה היה ידוע בעוז רוחו, כמו גם במיומנותו הגדולה בשימוש בחרב, והיה דוגמה ומופת לחייליו ולפקודיו בעניין עריפת ראשיהם של לוחמי העמים הנכבשים. גבורתו זו זיכתה אותו במקום כבוד ברשימת גיבורי האיסלאם.

 

מזה שנתיים פועלת קבוצה של ג'יהאדיסטים באזורי הגבול בין תוניסיה ללוב, ומדי פעם תוקפים כלי רכב המשמשים את כוחות הביטחון התוניסאיים ומפילים מהם חללים רבים. קבוצה זו מכנה את עצמה – כמה מפתיע – "גדוד עוקבה בן נאפע". מאז שהחל לפעול, ידועה האג'נדה הג'יהאדיסטית של הגדוד, כמו גם יכולתו לגייס לוחמים, להצטייד בכלי נשק מגוונים ולהטיל את חיתתו על אזורים נרחבים. נהוג לשייך את הגדוד לקבוצה ג'יהאדיסטית רחבה ומוכרת, "אלקאעידה של המגרב האיסלאמי" – שלוחת "אלקאעידה" בצפון אפריקה.

 

אלא שלאחרונה עלתה שאלת נאמנותו של הגדוד, שכן הגיעו ידיעות שהנהגתו נוטה להישבע אמונים לח'ליף אבו בכר אלבגדאדי מנהיג "מדינת האיסלאם". שאלה זו חשובה לאור הפילוג – שעדיין קיים – בין "אלקאעידה" ומנהיגה אימן אלזוואהירי מצד אחד, ובין "מדינת האיסלאם" ומנהיגה הח'ליף אבו בכר אלבגדאדי. "מדינת האיסלאם" החלה את דרכה בשנת 2004 כסניף של "אלקאעידה" בעיראק ולאחר מכן חל פילוג. עתה, ובגלל המתקפה המערבית, עולים קולות הקוראים לשני הארגונים הג'יהאדיסטיים הסונים להתאחד כדי לעמוד יחדיו בפני מתקפת הכופרים.

 

בהקשר זה חשוב לציין כי אחד הכוחות הנלחמים נגד "מדינת האיסלאם" הוא צבא הפש-מרגה הכורדי. צבא זה נחל בחודשים האחרונים תבוסות במלחמתו נגד "צבא האיסלאם". אך בימים האחרונים זכו לוחמיו לכמה ניצחונות בשטח, בזכות נשק חדש וקטלני – בעיקר טילים נגד טנקים – שהגיעו אליהם מאיראן. עובדה זו מעניינת במיוחד נוכח היותה של איראן מדינה שיעית, והפש-מרגה הוא סוני. אבל בשלב זה שני הצדדים משתפים פעולה נגד מה שהם רואים כסכנה משותפת. ייתכן מאוד שהיה במערב, ואולי גם בוושינגטון, מי ש"עודד" את איראן לספק נשק מתקדם לכורדים, מתוך הבנה שכשיגיע הזמן לדון בתיק הגרעין האיראני, ייזכר לטובה הסיוע שלהם למלחמה נגד "מדינת האיסלאם".

 

זירה נפיצה

שר הפנים של תוניסיה, לוטפי בן ג'דו, גילה כי ארגון "אלקאעידה" העביר לאנשיו בצפון אפריקה הוראה לחסל כל מי שינסה להביא את רעיון "מדינת האיסלאם" לאזור שהיה עד היום "שייך" ללא עוררין ל"אלקאעידה".

 

גילוי זה מעלה לתודעה את סכסוך הדמים על אדמת סוריה המתנהל בין "מדינת האיסלאם" לבין "ג'בהת אלנוסרה", שקורבנותיו הם גם האזרחים הפשוטים שכל צד מנסה – באמצעיו האלימים – למשוך לצידו. פחדה של ממשלת תוניסיה, וגם של תומכי הג'יהאד, הוא שמאבק דומה על אדמתם יביא לחיסולים המוניים כפי שמתרחש בסוריה, לא רק באזורי הגבולות של תוניסיה, במזרח עם לוב ובמערב עם אלג'יריה, אלא גם במשכנות העוני בפרברי הערים שאוכלוסייתן דתית למדי.

 

השמות הבולטים בין תומכי "אלקאעידה" באזור הם עבד אלמאלכ דורקדאל האלג'יראי, ולוקמאן אבו צח'ר התוניסאי. לשמחתם, ארגון "מדינת האיסלאם" עדיין לא הוכרז רשמית בתוניסיה, אך יש סימנים מעידים על התגברות נוכחותם של אנשים הנוטים לארגון זה. הדבר מופיע באמצעי התקשורת החברתית בצורת דברי שבח והתפארות במעשי "מדינת האיסלאם" בסוריה ובעיראק, והזדהות עימה, עם מטרותיה והאמצעים שהיא מפעילה.

 

אבל הסכנה המוחשית יותר נשקפת לתוניסיה ממאות תוניסאים ששבו משדה הג'יהאד בסוריה ובעיראק, אחרי שצברו ניסיון רב בפיצוץ, חבלה, מיקוש ושחיטה, ולאחר שעברו אימונים נוספים במחנות הג'יהאד בלוב. אלה, אם יצטרפו לגדוד "עוקבה בן נאפע", יהפכו אותו לסניף התוניסאי של "מדינת האיסלאם". למעשה, ייתכן שזה כבר קרה, שכן יש ידיעה על כך שהגדוד נשבע אמונים לח'ליף אבו בכר אלבגדאדי וקרא לו "להתקדם, לחצות את הגבולות ולרסק את כסאות העריצים הכופרים בכל מקום."

 

המדינה התוניסאית רודפת את הגדוד מאז שהחל לפעול באזורי ההרים שבגבול תוניסיה-אלג'יריה, במיוחד בהר אלשעאנבי, ולאחר שהצליח להרוג עשרות חיילים ושוטרים. רדיפת הארגון חשובה במיוחד לאור תוכניתה של הממשלה לקיים בחירות לפרלמנט ולנשיאות במהלך אוקטובר ונובמבר השנה.

 

תוניסיה רואה במלחמתה נגד הג'יהאדיסטים מאבק של חיים ומוות, בעיקר נוכח האירועים בסוריה ובעיראק. בשנה האחרונה נעצרו – על פי טענת שר הפנים של תוניסיה – יותר מאלפיים טרוריסטים, כרבע מהם אנשים ששבו מהג'יהאד בסוריה ובעיראק. לטענתו, למנגנוני הביטחון התוניסאים יש נוכחות צפופה בקרב האוכלוסייה, ואנשיו איתרו ניסיונות לבצע פעולות טרור במדינה במהלך חג הקורבן שנחוג בימים אלה. כוחות הביטחון ערכו מעצרים המוניים בשכונות העוני של הערים בקרב חשודים המהווים תאי טרור רדומים.

 

אלא שהבעייה העיקרית של תוניסיה היא שגבולותיה עם לוב ואלג'יריה הם על המפה בלבד, ובשטח מדובר באזורים הרריים שלכלי הרכב של הצבא אין בהם יתרון על חמורים, פרדות או אנשים עמוסי נשק ותחמושת, הצועדים בביטחה בשבילים צרים, תלולים ומפותלים, בדומה לג'יהאדיסטים בסיני שהצבא המצרי אינו מצליח להשתלט עליהם.

הממשל בתוניסיה אינו דיקטטורה אלא במידה רבה דמוקרטיה שבה משתתפות מפלגות, חלקן בעלות אופי חילוני ליברלי, וחלקן דתי איסלאמי, ורבים מהפוליטיקאים מושחתים. לכן המערכת שבירה ופריכה, ומשברים פוליטיים מלווים את המדינה מאז שסולק נשיאה זין אלעאבדין בן עלי בינואר 2011.

 

כלכלתה של תוניסיה מקרטעת, ומגזרים רבים חשים שהדמוקרטיה לא שיפרה את מצבם האישי והכלכלי. הציבור החילוני עדיין מזדהה עם המדינה במידה רבה, אך המגזרים הנוטים לאיסלאם קרובים יותר לקבל את הפתרון האיסלאמי לתחלואי החברה והמדינה. המרחק בין הפתרון האיסלאמי ובין האג'נדה של "אלקאעידה" ו"מדינת האיסלאם" הולך ומצטמצם ככל שהמשברים הפוליטיים, שתוניסיה סובלת מהם, מתארכים.

 

לא ברור אם המערב יכול לסייע בשלב זה לממשל בתוניסיה, מעבר לסיוע מודיעיני חשאי על התארגנויות וקבוצות ג'יהאדיסטיות, שכן כל סיוע מערבי גלוי מערער את הלגיטימיות המוגבלת של הממשל בעיני הנאמנים לאיסלאם. אלא שברור שאם הממשל התוניסאי ייכשל במאבק נגד הג'יהאדיסטים – "אלקאעידה" או "מדינת האיסלאם" –יישאב המערב למהומה שתיווצר בדיוק כפי שנשאב לתוך הביצה הטובענית בעיראק ובסוריה.

 

הסכנה הנשקפת מתוניסיה לאירופה רבה בשל הקרבה הגיאוגרפית ביניהן. סירת מחבלים חמושים יכולה לעבור את המרחק מתוניסיה לאיטליה במשט מהיר של לילה אחד. לכן, קרוב לוודאי שהתערבות אירופית בתוניסיה תתרחש בשלב מוקדם בהרבה מזו שבסוריה ובעיראק.

ללא ספק, הגיע הזמן לנסח מחדש את דיני המלחמה ואת האמנות הבינלאומיות העומדות בבסיסם הנוגעים לניהול קונפליקטים, כשאלה התנהלו בין צבאות ומדינות. דינים אלה אינם רלוונטיים למלחמה העכשווית, שבה מדינה מודרנית מוצאת את עצמה נלחמת נגד מיליציות הפועלות בשיטות ונורמות הלקוחות מהמאה השביעית.

 

מושגים כמו "הרחקת הלחימה מאזרחים", "זכויות אדם של לוחמים" ו"יחס לשבויים" – שנקבעו באירופה אחרי מלחמות העולם, איבדו את הרלוונטיות בשנים האחרונות. במרבית המלחמות בעשרים השנה האחרונות מעורבים ארגונים שהדין הבינלאומי והאמנות הבינלאומיות חסרי כל משמעות בעיניהם. תפקידן של מיליציות אלה הוא לשתק את הצבאות הסדירים הנאלצים, להילחם נגד לוחמים לבושי בגדים אזרחיים המתחבאים באזורים מאוכלסים, כדי להימנע מפגיעה, תוך ניצול הרגישות הרבה של מדינות מודרניות לפגיעה באזרחים שלווים.

 

תוניסיה עלולה להיות שדה הקרב הבא שבו שוב יפלו חלל המושגים המערביים על ניהול מלחמה.

 *************************************************************************************************


 

הצוללות שלנו

ישראל הופכת למעצמה השלישית בעולם, שיש לה ארמדה כזו של צוללות המשגרות טילים. אילו צוללות המסוגלות לשגר טילים ארוכי טווח, של 1,500 ק"מ ויותר, פוטנציאלית גם טילים גרעיניים, מתוך המים, מבלי לעלות כלל למעלה. רק לארצות הברית ולרוסיה יש יותר מחמש צוללות כאלה, ובכך עוברת ישראל את סין, אנגליה וצרפת. עם עוצמה כזו ישראל היא שומרת המעמקים באיזור שלנו, והסדר.

ישראל, שולטת בגלים! צוללת הטילים הששית שלנו והצלילה למעמקים חדשים !!!

מאת ד"ר גיא בכור

כיצד קרה שבריטניה, אי מבודד ולא גדול במיוחד, הצליחה להפוך למעצמה ימית משנת 1692 ועד למלחמת העולם השניה? ובין השנים 1805 ועד למלחמת העולם הראשונה איש לא העז עוד לקרוא תיגר על בריטניה "השולטת בימים"?

בריטניה הפכה למעצמה ימית דווקא בגלל היותה אי מבודד במים. בעוד מדינות הקונטיננט באירופה נאלצות להקים צבאות יבשתיים חזקים, וביצורים יקרים, כדי להגן על גבולותיהם, בריטניה היתה פטורה מכך, בשל היותה אי, המוקף במים. וכך היא הקדישה חלק גדול מתקציבה להקמת הצי החזק, בעוד שהצבאות האירופיים כמו ספרד או צרפת חילקו את התקציב בין היבשה החשובה לים. הצי הזה הפך את בריטניה למעצמת סחר בינלאומית, שהגנה בהצלחה על קווי המסחר הבינלאומיים שלה, והגיעה לכל קצות העולם של אז.

בשנת 1805 תכנן נפוליאון לפלוש לבריטניה דרך הים, יחד עם צי ספרדי גדול. אלא שנפוליאון לא הבין הרבה בקרבות ימיים. הארמדה הצרפתית-ספרדית הגדולה נתקלה בצי הבריטי בפיקודו של האדמירל נלסון ליד טרפלגר (דרומית מערבית לחופי ספרד), ושם נערך הקרב הימי האדיר, שנגמר בניצחון בריטי מוחלט, אם כי נלסון עצמו נהרג בקרב.

במשך כמאה שנים מאז, שום מדינה לא העזה עוד לקרוא תיגר על עוצמתה הימית של בריטניה, והיא היתה חופשיה לנהל את הסחר שלה בכל רחבי העולם.

גם ישראל היא סוג של אי, וגם העתיד שלה נמצא בים, אם כי לא באופן שהערבים תכננו לה פעם.. בים נמצאים השטח העתידי שלה, האנרגיה שלה, הקשר לאירופה, הביטחון והיזמות.

כבר ביולי 2011 הערכנו באתר שלמרות הסירוב הגרמני, הם בכל זאת יתרצו וימכרו לישראל צוללת "דולפין" ששית, זו צוללת טילי השיוט המתקדמת בעולם, שלישראל יש כבר שלוש כמותה, עוד שתיים אמורות להגיע השנה ובשנה הבאה, וכעת הששית.

מדוע זו הפתעה נעימה? משום שגרמניה הסכימה גם לסבסד את מחיר הצוללת הששית, כפי ששתה עם הקודמות: השתיים הראשונות ניתנו לישראל במתנה מגרמניה, בשלישית שילמו הגרמנים חצי מחיר, ברביעית והחמישית שליש מחיר, וכך גם בששית. אין מניעה שגרמניה תמכור לישראל עוד צוללות מתקדמות, ובמאמר ההוא דיברתי על עשר, שיבטיחו את עוצמתה האדירה של ישראל לעשרות שנים. עלות כל צוללת כחצי מליארד דולר, אך המחיר יכול לזנק עד ל- 850 מליון, עם ציוד מתקדם. ישראל קבעה דרישות מיוחדות בצוללות שלה, והיא עצמה התקינה בהן מערכות מתקדמות וסודיות. הצוללת הששית תהיה המתקדמת מכולן, והשהות שלה במים העמוקים תהיה הארוכה מכולן.

בכך תהיה ישראל למעצמה השלישית בעולם, שיש לה ארמדה כזו של צוללות המשגרות טילים. אילו צוללות המסוגלות לשגר טילים ארוכי טווח (למשל טיל השיוט הישראלי "דלילה", תוצרת התעשייה הצבאית), של 1,500 ק"מ ויותר, פוטנציאלית גם טילים גרעיניים מתוך המים, מבלי לעלות כלל למעלה. רק לארצות הברית ולרוסיה יש יותר מחמש צוללות כאלה, ובכך עוברת ישראל את סין, אנגליה וצרפת. עם עוצמה כזו ישראל היא שומרת המעמקים באיזור שלנו.

אף מדינה באיזור שלנו אינה יכולה לרכוש כלי לחימה בכאלה מחירים. עוצמתה הכלכלית של ישראל מאפשרת זאת.

מילה על הגרמנים. זה לא דבר של מה בכך שהם מסכימים לממן חלק מן הצוללת הששית (בסך 135 מליון אירו), כאשר הם עצמם מקצצים את הצבא שלהם באופן אכזרי, בשל הקשיים הכלכליים. גרמניה התנגדה למכור לישראל צוללת ששית, ורק התערבותו של בנימין נתניהו אצל הקנצלרית מרקל, ידידה גדולה של ישראל, שינתה באופן מפתיע את התמונה.

2. האיראנים עוקבים אחר הדיווחים מגרמניה על עוד שלוש צוללות טילים לישראל, כאשר להם אין אף צוללת טילים הדומה לזו, וגם לא תהיה להם. הם מבינים שעוצמתה של ישראל מזנקת, ואין להם מענה לכך. בשל זאת, הם מנסים להראות שיש להם אלטרנטיבה. צוללות קילו מיושנות שלהם מסתובבות לאחרונה בים האדום, כהתרסה לנוכחות הישראלית ארוכת הטווח. זו הסיבה שאניה שלהם חצתה את תעלת סואץ ועברה בים התיכון, להפגין שהאיראנים גם הם מעצמה.

3. עד היום הצליחו האיראנים להפיק מודיעין מתוך שטח סוריה. במחנות של האיראנים שבסוריה, הותקנו מנגנוני האזנה וציתות, כולם מכוונים לעבר ישראל. אך המשטר של אסד מתנדנד, והנכסים האיראניים בסוריה עלולים להתנדף, שכן המורדים הסונים מתעבים את איראן, ועלולים להיהפך לאויביה. מכאן הצורך של האיראנים לפתח אלטרנטיבות מודיעין ומעקב דרך הים. גם ישראל וגם סוריה מקדמות את חילות הים שלהן, בשל מצוקה על הקרקע.

4. האם יתכן ומדינה ערבית מוכרת את הצוללות האלה לישראל? כיום שולטת במספנה שבונה את הצוללות הגרמניות ממשלת אבו דאבי, שקנתה את המספנה. אם היתה רוצה, היא היתה מטילה וטו על החלטת גרמניה למכור לישראל, אך וטו כזה לא הגיע, משום שאבו דאבי שמחה שכוח צבאי ישראלי יתעצם מול איראן, אוייבתה, מה גם שמדובר בעיסקה מסחרית למטרות רווח. אלה עסקים, והמספנה הזו תשמח אם ישראל תקנה עוד צוללות, ככלות הכל אין הרבה מדינות שיכולות להרשות לעצמן מחירים כאלה.

5. סן צו כבר גילה איך בונים הרתעה: אם האויב שלך מעריך שייגרם לו נזק כבד אם יתקוף אותך, הוא יבלום את עצמו. וזו משמעות הצוללות: איראן תוכל אולי לתקוף את ישראל באמצעות טילים, ולפי תפיסתה אפילו לשאוף להשמידה, אך היא גם תדע שהמחיר עלול להיות קיומי מבחינתה. גם אם יושמדו יכולות ההגנה והתקיפה של ישראל במתקפה כזו, המהלומה על איראן תגיע מן הים, והיא תגיע בוודאות. אם איראן מבינה שהיא עצמה לא תתקיים אם תתקוף את ישראל, או שהיא תשלם מחירים נוראיים, היא לא תעשה זאת. ואכן, בעיתונות העולם נכתב שצוללת ישראלית אחת משייטת כל העת מול חופי איראן, וזו ההרתעה. כאשר המספר יגיע לשש צוללות ואולי ליותר, המשמעות היא שליטה ישראלית על המרחב העצום שלנו כולו.

הכוח הצרפתי-ספרדי נערך בטור של שתי שורות מול האניות הבריטיות המתקרבות. תוכניתו היחודית של נלסון היתה לתקוף דווקא את האניות שבשורה האחורית. מדוע? משום שהוא נעזר ברוח המערבית, שבאה מן הגב של האוניות שלו. כיוון שהן הפליגו נגד הרוח, התקשו אניות השורה הראשונה של הצרפתים לצאת לעזרת אניות השורה האחורית, ובכך נשבר הכוח שלהן. זו היתה תוכניתו של נלסון מראש, והיא הצליחה. בקרב, כמו גם בחיים, אין תחליף לניסיון ולמצביאות. אחד הצבאות היחידים בעולם שאין בו לימודי מצביאות מסודרים, שם מלמדים את גאונות קרבות העבר, הוא צה"ל.

"שלטי בריטניה בגלים", ההמנון הפטריוטי הבריטי, המזוהה כל כך עם הצי הבריטי, תפארת הצבא המלכותי. בקרב טרפלגר איבדו הצרפתים-ספרדים 18 ספינות, ויותר מ- 7,000 מן הלוחמים שלהם נהרגו, נפצעו או נשבו. לבריטים לא אבדה אף ספינה, והם יצאו מן הקרב עם 1,600 הרוגים או פצועים.

6. לפני כמה שנים פורסם שגם המצרים מעוניינים לרכוש צוללות דולפין מגרמניה. הצוללות המצריות מיושנות ועלובות, ומצרים נלחצה מכך שישראל שולטת במעמקים, בעוד שלה אין מענה. אלא שהמשא ומתן הזה לא התקדם, עד כמה שידוע, ועכשיו למשטר הצבאי לא נותר כסף כדי לקנות צוללות כאלה, העולות הון. לקיום אין לו כסף, והדבר הזה מקומם את המשטר הצבאי במצרים, שנאלץ להבין את מקומה החדש של ארצו.

מילת אזהרה: בעבר חצו צוללות ישראליות את המים הרדודים של תעלת סואץ, גלויות לעיני כל. כעת, כאשר התעלה הזו אינה מאובטחת עוד מטרור המגיע מסיני, יש לשקול את המעבר הזה מחדש.

7. ישראל עובדת בחשאי, כך פורסם בעולם, על בניית צוללות זעירות ללא צוות, וזו תהיה המילה החדשה בעולם הנשק והצבא של השנים הבאות. ישראל מובילה את העולם עם טכנולוגיית המטוס ללא טייס, וכך עשוי לקרות גם בים. כפי שארצות הברית לא תייצר עוד מטוס תקיפה מאוייש, כך גם עולם הדממה עובר לרובוטיקה.המשמעות היא, למשל, שהות בים ללא הפוגה, ובמרחקים עצומים. במילים אחרות, זו תהיה עוד סיבה מדוע ישראל תיהפך למעצמה ימית בתחום הזה.

ברור שצוללות זעירות כאלה ימכרו לאחר מכן בעולם, ויכניסו כסף רב לישראל, כפי שקורה גם בתחומי הנשק האחרים, למשל "כיפת ברזל" או "מעיל רוח" להגנה של טילים נגד טילים על גבי טנקים. ישראל הפכה את מגרעותיה ליתרונות, והיא מוכרת את הפיתוחים הצבאיים, אותם היא נאלצת להמציא בשל האיומים הנמשכים עליה. ההתקפות על ישראל הופכות ליתרון בתחום הנשק למכירה, משום שישראל יכולה לטעון שהנשק שלה עבר טבילת אש.  ישראל היא יצואנית הנשק הרביעית בעולם, על פי הערכות בינלאומיות.

8. חיל הים עובר בשנים האחרונות שינוי קונספטואלי חשוב: ממשמר החופים (שגם זה חשוב) לזרוע האסטרטגית של ישראל ושל צה"ל, במידה לא פחותה מעוצמת חיל האוויר. הצוללות שלנו מגיעות לכל מקום בעולם, בוודאי באיזור הזה, ולאויבים אין בינתיים מענה סביר. משמעות הדבר שינוי חשיבתי מוחלט. מחיל זניח יחסית, לחיל מרכזי, עם שימושים מתוחכמים שלו, שלא היו בעבר, פוליטיים, צבאיים ופסיכולוגיים. מעכשיו הוא יצטרך להגן גם על מתקני הגז והנפט של ישראל במימי הים התיכון.

9. וזו נקודה מעניינת: הצוללות האלה עובדות על הפראנויה של האיראנים. הם לא רואים אותן, והים שקט לגמרי, אך יש דיווחים שהן עוגנות, או לפחות חלקן, מול חופיהם; הן מחדירות, אולי, פעילים ישראליים לתוך איראן, והדבר משחק במוחם של האיראנים. הם לא רואים דבר, אך הם סבורים שהצוללות זוממות כל העת משהו, מסתובבות אצלם בבית, וזהו העונש הגרוע ביותר, להיות קורבן לפראנויות ולפחדים שלך.   מטבעה המסתורי, הבלתי נראה, הצוללת מעוררת פחדים, ובקרב הפסיכולוגי הזה השלטון באיראן מתיש את עצמו.

10. האיראנים כעסו על הגרמנים, בשל עיסקת הצוללת הששית, משום שהם במצוקה צבאית ואזרחית. אין להם מענה טוב לבעיית צוללות הטילים, למרות הרעש שהם עושים בתקשורת, במכוון. אין להם טכנולוגיה לפתח צוללות מעין אלה, או כסף. כל צוללת עולה הון, וזהו כלי הנשק היקר ביותר שיש לצה"ל (שאלה מעניינת: האם אפשר לבטח את הצוללות?), אך ההשקעה היא משתלמת. היא בעצמה מונעת מלחמה, שכן האיראנים מורתעים, ואין עוד פחד לאויבים שלנו כמו הפחד מן הצוללות שבעולם נטען שהן נושאות כבר טילים גרעיניים מוכנים לשיגור. החשש הזה מהשמדה בידי ישראל הוא אחת הערובות החזקות ביותר ליציבות בה אנחנו חיים, במזרח תיכון מסוכן ומזועזע. יש השקעות שלא נמדדות בכסף, וצי הצוללות שלנו הוא כזה.

 כבר נאמר בסיסמת  חיל הים:    ם:    

"עוד לא נוצח עם ששלט בים"
******************************************************************8

בתורה כתוב,,

שלח את לחמך על פני המים

יבוא יום ותמצאנו,ותשבע ממנו, כפליים,,!!

*********************************

בחודש פברואר 1976 (הייתי מג"ד) ומפקד הגזרה

הייתי נכנס בלילות כדי ללמד את ידידינו לעתיד( הנוצרים)

במרג" עיון ,(בלבנון),,על התותחים (שהיו בקיבוצים )והענקנו להם אותם בחינם,

כסיוע,,בכדי שיתגוננו מול המחבלים שישבו  מעליהם ,ושלטו "ממבצר הבופור"

אבא של בריג"ית הזמין אותי כשסיימתי בשעה,,04,00 ,,אל ביתם,לכיבוד

(ירד גשם שוטף) תוך כדי הארוחה הייתה הפגזה מהבופור,ופגז אחד פגע

בפינת גג  הבית ובריג"ית,,בת ,ה,,12,ואמה,נפצעו

ואנחנו  הגברים שישבנו בחדר ששימש גם כבית קפה,, ניצלנו,,אני קמתי

עזבתי את הכול ,,הרופא שלי חבש אותן ,,הכנסנו את בריג"ית ואת אמה  לנגמ"ש ודהרנו תחת אש למטולה,,ומשם,,שלחנו אותן בהשגחת הרופא  לבית החולים ,,

ובמסגרת תפקידי בשנת ,,1982,,ביקרתי את המשפחה,,האימא היתה מאוד חולה

שוב דאגו חברינו , לפנותה לבית החולים בצפת עם בריג"ית,,(שהייתה כבר בת,,18)

וישבה לצידה בבית החולים,,23,,ימים,,ודאגנו לשכן אותה ואת אביה במוטל כנען

 ללא כול תמורה או תשלום,,( וטופל בהם,, כאשר ,,הכול כלול,,)

בקיצור רבותי (הסיפור ארוך מאוד) השם המקורי של בריג"ית הוא,,(נורה סמעאן)

ובשנת,,1989,,בריג"ית הייתה כבר בת,,25,,ובלי ההורים(שנפטרו ונקברו בארץ)

היא היגרה לארה"ב,,והנה התוצאות,,תצפו בהופעתה באו"ם שהייתה אתמול,,!!

**********************************************************************************************

תמיד התייחסתי לתפקידי כפיקדון על צווארי מאלוהים

ותמיד הקדשתי למשימות, את כול החושים והאמצעים

ותמיד השתדלתי  לעשות  ככול האפשר ,מעשים טובים

ותמיד הסתמכתי על האינטואיציה העצמית שהעניק לי אלוהים

בשעות הקריטיות,, ובמצבים הקשים והמסוכנים

בברכה ממזיאד עבאס,אלוף משנה במילואים

**********************************************************************

ולהלן (נורה סמעאן)  שהיא בריג"ית  גבריאל ,באחד הנאומים,,!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=QBZkOIAsKF4#t=247

14/09/2014

 

 ********************************************************************************************************

 

לכבוד ידידינו במועצה לשלום וביטחון

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA

 

תבורכו על מאמציכם,, להסדרת העניין

צוק העיתים יהיה יותר קשה מצוק איתן

אבו מאזן "מחבל" במקצועו,,,ונהנה מהאתנן,!

בזכות המבצע ובזכותנו הופך למוביל,,וראשו בענן

חמאס תשרוד כזרועו הצבאית באישור,,וכך מתוכנן

והטילים שלהם העתידיים יישאו ראש מלוכלך ומסוכן

הטילים יהיו רעילים והאוויר ישפיע גם מעל לבית שאן,!

מסביבנו כיום ,,מדינות של טרור,,וחמאס יוגדר כלוחם מחונן

כי בכול הקשור לשנאת ישראל יש הסכמה מלאה גם בתימן

איש לא יוותר על זכות השיבה,,ומיליוני הפליטים,,73,,ק"מ מכאן

ועל סמך הצהרות מאבו מאזן וחמאס ,הכינו את מפתח הבית הישן

ישנן עובדות שחייב כול יהודי לזכור אותן בכול רגע,,בכול שעה,,וזמן

*****************************************************************

שמדינתנו היקרה קמה על הריסותיהם,, של מאות הכפרים הערביים

ומי שהרסת את ביתו,,"טבעי הוא" שלא יאהב אותך,,ואם תהיה אלוהים

לכן על ישראל להישאר חזקה כמעצמה,,להתגונן וליזום תמיד, מבצעים

בצניעותי, ולהערכתי,, ,אני בטוח,,, שעל חרבנו נחיה עד אחרית הימים

הערבים מתרבים כמו נמלים,,ועל הילדים,,, הם בונים מהלכים עתידיים

במדינתנו המטומטמת הם מתחתנים,,בניגוד לחוקים,,עם שלוש נשים,!

והמדינה מציפה אותם,מהביטוח הלאומי,,בהרבה מאד ,,הטבות,וכספים

ערבי ישראל יהוו את סכנת העתיד,בניצול הדמוקרטיה,,ללא קוים אדומים

בהשראת השמאל היהודי,,גדל דור של ערבים ,חצופים,,חכמים,,ומסוכנים

אם חס וחלילה תטה כף המאזניים לרעתנו,,כולם יפעלו ,,מבחוץ ומבפנים,!

חג שמח,,לכם,, ולכול בית ישראל,מיגאל מזיאד עבאס,,אלוף משנה במילואים

נקראתי ,,"גם נער הפלא של שנות הארבעים" שתמיד כתב,, רק בחרוזים,,!!

13/10/2014

 ********************************************************************************************

כך נכתב במדור העיתונות,,ע"י סימה טלמון,,ב,,30/11/2007

 

רמבו דרוזי בשירות צה"ל :

 *************************************************

מבצעי הגבורה של מזייד עבאס זיכו אותו בצל"שים,

 

לא רק בשלוש ממלחמות ישראל לקח מזייד חלק - במבצע סיני, במלחמת ששת הימים, ובמלחמת יום כיפור - אלא גם בשורה ארוכה של פעולות ומבצעים, ועל שניים מהם זכה בעיטורי גבורה. הראשון התרחש בלילה אחד של אפריל, 1964. בלילה ההוא נשלח מזייד, בראש חוליית לוחמים, לארוב לחוליית מודיעין מצרית. המקום בו הונחה למקם את המארב נתגלה כבלתי-יעיל, ולאחר התלבטות, ולמרות אזהרת המפקד כי יועמד על כך לדין, מיקם את המארב במקום אחר. האינטואיציה של מזייד פעלה את פעולתה: חוליית האויב הגיעה בדיוק למקום בו ארבו לה, וכשקרבה למרחק עשרה מטרים מהמארב הצה"לי, פתחו מזייד וחבריו באש לעברה. שניים מהמסתננים נהרגו במקום, בעוד הבכיר שביניהם נמלט על נפשו. מזייד רדף אחריו, אך מעצור בנשק מנע ממנו לפגוע בנמלט. המצרי ירה לעברו ופצע אותו. מדמם וכואב התנפל עליו מזייד, ובמהלך התגוששות האכזרית ניסה המצרי לעקור את עיניו. "הרגשתי שאני נלחם על חיי", אומר מזייד, שבסופו של המאבק גבר על המצרי. על מעשה הגבורה הזה קיבל צל"ש מאלוף פיקוד הדרום, צבי זמיר.

 

בשנת 1975 נעטר מזייד בעיטור נוסף: לילה אחד קיבל ידיעה על פריצה שנתגלתה בגדר הגבול, מצפון לאדמית. מזייד הורה על הזנקת מטוס שיאיר בנורים את האזור, ובעצמו מיהר לנסוע לגדר. הכוחות הגדולים שסרקו את האזור קבעו שהשטח נקי, אך האינטואיציה של מזייד אמרה לו אחרת. במהלך סריקות שערך באזור לבדו, הבחין בתוך שוחה בארבעה ראשים מבצבצים, ובקני רובים. לרגע חשב שמדובר בחיילי צה"ל, אך משהושלך רימון לעברו עמד על טעותו, זינק לתוך התעלה, ירה והרג את כל הארבעה, שמחקירת האירוע עלה, כי ארבו לרפול, אלוף פיקוד הצפון. הפעולה הזאת זיכתה את מזייד בעיטור לוחמי המדינה,

 ובביקור מיוחד  של רפול בביתו של מזייד,,העניק לו רובה קלצ"ניקוב,,שהיה שייך

לאחד מארבעת המחבלים שהרג,,,,"למזכרת",,,כי הקליע של מזייד היה תקוע בתוכו,

 

 

 

 

 ******************************************************************************************************

לכבוד ראש השנה ,,,איחולים וברכות

במחילה ובסליחות,,מתוך הסוכות

*********************************

מדינתנו קטנה, ומוקפת גבולות

אבל עוצמתה כאחת המעצמות

נחשבתי ממקימיה,לכול הדעות

כנער הפלאים ,,שעשה נפלאות

וכיום אני אחד ,שפרש לגמלאות

נדהם  מניהולה עם כל הטעויות

השמאל והערבים,מהווים סכנות,!!

ערבי ישראל הגזימו בהתבטאויות

צריך להרבות בבניה ,בהתנחלויות

כי כל התנחלות שווה לשתי אוגדות

השלום ,לעולם לא יהיה עם הרשות

ובינינו לבין ירדן,,צה"ל,,הוא, שישלוט,!

ופלסטין תקום ברצועה,עם כול הזכויות

להתרחב לכיוון מצריים בהתאם להבנות

ואת הפליטים מאיו"ש,,גם ,תחויב לקלוט

****************************************

ושהחכמים יפסיקו לברבר בתקשורת ולגלות סודות

כמו שהעניקו במבצע,צוק איתן, לחמאס  "הצלחות"

************************************************

מי ייתן ומדינתנו היקרה תישאר כקוץ בעיני השכנות

ושהרמטכ"ל הבא ימונה על פי כומתתו ונעליו האדומות

ולא חשוב מי יהיה,"מהצנחנים,,"רק שלא יהיה איזינהווופט

בברכה מ"מזיאד עבאס,"מ,ג"ת,,כשתי אצבעות ממעלות,!!

05/10/2014

 ****************************************************************************************************

איציק מורדכי ,,איש יקר

היה מפקד,וגם אדם הגון וישר

התרסקותו נעשתה באופן מוזר

את החווה הסינית ,,מי לא הלל  וזכר

חבל שהתקשורת כאן חסרת, נימוס ומוסר

שופטת ומענישה,,והציבור מתנפל כסדיסט ואכזר

*********************************************************************************************************

 

תודה  לך על התנין

דבר שמרשים וגם מרנין

זרועה ארוכה,,שתגיע לסין

אבל לא תשתיק את,טיבי וחנין

ובמדינתנו "הדמוקרטית"  את סכנין

ואת השמאל הישראלי שתוקע לנו סכין

ערבי ישראל,,הינם סכנת העתיד לשמאל ולימין

 

 *******************************************************************************************************

,,בעקבות השתתפותך עם ותיקי נהרייה,, בהיכל התרבות,,ב,,16/9/2014

*******************************************

ליגאל-מזיאד עבאס היקר,

אתה כל כך מרגש! תודה לך על שכתבת, תודה על שיריך הנפלאים, ותודה על מעשיך בצה"ל ומחוץ לצבא למען כולנו.

תודה שהגעת אתמול וסיפרת למאות הצופים את חלקך הסיוע ליחיעם הנצורה. מגיע לך, ולאביך, לא רק כבוד ואהבה, אלא רגשי תודה של ישראל כולה.

בתיאום עם עמוס גלעדי נבוא, אישאללה, לבקר אותך. ואם תסכים – גם להזמינך למועדון שלנו לדבר על קורותיך.

שלחנו לכל חברי מועדון רוטרי שבו אנחנו חברים  את הנאום של בריג'יט באו"מ  בצירוף דבריך. ההדים עצומים.  ברשותך נשלח גם את השירים שלך.

תודה לך שוב, למשפחה וילדים הממשיכים את דרכך המפוארת.

 

דפנה ושאול שאשא

 ******************************************************************************************

 

בתורה כתוב,,

שלח לחמך על פני המים

יבוא יום ותפיק ממנו תועלת כפליים

*********************************

בשנת  1976   (הייתי מג"ד) ומפקד הגזרה

הייתי נכנס בלילות כדי ללמד את ידידינו לעתיד( הנוצרים)

במרג" עיון ,(בלבנון),,על התותחים שהענקנו להם בחינם,

כסיוע,,בכדי שיתגוננו מול המחבלים ששבו  על ידם "בבופור"

אבא שלה הזמין אותי כשסיימתי בשעה,,04,00 לביתם לאכול

(ירד גשם חזק) תוך כדי הארוחה הייתה הפגזה מהבופור

חצי הבית נהרס ובריג"ית,,בת ,,ה,,12,ואמה,נפצעו

ואנחנו  הגברים שישבנו בחדר ששימש גם כבית קפה ניצלנו,,

לקחנו את האימא למטולה,,ומשם,,שלחנו אותן לבית החולים בצפת,,

בשנת ,,1982,,ביקרתי את המשפחה,,האימא היתה מאוד חולה

שוב דאגו חברינו , שתפונה לבית החולים עם בריג"ית שהייתה כבר בת,,18

וישבה לצידה בבית החולים,,23,,ימים,,ודאגו לטפל בהן כשהכול כלול,,

בקיצור רבותי (הסיפור ארוך מאוד)

בשנת,,1989,,בריג"ית הייתה כבר בת,,25,,ובלי ההורים(שנפטרו ונקברו בארץ)

היא היגרה לארה"ב,,והנה התוצאות,,תצפו בהופעתה באו"ם שהייתה אתמול,,!!

תמיד רצוי לעשות מעשים טובים ,,בברכה ממזיאד עבאס,,14/09/2014 

 

 בריג"ית גבריאל

 ****************************************************************************************


 

לכל הידידים והידידות

שפע של איחולים וברכות

ולהלן כמה הבהרות חשובות

לנוכח ,,ההתפתחויות האחרונות

הטרור מסביבנו חלחל למדינות שלמות

מחבלים חובשי מסכות, אבל עיניהם פקוחות

ועולמנו הנאור,ללא מסכות ,אבל עיניו עצומות,!

צריך להשאיר את חמאס על ההריסות ללא פשרות

ושצה"ל יתפנה לגזרות ירדן ,גולן ,,,ויתר שתי הגזרות

יום לאחר נפילת בשאר,,נצטרך להתערב לפירעון חובות

נכבוש רצועת ביטחון,,ונעזור לדרוזים,כשיסבלו מהתנכלויות

בברכת שנה טובה,,לכל בית ישראל,,במדינה,וגם,בתפוצות

ממזיאד עבאס,,ומשפחתו,,בנים,,בנות,,נכדים,,נינים ,,ונינות


*********************************************************************

הערכת מצב לחודשיים זמן

יקרה אסון לחמינאי מנהיג איראן

כנראה שיושבת ,,,ממחלת הסרטן,,!!

ייווצרו עימותים פנימיים מעוצמת האובדן

יתערער המנגנון,,ומתנגדי השלטון יעשו בלגן

ארצות הברית בינתיים ,,בקואליציה עם איראן,!!

ואיראן משלימה ייצור הגרעין , ובתכסיס מרוויחה זמן

איראן תשמח שאובאמא מחסל לה את דאעש,,,,מכאן,ומכאן

אבל כלפי ישראל,במשך הזמן,תישאר איראן ,האויב המסוכן,,!!

מיטב האיחולים ,,ממזיאד עבאס,לחג ראש השנה,,וחג הקורבן

,,10/09/2014

 

 

 ************************************************************************************

 

نقلا عن الموسوعة التوحيدية الدرزيه

العقيد مزيد عباس

 

من اوائل الضباط الدروز
حصل على عدة اوسمة تقدير
مؤسس الفرع الدرزي في اللجنة من اجل الجندي


 

السيد العقيد تقاعد(ألوف مشنيه) مزيد عباس وبإسمه الأكثر شهرة ايغئال هو شخصية معروفة في الوسط الدرزي في نطاق الخدمة العسكرية وفي الحياة الاجتماعية وعلى مستوى القيادة. ففي سنوات الستين كان اسمه يُذكر في كل بيت فيه جنود يعودون الى قراهم اثناء العطل ويتحدثون عما يجري في مواقعهم عين خصب ونتسانا وسينا وغيرها. وقد كبرت اجيال من الجنود والشبيبة تسمع بهذا الاسم وتردد القصصوالحكايات عنه. والسيد مزيد عباس اليوم متقاعد يحافظ على صحته بعد ان مرّ بعمليتي قلب مفتوح لكنه ينهض باكراً ويشرف على ارضه ومزروعاته ثم يعود ليفتح ديوانه الواسع ويستقبل ضيوفه واحياناً يقلِّب البومات الصور وأقاصيص الجرائد المكثفة التي كتبت عنه خلال خمسين سنة. وقد عرض عليه الكثيرون ممن يعرفونه والذين اطّلعوا على صوره وفحوى البوماته كتابة مذكراته لأن فيها التاريخ العسكري للطائفة الدرزية في اسرائيل. وهو يفكر بهذا الامر جدياً ومن يمر بسرعة على بعض الألبومات يجد للسيد مزيد صور مع فضيلة المرحوم الشيخ امين طريف والرئاسة الروحية ومع رؤساء الدولة والحكومة في اسرائيل ومع الوزراء ومع زعماء الدروز والموارنة وجهاز الحكم في لبنان ومع السيد ياسر عرفات وأقطاب السلطة الفلسطينية ومع الملك حسين ووزراء ورؤساء حكومات اردنيين ومع عدد كبير من الشخصيات المميزة في المنطقة. 
وُلد السيد مزيد عباس في قرية جث الجليلية الواقعة شمالي قريتي يركا وابو سنان وغربي قرية يانوح على تلال غير مرتفعة في منطقة خضراء يانعة وهذه القرية من القرى الدرزية العريقة في البلاد والتي تواجدت خلال عهد الدعوة الدرزية وفيها وحولها اضرحة لشخصيات درزية عريقة. وهذه القرية من اصغر القرى الدرزية وقد كان عدد سكانها في الثلاثينات حوالي ثلاثمائة نسمة. ومن بين السكان والدا مزيد اللذان رزقا بمولود بكر عام 1937 وقاما بتربيته احسن تربية . تعلم مزيد في مدرسة كفر ياسيف الابتدائية لعدم وجود مدرسة في جث ثم انتقل للدراسة الثانوية في مدرسة عبرية في كيبوتس شاعار هعماكيم التابع لحزب مبام. لقد كان خروج شاب صغير السن من البيئة الدرزية الدافئة الى الحظيرةالكيبوتسية المتحررة في اوائل الخمسينات عملا جريئا فريدا من نوعه. وقد كان الخوف ان ينسى مزيد جذوره وطائفته وان ينصهر في البوتقة الجديدة لكن والده آمن بالله واعتمد على تربيته وعلم ان مزيد سينتهج الطريق الصحيح حيث يدرس الجدية والتقنية الاسرائيلية ويظل مع عقائده الدرزية وهكذا كان ففي عام 1952 قام مزيد بتأثير الأيديولوجية الحزبية التي اكتسبها من المدرسة والكيبوتس بفتح نوادٍ للشبيبة في بعض القرى الدرزية وفي هذه النوادي كانت تجري نقاشات وأحاديث حول مواضيع الساعة وفُتحت بعض المكتبات في هذه النوادي ومن يعرف الحياة المعتمة القروية البائسة التي عاشها الجميع في سنوات الخمسينات الاولى بدون كهرباء وماء وشوارع ومؤسسات يقدِّر أهمية هذه المبادرة الجريئة التي قام بها مزيد في تلك الفترة. وكان مزيد قد قام عام 1948 وعمره احد عشر سنة بأعمال بطولية جريئة حيث كان بجانبه وأثناء حرب التحرير كيبوتس محاصَر وكان مزيد ووالده يشاهد الطيار عيزر وايزمن (رئيس الدولة فيما بعد) يقود طيارته ويقذف بالمؤن الى الجماعة المحاصرين لكن مزيد كان يشاهد ان هذه المؤن لا تصل الى عنوانها الصحيح دائما فتطوع ان يحمل المؤن وان يجازف بحياته في الليالي عابراً خطوط المحاصَرين ليوصل المؤن المطلوبة الى الناس في الداخل. وهذا الحدث سُجّل من قِبل اصحاب الشأن وهو يدرَّس في المدارس اليهودية حتى الآن كعمل بطولي لشاب درزي في الحادية عشر من عمره.
ومن البديهي ان يكون مزيد من اوائل المتطوعين للخدمة العسكرية في الخمسينات وقد كان من بين الفوج الاول الذي جُند بعد سن قانون الخدمة الاجبارية للشباب الدروز عام 1956. وقد ظل جنديا وترقى في سلم الدرجات مشتركا بكافة الدورات التأهيلية المناسبة حتى عام 1987 حيث وصل الى رتبة عقيد وكان من بين الاوائل من الشباب الدروز وفي هذه الفترة تسلّم وظائف قيادية محترمة سواءّ في منطقة الجنوب او في اماكن اخرى حسب الدرجة العسكرية التي تبوأها. وكان في نطاق حياته العسكرية مفوَّضاً من قِبل الجيش في وزارة الدفاع حيث عالج امور الجنود المسرحين في منطقة الشمال من الخضيرة وحتى هضبة الجولان دروزا ويهودا وعربا وذلك خلال سبع سنوات. وقد عُيِّن في فترة معيّنة حاكما عسكريا واداريا لمنطقة رام الله من قبل الادارة المدنية والعسكرية الاسرائيلية وعُين لفترة معينة مساعدا لرئيس الحكومة السيد شمعون بيرس.
 
وفي عام 1989 افتُتح الفرع الدرزي للجنة من اجل الجندي وطُلب من مزيد ادارة الفرع هذا فقام بهذا تطوعاً وعمل الكثير من اجل تأمين حاجيات الجندي الدرزي على أكمل وجه. وفي عام 2003 قدم استقالته بسبب اختلاف عقائدي وفكري مع ادارة الجمعية وخاصة الرئيس القطري الذي يحصل على راتب شهري كبير في وظيفته بدلا ان يكون متطوعاً وقد عارض كذلك النهج الاخير الذي قامت به الجمعية لجمع التبرعات فقد اعطَتهذه المهمة الى مقاولين محترفين ليجمعوا التبرعات بكل ثمن وبذلك تفقد الجمعية صبغتها التطوعية والشعبية وتصبح مصلحة منتفعة لجمع الأموال. ولقد كانت هذه الطريقة ضد تفكير وتصرفات مزيد الذي دفع كافة النفقات من جيبه الخاص وتبرع كثيراً للجمعية ولم يطلب في يوم من الايام اي اجر او مقابل لخدماته. 
مزيد يؤمن ان المواطن الدرزي الذي يعيش في دولة ما يجب ان يكون مخلصا للدولة التي يعيش فيها طالما هي تحترمه وتقدره وعليه ان يقوم بكل واجباته وان يتحمل جميع الاعباء لكي يحصل على حقوقه كاملة وهو من بين الاوائل الذين ربطوا مصيرهم بمصير الدولة دون قيد او شرطمؤمناً ان الطائفة الدرزية في اسرائيل هي جزء لا يتجزأ من هذه الدولة وعليها ان تقوم بدورها من اجل تقدم الدولة بأسرها لذلك فقد سعى دائماً في كل وظيفة عمل بها على توثيق العلاقة بين المواطن الدرزي والدولة وعلى تشجيع الشباب الى الاندماج في حياة الدولة والمجتمع الاسرائيلي. وقد كانت احدى الاعمال التي قام بها للبرهان ان المجتمع يكمل اعضاؤه الواحد الآخر هو المبادرة مع جنوده عام 1960 تطوعا الى شق الطريق الى قريته جث ومن ثم الى قرية كسرى في الفترة التي كانت فيه القريتان مقطوعتين من العالم. وقد قام مزيد بمبادرات تربوية وثقافية واقتصادية هامة في حياته من اجل تطوير المجتمع الدرزي والقرية الدرزية . وقد حاول ان يشق طريق خارج حدود الدولة فأسس بعد توقيع معاهدة الصلح بين الاردن واسرائيل مكتبا للإستثمار والتعاون الاقتصادي بين اسرائيليين وبين مصالح تجارية واقتصادية في العالم العربي. وقدنُفّذت بعض المشاريع المشتركة. 
مزيد عباس يحترم القيادة الدرزية الدينية والسياسية ويؤمن بالأجيال الصاعدة وبأن الطائفة الدرزية لها مكانة مرموقة في الدولة وفي المنطقة وفي الشرق الاوسط بأسره حيث يدعو مزيد كل مسؤول درزي ان يكون مخلصا وداعما ومستميتاً من اجل الاطار السياسي الذي يتواجد فيه.    

 

 **************************************************************************************************
 


الكولونيل المتقاعد مزيد عباس  في نداء للحكومة والوزراء:" على جيش الدفاع مساندة دروز سوريا اذا اقتضى الامر !!

 ***************************************************************************

الكولونيل المتقاعد، مزيد عباس في نداء للحكومة الاسرائيلية ووزرائها  يطالبها أن تفي بواجبها تجاه الطائفة الدرزية لكي تاخذ بالحسبان وجوب تدخل جيش الدفاع الاسرائيلي لحمايةدروز  سوريا اذا اقتضى الأمر"" في حال سقوط حكم بشار الاسد وتسلط داعش على المنطقة "

ويتوجه الكولونيل مزيد عباس من خلال ندائه هذا الى الجنود الدروز والضباط منهم أن يهبّوا ويستعدّوا لمدّ يدّ العون لدروز سوريا ""اذا وقعوا في محنة داعش"" (وطبعا كل هذا سيكون من ضمن نطاق وحداتهم العسكرية""وبموجب التعليمات من قيادات جيش الدفاع الاسرائيلي)!

***************************************************************************  

לכבוד הקבינט,,ולכבוד,, כל שר

*******************************

הנדון :חובתכם לדרוזים,,לפירעון השטר,,!!!

שעלול להגיע מועד פירעונו ,בעוד שבועות  מספר,!!

אם וכאשר,,חס וחלילה,,יתמוטט המשטר, של בשאר

והדרוזים שבסוריה,יסבלו קשות,,על ידי  דא"עש ,האכזר,!!

אני פונה במקביל אל כול קצין דרוזי,אם בשירות,ואם משוחרר

בכדי שנתאחד כעמותה מסודרת ,,ושנפנה לקבינט באופן מסודר

ולהעמיד את הקבינט,,וכול שר,,על חומרת הדבר,,שיהווה אתגר,!!

העמותה גם תסביר לצעירים הדרוזים כאן שלא ידברו באופן מפוזר!!

מכיוון שהסיוע ואם יידרש,,יהיה צבאי מאושר ע"י המדינה באופן מסודר

*********************************************************************

אסור לטהר את רצועת עזה ,ויש להשאיר את חמאס על ערמות העפר,,!

שיחגוג את ניצחונותיו השקריים ולהונות את עמו בכול מצב כמה שאפאר

חמאס הרג כמאה חמישים מאנשי אבו מאזן,,בשיטות,,של דאעש המכוער

ולא ירחק היום ואנשי פתח ינקמו,מחמאס באיו"ש,ויתחילו להכניסם למעצר!

בינתיים  להפנות את מאמצי צה"ל,לגזרות המזרחית והצפונית ,,כבר ממחר

בסיבוב הבא כול שטח הרצועה בתיאום עם סיסי ,יפורז, יהיה סטרילי ומטוהר,

ונקבל 300,000 דונמים שנצרפם לרצועה להקמת מדינת פלסטין שעליה דובר

נעביר אליה את כול הפליטים שבאיו"ש מ1948 ,,וצה"ל,,ישאר ,על גדות הנהר

ובתמורה נתן למצריים,,מעברים תת, ועל מימיים,בים סוף,,לכיוון  ירדן,,, למסחר

ונשאב את מי ים סוף עם הירדנים ,ונעשיר בהם את ים המלח,,כפי שתוכנן בעבר

הירדנים ייהנו משאיבת המים בדרך,,להפקת חשמל,,ולהפרחת אזור פטרה והמדבר

בברכה לקבינט ולשרים אשר ניהלו את מבצע צוק איתן בחוכמה ,עד השלב בו נגמר,!

מסביבנו כיום מתהוות מדינות של טרור,,ובמזרח התיכון ,,היום יהיה יותר טוב ממחר !!

מי ייתן ונזכה,לחיות באווירה של שלום ,,ונחתת את נשקנו למחרשות לטובת כל איכר

בברכה ובכבוד רב ,,ממזיאד עבאס,, ,אלוף משנה,,,,,,,,,,,,,משוחרר

נער הפלא של שנות הארבעים,,מתקופת המצור על יחיעם, המבצר

אם תכתבו את השמות בגוגל,,תראו הערכות מצב,,שמופיעות באתר,

כ"ט –אב –אלול –תשע"ד -25/08/2014

 

http://www.bladna.co.il/Public/image/politic2014/%D7%9E%D7%96%D7%99%D7%90%D7%93%20%D7%A2%D7%91%D7%90%D7%A1.jpg

 

דילאוי

09/09/2014

ואולי בבוא העת יהיה ראש ממשלה קצין דרוזי  כמוך אמיץ,,ומשוחרר,,

גת

09/09/2014

יפה הלוואי ויהיו הרבה כמו אבו שכיב

ابن بيت جن

09/09/2014

مش بس لجنود جاهزين ولمواطنين كمان بستنو خبر او امر بل مساعده بني معروف جاهزين هذول اهلنا والله يحميهن ويحمي كل الطايفه الدرزيه طلبني عل موت بلبيك باطل

ادهم

09/09/2014

يسلم ملافظك اخ مزيد..احمد الله حمدا دائما لوجود اشخاص ذات حميه وغيره اني اشد على اياديك واطلب كما طلبت من كل قائد لواء وغيرهم من رجال الامن الحكوميين الدروز واعضاء البرلمان الاسرائيلي بأن يمدوا يد العون ويكونوا على ذلك مستعدين نفسانيا للوقوف بالمرصاد امام الامه الكافره التي تدعي لتوحيد الله ويأتون بفعل لا يرضاه الله ولا رسوله.. وحبذا لو كنت انا اول من يخرج لمساندة اخواني في سوريا على شرط ان لا تمس فتاة من اخواتنا هناك وليبق اخواننا مرفوعين الشان والراس. حياك الله اخ مزيد والله يحمي وينصر اهلنا

منطق היגיון

09/09/2014

מציאותי  מאד

09/09/2014

ابو شكبب بطل  --  وفي صورته كثير ابيشبه معمر القذافي

מציאותי

09/09/2014

הדיבורים בנושא הזה רק יזיקו לאחינו בסוריה,זה מסוג הנושאים שהשתיקה יפה להם.

מולא ירכא

09/09/2014

שלום צריך לדעת שאנו עדה ולא עם ויש לנו הנהגה רוחינה שהיא מנווטת אותו טוב ועושה כל מה שצריך רחוק מהתקשות והפרסומים המזיקים לא רק לנו גם לאחינו שנמצאים במדינות אחרות אנא כל מי שרוצה להתפרסם והרוויח הון פולטי והון תקשותי ובמיוחד האנשים שחושבים שהתפקיד או הדרגה מכנה להם זכות לדבר או להציע הצעות בשם העדה אנא מספיק עם המשחקים האלו

ענן חסון דלית אל כרמל

09/09/2014

ישיר כח למזיאד עבאס אנו גם פונים לשר לשעבר סאלח טריף ולכל הנהגה הדרוזית הזמן אוזל יש לנו אחים בסוריה מליון וחצי דרוזים חיים בסוריה לפנות ישירות לנתניהו בנדון

مراد بيبار

09/09/2014

يسلم ثمك يا عم ابو شكيب اكيد كلامك صحيح ويا ريت كل شخص درزي عنده نفس الاهتمام الذي عندك للطاءفه ويا ريت كل الطاءفه يكون عندها هلغيره عبعض واكيد مجموعه عباره عن قوه واكيد اذا اردت تحقيق شيء فانت قدير فكلنا نشد على ايديك

סלים

09/09/2014

סבא יקר תמיד אני גאה בך ובמחשבותיך ירבו אנשים כמוך כולנו איתך

************************************************

מזיד עבאס,,אני מודה לכול המגיבים

10/09/2014

למספר ,,11,, הראיה שלי ראייה צבאית,, ואינני מתחרה עם ההנהגה הרוחנית,,,

אם נשלחנו לעזור למולא מוסטפא ברזאני בשנת 1969 בכדי להדריך ולעזור לעדה הכורדית ,,

ואם נשלחנו לעזור להילא  סילאסי בשנת  1970(לאלחבשה) להדריך ולסייע לעדה האתיופית,,,,,

 אז אני רשאי לדרוש ממדינתי שתעזור להצלת העדה הדרוזית,!!

האם ההנהגה מעכלת  חומרת מעשי  דאעש  מהבחינה המוסרית?

האם ירדתם לפרטי הפרטים,,במה שעשו עכשיו לעדה האיזידית? אני חונכתי ליושר,ולאומץ לב,,ומלמדים את מעש ,בצורה חוקית,,

 אני מכבד את כל הדתות,ולא מכבד את ההגינות המנהיגותית  בעדתנו כאשר מדובר על הבחינה ,הכספית,!!!

אין לבוא בטענות למדינה,בעניין קיפוח,,כפרינו ובני עדתנו ,

אם כי טענותינו חייבות להיות להנהגתנו,החילונית והרוחנית,

באם נשפוט בהגיון  ,,ויהיה לנו האומץ  בביקורת העצמית ,,,!!!

 

 


********************************************************************

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA

הערכת מצב לחודשיים זמן

יקרה אסון לחמינאי מנהיג איראן

כנראה שיושבת ,,,ממחלת הסרטן,,!!

ייווצרו עימותים פנימיים מעוצמת האובדן

יתערער המנגנון,,ומתנגדי השלטון יעשו בלגן

ארצות הברית בינתיים ,,בקואליציה עם איראן,!!

ואיראן משלימה ייצור הגרעין , ובתכסיס מרוויחה זמן

איראן תשמח שאובאמא מחסל לה את דאעש,,,,מכאן,ומכאן

אבל כלפי ישראל,במשך הזמן,תישאר איראן ,האויב המסוכן,,!!

מיטב האיחולים ,,ממזיאד עבאס,לחג ראש השנה,,וחג הקורבן

,,10/09/2014

 

  

 

 

************************************

הערכת מצב לאחר צוק איתן

חמאס יחגוג ניצחון ללא דגל לבן

הציבור, יגדיר את נתניהו,,כפחדן

ביבי ייחלש אפילו מול גלעד ארדן

הציבור יתאכזב מהקבינט ההססן

הימין יתעצם ,,כתוצאה מכול העניין

וראש הממשלה הבא יהיה א,ליברמן

ואם נפתלי יצטרף,,בודאי ימונה,,,כסגן

הפוליטיקה הרי ,כזנות,ויריבו על האתנן

הקיצוצים קשים,,בתקציבים, מכאן ומכאן

השלום עם הפלסטינים,,חבל לנו על הזמן

אבו מאזן סתם תככן,שלא יעמוד במבחן,!!

חי מכספי האמריקאיים שעליהם הוא נשען,!

מסביבנו יתעצם הטרור,בעיראק,סוריה ועמאן

הגענו למצבים מוזרים,שותפות ארה"ב ואיראן

ואם חלילה ,אסד ייהרג,,אז המצב יהיה מסוכן,!!

דא"עש יתעצם ועל הדרוזים בסוריה ירחף חורבן,!

בטוח אני שכך המצב יוערך,ע"י,הפרשן,קריסטל חנן

שלא נדבר עם חמאס המוכה, בשום עניין,,ושצה"ל יהיה מוכן

יחי צה"ל,,ותחי מדינת ישראל,,ממזיד עבאס,שתי אצבעות מאבוסנאן

ה"באלול,,תשע"ד,,01/09/2014

 

 **********************************************************************************************


26/08/2014

לידידים שלי ,בעוטף,בנירים,ובניר עם

שכאב לי מאוד פינויים,החזרתם,וסבלם

כאב לי על העובדה  שהתערער ביטחונם

כאב לי על השניים שנהרגו,בזה הרגע בקיבוצם

תוך כדי ההודעה על הפסקת האש עליה הוסכם

בקבינט חצוי,,משוסע,,מקוטב,מסוכסך,,ומעומעם

ואני צופה בטלוויזיה בוהה,,ותוהה,ומתפלא ,ונדהם

כי מנהיגי החמאס ממריצים בעמם,ויוצאים ממחבואם

הצעירים ,המבוגרים,,הזקנים,,זה עם זקן ,וזה בלי שפם

לחגוג בכיכרות המרכזיות,,את שמחתם הגדולה בניצחונם

אבל מהיכרותי לחומר הרי אין להם דרך אחרת להונאת עמם

כי העם הפשוט,,הינו סחורה,,ומנהיגיו חושבים שהוא מטומטם

גם ערבי ישראל הביעו סולידאריות עם חמאס,,באום אלפחאם,!!

ונחסמו הרבה צמתים,,ברהט בדרום,,והמשולש, וצומת שפרעם,!!

זה רק מעיד על טמטום בניהול המערכת,,ואין תופעה כזאת בעולם

חמישים ימי מלחמה נסתיימו,,בטיקו,או בניצחון  מבוים ,,!!

וכבר הבוקר ייפתחו המעברים ואנחנו נספק אוכל לכולם,,!!

היכן שמעתם על טמטום כזה ועל חלמאות כזאת בעולם???

בלב כואב דואב,,עצוב,,ונדהם

מיגאל מזיאד עבאס,,נער הפלא,,מתקופת המצור,,על יחיעם

 

 

 

 

 **************************************************\

הערותיי האישיות כעבור,,50,,ימים מתחילת מבצע "צוק איתן"

האם צה"ל של היום שונה מאותו צה"ל של אז,,??

האם העדר הגדרת מדיניות ברורה,,גרמה להיסוסים,,?

האם היעדר הגדרת מטרת המבצע,,השפיעה על התוצאות

האם הסכסוך בין ראש הממשלה ושרי הקבינט,,כה חמור,,?

מאת,,,אלוף משנה במילואים ,,יגאל מזיאד עבאס,,25/8/2014

************************************************************************

אני שומע כל מיני גנרלים לשעבר ובהווה שמופיעים בלי הרף בכול אמצעי התקשורת ומגלים לאויבינו את מכלול חולשותינו ומגרעותינו ,,,ואומרים : שצריך להכריע את החמאס ע"י מיטוט שווי המשקל שלו " כמו שעושים לכל אויב . אז יפה שהם זוכרים משהו מהקורס שלמדו בפו"ם או מאיזה ספרון על היסטוריה צבאית שקראו , כי קריאת ספרים מעמיקים ממש זה למעלה מהיכולת האינטלקטואלית של רובם ואולי בכך מתחילה הבעיה של הפיקוד הבכיר בצה"ל שמתקשה להביא לניצחון בעזה.!!

אבל אז כשהם נשאלים : אז אתה מציע לכבוש את הרצועה , הם כנשוכי נחש עונים מיד : לא , ממש לא (כי הם יודעים שהחלופה הזו כרוכה בכמה בעיות לצה"ל ולעם ישראל ) ,אם כי לדעתי היא טובה יותר מהמצב הנוכחי בו אנו נתונים לשיגעונות הירי של מחבלי חמאס. שביוזמתם מובילים אותנו,,ואת כול מהלכינו,,

ואז  כשהם נשאלים איך ממוטטים את שווי המשקל של חמאס ומהי אותה נקודה "מסתורית" כנראה גם לפיקוד צה"ל היום וגם לדרג המדיני הם אינם משיבים או שהם עונים: צה"ל יודע מה עליו לעשות ויש תכניות  מגירה ,לכל המצבים ....

אז אני כיוון שאינני פוליטיקאי או דיפלומט כמוהם,, אומר בגלוי שלפי כל הידיעות ואני רוצה להאמין שהשב"כ וצה"ל שיודע איפה ישנה אשתו של מוחמד דף ימ"ש וזכרו ועם מי יודעים שנקודת שווי המשקל הזו או המקום שהוא מרכז המסתור והפיקוד והשליטה נמצא במרחב בית חולים שייפה בדרום מערב העיר עזה וזה מרוחק לא יותר מ 6 ק"מ מגבולנו.

 כשאני שירתתי בצה"ל,אפשר היה להגיע לאפריקה ותעלת סואץ מרחק 350- 400 ק"מ מגבולנו הדרומי או 200 - 300 ק"מ מגבולנו הצפוני לבירות שגדולה יותר מעזה , אינו מסוגל להגיע ל 6 ק"מ מגבולנו ולכתר שטח של לא יותר מ 3 - 4 קמ"ר ולערוך בו סריקות עד שחושפים את מנהרת הפיקוד של חמאס ,,ולחייבם להניף ,,דגלים לבנים.?

את הבושה הזו של התנהלות המלחמה ההזויה  חייבים להפסיק.

אני זוכר איך צה"ל המופתע והמוכה אחרי שאיבד חטיבת שריון שלמה ברמת הגולן וכבר היו לו למעלה מ 1200 הרוגים הצליח בכ"ז לכבוש שטח גדול פי 2 או 3 ויותר משטח עזה בסוריה (המובלעת) ב 11/10/73 בקרבות קשים ביותר במזרעאת בית ג'אן, תל שאמס ועוד -אז ,,,!!!,האם עכשיו כשהוא משוכלל ומצויד ומתוחכם פי כמה ממה שהיה אז באוקטובר 1973 ,אינו מסוגל להגיע עד ל 6 ק"מ מהגבול ולכבוש שטח של 4 קמ"ר ולחסל את פושעי המלחמה מנהיגי החמאס שם ? אם זה המצב אז באמת אין לנו מה לחפש כאן יותר.

ולדעתי צה"ל יופתע שהמשימה קלה מהרבה מציפיותיו . קחו בחשבון שיותר מחצי ההרוגים שלנו בסיבוב הלחימה הראשון היו עקב טעויות ובכלל בשטחנו (מפצמרי"ם והתנהלות לקויה למול פריצת מחבלים ממנהרות ) ועקב שהות בשטח בשל הצורך לפוצץ את המנהרות. 

במשימת תנועה מהירה קלאסית כמו שאני מציע להגעה למרחב 4 ק"מ סביב בי"ח שיפא ,,לצה"ל יש יתרון מוחלט וזו תהיה נקודת מיטוט קלאסית של החמאס . ברגע שיוצגו האנייה וא זהאר ושאר הכלבים מנהיגי חמאס ופיקודו הבכיר,,, שאר לוחמי החמאס יאבדו את המוטיבציה ויתחילו לברוח. בנוסף ייאסף מידע חיוני לגבי מערך הלחימה של חמאס ואחרי כיבוש המקום הזה , ייקל על התפרשות והשתלטות על שטחי ירי רקטות ומתחמי חמאס נוספים.

************************************************************************

אני מבקש מכבוד ראש הממשלה ושר הביטחון,,לעמוד ולהסביר לציבור,,שאנחנו נמנעים מלהעסיק ,,כמה ,,אוגדות,,בטיהור רצועת עזה,,בגלל סדר העדיפויות,,שמחייבות  אותנו גם להסכים להפסקת האש המוצעת בשעות אלו

שיריון  כוחות עיקריים,,לטובת הגזרות האחרות,,בגלל,,,,,,,

01 – ההתפתחויות האחרונות ,,בעיראק,,ובסוריה

02 –התקדמות דאע"ש ושליטתו במחצית השטחים של עיראק וסוריה

03 –הסכנה המרחפת על שלטון המלוכה בירדן

04 –אי הסדר,,בתוך לבנון,,שמהווה קרקע פורייה לקליטת  דאעש וארגוני טרור

                                                                                        ממזיאד עבאס

 

*********************************************

הבעיה הפלסטינית, סחורה לסוחרים

**********************************

ראשי תנועות ההתנגדות הפכו לטייקונים

בכירי החמאס גזרו מההברחות במנהרות קופונים

אסמעיל הנייה,,פליט,,שרכש נדל"ן במיליוני דולרים

ורשם אותם בשם חתנו ובשם שלוש עשרה הילדים

בנו הבכור נעצר במעבר,בגבול המצרי עם מיליוני מזומנים

חאלד משעל ברח מסוריה עם קופה שהיו בה,12,מיליון דולרים

הקים בקטר חברות קש,,קנה קרקעות,בנה מגדלים,וקניונים

רשם חלק על שם אשתו וחלק על שם הבת ועוד כמה שותפים

ועכשיו אנחנו הורסים בעזה ,בתים,ייהרגו תושבים וייראו כמסכנים

וכעבור כמה ימים יתערבו המתווכים,,ויזרימו הרבה כספים למנהיגים

מנהיגי הפלגים יכניסו את הכספים לכיסים,ויפרישו מעשר לרווחת התושבים

שיעור האבטלה בעזה יותר מארבעים אחוזים,חיים ע"ח האונורוא כרעבים,!!

וכיום ישנם ,42000,פקידים שלא מקבלים משכורות,,יתקפו בנקים ויחסמו כבישים

הבכירים מגיעים לעושר מנקר עיניים,קונים וילות מפוארות ,,ובונים הרבה בניינים

*****************************************************************************

אז אני אומר לכם,, ידידים יהודים יקרים

שהפלסטינים הפשוטים "הינם סחורה" ומנהיגיהם תמיד היו סוחרים ממולחים

והם אלה שמכרו את פלסטין ליהודים,,מלפני ,,66,,שנים,,והפכו את התושבים לפליטים

אחד מקורב לטיבי ואחד מקורב לחנין,,ופארס מהמשולש,,ואחד קראו לו סאלח,,ו סלים

עברו מהר השנים,,וגדל דור שלא ידע את האמת שהפלסטינים תמיד נמכרים

שהצעירים הערביים, ישבו בשקט ,,כי כאן חייהם,הם ,הכי טובים

מיגאל מזיד עבאס,אלוף משנה במילואים

 

25/07/2014

 

**************************************************************************

היהודים עם עתיק, קטן -אבל לא מורכן.

 עם שעסוק בבניה

בעוד אחרים בהרס.

עם שמקדש החיים בעוד אחרים מקדשים את המוות.

 עם חזק שמאמין

בצידקת דרכו -

חרף אוייבים שקמים

בכל דור  לכלותו ולא

יכולים לו

חרף כאלה - גם מתוכנו

- שמטילים ספק בזכותנו

על מולדתנו-מכורתנו.

חרף אנטישמים לאורך

הדורות שמונעים גם

מקינאה בהצלחותינו .

 

חרף רדיפות

ופוגרומים בגלויות ובתפוצות.

חרף צביעות מוסרית

ודו-פרצופיות של העולם.

אותו עולם שבשואה עמד מנגד.

נכון שצריך ידידים ותמיכה וסיוע. אבל

בסופו של דבר אין לנו לסמוך אלא על עצמנו.

היינו כאן לפני כולם ונישאר אחרי כולם.

לנצח נצחים.חבל על המקעקעים

זכותנו על הארץ. הרי לפי זהגם גבולות 67 זה" כיבוש". "

מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו".

*******************************************************************************************

ב.ג. (בן גוריון):

"לא חשוב מה יגידו הגויים -

חשוב מה יעשו היהודים".

אז נלך בקומה זקופה

לאורו. בל תיפול רוחנו.

עם ישראל חי !!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

תפילה לשלום חיילינו ואזרחינו.

בריאות שלמה לכל פצועינו.

כאב עמוק משותף

עם המשפחות

השכולות.

********************************************************************  

אני איש מחנה השלום.

אבל שלום לא על חשבוננו.

כלומר, שלום עם ישראל ולא

שלום על ישראל. שלום שידרוש

מאיתנו ויתורים כואבים

עם הסדרי בטחון קפדנים.

וגם אז אחיה בחשש מתמיד.

מי יתקע לנו כף שיבוא יום

ומנהיג ערבי-מוסלמי לא יקרע

לגזרים הסכמי שלום חתומים?!).

****************************************************************************

 

בימים בהם אנו

מהלכים עם הראש מורכן,
כשצרות נופלות עלינו

-  מכאן ומכאן,
בימים בהם אוחז בנו

מן ייאוש,
ועם ישראל נראה

פתאום -  קצת חלוש,
בימים כאלה - אספר אודות נפלאותייך -
מדינת ישראל -

אני "חולה"  עלייך!!!


בזמן שהעיתונות צועקת "שחיתות",
והטלוויזיה מיד אחריה צווחת ברהיטות,
ש - "ברור שאיבדנו את הכיוון -
כולם גנבים ואין אף פוליטיקאי הגון ",
בימים כאלה - אספר סיפור אהבה -
ביני - סתם אזרח פשוט - ובין המדינה.

כי המדינה הזאת - כמו אישה מופלאה,
לעיתים מסתורית, לעיתים פרועה,
היא יפה ומאתגרת, היא מריחה נפלא,
וכשצריך - אוספת היא אותי אליה בחמלה,
היא מגלה בי דברים שאפילו אני אינני מכיר  -
והחיים איתה - גם בגיל
י,78 ,זה פשוט אדיר!

כי המדינה הזאת היא גם
תושביה,
אלה שבאו מכל פינות העולם - דווקא אליה,
אמנם מעט רעים, כמו בכל מקום, אכן,
אך בכל יום ויום אני אומר שיתכן -
שבגלל חלק מאלה שפה - אלה הטובים,
שווה לחיות פה - לעולמי עולמים!!!

כי המדינה הזאת היא גם
נופים,
איפה בעולם אחווה עוד כאלה חוויות וריגושים,
כמו לרדת לים המלח ביום אביב,
או לצפות מהגולן בכינרת - זה ממש מגניב,
או ליהנות מהזריחה מעל פסגת הר הצופים,
מכל מקום שאביט - נופים ועוד נופים.

כי המדינה הזאת היא גם
ריחות,
היש עוד מקום בו כה נפלאות הפריחות,
וריח הפרדסים בשעת בקיעת ניצת התפוז,
כמה נפלא! מי בכלל ירצה מפה לזוז?
וריח המלוח, וריחו הנפלא של הירדן,
האמינו לי - ממש אין על מה להתלונן.


כי המדינה הזאת היא גם קולות,
איפה בעולם יש עוד בליל כזה של מקהלות,
בכל השפות והסלנג שרק אפשר,
וכל זה יהיה פה - גם מחר,
וזה עושה את החיים פה כה מעניינים,
זה מוכר, זה שלי, זה נעים!


כי המדינה הזאת היא גם סמלים בליבי,
ואני רוצה להודות לך, אלי,
שנתת לי לחיות במקום כה נפלא -
בו יש סיבה לחיות, בהחלט יש על מה,
שבו שירת ההמנון, הדגל, חזרה מחו"ל ועוד -
מעלים לחלוחית בעיניי, ואני נרגש מאוד!

כי המדינה הזאת היא גם
חברים,
איפה יש עוד בעולם כאלה אנשים,
רק בנכר אתה לומד להעריך את העוצמה,
של חברות ישראלית, חבר אמיתי, חברה,
חברים שאוהבים אותך, אוהבים מאוד,
אנשים שאיתם אתה רוצה להיות - עוד ועוד.
כי המדינה הזאת היא כל כך הרבה,
שאם רק אבחר - אראה גם אראה,
שזה המקום הכי נפלא בעולם, למרות -
שחיתות, מרמה, גניבות ומריבות.

ולכן  ישראל אהובתי - אל נא תעלבי ממשנאייך-
אני, אזרח פשוט -  פשוט חולה עלייך!!!

מיגאל מזיאד עבאס

 

 

*************************************************

על מחדל המנהרות ואופן הכנתן

************************************

שרק עכשיו נעצרו ע"י,צוק איתן

שנים עשר שנים חפרו להשלמתן

ערפאת ואבו מאזן שקדו על תכנונן

ומדינתנו ההומאנית סיפקה חומרי בנין

הנהגת חמאס תכננה את עיתוי הפעלתן

"לחג ראש השנה" בעוד כחודשיים זמן,!!

ע"י חטיפת מאות מהקיבוצים לצורך העניין

****************************************

נחטפו הנערים,נפתלי,גיל עד,ואייל היקרים

בדמם הקדימו וחשפו את תוכניות המחבלים

היכן היה המודיעין במשך שנים עשר השנים

כשנחפרו עשרות מנהרות אל לב היישובים,?

*******************************************

אסור שהדרג המדיני יורה לצה"ל לעצור מהלכים

המפקדים צריכים ליזום פעולות,וגם לנקוט צעדים

כך רוצה סיסי ,,וכך רוצה סעודיה ,,וכול הערבים,!!

לא לשמוע לקרי שסיסי השפילו,ועשה עליו חיפושים

אובאמא לא מתכחש לחלב אימו ,,כחלב המחבלים,!

חייבים  להתחיל להרוס להם את הבתים המפוארים

צריכים לחרוש את רצועת עזה עד היסודות העמוקים

**************************************************

אחרת חמאס יהיה בדיוק כמו חיזבאללה ,,שבלבנון

ויהווה גורם מסוכן ומכריע, מחוץ לשליטת כל שלטון

בהצדעה לשרים,לחיילים לקצינים,,ולכול אנשי הביטחון

מיגאל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות מקיבוץ, אלון ועברון

בתינו פתוחים לקליטת הדרומיים,במלוא האהבה והרצון

25/07/2014

 ************************************************************************

חייבים לגמור לעזאתיים ,בפנים,,!!

*********************************************************

למכובדינו  השרים,,ולכול המנהיגים

מבצע צוק איתן החל לפני שלושה ימים

התנסינו הרי לפניו,בעוד שלושה מבצעים

ותמיד הסכמנו להפסקת אש בלחץ מתווכים

לחמאס היו אז טילים שהגיעו רק ל,,300,,מטרים

וכיום הגיעו להישגים,,ומכסים את מדינתנו בטילים

אם גם הפעם ניכנע למתווכים שיפעילו עלינו לחצים

ונשחרר את חיילי המילואים כמתוסכלים וכמאוכזבים

ונפסיק את המבצע ,ללא כניסת כול הכוחות הרגליים

מבלי לטהר מנהרות,,מתחת לבתי החולים והמסגדים

אנחנו נפגוש בסיבוב הבא ,,חמאסניקים,, יותר מסוכנים

הם יכסו את שמי מדינתנו בטילים נושאי ראשים מלוכלכים

מסביבנו כיום מדינות טרור עם זרמים מאוד אכזריים

חמאס כיום חלש ומבודד,ויש לחסלו ללא רחמים

ולאחר חיסולו ,לפרז את הרצועה שתהיה ללא נשקים

ונמסור אותה לאבו מאזן שבבחירות ,לא יהיו לו מתחרים

לעולם לא תקום מדינה פלסטינאית,,ולא יהיה שלום עם הערבים

וכולנו צריכים להיות מוכנים ,שעל חרבנו נחיה, עד אחרית הימים

*******************************************************************

בהצדעה לחיילי צה"ל לקצינים ,ולמפקדים

מיגאל מזיאד עבאס ,אלוף משנה במילואים

11/07/2014

************************************

למבצע צוק איתן,,איחולינו,,, להצלחות

****************************************

נגמר הפרק שכלל רק איומים והפצצות

צה"ל נכנס היום וייאחז, בפאתי השכונות

יהיה חייב לנוע בזהירות, לאיתור המנהרות

ולקחת בחשבון,,שהמבצע יארך כמה שבועות

אויבינו מנובלים ,ומסתתרים בתוך האוכלוסיות

וכאשר נתקדם לתוך הסמטאות, תהיינה ההפתעות

חייבים לחלק את השכונות לרצועות ולמשבצות

ולהקים על חוף הים ,בית חולים שדה,ומכלאות,!

ולהעמיד בלב ים(לקליטת המחבלים)שתי אוניות,!

ובמקביל לפזר מיליוני כרוזים הממריצים להתפנות

שהאוכלוסייה האזרחית תנוע אל המכלאות בהסעות

ושהחולים יוסעו מבתי החולים ע"י אמבולנסים וניידות

ולאחר סיום האולטימאטום,,עם לוח הזמנים ,,והשעות

להנחות את הארטילריה והמטוסים,להפגזות והפצצות

ולהתחיל להרוס בתי חולים ,מנהרות מחנות ומפקדות,!

ולהתחיל לקדם את ,,היחידות הרגליות ,לביצוע הסריקות

ולהרוג את כול מי שזז ,מתוך הנחה שהם מחבלים ונבלות

ואת אלה שייכנעו ללא התנגדויות ,לפנות אל ,שתי האוניות,!

ובהתערבות האיחוד האירופי והמעצמות,,תושלמנה הערבויות

ותפורז רצועת עזה מטילים ומכול סוגי הנשקים,, לדורי דורות,!!

מאחל הצלחה לדרג המדיני,,לקבינט ולחיילי צה"ל,,וליתר הכוחות

אלוף משנה במילואים,,יגאל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות ממעלות

19/07/2014

********************************************

לרן ולמאיה היקרים

תראו מה כתבתי לפני 12 ימים

אין פתרון אחר ואין מקל קסמים

הערבים לעולם לא יאהבו יהודים

מפני שמדינתנו הוקמה על הריסות מאות ואלפי הכפרים

ושרת חינוך יולי נתנה להם לגיטימציה לבכות ,על השרידים

והשמאל הישראלי נוברים בגזע של המדינה כמו תולעים מסוכנים

מסביבנו כיום ישנן ,,"מדינות טרור "ולא ארגונים בודדים,,של כמה אנשים

עלינו להתלכד,,ולא לריב כאן בפנים,,ושלחופש הביטוי יהיו הרבה קוים אדומים

לסגור מועדוני לילה ולעקור את תופעת הסמים,,ולאסור שתית משקאות חריפים

צריכים לחנך את הנוער והחיילים,לכאלה כיוונים,,כי על חרבנו נחיה עד "אחרית הימים"!!

בברכה לך אחותי היקרה,,מקוים שהחיילים יחזרו  "מהצוק האיתן" להוריהם בריאים ושלמים

מיגאל מזיאד עבאס,,אלוף משנה במילואים,,וגם   "נער הפלא " של שנות הארבעים,,

19/07/2014

***************************************************************************

 

לתושבי אשדוד וליצחק אסייג היקר

תודה לך על היוזמה והקשר שנוצר

הדרוזים קרובים ליהודים מן העבר

לא מהשירות בערבה ונאות הכיכר

אם כי מאז שאבותינו סבלו במדבר

כאשר יתרו כוהן מדין היה זקן ומבוגר

ומשה רבנו נקרא לאלוהים ועלה להר

ויקבל את לוחות הברית לעמו המובחר

ומאז יש לכל אחד שם,למעלה,תיק ממוספר

ועל מעשיו כל אחד מאיתנו,יוזכר,,ועליו יסופר

אני הזמנתי את הדרומיים לביתנו בגליל ,בכפר

ביתנו נמצא בפנים,,ישר ישר,,וימינה אחרי הכיכר

או אל בית הקייץ שבמצפה כליל,,אשר על צלע ההר

אם תכתוב נער הפלא של שנות הארבעים ותכנס לאתר

אז תגלה את הכתובת,,וגם את העבר הצנוע ,שקצת מפואר

יכולתי להמשיך לכתוב לאנשי אשדוד חרוזים מהיום ועד מחר

בכדי להשלים את צורת ארץ ישראל השלמה,,ללא גבול מוגדר

 

 

 ***********************************************************

לרן ולמאיה היקרים

תראו מה כתבתי לפני 12 ימים

אין פתרון אחר ואין מקל קסמים

הערבים לעולם לא יאהבו יהודים

מפני שמדינתנו הוקמה על הריסות מאות ואלפי הכפרים

ושרת חינוך יולי נתנה להם לגיטימציה לבכות ,על השרידים

והשמאל הישראלי נוברים בגזע של המדינה כמו תולעים מסוכנים

מסביבנו כיום ישנן ,,"מדינות טרור "ולא ארגונים בודדים,,של כמה אנשים

עלינו להתלכד,,ולא לריב כאן בפנים,,ושלחופש הביטוי יהיו הרבה קוים אדומים

לסגור מועדוני לילה ולעקור את תופעת הסמים,,ולאסור שתית משקאות חריפים

צריכים לחנך את הנוער והחיילים,לכאלה כיוונים,,כי על חרבנו נחיה עד "אחרית הימים"!!

בברכה לך אחותי היקרה,,מקוים שהחיילים יחזרו  "מהצוק האיתן" להוריהם בריאים ושלמים

מיגאל מזיאד עבאס,,אלוף משנה במילואים,,וגם   "נער הפלא " של שנות הארבעים,,

19/07/2014

 

 

 

 

 

לכבוד ראש הממשלה

לכבוד ידידנו שר הביטחון

לכבוד כול השרים המכובדים

 

הנדון :חייבים לגמור לעזאתיים ,בפנים,,!!

********************************************************

למכובדינו  השרים,,ולכול המנהיגים

מבצע צוק איתן החל לפני שלושה ימים

התנסינו הרי לפניו,בעוד שלושה מבצעים

ותמיד הסכמנו להפסקת אש בלחץ מתווכים

לחמאס היו אז טילים שהגיעו רק ל,,300,,מטרים

וכיום הגיעו להישגים,,ומכסים את מדינתנו בטילים

אם גם הפעם ניכנע למתווכים שיפעילו עלינו לחצים

ונשחרר את חיילי המילואים כמתוסכלים וכמאוכזבים

ונפסיק את המבצע ,ללא כניסת כול הכוחות הרגליים

מבלי לטהר מנהרות,,מתחת לבתי החולים והמסגדים

אנחנו נפגוש בסיבוב הבא ,,חמאסניקים,, יותר מסוכנים

הם יכסו את שמי מדינתנו בטילים נושאי ראשים מלוכלכים

מסביבנו כיום מדינות טרור עם זרמים מאוד אכזריים

חמאס כיום חלש ומבודד,ויש לחסלו ללא רחמים

ולאחר חיסולו ,לפרז את הרצועה שתהיה ללא נשקים

ונמסור אותה לאבו מאזן שבבחירות ,לא יהיו לו מתחרים

בהצדעה לחיילי צה"ל לקצינים ,ולמפקדים

מיגאל מזיאד עבאס ,אלוף משנה במילואים

ושנקראתי גם, נער הפלא,של שנות הארבעים

י"ג בתמוז תשע"ד 11//07/2014

 ****************************************************************************

 

 

 

 

לראש ממשלתנו הסבלנות והכוחות

כולנו משתתפים בצער המשפחות

*******************************  

נקברו הנערים ונחנקנו מדמעות

חמאס מאיים ומצהיר הצהרות

שישלח ליישובים טילים ופצצות

וערביי ישראל חסמו צמתים,ורחובות

מתעלמים מחייהם שבגן עדן עלי אדמות

ויורקים לתוך הצלחת שיש בה כל ההטבות

*****************************************

להלן הצעתי הטיפולית לאחר הסקת המסקנות

לחוקק מיד חוק בכנסת המתיר הטלת,,מגבלות

על כול אזרח שפוגע בביטחון ,,ועושה  מהומות

שתישללנה ממנו התמיכות הכספיות,והאזרחות

ולתת לעבריין כזה כמה שעות ,,לארוז  מזוודות

ולזרוק אותו לעזה,,ללבנון,לעזאזל,ולכול הרוחות

ולהטיל על מועצות האם המוניציפאליות ,,סנקציות כספיות

בברכה,,מאל"מ מ"יל,,מזיאד ,ש פרש לגמלאות שתי אצבעות ממעלות

07/07/2014

 

***************************************************

 

 

 

ממזיאד,, אל,, פואד

 

חייב להיות נקי ומיוחד,,,מסודר בביתו ומכובד,,,

 

בכדי להיות מועמד,לנשיאות המדינה,,כאזרח,,מספר אחד,,!!

 

***************************************************************************************************

 

חג שבועות שמח לפואד

 

טענת שעשו לך סיכול ממוקד

 

האם אתה חושב להיות מועמד

 

ללא פחות מהסמל הנקי והמיוחד

 

ולהיות מכובד כאזרח מספר אחד

 

"אדוני הלא מכובד" שמעד,!!

 

את הסיכול לא עשה לך,אף אחד

 

******************************** 

 

אתה זה שלקחת שלמונים ללא חשבון

 

אתה דחפת לכיסך הרבה דולרים וממון

 

אתה זה שסחרת ומכרת בכמה דירות

 

ואתה זה שקנית את, דירת החלומות

 

************************************

 

אתה מהקלפיות גזרת קופונים רבים

 

ובכול המהלכים ,,הרווחת ,,אחוזים

 

אתה זה שארגנת קלפיות וארגזים

 

בקיצור,,תסתכל על עצמך במראה

 

אתה,,ורק אתה,,מכיוון שכזה אתה

 

************************************

 

נכון שחסכת עבורנו פזמון שמוכר

 

ולא אמרת שהיית עסוק ולא ידעת דבר

 

המזכירה ,המנכ"ל ,הנהג ,ועורך הדין

 

בחישוב הכספים שתקו,ומבלי להבין

 

אני אשאל אותך,,מפני שאינני מטומטם

 

מדוע התייחסת לאשתך העיראקית כסדיסט מושלם

 

התנהגת אליה באכזריות ככלבה,מוזנחת ,,ולא כבת אדם

 

וכיצד אשתך השנייה ברחה ,עם מתנדב,, לסוף העולם ,?

 

********************************************************

 

אל תנסה לטעון,,ששוב דופקים את האזרח מבגדד

 

ואל לך לטעון שכול השרים גנבו,,,ולא היית לבד,!!

 

האם בכלל היית צריך להיות מועמד,לאזרח מספר אחד

 

כי היית תא"ל,מתאם,וסגן לראש הממשלה

 

שר שיכון,,ביטחון,תקשורת והרבה תהילה

 

וזה לא הספיק לך,,כי עם האוכל,בא התיאבון

 

למעול בכספים,ולחלוב את המדינה בלי חשבון

 

**************************************************

 

אז תתבייש לך ,,ולך להתיישב,, על המרפסת

 

של דירתך מול הים,,אשר המשטרה מחפשת

 

כי אין לך ביקורת עצמית,,ומקומך אינו בכנסת

 

ומדירתך אשר רכשת בקרבת שוק הפשפשים

 

שב וכתוב את זיכרונותיך עד גיל מאה ועשרים

 

********************************************

 

לא הקשבת לשלי יחמוביץ כשאמרה לך מילים קצרות

 

אל תחפש שלדים,,לא בשידות  ישנות,,ולא בארונות

 

היה עליך להיות ישר,,הרי זה היה פשוט ,,וגם קל

 

ולעשות דיאטה אמיתית,, להורדת המשקל

 

*********************************************

 

בשנות הששים היינו יחד בדרום, ובסיירת שקד

 

ובשנת 1974 הייתי מג"ד תחתך, וקראתי לך המפקד

 

בשנות השמונים שירתתי תחתך בשטחים,,כמושל

 

הלכת,אח"כ לפוליטיקה,ואיחלתי שישמור אותה האל

 

לפוליטיקה קראנו,,זנות,,ואתה השתלבת כערמומי ונוכל

 

*****************************************************

 

בצער עמוק,,מאל"מ מ"יל מזיאד עבאס,,

 

לחג השבועות,ח,,בסיוון,,תשע"ד,,

 

06/06/2014

 

 *********************

 

 

 

 **************************************************************************

 

הערכתי המלאה,, לאבו עלי קופטאן

 

השם הזה מכובד, והיה קרוב לליבי, מזמן,!

 

קופטאן עושה שליחות,לקירוב בין משה וסלמאן

 

לא רק דרך השירות הצבאי,בערבה,,בבירנית, ובגולן

 

אם כי בשילוב אמיתי בתעשיית  ההייטק המסועף והמגוון

 

והדרך תהיה סלולה בפני כול חייל משוחרר לאחר שיעבור מבחן

 

וקופטאן עושה ימים כלילות ,ללא תמורה ,עבור המאמץ, ועבור הזמן,!

 

 

 

אשמח לעזור לאבו עלי קופטאן,,על תקן של "אל"מ" מנוסה,ולא סתם סייען
************************************************

 

הערכתנו לאיילת

 

בצבא הייתה אמנם סמלת

 

אבל בכנסת,למעשה, היא המנהלת

 

מדברת עם הערבים(כדי שיבינו)ערבית מדוברת

 

אורבת לשמאל בפינה ,ומגישה הצעות חוק ימניות ולא נבהלת

 

בשמאל ישנם אנשים הרסניים,,אחת מנובלת,, והשנייה מחבלת,,!!

 

חופש ביטוי ללא קוים אדומים,,מעודד נגד המדינה עוינות מסוכנת

 

כמו שרת חינוך שאישרה לערבים לזכור את "הנכבה" וגרמה לעוולת

 

השמאל היהודי והערבים, דורכים למדינה על היבלת

 

במשפחתי,,90,,מצביעים הצביעו למפלגתה במשמעת עיוורת

 

ואף אחד לא טרח להרים  אלי טלפון,,ולא כתב,,שורה מתגמלת

 

בחיים לא אבקש דבר לעצמי,,ולא למשפחתי, והמפוארת

 

תכתבי את אחד מהכינויים שלי בגוגל,,כנסי לאתר,,ותדעי את הכתובת

 

ותבואי עם בעלך,,ושני ילדייך וכול השושלת

 

אשמח לארחכם כמיטב היכולת

 

אני גאה באיילת כנציגתי המהוללת

 

ממזיאד עבאס,,שתי אצבעות,, מנצרת

 

20/06/2014

 

0547474777

 

******************************************************************************* 

 

להלן הכינויים

 

יגאל עבאס

 

מזיד עבאס  או מזיאד עבאס

 

נער הפלא של שנות הארבעים

 

 

 

רמבו דרוזי בשירות צה"ל
**************************************************************************************************


 

 התקפי לב ומים.

        כמה אנשים אתה מכיר שאומרים שהם לא רוצים לשתות משהו לפני ההליכה לישון, כי הם יצטרכו לקום באמצע הלילה !

        אז הינה הקשר בין התקף לב ומים -  חלקנו אף פעם לא ידע את כל זה !
      
        שאלתי רופא : למה אנשים צריכים להשתין כל כך הרבה בלילה ?

 

        הקרדיולוג הסביר כי – כוח הכבידה מחזיק את מים בחלק התחתון של הגוף שלך כאשר אתה זקוף ( הרגליים מתנפחות ). כשאתה שוכב ופלג הגוף התחתון ( בטן תחתונה ורגליים ועוד) באותה גובה עם הכליות, 

 

        ואז קל יותר לכליות להוציא את המים מהגוף, זה מסביר מדוע אנשים קמים מספר פעמים בלילה לשירותים!

        ידעתי שאני צריך מעט מים  כדי לעזור לשטוף את הרעלים מהגוף שלי , אבל זה היה חדש לי:  להלן אם כך הזמן הנכון לשתות מים ....

       
חשוב מאוד . ממומחה לב !

        שתיית מים בזמן מסוים מעלה עד למקסימום את האפקטיביות שלה על הגוף :

 

        2  כוסות מים אחרי שהתעוררת - מסייעות להפעיל את האיברים פנימיים,
        כוס מים אחת,  30 דקות לפני ארוחה - מסייעת לעיכול ,
        כוס מים לפני שעושים מקלחת - מסייעת בהורדת לחץ דם גבוה ,

 

        כוס מים אחת לפני שהנך הולך לישון – מסייעת במניעת שבץ או התקף לב ....

        וגם שתיית מים בזמן ההליכה לשינה, תוכל לסייע במניעת התכווצויות שרירים ברגליים בשעת הלילה . שרירי הרגליים שלך מחפשים לחות כאשר הם מתכווצים  ומעירים אותך.

******************************************************

 

يسعد صباحك يا ابو وسام سميح

 

وحيات شعيب  - ومحمد -  والمسيح

 

كل كلمه كتبوها  عني –حق – وصحيح

 

عملنا كان بتوجيه رباني الى المصير المريح

 

لتمهيد الطريق مع اليهود في شكل لايق وصريح

 

احسن ما كنا نهرب كلاجءين – مع هالشعب القبيح

 

****************************************************************** 

 

صباح الخير أبو شكيب

أبعث لك باجمل التحيات

أرسل لك فقرة كتبت عنك في أحد المواقع في الدول العربية

مع أجمل التحيات

سميح ناطور

20/06/2014

 

 

 לכבוד

 

 

מר :בוגי יעלון

 

 ידידי שר הביטחון : 

 

*********************************                

 

 

 

הערכת מצב לכבוד חג השבועות

 

חג הביכורים,,החלב ,,והגבינות

 

חג מתן תורה ,ועשרת הדיברות

 

*******************************

 

שלום,לעולם, לא יהיה עם הפלסטינאיים

 

כך נאמתי,בהרצליה ואמרתי בשנת אלפיים

 

וכך כתבתי בספרים לפני יותר משנתיים

 

ואת השיחות בשניים,הגדרתי כטחינת מים

 

הכול נעשה כדי שאבו מאזן ייהנה פעמיים

 

ובני משפחתו יקבלו כסף,,מהאמריקאיים

 

החמאס ברצועה, החלה לסבול מבדידות

 

איראן הפסיקה להזרים את תמיכתה בנדיבות

 

ומצריים החלה לנהל מלחמות,ולהרוס לו מנהרות

 

לכן הנייה פנה לעבאס,והציע סולחה וממשלת אחדות

 

למרות שלפני שבע שנים ,,הושלכו אנשי אש"ף מהגגות

 

**************************************************

 

אתמול הושבעה ברמאללה ממשלה עם שבעה עשר שרים

 

צעד מאוד תמוה בעינינו, הכיצד יאכילו אותנו כאלה תבשילים

 

את החומר האנושי המלוכלך,הכרתי כשהייתי מושל בשטחים

 

אבו מאזן כאילו מושיט ידו לשלום,,וחמאס יורה לכיווננו,,טילים

 

הג"יהאדיסטים של חמאס (ומערכות הטילים), ערוכים ומוכנים

 

ואסמעיל הנייה,,בטוח שיצליח בבחירות,בעוד ששה חודשים,!!

 

*******************************************************

 

ובכך יהיה רוב בעתיד לחמאס,,גם ביהודה ושומרון,,וחברון

 

ויאיימו על  נתניה הקריה,,תל אביב,, ושדה תעופה בן גוריון

 

ושוב יצטרך צה"ל לכפות את נוכחותו להשלטת סדר וביטחון

 

******************************************************

 

חשוב שהקבינט יתכנס וייעשה הערכת מצב,,כדי לעמוד איתן

 

ולגייס את האיחוד האירופאי והקונגרס,לשינוי בעמדת הבית הלבן

 

האמריקאיים נכשלו בעיראק,,ונכשלו בפקיסטאן וגם באפגאניסטאן

 

אובאמה לא יתכחש לחלב אמו,,וקרי יחפש תהילה על חשבוננו בחמסתאן

 

היות וכול פעם כתבתי הרבה הערכות מצב

 

צריכים לדבר,, ערבית מדוברת עם עמי ערב

 

אחרת,, נבכה לדורות,,לאחר שיישפך החלב,!!

 

בברכה,,,מאל"מ מ"יל יגאל מזיאד עבאס,,שליבו כאב

 

ה" בסיוון תשע"ד,,03/06/2014  

 

 

**********************


מסמך שחותם עליו ערבי "בזמנים אלה"

 

אינו שווה את הנייר שעליו חותם

**************************************

כמה הוכחות קיבל העולם על השימוש בנשק כימי אסור שעושה השלטון נגד יריביו? האם אין הסכם על סילוק והשמדת הנשק הכימי הסורי? למרות כל זאת, מגיעות כמעט מדי יום ידיעות על כך שמזה כמה שבועות משטר אסד משתמש בפצצות המכילות גז כלור, שבריכוז גבוה גורם למוות, ובריכוז נמוך הוא חונק ומשתק. הכלור אינו מבחין בין לוחם וילד, בין מעורב בלחימה ובין מי שתומך בשלטון. עד עתה נהרגו מהכלור מאות

הפשע הסורי מגיע לאחר שאסד קיבל "חנינה" מהעולם על השימוש שעשה באוגוסט 2013 בגז רעיל יותר, ולאחר החתימה על ההסכם לסילוק והשמדה של הנשק הכימי שחסך מהנשיא האמריקני ברק אובמה לממש את האיום שהפנה כלפי אסד ש"שימוש בנשק כימי יהיה בבחינת חציית קו אדום". אסד חצה את הקו האדום פעמים רבות, וכשהגיע הרגע לממש את האיום, נסוג אובמה והעדיף הסכם שיפרק את סוריה מהנשק הכימי. כבר אז, לפני חצי שנה, היה חשש גדול שאסד לא יקיים את ההסכם, ואכן לאורך החודשים האחרונים היו עיכובים רבים בביצוע ההסכם.

אלא שבחודשים האחרונים הגיעו לארגוני המודיעין במערב ידיעות מוצקות על כך שמשטר אסד השאיר בידיו כמות משמעותית של נשק כימי מסוג סארין ו-
VX שהתחייב להשמידו, והסתירו בכמה מקומות מסתור. אלא שהחמור יותר הוא שסוריה ממשיכה לייבא נשק כימי אחר – גז כלור – מאיראן, וזו קונה אותו מסין. חשוב לציין כי על פי החלטות של מועצת הביטחון אסור לאיראן לייצא נשק, אך למרות זאת לא היססו האיראנים לשלוח לסוריה את הכלור גם כאשר ישבו עם נציגי המערב לשיחות על הקלות בסנקציות הבינלאומיות המוטלות עליהם.


המסקנות העולות מפרשה זו הן קשות אך ברורות:

* משטר ההשמדה ההמונית בסוריה חש בטוח מכל עונש גם אם ישתמש בנשק אסור.

* הנהגת איראן בטוחה שכלום לא יקרה לה, גם אם תפר את החלטות מועצת הביטחון.

* המערב הצמא לעסקים עם איראן מתעלם מהפרות ההחלטות של מועצת הביטחון לגבי סוריה ואיראן.

* הסכמים  שמשטר אסד חותם עליהם אינם שווים את הנייר שעליהם הם כתובים.

* דמם של בני סוריה חסר כל ערך בעיני מדינות-המערב.

השאלה העולה מאליה היא איך מצב כזה יכול להימשך ומדוע העולם "הנאור" ממשיך להתעלם מפשעיהם הנוראים של משטר החושך באיראן ובסוריה? התשובה מורכבת ממספר גורמים:

* העולם כרגע עסוק במשבר המתפתח במהירות באוקראינה, ולמנהיגי העולם החופשי אין רצון לטפל בעניין הסורי המתמשך כבר למעלה משלוש שנים. המשבר באוקראינה עלול להתפשט למדינות נוספות שבעבר היו חלק מברית-המועצות, ויש יותר מדי קווי דמיון בין מה שקורה כיום עם פוטין ובין מה שקרה באירופה ב-1938, כשהתיאבון של היטלר התגבר ככל שהמערב ויתר "למען השלום" על שטחים בצ'כוסלובקיה במטרה לפייסו.

* מדינות המערב חוששות כי האלטרנטיבה לאסד היא שליטה של ארגונים איסלאמיים קיצוניים דוגמת "מדינת האיסלאם של עיראק וסוריה" ו"ג'בהת אלנוסרה", שתייצא טרור כמו שעשתה אפגניסטן עד סוף 2001 תחת שלטון הטליבאן ו"אלקאעידה". לכן, מדינות המערב מעלימות עין מהפשעים שמבצע משטר אסד, למרות שבעתיד עלולים סורים לנקום במערב בגלל התעלמות זו. נקמתם עלולה ללבוש צורה של מעשי טרור שיבצעו גולים סוריים שאלפים רבים מהם נמצאים כיום באירופה.

* בעולם המערבי אין חשיבות לדמם של מוסלמים וערבים, כל עוד הוא נשפך בידי מוסלמים וערבים. זהו המצב בסכסוך בין הסהרה המערבית ובין מרוקו, וכך היה לאורך השנים במלחמת האזרחים באלג'יריה שגבתה מאות אלפי הרוגים בין 1992 ל-1998 ובמלחמת איראן-עיראק שהתנהלה בין 1980 ו-1988 שבה נהרגו כמיליון גברים, נשים וילדים לא זעזעה את העולם המערבי, שסיפק נשק לשני הצדדים הלוחמים. גם כשערבים ומוסלמים שופכים דם של נוצרים ואנימיסטים, העולם אינו מתרגש, כמו כלפי הפשעים שבוצעו במשך מחצית המאה בסודן שבה נהרגו כשני מיליון אנשים במלחמה בין הצפון המוסלמי והדרום הנוצרי והאנימיסטי.

המסקנות שעל ישראל להסיק ממה שקורה בסוריה גורליות לב
יטחונה ולעתידה:
* אין שום ערך למסמך או הסכם שעליו חותם משטר אסד עם ישראל. אם חייהם של אזרחי סוריה שווים בעיניו כקליפת השום, אין שום סיבה להניח כי חייהם של אזרחי ישראל שווים בעיניו יותר. אם משטר זה אינו חושש מהפרת הסכם עם ארה"ב, האם הוא יחשוש מהפרת הסכם עם ישראל?

* איראן ממשיכה להתל בעולם: מצד אחד מחייכת ומתבטאת בחינניות כדי להקל את הסנקציות, ומצד שני היא מפרה החלטות של מועצת הביטחון ולוקחת חלק בפשעי מלחמה, הן באמצעות יצוא נשק והן באמצעות מעורבות ישירה של "משמרות המהפכה" בלחימה בסוריה.

* ישראל אינה יכולה לסמוך על ערבויות של מדינות המערב בכל מה שקשור לבטחונה, בשל החשש כי כל משבר בינלאומי יסיט את תשומת ליבן ממחויבותן כלפי ישראל, גם אם זו תפעל לפי דרישתן ותיקח סיכונים במסגרת נסיונותיה להגיע לשלום עם שכניה.

* מדינה פלסטינית עלולה לעבור תהליך דומה לזה שעוברת סוריה: סכסוך בין שלטון ואוכלוסייה יערער את סדרי המדינה וישאב אליו ג'יהאדיסטים נוסח "אלקאעידה". תהליך דומה מתרחש בתימן, בלוב, בעיראק, באפגניסטן, בסומליה ובסיני, ומדינה פלסטינית אינה חסינה בפני תהליך דומה.

ישראל ציינה בימים אלה 66 שנים לעצמאותה. העם היהודי שהחל לשוב לארצו לפני כ-150 שנה למד על בשרו כי עליו להילחם על זכויותיו, על ארצו ועל עצמאותו, ולא לסמוך על הבטחות של אחרים העלולות להיות משענת קנה רצוץ. ישראל היא נווה מדבר בתוך מרחב מדברי עצום, שבו הסכם אינו הסכם, החלטות בינלאומיות אינן מקוימות, וזכויות אדם מופרות כעניין שבשגרה. העולם "הנאור" ממהר להאשים את ישראל בכל, בעוד ששליטי ההשמדה ההמונית זוכים למחילה על כל פשעיהם.

במצב כזה, כשהסביבה הגיאופוליטית של ישראל בעייתית כל כך, אין לעם היהודי על מי לסמוך אלא על היושב במרומים ועל עצמו – על כוחו ועל רוחו.

 

 

*************************************************************

 

 

 

 

 

05/04/1995,,לקראת יום העצמאות,,ה,,47,,למדינת ישראל,,

 

***************************************************************

 

 

 

עם הקמת החוג לשלום ולביטחון,אל"מ יגאל מזיאד עבאס היה הדרוזי היחידי שנמנה עם מייסדיו ומקימיו

 

ובכנס אשר נערך בהרצלייה  בתאריך 05/04/1995 (יום הולדתו של יגאל)ניתנה לו האפשרות להרצות

 

במשך שעה ,בכדי להביע את דעתו ,בהערכת מצב,,בפני פורום מורחב של קצינים,מנכ"לים,ופוליטיקאים

 

הנושא :כיצד ייראה צה"ל של שנות   ,,2020  ,2015

 

   אל"מ מזיאד עלה לבמה אל מול מאות המשתתפים,,ולהלן תמצית מתוכן דבריו  :

 

 

 

חברות וחברים :

 

אני מודה להנהלת החוג לשלום וביטחון על שאפשרו לי ביום הולדתי להופיע בפני פורום מכובד הכולל בתוכו מפקדי לשעבר,,עמיתי הקצינים,,חכי"ם,,שרים,,ופקודים

 

כדרוזי ציוני אשר מאמין בכוח עליון ושמאמין בצדקת הקמת מדינת ישראל לעם הנבחר

 

והיה לי הכבוד,כנער בן,,11,,שנים להימנות על רשימת מייסדיה,,ונקראתי נער הפלא"

 

של שנות הארבעים,,וזכיתי גם לעיטור לוחמי המדינה.(שהצטיין באינטואיציה עילאית )

 

יש לי לבשר לכם בשורות יוצאות דופן למשמע אוזניכם,,וזה ע"פ הערכתי למצב העתידי

 

 

 

                              אנחנו נהפוך ללא רילוונטים בכלל,,!!

 

 

 

01 –לא נזכה לחוות במלחמות נוסח,,ששת הימים,,או מלחמת יום הכיפורים יותר,,!!

 

02 –חבל שצה"ל ימשיך להשקיע כספים בטיפוח דוקטרינות  הלחימה שהיו נהוגות

 

03 –לא נזכה לראות יותר מלחמות מסיביות של שריון שלנו מול מערך שריון של האויב

 

04 –לא נזכה לראות צי ימי מלחמתי שלנו,,נלחם מול צי ימי של האויב בים

 

05 –לא נזכה לראות שכול חיל האוויר שלנו,,נלחם בחיל אוויר שלם של האויב

 

כול מה שחנכנו ,למדנו ,חשבנו,תכננו,כתבנו,יהפוך ללא רליוונתי !!ואין בהם כול צורך

 

פעם,בכדי לממש את השאיפות הלאומיות של המדינה,,היה צריך לגייס את כול העוצמה הלאומית בכדי לצאת למלחמה ,על מנת לכבוש שטחים להכריע צבא אחר,!

 

תראו כמה מדינות קמו באירופה,ברית ורשה וכול ברית המועצות,גרמניה המזרחית

 

וגרמניה המערבית,,וחומת ברלין,,כולן נמוגו,וכך נעלמו כול מאזני האימה,,ולא נשארו !

 

ובעתיד יתארגנו זרמים דתיים פנאטיים קיצוניים שיחליטו לממש את שאיפותיהם הלאומיות,,ע"י שימוש,,ב,,אר,,פי,,גי,,וחומר נפץ,,ומולם לא נצטרך דיוויזיות של טנקים

 

לכן חלק גדול מהתרגולות הנהוגות כיום בצה"ל,,יהפכו ללא רליוונתיות,,לחלוטין,,!!

 

ותישאל בעתיד השאלה,,אם אני יכול להשיג את מבוקשי בזול,,אז מדוע לשלם,,יקר,,?

 

צה"ל צריך להתחיל להיבנות אחרת,,עם פיתוח והתחדשות מתמדת בתאם למציאות,

 

אבל,הבעיה היא שכול יועצי הנשיאים וראשי הממשלות בעולם הינם מהאסכולה שלנו

 

ומה אתם מצפים שייעצו ויגידו ?לכן אני אומר שאנחנו כבר לא רליוונתים,,!!

 

01 -בואו נעודד את הדור הצעיר שממציא את הלחימה האסימטרית ושבעצימות נמוכה

 

02 –בואו נעודד את ניצני האמצעים הרובוטיים הלא מאוישים,,בכדי לחסוך בקורבנות

 

03 –בואו נעודד יותר את  נושא הלוחמה האלקטרונית,,שכיום מצויה,רק בחיל האוויר

 

04 – נעודד את הפיתוח של האמצעים לראיית לילה,,כדי לחסוך קורבנות במארבים

 

05–עם ההפחתה בערך הטנקים יידרשו שיפורים במיגון העורף שיהפוך לחזית פרועה

 

06– אל לנו להקל ראש בהזנחת הנוער,,ושלא במקביל יטופחו חיי הלילה והמועדנים

 

07– ישנם כיום ,כ,100,000 משפחות חד הוריות בקרב האוכלוסייה היהודית בארץ

 

        שילדיהן לא זכו לחינוך ביתי נאות,,פגם חינוכי זה יגרום להתהוות דור חסר חינוך

 

        לדרך ארץ ולערכים,,וכבר אחרי שנת 2000 נתחיל להרגיש שיש לנו חיילים              

 

       קצינים,,שאינם ממושמעים,, וחכי"ם ,,שרים,,ומנהיגים,,שרמתם נמוכה ומבישה

 

תארו לכם שפעם תימצא הגלולה שתהיה טובה לכול המחלות,,אז מה יגידו הרופאים ?

 

יגידו שזה לא בטוח,,והדבר יצריך בדיקה למשך שנים,,עד שהתרופות שבשימוש תיעלמנה,,,וזה בדיוק מה שיקרה לגבי ההתחדשות של צה"ל והתאמתו למציאות,

 

אשר תוכפה עלינו מכוח עליון ומהשינויים בגזרה המזרח תיכונית,,

 

01 -על היהודים במדינת ישראל לדעת,,שהמדינה קמה על הריסותיהם של אלפי יישובים וכפרים שתושביהם הפכו לפליטים ,,!!

 

02 - עלינו להיות מלוכדים וחזקים,,כי לעולם לא יהיה שלום עם הערבים,,ועל חרבנו נחייה עד אחרית הימים,,

 

03 –בשנת 1985 אמרתי במשכן נשיאי ישראל(הייתי אז מושל בשטחים ) ודברי התפרסמו בעיתונות,שכול מי שירצה לחיות במדינה,,ערבי,,דרוזי,,נוצרי,,צ"רקסי,,או חרדי,,יהיה חייב לקחת על שכמו חלק בנטל ולשרת בצה"ל ,אחרת יבוא יום,,ויתברר שהמדינה מגדלת דורות של פרזיטים,,!!

 

04 –מדינת ישראל מדינה דמוקראטית למופת,,אבל חייבים  להיות ע"פ חוק, קוים אדומים בחופש הביטוי אשר לפעמים פוגע בביטחון,,וגורם להשפלת בעלי התפקידים

 

05 אני כאלוף משנה ,,ומניסיוני הרב כמושל בשטחים,,מבקש להביא לשינוי בהוראות

 

לפתיחה באש ,,מפני שבמצב הקיים,,מושפלים חיילינו,,ומאבדים את ביטחונם בעצמם

 

אין צבא בעולם,,שקציניו מצטיידים ביועצים משפטנים לצידם,,חוץ מאשר בישראל,,

 

 

 

חג עצמאות שמח לכול בית ישראל,,במלוא,,47,,שנים לעצמאותנו,,

*******************************************************

 

סיבת קיומה של הרשות הפלסטינית

 

25/4/2014

 

*****************************************************************************

מחמוד עבאס, יו"ר אש"ף, מאיים שמחמוד עבאס, נשיא(!) הרשות הפלסטינית, יתפטר ויחזיר את המפתחות לישראל כדי שזו תצטרך לדאוג לביטחון, לחינוך, למים, לחשמל, לביוב, לבריאות, לתברואה ולתחבורה בכל שטחי יהודה ושומרון. הוא חושב שהוא מפחיד מישהו, למרות שאיום ההתפטרות שלו אינו יותר משאגת העכבר. אף אחד לא צריך להתרגש, וזאת מכמה סיבות:

הראשונה היא שאין הוא רציני בכוונותיו אלה. למעט מקרה אחד בהיסטוריה של העולם הערבי – הגנרל הסודני עבד אלרחמן סיוואר אלד'הב שהתפטר ב-1986 כהבטחתו – לא קרה ששליט ערבי התפטר למען שליט שאינו בן משפחתו. כך למשל, בשנה שעברה התפטר אמיר קטר, ומסר את הנסיכות לבנו. התפטרות שליט ערבי לטובת מישהו שאינו בנו מנוגדת לחלוטין לתרבות המזרח התיכון שבה השיקולים המשפחתיים גוברים על כל שיקול – לאומי, כלכלי, שלטוני, מנהלי, חוקתי או דמוקרטי.

הסיבה השנייה היא שאם עבאס יתפטר ויביא לקץ הרשות הפלסטינית, איך יוכלו שני בניו, יאסר וטארק, להמשיך ולגנוב מיליוני דולרים המגיעים כל שנה מממשלותיהן של ארה"ב ואירופה עבור "הפלסטינים המסכנים"? איך תוכל להמשיך ולהתנהל רשת החברות הסודית שהם הקימו כדי "לגזור קופון" מכל דולר ויורו המגיע לרשות? הערבים גילו מזמן את השחיתות ברשות הפלסטינית, ולכן הם מוכנים לתת לפלסטינים הכל – הבטחות, התחייבויות, חיבוקים ונשיקות – חוץ מכסף, בעוד שממשלות אירופה וארה"ב אינן שואלות ואינן מבינות למה וממשיכות לנפח את חשבונות הבנק של בכירי הרש"פ.

אבל הסיבה העמוקה לכך שעבאס לא יתפטר היא שעל ידי כך הוא, במו ידיו, יפוצץ את בועת הסבון ששמה "מדינה פלסטינית", ויתברר לכל העולם שכל הסיפור על "עם פלסטיני" הוא מתיחה גרועה שאש"ף הצליח למכור לכל העולם, והעולם התמים האמין לה יותר מדי זמן. כבר עברו כמעט שבע שנים מאז שחמאס ירה את הכדור הראשון בבועת הסבון ששמה "מדינה פלסטינית בעלת רצף טריטוריאלי", כשחיסל את שלטון הרשות בעזה, הוציא להורג בדם קר את אנשי הביטחון (!) של הרשות, ואלה שנשארו בחיים מצאו מקלט ב...ישראל, שהעבירה אותם לרמאללה...

היום קל יותר להבין את ההמצאה ששמה "עם פלסטיני". האם יש "עם סורי"? או "עם עיראקי"? ו"עם לובי"? ו"עם סודני"? כל אלה הם יצורים וירטואליים שיצר הקולוניאליזם יחד עם קבוצות קטנות של אינטלקטואלים מקומיים שלא הייתה להם אחיזה בכלל האוכלוסייה, שנשארה בעיקרה נאמנה לשבט, לחמולה, לקבוצה האתנית, הדתית או העדתית. המדינה הערבית המודרנית נכשלה במשימתה העיקרית: להתנחל בלבבות הציבור, להפוך למושא הזדהותו ולהחליף את נאמנות האוכלוסייה מהמסגרות המסורתיות הללו למסגרת המדינה המודרנית.

המצב ברשות הפלסטינית אינו שונה בסיסית מהמצב בכל העולם הערבי. ההוכחה היא שכשלאוכלוסייה יש תודעה של עם המבוססת על תחושת קולקטיב, הפרטים מוכנים להקריב למען הקולקטיב את זמנם, כוחם, הונם ואם צריך – אפילו את חייהם. אין הם מבקשים שכר עבור פועלם וכל מה שהם עושים למען הקולקטיב נעשה בהתנדבות. האם לוחמי ה"רזיסטאנס" הצרפתי שחרפו נפשם במלחמה נגד הנאצים בימי מלחמת העולם השנייה עשו זאת תמורת שכר? ולוחמי ההגנה, האצ"ל והלח"י? כולם היו מתנדבים למען המטרה של הקולקטיב, וכיוון שהקולקטיב הוא ממשי וריאלי, המטרה הושגה באופן ריאלי ומוחשי.

ברשות הפלסטינית המציאות הפוכה לחלוטין: אנשים משרתים אותה רק עד כמה שהיא משלמת להם שכר חודשי, ולשם כך היא זקוקה לתרומות של מיליארדים בכל שנה. בלעדי השכר, כמעט אף אחד מהפקידים לא ינדב לרשות את זמנו, מרצו, הונו וּודאי לא את חייו. הפקידות אינה מתנדבת אלא ממונה במינוי קרובים ומקורבים, חברים וידידים. הדבק היחיד המחבר את החמולות ביהודה ושומרון הוא המאבק בישראל והשנאה כלפיה. זוהי גם הסיבה שהתקשורת של הרשות מלבה את השנאה נגד ישראל, שכן זהו התוכן היחיד של ההוויה הפלסטינית וסיבת הקיום של הרשות.

הנשמה מבנק לבנק
***************************
הדיבורים על התפטרות עבאס הקפיצו את האמריקנים משלוותם. הם – יחד עם האירופים – השקיעו מיליונים רבים בהקמתם של מוסדות הרשות, כלומר במילוי חשבונות הבנק של ראשיה, קרוביהם ומקורביהם, ואין הם מסוגלים להתמודד עם האפשרות שכל ההשקעה הזו תרד או כבר ירדה לטמיון. הם מנסים בכל כוחם להנשים את הגוף הפוליטי המת ששמו "מדינה פלסטינית בדרך", למרות שכל הסימנים מראים שאין לה כל סיכוי לקום, וזאת מסיבה פשוטה: הפלסטינים אינם רוצים מדינה, כי הם חוששים שברגע שזו תקום, יפסיק העולם את זרם התרומות שהם פיתחו התמכרות קשה להן.

האמריקנים מאיימים על הפלסטינים בהפסקת התרומות, מתוך ידיעה שהכסף הוא הדבר החשוב ביותר לשם יצירת "עם פלסטיני" שעל בסיסו ניתן יהיה להקים ביו"ש "מדינה פלסטינית" נוספת. הם מטילים את כל כובד משקלם על כך, למרות שאין להם שום יכולת להבטיח שמדינה נוספת זו לא תהפוך – בבחירות "דמוקרטיות" כמו שאירע בינואר 2006, או בהשתלטות אלימה כמו שקרה בעזה ביוני 2007 – למדינת חמאס שנייה, אחרי הראשונה שקמה בעזה.

מאחורי הקלעים, מברכים האמריקנים על חידוש השיחות בין אש"ף וחמאס, אף על פי שחמאס מוגדר כארגון טרור. כיום שני הארגונים הם פושטי רגל: חמאס הגיע לפשיטת רגל כלכלית בעקבות סגירת המנהרות וצעדי העונשין של מצרים, ואש"ף הגיע לפשיטת רגל אידיאולוגית, מנהלית ושלטונית. זהו בסיס השיחות המתנהלות בימים אלה בעזה, וככל שמצבן של שתי התנועות גרוע יותר, כך רב הסיכוי שיגיעו להסכם כלשהו.

האמריקנים – וגם כמה ישראלים עייפי נפש – סבורים כי הפילוג בין רמאללה ועזה מספק לממשלת ישראל סיבה לא להתקדם במו"מ, שכן רמאללה ממילא לא תוכל להחיל על עזה שום הסכם שייחתם עם ישראל. אך זוהי טעות. השיחות הללו בין אש"ף וחמאס הן רק סיבוב נוסף של ניסיון לאחד את הזירה הפלסטינית, שגם אם יסתיים בהסכם, ספק רב אם יקוים. כך היה מספר פעמים בעבר, שאש"ף וחמאס דיברו ודיברו, נשאו ונתנו, הגיעו להסכמים שמעולם לא בוצעו.

 


האינטרס הישראלי
**********************
כל מי שעיניים בראשו מבין שמדינה פלסטינית על הרי יהודה ושומרון תציב איום אסטרטגי על ישראל, שכן כ-80 אחוז מתושבי ישראל ייאלצו לחיות תחת איום מתמיד של קסאמים, קטיושות וטילים אחרים, ששום גדר לא תוכל לעצור. לאף אחד בעולם אין דרך להבטיח שמה שקורה בעזה לא יקרה ביו"ש באופן כפול ומכופל. הנחת העבודה של ישראל חייבת להיות ששום הסכם שתחתום ישראל עם עבאס לא יקוים על ידי יורשיו, שימציאו אלף סיבות לא לקיים את ההסכמים, בעיקר אם חמאס יתפוס שוב את רוב מושבי המועצה המחוקקת.

האינטרס הישראלי הוא להביא את הרשות הפלסטינית לקריסה מלאה, כדי להקים על חורבותיה את פתרון שמונה האמירויות: אחת כבר קמה בעזה, ועל עוד שבע נפרדות לקום בערי יהודה ושומרון: ג'נין, שכם, טול-כרם, קלקיליה, רמאללה, יריחו וחברון הערבית. על ישראל להישאר לעד במרחב הכפרי כדי לוודא שאמירויות הערים הללו אינן יוצרות רצף טרוריסטי. על הערים ישלטו החמולות המקומיות, וכך יהיה לכל אחת מהן שלטון לגיטימי ומקובל – בניגוד לאש"ף.

העולם לא יקבל בקלות פתרון ישראלי זה, אבל על ישראל לנהוג בעניין התפטרותו של עבאס ופירוק הרשות הפלסטינית בדיוק כמו שנהג שר ההגנה המצרי עבד אלפתאח א-סיסי כשסילק את מוחמד מורסי מכס הנשיאות בניגוד לעמדתה של ארה"ב, שעד היום דורשת את החזרתו למשרתו. א-סיסי פועל על פי האינטרס של מצרים, לא על פי האינטרס של ארה"ב. על ישראל לפעול על פי האינטרס הישראלי, לא זה האמריקני ולא זה של מושחתי הרש"פ, במיוחד נוכח המשבר הבינלאומי המתפתח כיום באירופה, וקולם ההולך ומתחזק של תופי המלחמה. הללו יאפשרו לישראל לפעול על פי האינטרס הישראלי במידה מסוימת של חופשיות, שכן תשומת הלב העולמית נתונה כיום לאוקראינה ומה שמתרחש סביבה בין אירופה, ארה"ב ורוסיה.

 

 

 

********************************************


 

המנהיגים הפלסטינים מתייחסים לבעיה הפלסטינית כסחורה,למסחר

 

*************************************************************

 

תודה למר  קידר,,על המאמר

 

איומי אבו מאזן, כשאגת העכברי

 

הבעיה הפלסטינית ,סחורה למסחר

 

נמאסה על מנהיגי ערב מלפני שנים מספר

 

אין לאפשר לו התאחדות, ,עם הניה וזהאר

 

אנחנו כיום חזקים,ויודעים מה אסור ומה מותר

 

אין לוותר על שטחים ושצה"ל ישלוט בגב ההר

 

תכתוב "יגאל מזיאד עבאס" בגוגל,,וכנס לאתר

 

ותראה שכתבתי כל פעם מאמר,,על אותו דבר

 

בברכה ממני,מושל לשעבר,ואלוף משנה משוחרר

 

********************

 

הביקור השנתי בנבי שועייב ,,יתרו,, עה"ש..

מאת :אל"מ מ"יל,, יגאל ,מזיאד עבאס

*********************************************

 

הביקור השנתי במתחם קבר הנביא יתרו עה"ש, היה מאז ומתמיד הביקור הכי מסיבי שמאחד את בני העדה הדרוזית, שיח'ים מכובדים וצעירים שמגיעים מכל הכפרים הדרוזים בגליל, בגולן ובכרמל לציין אחדות ולדון בסוגיות על הפרק, יתרו היועץ הארגוני המודרני הראשון בהיסטוריה.

הדרוזים מציינים מחר 25/4/14 את חג הנביא שועייב עה"ש, אלפי בני העדה, שיח'ים, ח"כים וצעירים מהכפרים הדרוזים צפויים להגיע למתחם הקבר.

אורחים רבים מכל הדתות צפויים לבקר במתחם הקבר ולברך את בני העדה הדרוזית בחגם, נשיא המדינה שמעון פרס אמור להגיע ולברך את בני העדה, וכמו בכל שנה בנוסף לתפילות שמקיימים השיח'ים, הם גם דנים בסוגיות החברתיות ובנושאים הקשורים בעדה,

יתרו היועץ הארגוני המודרני הראשון בהיסטוריה

 ב- 25 באפריל מכל שנה הנו יום חג נביא שועיב (יתרו) עליו השלום . לרגל יום זה אבקש להביא נושא שונה אך מאוד חשוב על יתרו "נביא שועיב" שאולי בפעם הראשונה יובא לידיעת רבים מבני העדה הדרוזית ושאר הקוראים. יתרו ידוע בתורה שהיה כהן מדיין, והיו לו שבעה שמות : רעואל, יתר, יתרו, חובב, קיני ופלטיאל . השם יתרו הוא הנפוץ בקרב העמים השמיים

 התואר "כוהן" מעיד על היותו בעל סמכות דתית ורוחנית.  יתרו שימש יועצו של משה, ואת דמות היועץ ע''פ המקרא מבוססת על היותו עתיר ניסיון חיים ובעל אינטליגנציה גבוהה. עצותיו של יתרו למשה משמשים בסיס לניהול הארגוני האיכותי המודרני בימינו ונלמדים במוסדות הגבוהים ביותר בעולם

חלקנו  שמע או למד נושא ניהול איכות כוללת TQM . שיטת ניהול בין לאומית . השיטה לקוחה מעצותיו של יתרו למשה. ע''פ ספר שמות, יתרו דאג לשלום ביתה של ציפורה ולשני בניה מפני שלא התראו עם משה האבא שהיה עסוק וטרוד בבעיות עמו

יתרו יזם פגישה בניהם ובין משה ומטרתה הייתה משפחתית טהורה. כשראה יתרו את משה בפעילותו הקשה, לא יכול להימנע מלמתוח עליו ביקורת ומלהשיא לו עצות. המצב שהבחין בו יתרו היה מאוד קשה כשהעם פנה ללא הרף אל משה ולחץ עליו בכדי לטפל בו ובבעיותיו ובכדי לשפוט אותו. משה לא עמד בלחץ היה תשוש ועייף בסוף כל יום

יתרו הבחין בליקוי הארגוני של משה ושאל אותו :" מה הדבר הזה אשר אתה עושה לעם? מדוע אתה יושב לבדך, וכל העם ניצב עליך מ בוקר ועד ערב?  יתרו שצפה מן הצד הבחין בהתנהלות כושלת של משה. לאחר שיתרו אסף נתונים על עבודתו של משה החליט להשיא לו עצות. יתרו פנה למשה:"עתה שמע בקולי, אייעץ לך ויהי אלוקים עמך. היה אתה לעם מול האלוקים, והבאת אתה את הדברים אל האלוקים

והזהרת אותם את החוקים ואת התורות, והודעת להם את הדרך שילכו בה,, ואת המעשה אשר יעשו,,. ואתה תחזה מכל העם אנשי חיל, יראי אלוקים אנשי אמת, שונאי בצע, ושמת עליהם שרי אלפים,שרי מאות, שרי חמישים ושרי עשרות

ושפטו את העם בכל עת, והיה כל הדבר הגדול יביאו אליך, וכל הדבר הקטן  ישפטו הם, והקל מעליך ונשאו איתך. אם את הדבר הזה תעשה , וציווך אלוקים, ויכולת לעמוד, וגם כל העם הזה על מקומו יבוא בשלום" (שמות יט-יד,,

על משה להקים ארגון פורמאלי ולקבוע נהלי התנהגות –" והזהרת אותם את החוקים ואת התורות".
פירוש הדברים הקמת ארגון פורמאלי בעל מבנה היררכי,, מחייבת מערכת חוקים ברורה וידועה מראש, אשר תקבע בבירור את הכללים ואת הנהלים, את המותר ואת האסור ואת שיטת העבודה.

בחירת המנהלים ע''פ אמות מידה מקצועיות ולפי שיטת הכושר " ואתה תחזה מכל העם אנשי חיל , יראי אלוקים, אנשי אמת , שונאי בצע".
בני ישראל היו מחולקים לפי מבנה פטריארכאלי-שבטי , שבו ראש השבט, המנהיג,מנהל את כל שטחי החיים. יתרו מבטל את המבנה השבטי הזה שאינו תואם את השינוי שהציע. לפי הצעתו , המנהלים- למשל נכבדי העדה שכונו זקני השבט, ראשי השבט או נשיאי המטות- לא ייבחרו עוד בזכות אבותיהם, אלא לפי כישוריהם, על פי שילובן של ארבע אמות המידה הבאות:       אנשי חיל- אנשים שדבקים במטרה ,,ופועלים ככל יכולתם להשגתה,, ולאור הנורמות שנקבעו ,,

<!--[if !vml]-->יתרו<!--[endif]-->ע''פ הרמב''ם :אנשים ראויים להנהיג את הדור".

יראי אלוקים – אנשים שיודעים היטב את החוקים ואת הנהלים ומחויבים לנהוג על-פיהם ללא משוא פנים, אפליה והעדפה

אנשי אמת- אנשים שמעגנים את החלטותיהם בעבודות ומקיימים את הבטחותיהם.

שונאי בצע : אנשים שקשה מאוד לשחד אותם וששוקלים כל עניין לגופו

על משה להקים מבנה ארגוני פורמאלי מדרגי (היררכי) – ושמת עליהם , שרי אלפים, שרי מאות, שרי חמישים, ושרי עשרות".
יתרו הציע למשה להקים ארבע רמות של דיינים, בחלוקה זו הציע יתרו מודל ארגוני ממוסד הבנוי מלמעלה כלפי מטה. מבנה זה אופייני למנהל המודרני, שבו הארגון מתוכנן לפרטי פרטים הן בנוגע למסגרות הארגוניות והן בנוגע לאיושן על ידי עובדים

על משה להאציל סמכויות ולהותיר בידיו רק מקרים חריגים, כך שכל השופטים, על דרגותיהם השונות , ישפטו את העם בכל עת-" והיה כל הדבר הגדול יביאו אליך, וכל הדבר הקטן ישפטו הם".

ז.א את הדבר הקשה יביאו למשה. יתרו מעלה את רעיון האצלת הסמכויות ומנסח ברהיטות את העיקרון של :" ניהול לפי חריגים", המאפיין מבנה היררכי ביזורי, שבו בעל המעמד הגבוה מטפל במקרים שהם חריגים ושאינם מיומנותו של הנמוך ממנו במדרג. וכך הלאה לפי הסמכות והכפיפות בארגון. המלצתו של יתרו , שלפיה את הנושאים הקשים ישפוט משה, ואת הנושאים הקלים יותר ישפטו המנהלים שמתחתיו, תואמת לחלוטין את עקרון האצלת הסמכויות

בסיום דבריו יתרו מנסה להרגיע את משה השרוי בחששות לנוכח השינויים הצפויים , ואומר לו כי הכל יבוא על מקומו בשלום. משה שמע לעצותיו של יתרו וישם אותן כמנהיג וכמנהל. למעשה משה מנהיג את השינוי.  עצותיו של יתרו (נביא שועיב) למשה הן למעשה תרומה לאנושות ולדורות שבאו אחריו בניהול ארגוני איכותי מודרני ויעיל

 

 

 

 

 **********************************


 

בחג נבי שועייב, היום,,ה,,25/4/2014 להלן שורה של נתונים על בני העדה : 

מאת- מזיאד עבאס ,,ע"פ הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה


כ-14.5 אלף דרוזים (1.2% מכלל האוכלוסייה) חיו בישראל עם קום המדינה. במהלך השנים גדלה האוכלוסייה הדרוזית בעיקר כתוצאה מריבוי טבעי .

בסוף שנת 2013 מנתה העדה הדרוזית בישראל כ-134 אלף נפש, 1.7% מסך כל האוכלוסייה בישראל ו-8.0% מהאוכלוסייה הערבית במדינה.


הדרוזים בישראל מתגוררים בשני מחוזות עיקריים: במחוז הצפון כ-81% ובמחוז חיפה כ- 19% מהאוכלוסייה הדרוזית
.

 98% מהדרוזים בישראל מתגוררים ב- 19 יישובים, 17 מהם נמצאים במחוז צפון ושני יישובים נמצאים במחוז חיפה. חלקם היחסי של אוכלוסיית הדרוזים ביישובים אלה גבוה, ב- 13 יישובים חלקם היחסי מאוכלוסיית היישוב הוא 95% ויותר ובשבעה מתוכם (בית ג'ן, מג'דל שמס, בוקעאתא, ג'ולס, יאנוח-ג'ת, סאג'ור ומסעדה) האוכלוסייה הדרוזית מהווה 100% מכלל אוכלוסיית היישוב.היישובים עם מספר הדרוזים הגבוה ביותר בשנת 2012 היו דאלית אל כרמל וירכא.

שיעור הגידול של האוכלוסייה הדרוזית בשנת 2012 (1.5%) היה נמוך מזה של האוכלוסייה המוסלמית (2.5%), ומזה של האוכלוסיות היהודית והנוצרית (1.7%) בהתאמה
.

בשנת 2012 היה הגיל החציוני באוכלוסייה הדרוזית 26.0 שנים. 29.3% מהאוכלוסייה הדרוזית היו ילדים בני 14-0 שנים וכ- 5.1% קשישים בני 65 ומעלה. לשם השוואה בשנת 2000, הגיל החציוני באוכלוסייה הדרוזית היה 21.9 שנים, אחוז הילדים בני 14-0 היה 35.8%, ואחוז בני 65 ומעלה היה 3.9%
.

בשנת 2011 היה הגיל החציוני בנישואין ראשונים (הגיל שמתחתיו מצויים מחצית הנישאים) בעדה הדרוזית, 27.6 בקרב גברים ו-22.3 שנים בקרב נשים. גיל זה גבוה במעט ביחס לגיל הנישואין בקרב המוסלמים ונמוך ביחס לגיל הנישואין בקרב היהודים והנוצרים
.

מספר הילדים הממוצע שאישה דרוזית צפויה ללדת במהלך חייה (שיעור הפריון הכולל) עמד בשנת 2012 על 2.3 ילדים לאישה, נמוך מזה של הנשים היהודיות (3.0) והמוסלמיות (3.5) וגבוה מזה של הנשים הנוצריות (2.2 ילדים לאישה)
.

שיעור הפריון הכולל בקרב הנשים הדרוזיות נמצא במגמת ירידה מאמצע שנות השישים, כאשר שיא הפריון נמדד בשנת 1964 עם 7.9 ילדים לאישה. בשנת 1990 היה השיעור 4.1 ילדים לאישה, בשנת 2000- 3.1 ובשנת 2010- 2.5.

 ************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

*. אם עדתנו נתברכה בשגים,,אז רק הודות למעשיהם,של כאלה אנשים מכובדים, ואצילים,,!!

 

 

 


עדתנו קטנה ומעשיה גדולים
הודות לאנעאם,,לבעלה, ולהורים
אבו זכי,, אביה,,מראשוני המשכילים
ייצג אותנו בכבוד,,כיועץ,לשבעה נשיאים
את אבו דניאל הכרתי ,כסגן בשנת השמונים
כשהיינו בשלבי החלמה לאחר שהיינו פצועים
ונודע לי שהוא הבן של "פח"רי והתהדקו הקשרים
לא אאריך במילים,,אני גאה בכאלה קרובים ,אצילים
ומברך את עדתנו על ההשגים,,שבזכות כאלה אנשים,!
ממזיאד עבאס,ומשפחתו,מיטב הברכות ומירב האיחולים
שקראו לו "בגוגל" בנוסף, גם נער הפלא,,של שנות

הארבעים

***************************

לכול ידידינו היקרים

***************************

כך אמרה גולדה מאיר ז"ל באותם  הימים

מפני שידעה שלא יהיה שלום עם הערבים,!

וכך אני כתבתי במאמרים,,ובחמשת הספרים

מפני,שהערבים ,,לעולם לא יאהבו את ,,הילדים

יותר מאשר שנאתם לארץ ישראל,,ולכל היהודים

אלוהים למעלה יודע,,עד כמה,שהם אינם אנושיים

ודואג לנער אותם היטב ולטפל בהם,כול כמה שנים

עד עכשיו,,היה להם "אביב" והקיץ יהיה יותר חמים,!

רק שהמנהיגים בארצנו,יפסיקו לריב ,,כאן בפנים

להחמיר בהוראות הפתיחה באש,,ולגבות את הלוחמים

מפני שהמפקדים בכול צעד נזקקים ליועצים משפטיים

חג עצמאות שמח,, לכול אזרחי ישראל,,,,ולכל החיילים

מיגאל מזיאד עבאס,,מהאישה ,,הילדים,הנכדים,,והנינים

********************************

 

 

 

                                    

 

 

 

       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס