בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963

 

הערכת מצב ביטחונית לשנת,,2015

הרצאתו של ,,אל"מ מ"יל,,,יגאל מזיאד עבאס

עשרת האיומים הביטחוניים הצפויים על ישראל בשנת ,,2015

*****************************************************************************************

פיגועי דאעש ואל קאעידה בגבול הגולן, התקפה במתקני הגז בים, שחזור חטיפות  ביהודה ושומרון ומתקפת סייבר רחבת היקף – אלה רק חלק מהאיומים שירכזו את מירב המאמץ של מערכת הביטחון בשנה הקרובה, 

שנת 2014 מסתיימת כשהאש מתחדשת מרצועת עזה, אחרי מבצע ארוך נגד המנהרות בקיץ ולנוכח ניסיונות חוזרים ונשנים לשמור על שקט. הגזרה הצפונית, בינתיים, שקטה יחסית - למעט זליגות ירי מסוריה. האם זה יימשך? מה עלול לגרום לאזור לבעור? ואיך תיראה 2015 מבחינה ביטחונית?

*********************************************************************************************** 

1.­פיגועים של אל קאעידה ודאעש ברמת הגולן 

ככלל, איזור הצפון מסתמן כחזית הנפיצה ביותר לקרא השנה האזרחית החדשה, בגלל שילוב של מספר גורמים. הסיבה הראשונה היא הנוכחות ההולכת וגוברת של כוחות אלקאעידה וגורמי ג'יהאד עולמי אחרים בדרום רמת הגולן. לקראת השנה האזרחית החדשה, אפשר לקבוע בוודאות כי סוריה אינה קיימת עוד כמדינה ולמשטר המרכזי בדמשק לא נותרה שום אחיזה משמעותית באזורים הגובלים עם ישראל בגזרת רמת הגולן. 
נראה כי הסיבה לכך שהקרבות ברמת הגולן הסורי עדיין אינם "זולגים" באופן משמעותי לישראל היא טקטית: אנשי הג'יהאד העולמי עסוקים בראש ובראשונה בקרבות פנימיים מול גורמים איסלאמיים קיצוניים אחרים ומול המשטר בדמשק, ולכן אינם מעוניינים בחזית מול ישראל. כאשר ירגישו יציבים מספיק בשליטתם בשטח, ייזמו פיגועי טרור שעלולים להצית את הגזרה. 
סבירות: בינונית עד גבוהה


2. עימות בלבנון 

נסראללה נמנע מעימותים מול ישראל מאז סיומה של מלחמת לבנון השנייה ב-2006, למעט פיגועים כנגד יעדים ישראליים בחו"ל בשנים האחרונות, מבלי לקח אחריות, אולם המצב השתנה מן היסוד במהלך שנת 2014, כאשר הארגון הכריז כי ינקום על תקיפה של שיירת נשק מסוריה על אדמת לבנון, שבוצעה על ידי ישראל, לטענתו, ועל חיסול בכירים של הארגון. 
לאחר האיומים ביצע החיזבאללה בשנה האחרונה כמה פיגועים כנגד כוחות צה"ל בגבול לבנון ובגבולות רמת הגולן. ייתכן כי הפיגועים מרתיעים את ישראל מלהמשיך ולתקוף על אדמת לבנון (להבדיל מתקיפת מאגרי תחמושת בשטח סוריה שבוצעה על ידי ישראל, לפי התקשורת הבינלאומית, גם בדצמבר 2015). חיזבאללה בנה מאז שנת 2006 ארסנל נשק אדיר שיכול לפגוע בכל נקודה בישראל גם באמצעות רקטות מונחות 
GPS, עם ראש קרב של לא פחות מ-700 ק"ג חומר נפץ, שיכול להיות מכוון למתקנים אסטרטגיים  בקריה או תחנת הכוח בחדרה. 
אגב, במקרה של מערכה צפונית, ישאף חיזבאללה למהלומת אש אדירה בפתיחה, במקביל לנסיונות לבצע חדירה קרקעי נקודתית לעבר ישובים ישראליים מעבר לגדר. מערכת "כיפת ברזל" תדע להתמודד עם מרבית איומי הרקטות, ואולם אין ספק כי נמלי הים והאוויר של ישראל יהיו משותקים לפחות למשך כמה ימים, ולכן ישראל תשאף למערכה קצרה ככל האפשר. איום המנהרות, כמו ברצועת עזה, יהיה רלוונטי גם במקרה של מערכה בזירה הצפונית. 
סבירות: בינונית. 


3. פיגועי ירי וסכינאות ברחבי ישראל ואיו"ש:

 באיזור יהודה ושומרון ובמזרח ירושלים יימשכו הפיגועים, שהתרבו בהלך שנת 2014. אולם לא תפרוץ אינתיפאדה שלישית כל עוד המאמץ העיקרי של הרשות הפלסטינית הוא בזירה המדינית הבינלאומית וגם כאשר תאי חמאס ביהודה ושומרון הם אויב משותף גם לרשות הפלסטינית וגם  לצה"ל ולשב"כ. סבירות להמשך פיגועים: גבוהה / סבירות לאינתיפאדה שלישית: נמוכה

4. מול חמאס בעזה הסבירות למערכה נוספת

 ב-2015, בהמשך ללחימת צוק איתן ביולי –אוגוסט 2014, אינה תלויה בהתפתחויות של סוף השנה. ניתוח "רציונאלי" של המצב מראה כי חמאס, ששילם מחיר כבד רק בקיץ האחרון, יתקשה לצאת למערכה נוספת עד שישקם את יכולותיו. 

אולם, ארועי קיץ 2014 הוכיחו כי שיקולי חמאס אינם בהכרח רציונאליים וחוסר היציבות הבסיסי גם באזור זה, והלחץ מצד ישראל ומצרים שדוחק את הארגון לפינה, יכול להוביל אותו למערכה נוספת מבחינת "אין מה להפסיד". כך ייתכנו חילופי אש ברמות שונות ואולי אף למהדורה חוזרת של "צוק איתן". 
סבירות למערכה נרחבת בדרום ב-2015: נמוכה עד בינונית.
 

5. החטיפה הבאה: בכל חלקי החברה הפלסטינית

יש הסכמה רחבה כי חטיפות חיילים או אזרחים ישראלים "מוצדקות" כדי להביא לשחרור אסירים. התגובה הישראלית החריפה על חטיפת הנערים מגוש עציון בחודש יוני (מבצע "שובו אחים" שהתגלגל ל"צוק איתן") אמורה להוציא את החשק לחטיפה נוספת, אבל הסכנה שיהיו חטיפות היא עדיין מאוד גדולה. סבירות לאירוע חטיפה: בינונית. 
  
6.­טילים איראניים על ישראל: 

סוגיית תקיפה ישראלית אפשרית באיראן צפויה לשוב לסדר היום במהלך שנת 2015. הסיבה היא שבחודש יולי בשנה הבאה יסתיים (שוב) תוקפו של הסכם הביניים שחתמו מעצמות המערב עם איראן על הקפאה של פרויקט הגרעין האיראני, בתמורה להקלה מסוימת בסנקציות. לאחר שתי ההארכות של ההסכם הזמני, נראה כי הסיכויים להארכה נוספת הם נמוכים יותר. לכן  חודש יוני 2015 מסתמן כגורלי. ,עד עכשיו הפתיעו ארצות הברית ומדינות באירופה, ומזווית ראיה ישראלית הן הפגינו נחישות גבוהה למדי שלא לאפשר לאיראן פרצות שיסירו את הסנקציות באופן מלא וגם יאשרו את קידומה של תכנית הגרעין בדרכים עקלקלות. אבל, ספק אם הנחישות הזאת תישמר גם כאשר הבחירה בחודש יולי תהיה בין קריסת ההבנות עם איראן לבין חתימה על הסכם קבע, שיאפשר לאיראן בכל זאת את הדרך אל הפצצה. 
בראיה לאחור, משיקולים מדיניים ומבצעיים, נראה כי ההזדמנות הישראלית הטובה ביותר לעכב את פרויקט הגרעין האיראני באמצעות תקיפה אווירית (להבדיל מנזקים מסתוריים שקורים מידי פעם במתקני גרעין והתנקשויות במדענים, שמיוחסים על ידי איראן לישראל) הייתה כבר בשנת 2011, אולי גם ב-2012. מאז העבירו האיראנים רבות מהצינטרפוגות שלהם אל מתקנים מתחת לאדמה, ולכן התקיפה הפכה מסובכת בהרבה. אבל, אולי לא בלתי אפשרית, עם אמצעי לחימה משופרים. 
כך, בחודש יוני עלולה לעמוד בפני ישראל ברירה קשה: אם יסתמן שמדינות המערב נכנעות לדרישות האיראניות במו"מ, תידרש ישראל להכריע האם היא מבצעת תקיפה אווירית או משלימה אם התגרענותה של איראן הלכה למעשה. ההנחה היא, שלאחר חתימת הסכם קבע שאינו מקובל על ישראל, אופציית התקיפה תהפוך לכמעט בלתי אפשרית, מסיבות  מדיניות.
בחודש מרץ ייערכו הבחירות בישראל. יש להניח כי כבר כעת נערכות הכנות משמעותיות במערכת הביטחון לקראתה מועד המכריע ביוני 2015. מי שלא יהיה ראש ממשלה בחודש יוני 2015, יידרש ללא מעט דיוני קבינט בסוגיית הגרעין האיראני. סבירות לעימות צבאי ישיר מול איראן: נמוכה. 

 

7. ניתוק צינור הגז:

קשה להאמין אבל בגלל מאבקים עם ארגונים "ירוקים" ישראל אינה מצליחה לקבל החלטה על מיקום צינור נוסף שיחבר בין מאגר הגז תמר בלב ים ובין היבשה. לפיכך, ישראל תלויה באספקת הגז שלה בצינור יחיד, שעלול להיות יעד לפגיעה. סבירות לניתוק הציבור בפעולה חבלנית: נמוכה. 


8. ניתוק האינטרנט:

 כמו בתחומים רבים אחרים, כך גם בתחום האינטרנט ישראל היא אי מבודד, כך שכל התקשורת שלנו עם העולם תלויה בשני כלבלים תת מימיים שמגיעים מן הים התיכון. ניתוק הכבלים האלה בפעולה חבלנית הוא גם תסריט שנלקח בחשבון. הסבירות: קלושה. 

9. מתקפות סייבר:

תקיפת קוראיה הצפונית על אולפני הסרטים של סוני ממחישה כי הסייבר הוא כבר מזמן כלי נשק ברשות מדינות.  

הסייבר הוא מרחב לחימה חדש, עם גבולות וכללים אחרים. למרבה המזל, בזכות חזון של אנשים רבים, ישראל היא מובילה עולמית בתחום הסייבר גם לצרכים צבאיים וגם בהיבטים מסחריים. אולם, האיום הוא כל כך מורכב, כך ש"מלחמת סייבר" כזו או אחרת עלולה לכלול גם את ישראל במהלך שנת 2015. 
למעשה, ישראל נמצאת תחת התקפות סייבר בלתי פוסקות, אבל עדיין לא חוותה התקפה רבת עוצמה. הצורך בהגנה על מערכות קריטיות לתפקוד המדינה, כמו מערכות החשמל והמים, והמערכת הפיננסית, יילך וייגבר. סבירות: גבוהה. 

10. חדירה דרך מנהרות תת קרקעיות:

 תסריט הבלהות של צוק איתן לא נעלם מהמפה. גם אחרי המבצע יש כמה מנהרות שיכולות להיות מבצעיות לחמאס בדרום וכנראה גם מנהרות בגבולות הצפון. מערכת הביטחון משקיעה הון עתק בפיתוח פתרונות טכנולוגיים כנגד המנהרות בכל הגזרות, ואולם האיום נותר מוחשי. 
סבירות לפיגועי מנהרות: נמוכה עד בינונית. 

 

 ********************************************************************************************************

מאת מזיאד עבאס

הפוסט הזה חשוב מאוד לקריאה ,,תקחו לעצמכם כמה דקות ותקראו אותו כי הוא יפקח לכם את העיניים.
כמי שהחשיב את עצמו לאחד שמכיר את מבנה העולם הערבי, הופתעתי (בעצם נחרדתי) לאחרונה לגלות שבעצם אין לי מושג. בהתפתחויות בשנים האחרונות – ובעיקר בחודשים האחרונים – הן עצומות ובעלי השלכות רציניות, לא רק עלינו אלא על העולם כולו.
בזמן שהיינו עסוקים בחיינו השגרתיים, ברקטות של החמאס ובפצצה האיראנית, קם לו לפני כמה שנים ארגון הטרור המסוכן ביותר בעולם, והוא שולט כרגע על חצי סוריה וחצי עיראק – שטח הגדול מבריטניה – והוא מאיים כבר בצורה ישירה וגלויה על שלטונו של המלך עבדאללה בירדן. שמו של הארגון הזה דאע"ש (באנגלית 
ISIS או ISIL).
הכנתי לכם מדריך קצר על דאע"ש ועל השפעתו על המזרח התיכון, ואני חוזר ואומר – חשוב מאוד לקרוא ולפתוח את העיניים כי זה יגרום לכם להבין הרבה דברים(כמו למשל למה ישראל לא  מפילה את החמאס ולא פוגעת במנהיגיו).

כל המידע שאני מסכם כאן הוא גלוי וידוע למי שמתמצא, רק שרוב האנשים פשוט לא נחשפים אליו.
דאע"ש הוא ארגון מוסלמי סוני שצמח מתוך אל-קאעידה והוא הרבה יותר קיצוני ממנו – כל כך קיצוני שאל-קאעידה עצמו התנער ממנו, משום שהוא טובח גם בבני עמו. פרוש השם דאע"ש בערבית הוא "המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה" (זה לא בדיוק "סוריה" אבל לא משנה). החל מ 2010 הוא מונהג על-ידי פסיכופט בשם אבו בכר אל-בגדאדי – מוסלמי משכיל שבילה בעברו מספר שנים בכלא האמריקאי.נזהר מאוד שלא לחשוף את פרצופו בפני אף אחד

(גם כשהוא נפגש עם פעיליו הוא עושה זאת עם מסיכה).
כיום דאע"ש מונה לפי ההערכות כבר למעלה מ 10,000 לוחמים. המספר אולי נראה לכם קטן אבל הם מצליחים עד כה להתגבר על כוחות גדולים מהם מספרית בזכות אסטרטגיה מוצלחת הכוללת פיגועים גדולים, אכזריות בלתי נתפסת, לוחמה פסיכולוגית,

השתלטות על מוקדי כסף, וביטחון עצמי ,,,כמו היטלר.
לפני שאני ממשיך, קצת רקע היסטורי – כי חייבים את זה בשביל להבין. כאשר מוחמד מת, אי שם לפני 1400 שנה, נבחר לו בכל פעם יורש ("ח'ליף"). בשלב מסוים התחיל קרב ירושה (לא משנה הפרטים) והאיסלאם התפצל לשני פלגים – הסונים והשיעים. גם אלה וגם אלה הנהיגו שלטון איסלאמי תחת הנהגה העוברת בירושה

(מנהיג הסונים נקרא "ח'ליף" ואילו מנהיג השיעים נקרא "אימאם"). כיום הסונים הם 83% מהמוסלמים בעולם,ואילו השיעים רק 16%(המדינות היחידות בעלי רוב שיעי הן איראן, עיראק, אזרביג'אן ובחריין).

הזרם הקיצוני של הסונים נקרא "סלפים".
לפני 90 שנה בערך, עשה כמאל אתאתורק מהפכה חילונית גדולה במסגרתה הוא ביטל את מוסד ה"ח'ליפות" ואת בתי הדין האיסלאמיים (ה"שריעה") והחליף אותם במונחים מערביים כמו רפובליקה ובתי משפט אזרחיים. בזאת הוא למעשה ייסד את מדינת טורקיה, ובמקביל החלו שאר המדינות במזרח התיכון להיווצר – מצרים ועיראק היו הראשונות ואחריהן השאר. חשוב להבין שהחלוקה למדינות נעשתה על-ידי המערב, ולא בהכרח בהתחשב בחלוקה השבטית של האוכלוסיות באיזור.
בחזרה לימינו. דאע"ש התחיל לצמוח בעיראק אבל את הקפיצה הגדולה עשה לפני שלוש שנים בסוריה, כשהצטרף למלחמת האזרחים שם והצליח להשתלט על חצי מהמדינה. משם החל להתפשט חזרה לעיראק ועושה זאת בינתיים בהצלחה גדולה אל מול המשטר העיראקי החלש והמבוהל – אותו משטר שארה"ב השקיעה מיליארדים בלחמש ולאמן אותו. דאע"ש ממומן בחלקו מכספים סעודיים, אבל גם משתלט על מקורות מימון בכל מקום שהוא כובש. כל מקום שנכבש על ידי דאע"ש מטוהר מנוצרים ומשיעים באכזריות קיצונית שגם מתועדת ומופצת דרך המדיה החברתית בעולם הערבי כדי לזרוע אימה ולהפחית את ההתנגדות בעתיד ביעדים הבאים שייכבשו. דאע"ש משליט את החוק האיסלאמי הקיצוני הכולל הוצאות להורג, קטיעות איברים, איסור מוחלט על נגינת מוסיקה ועוד.
לפני שלושה שבועות – ביום הראשון של הרמאדן – לאחר שכבש את מוסול, העיר השניה בגודלה בעיראק, וגרם לנטישה של חצי מיליון (!!!) איש מהעיר, הכריז דאע"ש על הקמת המדינה האיסלאמית ואת תוכניותיו לעתיד. עיקרי ההכרזה היו: הקמת מדינה איסלאמית בראשות אבו בכר שמונה ל"ח'ליף" (הראשון מאז שבוטל ה"ח'ליפות" על ידי אתאטורק); שינוי השם מדאע"ש לד"א – כלומר "המדינה האיסלאמית" (כבר לא רק בעיראק ובסוריה); שלילת כל שלטון מדיני או דתי אחר (כלומר אי הכרה במנהיגי המדינות); והצהרה על מטרת-העל שהיא להשתלט על כל העולם ולהשליט בו את האיסלאם. דאע"ש פונה למוסלמים בכל העולם וקורא להם למרוד בשלטון הקיים ולהאיץ את המהפכה האיסלאמית העולמית.
ההשתלטות על מוסול מהווה קפיצת מדרגה פיננסית בדאע"ש משום שהם השתלטו כעת על כסף רב וגם על נשק שהשאיר הצבא העיראקי כשברח משם.
לפני שבועיים, במסגד במוסול, נשא כביכול אבו בכר נאום בהופעתו הפומבית הראשונה, אבל אף אחד לא יודע אם זה באמת היה הוא או כפיל שלו.
היעד הבא של דאע"ש הוא ירדן – המוקד שנבחר הוא עיירה בדואית בשם מעאן ושם כבר התחיל המרד בממלכה הירדנית – כוחות הביטחון הירדנים מטילים מצור על העיר אבל נמנעים מלהפעיל כוח. המלך עבדאללה נמצא במילכוד – מצד אחד הוא חייב לדכא את המרד, ומצד שני הוא לא רוצה להצית מלחמה עם הבדואים שהוא צריך את תמיכתם. דאע"ש כבר הודיע שהמלך עבדאללה הוא כופר מבחינת הקוראן ויש להורגו. מצבה הכלכלי של ירדן בכי רע, אין לה ידידים בעולם הערבי, ונראה שהממלכה בסכנה אמיתית.
גם בשאר מדינות האיזור חוששים מאוד מדאע"ש וביחוד בלבנון. גם האחים המוסלמים במצרים כבר מרגישים מאויימים.
ומה עם הפלסטינים? ובכן גם שם כבר יש תאים. בעצם עזבו את הפלסטינים – אתמול בעכו התהלכו ערבים ישראלים בלי שום בושה עם דגלי דאע"ש!
מדוע זה חשוב לנו? קודם כל, כי היעדים הבאים של דאע"ש הם המדינות השכנות שלנו – ירדן ולבנון, ואחר כך מצרים והפלסטינים. אנחנו צריכים מצד אחד להיזהר לא להתערב במלחמה הפנימית הזאת של העולם הערבי, אבל מצד שני להתכונן אליה כי היא מתקרבת אלינו (ועכשיו אתם כבר יכולים להבין למה לישראל אין אינטרס להפיל כרגע את החמאס אלא עדיף לה שיישאר – כמובן בלי הטילים והמנהרות). זה גם מוריד מהפרק לחלוטין את האפשרות לצאת מהגדה בזמן הקרוב, כי השלטון הירדני בסכנה אמיתית.
שנית, אנחנו שוב ושוב רואים כמה לארה"ב אין מושג בהבנת המזרח התיכון – וביחוד לממשל אובמה. בכל מקום שהם התערבו הם עשו חצי עבודה והשאירו מצב הרבה יותר גרוע משהיה קודם לכן. יתרה מזאת – הם מוכיחים שוב ושוב שהם מפנים עורף לבעלי בריתם – בלוב, אפגניסטן, עיראק, סוריה, מצרים... את המסקנה תעשו לבד.
שלישית, דאע"ש מגייס לוחמים גם במדינות המערב, ולא מן הנמנע שמצטרפים חדשים ממדינות המערב יוציאו לפועל פיגועים דוגמת אל קאעידה. הירי במוזאון היהודי בבלגיה לפני חודשיים, למשל, בוצע על ידי מוסלמי אירופאי שחזר מסוריה לאחר שנלחם שם לצד דאע"ש.
רביעית, הדאגה מהתעצמותו של דאע"ש מאחדת עכשיו את ארה"ב ואיראן (השיעית). אז אל תצפו מארה"ב להילחם באיראן בזמן הקרוב.
*******************************************************


הערכת מצב תוך כדי אכילת סופגניות

לכול הידידים,,,, ולכול הידידות

חג חנוכה שמח עם איחולים וברכות

אשלח לכם,גם, שלוש סופגניות דרוזיות

כסמל לשותפות הגורל,,במכלול הבעיות

מי ייתן ויחולו שינויים,בעזרת ,נסים  ונפלאות

וימונה רמטכ"ל,,עם,, כומתה ונעליים אדומות

ושלא יהיה איש יוצא גולני,,כדוגמת אייזנהוווופט

מפני שמדינתנו שמנהיגיה רבים לקראת הבחירות

לא שמים לב שמרחפות על המדינה סכנות רבות,!

קיימים סיכויים ודאיים,,שנצטרך להתכונן למלחמות,!!

נצטרך לצאת למבצע,,כחומת מגן,, בהקדם, נגד הרשות

ולקחת בחשבון,,שיתערבו,,חיזבאללה וחמאס בשתי חזיתות

פעם היו מסביבנו,,ארגוני טרור,,וכיום הטרור בהיקף של מדינות

כתבתי שהיהודים הם "עם מזוכיסטי" ומבזבזים את זמנם על מריבות

את זאת אמרתי במשכן הנשיא הרצוג,,לפני,,30,,שנים תמימות

אז שרתתי,, כמושל בשטחים,, והערכתי נכונה, את משוב הרוחות

כד" בכסלו,,תשע"ה,,16/12/2014

ממזיאד עבאס,,שתי אצבעות ממעלות

 **************************************************************************************************

תשובה כל כך אופינית לך.

 

איפוא מוצאים עוד צדיקים פטריוטים כמוך למדינה?

 

אתה יכול להיות כסמל לרוב מנהיגי המדינה שלנו.

 

תבורך

 

צפרא.

 

**************************************************************************************-----

 

תודה לך על הזמנתך יקירתי
השוטר הוא ממש בן דודתי
אבל גם המדינה היא מדינתי
זידאן עשה את חובתו
כפי שעשיתי את חובתי
אוהב אותך..ממש,.כאחותי

*********************************************************************************

חג שמח לך איש יקר. לך,למשפחתך ולכל יקיריך.

 

תמיד מרגשים אותי מחדש כושר הכתיבה שלך וחדות הלשון והמח.

 

הכפר שלכם ודאי עבר לאחרונה תקופה קשה ביותר עם רצח השוטר הגיבור שהיה באירוע הטבח הנוראי בבית הכנסת בירושלים. חשבתי עליך אז רבות. האם הכרת את האיש או את משפחתו?

 

שמור על הבריאות

וכמובן שאתה וכל בני משפחתך תמיד מוזמנים.(נו, ,,מתי כבר אזכה לראות מישהוא מכם מבקר כאן?)

 

אחת ממעריצותיך...

אחותך    צפרא.

 ******************************************************************************************


שלום יגאל

קול קורא - לא ניתן להפריז בגודל השעה הלאומית!

מדינת ישראל מצויה במשבר מן החמורים בתולדותיה:

·         בתחום הביטחון – במלחמות האחרונות נשחקה עוצמת ההרתעה הישראלית. המלחמה האחרונה בעזה, "צוק איתן", רק חיזקה את החמאס והעצימה את כוחו ומעמדו גם מחוץ לגבולות רצועת עזה.

·         במעגל האיומים החיצוני, איראן מתקרבת יותר ויותר ליום בו תהפוך למדינת סף גרעינית.

·         בתחום החברתי-כלכלי – ישראל ניצבת במקום הראשון בגודל הפער בין עניים לעשירים ובשעור העניים מכלל האוכלוסיה.

·         הכפלת מספר המתנחלים מחוץ לגושי ההתיישבות הגדולים בשש השנים האחרונות של כהונת נתניהו כראש ממשלה, מקבעת בשטח מצב שהולך ודוחק כל אפשרות של הסדר עם הפלסטינים.

·         ניהול התהליך המדיני עם הפלסטינים ספג כישלון נוסף שהרחיק את אפשרות הסדר שתי המדינות וקירב עוד יותר את אפשרות המדינה האחת, המדינה הדו-לאומית.

·         במישור הבין-לאומי נשחק מעמדה של ישראל ועוד ועוד מדינות ידידותיות יוזמות הצבעות להכרה חד-צדדית במדינה הפלסטינית ומאיימות בסנקציות ממשיות נגד ישראל.

·         דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מקועקעת בשנים האחרונות ע"י יוזמות החקיקה הגזעניות והלאומניות, דוגמת התיקון ל"חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו" והגבלת כוחו של בג"ץ בבחינת החוקתיות של חוקי הכנסת, יוזמת החקיקה של "חוק הלאום", יוזמת החקיקה למניעת תרומות ממדינות זרות לארגוני שמאל, חוק ה"נכבה", יוזמת חוק ועדות הקבלה וכד'.

המשבר, שאת מאפייניו המרכזיים סקרנו לעיל, מקיף את כל תחומי חיינו ומעמיד בסכנה את החזון הציוני, את קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואת הדמוקרטיה הישראלית.

על רקע זה ולקראת הבחירות הקרובות, אנו מוצאים לנכון לפנות לכל אחת ואחד מחברי המועצה וידידיה לפעול על מנת להבטיח את:

·         קיומה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

·         יישוב הסכסוך הלאומי הישראלי-פלסטיני בדרך של הסדר מדיני "שתי מדינות לשני עמים".

·         הבטחת צביונה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית ושוויונית לכל אזרחיה ללא הבדל לאום או דת.

·         קידום מעמדה האזורי והבין-לאומי של מדינת ישראל כמדינה שמקיימת יחסי שלום עם שכנותיה וכמדינה נאורה ומקובלת במשפחת העמים.   

לכל אלה אשר מזדהים עם קידום מטרות אלו, אנו קוראים לפעול כדי לשנות את הכיוון אליו מובילה הנהגת המדינה הנוכחית ולבחור בהנהגה שתהיה מחוייבת למטרות אלו.

אנו, במועצה לשלום ולביטחון, פועלים בימים אלה לגבש חזית של כמה מהארגונים ששותפים למטרות שהצגנו ולצאת ביחד (או לחוד אם לא יסתייע), לפעילות תקשורתית וציבורית כדי לשכנע את הציבור בצורך החיוני והדחוף להביא בבחירות הבאות לשינוי ברוח העקרונות שלנו.

נמשיך לעדכן אותך ולבקש את סיועך לקידום מטרה חשובה זו למען הבטחת קיומה של ישראל היהודית והדמוקרטית, השיוויונית, בעלת גבולות מוגדרים ובטוחים, המדינה לה אנו מחוייבים.

 

בברכה,

 

              גדי זהר - יו"ר                                                     אביב פייגל - מנכ"ל

 

                                          המועצה לשלום ולביטחוןלגדי ולאביב היקרים

אכן הדברים מאוד מדאיגים

והמנהיגים עסוקים במריבות הפנים

מי שקרא לפוליטיקה "זנות" בטוח שלא הגזים

אני ואחי איתכם בכול התארגנות,,ובכול הצעדים

חג שמח לכול בית ישראל,בחוץ ,ובפנים

שיהיה אור ביטחוני כפי שהיה כול השנים

ושתהיו שמחים, בחג האורים

מיגאל מזיאד עבאס,אל"מ במילואים

 **************************************************************************************

הערכת מצב תוך כדי אכילת סופגניות

לכול הידידים,,,, ולכול הידידות

חג חנוכה שמח עם איחולים וברכות

אשלח לכם,גם, שלוש סופגניות דרוזיות

כסמל לשותפות הגורל,,במכלול הבעיות

מי ייתן ויחולו שינויים,בעזרת ,נסים  ונפלאות

וימונה רמטכ"ל,,עם,, כומתה ונעליים אדומות

ושלא יהיה איש יוצא גולני,,כדוגמת אייזנהוווופט

מפני שמדינתנו שמנהיגיה רבים לקראת הבחירות

לא שמים לב שמרחפות על המדינה סכנות רבות,!

קיימים סיכויים ודאיים,,שנצטרך להתכונן למלחמות,!!

נצטרך לצאת למבצע,,כחומת מגן,, בהקדם, נגד הרשות

ולקחת בחשבון,,שיתערבו,,חיזבאללה וחמאס בשתי חזיתות

פעם היו מסביבנו,,ארגוני טרור,,וכיום הטרור בהיקף של מדינות

כתבתי שהיהודים הם "עם מזוכיסטי" ומבזבזים את זמנם על מריבות

את זאת אמרתי במשכן הנשיא הרצוג,,לפני,,30,,שנים תמימות

אז שרתתי,, כמושל בשטחים,, והערכתי נכונה, את משוב הרוחות

כד" בכסלו,,תשע"ה,,16/12/2014

ממזיאד עבאס,,שתי אצבעות ממעלות

 

 *************************************************************************************

הערכת מצב,,

מאת,,אל"מ מ"יל מזיאד עבאס,,,15/12/2014

"מלחמת החורף השנייה " בפתח – תרחיש היסטורי- מדיני ,

עתה לאחר 67 שנים  בנובמבר- דצמבר 2014, החלו להבהב בשטח שוב כל סימני ההתרעה למלחמה הבאה, שאני קורא לה "מלחמת החורף השנייה". זה החל ב"פיגועים הספונטאניים" בחודשים אוקטובר – נובמבר 2014 בירושלים  וביו"ש, שזכו לשם "האינתיפאדה העממית" (קרי – לא מתוכננת). השטח מבעבע  בלבה רותחת של שנאה ואיבה כלפי היהודים וישראל, וכל ניצוץ יכול להביא להתפרצות גדולה פי כמה.

ביום 10.12.14 הוצתה הלהבה הראשונה  כפתיח לדליקה של  "האינתיפאדה המוגברת" השר הפלסטיני זיאד אבו-עין מת לאחר עימות עם חיילי צה"ל, ובתגובה איימה הרשות הפלסטינית להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל. וזוהי רק  ההתחלה...

סביר להניח שיהיו ניסיונות נוספים לפיגועים כואבים.

ישראל תאלץ להגיב ביד חזקה, בביצוע מבצע דמוי "חומת מגן" של שנת 2002, מבצע גדול מאד שיכלול השתלטות על כל שטחי A ו- B ביו"ש. בשלב זה על פי התרחיש יתערבו בלחימה ארגוני הטרור הגדולים- חיזבאללה בצפון וחמאס בדרום תוך הפעלת כל אמצעי הלחימה החדישים שברשותם כולל עשרות  אלפי טילים ארוכי טווח מדויקים. זה כמובן יגמד את הנזקים שנגרמו בישראל במהלך מבצע "צוק איתן" ביולי- אוגוסט 2014. ישראל תגייס את כל מערך המילואים ותגיב בכל העוצמה, היא תפגע פגיעה טראומתית אנושה בארגוני הטרור ובתשתיות הקיום בלבנון (חיזבאללאסטן) וברצועת עזה (חמאסטאן).

על פי תרחיש שני תתחיל המלחמה בעקבות פיגוע ענק ("מגה- פיגוע") שיבצע ארגון חיזבאללה בחורף, בשבוע גשום במיוחד, כדי לנטרל את תגובת חיל האוויר הישראלי; הם ישתדלו כמובן לכוון את מועד הפיגוע סמוך למועד הבחירות לכנסת, כי אז כולם בישראל יהיו טרודים ושקועים במאבק הפוליטי הפנימי.

שני סימנים מובהקים לתרחיש הזה קיבלנו השבוע. הראשון ניתן ביום ו' 12 בדצמבר כאשר האלוף (מיל.) עמוס גלעד ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד הביטחון נאם בכנס דוברים  בירושלים  ושלל את האפשרות להתחממות צבאית בגבול הצפוני: "ההרתעה הישראלית פועלת, ובגלל זה הגליל פורח, ואין עימות בגזרה הזאת". כל מי שמכיר את עברו של האיש יודע שמרבית הערכותיו התבדו, ואם הוא אומר שיש הרתעה – בפועל אין הרתעה כלל...

סימן שני למלחמה הגיע ביום א' 14 בדצמבר כאשר בעתון ידיעות אחרונות פורסם ראיון עם "בכיר בפיקוד הצפון" ( כנראה האלוף אביב כוכבי!) שאמר: "חיזבאללה בדרך לעימות. גם כאן איש לא יודע מתי ומהיכן זה יתחיל (הפיגוע הגדול), אבל הצבא ערוך גם להפתעה וגם למה שיבוא אחריה".

 

כך או כך העימות יגיע, וראוי להזכירכם, אנו נכנסים למערבולת מטורפת – חלמאית של שלושה חודשי היערכות  לבחירות לכנסת, שעלולה לסנוור את עיני " הצופים" ולהרדים אותם.  במקום לעסוק בזוטות חייבים לצפות בדריכות  נוכח פני האויב, עם  האצבעות על ההדקים של מערכות השיגור, ודי לחכימא ברמיזא. ואל נא תגידו כמו שאמרתם  בשנת 1973, לא הוזהרנו...

 

 

 ***********************************************************

איחוד הנסיכויות,,הערכת מצב ,,לקראת הבחירות

הרצוג  מדבר מהאף, ומהמר על הכול:

 או כיסא רה"מ, או שיערפו את ראשו,,!!

  

 

ציפורה  לבני היא כנראה הגרסה הנשית של שמעון פרס. לא משנה כמה היא נמוכה בסקרים,, היא תרד, גם כשהיא מרוחה על הרצפה היא תתרומם ותפתיע. הקוסמת שהעלימה 28 מנדטים, שפספסה את ראשות הממשלה ב-2009, שישבה על המדרגות ומיררה בבכי כששרון חילק את התיקים, שרת המשפטים שרק לפני שבוע הושפלה כשפוטרה, הפכה בלילה אחד מיו"ר התנועה עם אפס מנדטים שלא עוברת את אחוז החסימה - למועמדת לראשות הממשלה. וכאילו עשתה את עסקת החלומות. עם קלף וחצי לקחה את הג'וקר. זכתה בפיס. מעניין איפה היו כישורי המו"מ האלה

בשבע שנים דילגה לבני בין ארבע מפלגות, ובכל זאת על פי הסקרים הציבור לא רואה בה אופורטוניסטית. היא מיסיז  קלין, היא יו"ר מפלגה, היא מוסיפה להרצוג את הארומה שאין לו. אם היא  הייתה לוחמת מוסד, אז הוא המוסד לביטוח לאומי.!!

בנאום אמש אי אפשר היה להתעלם מהמבטים שלה אל עבר הרצוג, היא הסתכלה עליו בחיוך של חתול שמלקק את השמנת. הרצוג הפתיע ברטוריקה משובחת. קשה שלא להבחין בשיפור ביכולת הרטורית של הרצוג, אפשר להניח שהוא מקבל שיעורים לשיפור הדיקציה, שמישהו עובד איתו על הבסים. מנהיג צריך לדבר כמו מנהיג, בעיקר במדינה חובבת כוח כמו ישראל. עם קול ציפציף אי אפשר היום להיבחר. אם לנתניהו היה נעלם הבריטון ספק אם הוא היה כאן ראש ממשלה כל כך הרבה שנים. גם כשאתה מאיים על איראן זה צריך להיות בסולם הקול הנכון.

הרצוג מהמר על הכול. או שבעוד שלושה חודשים יזכה להגשים את חלומו ואת חלום אביו ויישב על כיסא ראש הממשלה, או שב-18 במארס יערפו את ראשו כמו שרק בעבודה ובדעא"ש יודעים. התחושה היתה שבעבודה הרוטציה תתקבל עם ביקורת חריפה, כמיטב מסורת המפלגה, אבל בינתיים זה עובר בשקט. אפילו שלי יחימוביץ' יריבתו שהמרה של עמיר פרץ שאיתו תאלץ לשבת שוב באותה מפלגה, כלפי חוץ לפחות, צייצה שבחים. מאחורי הקלעים אומרים במפלגה שהרצוג מכר את עצמו ואותם במחיר גבוה מדי, שממילא לא היה ללפיד מה להציע ללבני. לאחדים זה נראה כמו סחיטה באיומים.

כל ניסיון לנבא איך המהלך הדרמטי ישפיע על המערכת הפוליטית בשלב הזה הוא בגדר חיזוי בכוכבים בלבד. מצד אחד, עלולה הרוטציה לחבל בסיכויי השניים להחליף את השלטון והמהלך יתברר כטעות. הוא יבריח את השמאל שלא מסוגל לשלשל לקלפי פתק עבור בת לוחמי האצ"ל, ידחוק את ליברמן לזרועות נתניהו אחרי שדלתו של הרצוג נסגרה עבורו, ויחבר בין הבית היהודי לרשימה משותפת עם הליכוד שתגדיל את כוחם בימין. בוחרי הליכוד יוכלו להמשיך לתופף על תופי הטאמטאם את הסיסמה האהובה עליהם: "הליכוד גדול אל מול כל השמאל". גם המגעים שמתנהלים כרגע עם שר הביטחון של אריק, שאול מופז, להצטרף לאיחוד הנסיכויות, עלולים להניס על נפשם את המפאייניקים האחרונים, ולפתוח באופן רשמי את מסעו של נתניהו אל עבר ממשלתו הרביעית.

מצד שני, ייתכן שהאיחוד ייתן תקווה שיש אלטרנטיבה במרכז ויגרום לסחף, יחדד את הבחירה בין הגושים, בין שמאל לימין. אפשר להגיד על הרצוג שהוא חנון, לפלף, אבל הוא לא טיפש. הוא פוליטיקאי מוכשר וחרף תדמיתו הוא שועל משופשף שיודע לטוות מהלכים ולראות קדימה כמה צעדים. ( וחבל שהוא מדבר מהאף )אולי החיבור ינטרל את המתנגדים בתוך העבודה שטענו שהוא לא ממריא ובגללו היו נפלטים מהרשימה, ויציב אותו בראש גוש המרכז-שמאל. תדמיתית זה היה מהלך מבריק. עד אתמול אף אחד לא תפס מהרצוג מועמד אמיתי לראשות הממשלה. ב-98 הימים שנותרו לבחירות הכול יכול לקרות. הכנסת התפזרה רק לפני שלושה ימים. המשחק רק התחיל, אנחנו רק בעשר הדקות הראשונות.

רעיון האיחוד היה ברקע כל הזמן. בחודשים האחרונים ניהלו הרצוג ולבני לא מעט שיחות. לסקר "סמית-גלובס" שפורסם כאן בשבוע שעבר והעניק למפלגה המאוחדת 24 מנדטים יש משקל רב בהחלטה הזו. בסקר פנימי שערכו לבני והרצוג זכה האיחוד ל-26 מנדטים, אבל זה היה סקר ראשון ויחיד. סקר "גלובס" הבהיר שמדובר במגמה.

בסוף השבוע שעבר היו אמורים לבני והרצוג לטוס יחד לפורום סבן בוושינגטון. כשהוחלט על הקדמת הבחירות שניהם ביטלו את הנסיעה, מאוחר יותר קיבלו החלטה משותפת ראשונה - לטוס בכל זאת כדי שיהיה קצת שקט מכל ההמולה לבחון את השותפות. הם שרפו שעות על גבי שעות יחד במלון הווילארד בוושינגטון. סביב הבופה המפנק, על הספות, בחדרי ישיבות. הם חפרו לעומק, דיברו על מהות, לא על פוליטיקה. את ענייני הכיסאות, השיריונים והרוטציה החליטו להשאיר לסוף. קודם רצו לראות אם יש מכנה משותף מספיק רחב, אם החתונה הזו יכולה לעבוד. אחרי שהבינו שהעסק מתקתק כמו חתונה קתולית, היה ברור שהדרך לסיכום תהיה קלה.

במקביל, בדקה לבני בשבועות האחרונים אפשרות של חיבור עם לפיד. ביום ג', כשנפגשו בפעם האחרונה, הבין לפיד שהנטייה של יו"ר התנועה שמאלה לבוז'י ברורה, אבל חשב שאולי בכל זאת יצליח לשכנע את לבני יחד עם כחלון להצטרף אליו למפלגת מרכז חדשה. לפיד העלה בפני לבני טיעונים מבוססים, אך לא ברור על מה. הוא עדיין לא מגובה במספרים, אבל ממתין לתוצאות סקרים. הרעיון הצחיק את כחלון. הוא עצמאי, הוא רוצה לרוץ לבד ולא מעוניין להיות מספר שתיים של אף אחד. מה גם שחיבור שלו ללפיד ימצב אותו שמאלה ויעלים לו את בסיס התמיכה בימין.

בשורה התחתונה לפיד נותר בחוץ. אין לו אח חדש, גם לא בן דוד, אפילו לא עם מי לחתום על הסכם עודפים. אף אחד לא יאשים אותו אם בחורף הקרוב הוא ישקע בדיכאון עמוק. הוא התרגל לשמש שק חבטות עבור נתניהו, אך זה גם מה שהציב אותו בראש סדר היום והשאיר אותו בכותרות. אחרי האיחוד של הרצוג ולבני לפיד הוא החדשות של אתמול. יהיה לו קשה לשמור על רלוונטיות. גם לבני והרצוג לא יתקפו את יש עתיד בקמפיין. האינטרס שלהם הוא שהקולות שלא יאהבו את החיבור ביניהם יזלגו אליו ויישארו בגוש.

אהוד ברק הוא איש קר רוח. כלום לא נוגע בו. חששו מתעורר רק כשדבריו לא זוכים למתקפה תקשורתית, אז מקנן בו הפחד שהוא לא רלוונטי. זה בדיוק מה שצריך להדאיג כרגע את לפיד, יחד עם העובדה שאולי כבר עכשיו מתגבשת קואליציה שתותיר אותו בחוץ. כדי להתגבר על זה הוא מנסה לגבש גוש נוסף - עם כחלון וליברמן. ספק גדול אם המהלך יצלח.

נתניהו שרד את השבוע הזה

עד אתמול נתניהו היה הגיבור הטראגי של השבוע. רגע אחרי שפיזר את הכנסת נפתחו שערי הגיהינום: הוא נכתש על ידי הגוש האנטי ביבי, הסקרים הצביעו על ירידה, נסיכת הליכוד האחרונה לימור לבנת הודיעה על פרישה, מרכז הליכוד יצא למאבק איתנים בהצעתו ולקינוח נתניהו מצא עצמו ממתין במתח להחלטת גדעון סער אם הוא מתמודד או לא.

הפופוליזם של העלאת מע"מ על מוצרי יסוד ומענק השחרור הכפול שעליהם הצהיר בוועידת "גלובס", מינוי אקוניס לסגן שר כדי להרגיע את אזור האסון וטיסה לדרום באמצע השבוע, כלום לא עבד. נראה היה שהציבור מסתכל בכיס ובהוצאות וביוקר המחייה ולא מוצא בנתניהו פיתרון אחרי 9 שנים כרה"מ. קמפיין רק לא נתניהו איחד את כולם ונתניהו כבר החל לראות איך הקדנציה הרביעית מתפוגגות והוא יישאר עם שרה ועם היועצים שהמליצו לו לגשת לבחירות. הבית הפרטי ברחוב עזה מעולם לא היה כל כך קרוב. נתניהו כבר דמיין איך ישוב לקיסריה וישלם מכיסו על מילוי המים בבריכה. בהיעדר אור בקצה המנהרה נתניהו כבר העדיף לרדת לאזור האסון האקולוגי בערבה מאשר להיות באותה השעה באזור האסון השני, מרכז הליכוד.

אתמול (ד') המומנטום השלילי של נתניהו נעצר. הניצחון המרשים במרכז הליכוד על הפייגלינים, יחד עם המעבר של הבת של איתן לבני למפא"י, בלמו את הסחף ממנו והלאה. הבוחרים של הליכוד הם כמו קבוצת כדורגל, ברגע שפוגעים בה הם לוקחים את זה ללב. האמוציות והכעס על הרוטציה עוד יכולים להתברר כדבר הטוב ביותר שקרה לנתניהו.

המריבה במרכז הליכוד על תאריכי הפריימריז לא היתה משמעותית כמו מבחן הכוח של יו"ר התנועה לקראת הבחירות, קל וחומר שכסער מתחמם על הקווים ומאיים לחזור. מה שהתחיל כרעיון חביב שאפשר להניח שנהגה בעוד לילה נטול שינה מהבכי של דוד, הסתיים בהתאהבות של ההוגה בבלון הניסוי של עצמו. מלכתחילה ברור היה שלא מדובר ביוזמה רצינית, אבל שיתוף הפעולה של הכתבים הפוליטיים שמיודדים עם סער, התחיל לנפח את הרעיון ולגרום לסער להתחיל להאמין שאולי הוא באמת יכול לעשות את זה.

שיתוף הפעולה התקשורתי הזה כלל צילומי פפרצי מתואמים של צוותי טלוויזיה שחיכו בדיוק בשעה הנכונה מחת לביתם של בני הזוג שבדיוק במקרה יצאו החוצה בשבע בבוקר; צלם עיתונות שידע בדיוק באיזה חלק של פארק הירקון נמצא כבוד השר לשעבר עם בנו הפעוט; וגם תמונות של זוג אופניים די פשוט אחד שנקנה מתנה ליומולדת וזכה לתהילת עולמים יוצאת דופן באחד העיתונים. לכל זה חברו כל כך הרבה תנאים שנראו עבור השר המתחזק כמו סימן מאלוהים - לבנת פרשה, הליכוד הצטייר כמי שאיבד את דור הנסיכים, נתניהו נחלש, העיתונים שהולכים לנתניהו על הראש ודוד שכבר הולך.

כל המשחק התקשורתי הזה אכן הבהיל את נתניהו שראה צל הרים כהרים ומיהר להקדים את הפריימריז כדי למנוע מסער להתמודד. במקביל, פעל נתניהו לקרב אליו את כל אנשי מחנה סער לשעבר. את אקוניס מינה לסגן שר ולחיים כץ הפעלתן הבטיח לקיים את מה שמגיע לו כבר שנים - להתמנות לשר ביצועי. ואפשר לשער שבקרוב ימונה ישראל כץ לשר האוצר, לאות הוקרה על הניצחון שהצליח להביא לנתניהו במרכז יחד עם הכץ השני.

ככל שסער התאהב ברעיון, כך גם השתנו תוכניותיו. אם בהתחלה חשב שיתמודד רק כדי לנצח, בהמשך שקל התמודדות לראשות המפלגה גם במחיר של הפסד, וגם האפשרות להתמודד ברשימה לכנסת עלתה על הפרק. אם נתניהו יפול - הוא יהיה שם ביום שאחרי לכבוש את הליכוד. סער כינס את חבורת יועציו, סקרים הוזמנו בזה אחר זה. עכשיו כשהוא לא חייב לדווח הוא יכול להיעזר במימון חיצוני.

סער זכה לאזכורים אינסופיים בכל כלי התקשורת ולפרשנויות לגבי המסתורין של המהלך. התקשורת קראה לו רוץ גדעון רוץ, מבלי לשאול לתהות לרגע איך בתוך חודשיים הפך דוד מעולל רך לאדם בוגר שמאפשר לסער לחזור למערכת הפוליטית.

אחרי הניצחון המובהק אתמול של נתניהו במרכז הליכוד היה ברור שסער לא יתמודד. עכשיו יש לו גם תירוץ. הפעילים לחצו עלי, הוא אומר, אבל שינוי הכללים של נתניהו מנע ממני להיערך. מלכתחילה סיכוייו של המהלך היו נמוכים. הדי אן איי הליכודי לא אוהב להדיח יו"ר מפלגה מכהן, מה גם שסער חשש שלא יעבור את החוויה הזו בשלום.

מה בין ליצמן לליברמן?

השבעה על אימו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בנוקדים, היתה תערובת של מנחמים מכל הסוגים. בכירים במשק, פוליטיקאים, עיתונאים, מקומיים וגם כאלה שעברו לראשונה את הקו הירוק. בדיוק בשבוע שבו התפזרה הכנסת לאחר שליברמן עמד בסירובו להכניס את החרדים לממשלה, נסגר המעגל כשאורח מפתיע להגיע שבעה: ח"כ יעקב ליצמן, שהיה הטריגר לקרע בין ליברמן לחרדים על רקע הבחירות לראשות עיריית ירושלים. האם לחיצת היד הזו בעתיד תשליך על הרכב הממשלה עוד מוקדם לדעת, אבל נראה שמשה ליאון שהאשים את ליצמן שבגללו לא זכה לעמוד בראשות העירייה, עוד יגיד תודה לליצמן כשיהיה שר.

פרישה בכבוד

מאז שפוזרה מזכירה הכנסת את לשכת התעסוקה (בימים שבהם אין עיצומים). כל יושבי הבית מחפשים לעצמם קדנציה נוספת, סידור עבודה בתנאים נוחים בתוך המשכן. כולם עומדים בטרמפיאדה, מוכנים לקפוץ על כל מפלגה שתעבור בדרכם.

הכוהנת הגדולה של הסופרמרקט הרעיוני היא ציפי לבני. היא טסה מהליכוד לעבודה עם שתי נחיתות ביניים בקדימה ובתנועה, שכל אחת התבררה אח"כ כהתרסקות, אבל לבני התאוששה מהר וקפצה למפלגה הבאה. מצחיק שדווקא לבני היא זו שתמיד מדברת על דרך ויושרה. יו"ר קדימה לשעבר, או התנועה לא לבד. כמוה גם שטרית, מופז, עמיר פרץ, יואל חסון, ועוד רבים וטובים. בשבוע האחרון הצטרפה לגוורדיה הוותיקה שעברה שבע מפלגות בחמש דקות, גם האלעזרשטרנים והדוד צורים, כמו גם ח"כים מספסלי יש עתיד.

חלקם לא הטביעו בכלל חותם בכנסת אבל זה לא מפריע להם להתדפק על דלתות המפלגות בתחנונים שיקחו אותם. הם מוכנים להיות בית"ריסטיםבמפאי, ליכודניקים בעבודה, אנשי הכלכלה החופשית בחד"ש. שמאל? ימין? למי אכפת. העיקר שיש ברזומה כבר מפלגה אחת, וגמישות אידיאולוגית מוכחת. לא צריך מחוייבות לדרך או לבית. אין צורך באידיאולוגיה, רק בכיסאולוגיה. הפוליטיקה הישראלית עולה על כל דימיון.

איתן לבני, אביה של ציפי, נפטר. זו אולי הסיבה שהרגישה משוחררת מכל מחויבות אידואולוגית. אביה של לימור לבנת, שייבדל לחיים ארוכים, חי ובועט, אולי זו אחת הסיבות לנאמנות האידיאולוגית של שרת התרבות. האישה שכיהנה הכי הרבה שנים בכנסת אחרי גולדה מאיר, הוכיחה השבוע שלא חייבים להדבק לכיסא. אחרי 23 שנה בכנסת כח"כית, מהן 16 כשרה, 8 התמודדויות לכנסת ו-5 ממשלות, תלתה השבוע לבנת את הנעליים ולימדה שהכנסת היא לא סידור עבודה. אפשר גם לפרוש בכבוד.

ההחלטה התבשלה אצל לבנת חודשים ארוכים אבל היא שמרה על כך בסוד. בקדנציה האחרונה היא הורידה פרופיל והזניחה את העשייה הפוליטית. את מרבית זמנה הקדישה שרת התרבות לענייני משרדה. היא נצפתה פחות ופחות בבריתות של מתפקדים, כמעט לא הלכה לחתונות של חברי מרכז, בררה בפינצטה את האירועים הפוליטיים שאליהם הגיעה וברור היה שזה יתנקם בה בפריימריז. פוליטיקה זה מקצוע, ומי שלא משקיע שוקע. כינוסי המפלגה מעולם לא היו הספורט החביב עליה, תמיד העדיפה את העשייה במשרד או בכנסת.

ביום שישי שעבר, בברית של הנין ה-20 של הוריה, החליטה לבנת לספר להורים, לאחים ולשני ילדיה על כוונותיה. ההורים היו המומים. הילדים, שנולדו בדיוק כשהיא נכנסה לפוליטיקה בסוף שנות ה-80, קרנו מאושר. הם אלו ששילמו את מחיר חייה הפוליטיים.

ההודעה הדרמטית נשמרה ליום פיזור הכנסת. כמה שעות לפני ההצבעה ביום ב' הגיעה לבנת למשכן והתיישבה על הטלפון. היא התקשרה בעצמה לעשרות הפעילים שמלווים אותה שנים. גם לרה"מ רצתה לספר באופן אישי. אחה"צ נכנסה ללשכתו. הרחש בחש כבר הגיע לאוזניו של נתניהו, אך כשלבנת נכנסה הוא הבין שלא מדובר רק בשמועות. את חשובה לליכוד, אמר לה רה"מ, ושאל אם אפשר לשכנע אותה להישאר. לבנת אמרה שזה סופי והם לחצו יד.

לפני שעמדה לצאת מהחדר קרא לה רה"מ. הוא קם ממקומו ונתן לה חיבוק ארוך. זה רגע שלבנת תנצור לנצח. חרף חילוקי הדעות והיחסים שידעו עליות ומורדות, השניים עברו דרך ארוכה מ-88' ועד היום. הם הסתכלו אחד על השני, נתניהו איחל ללבנת בהצלחה. על פניו ניכר עצב, אם לא עליה, אז עליו. עומק הברוך היה ברור. בעיני רוחו דמיין את כותרות המחר של התקשורת שרק מחפשת איך לנעוץ עוד מסמר במפלגה השוקעת: נסיכת הליכוד האחרונה פרשה.

לפי שעה לא ברור מה לבנת מתכננת לעתיד. בינתיים יש לה עוד חצי שנה בתפקיד. אפשר רק להמר בוודאות שבעוד חודש היא לא תצהיר על שובה.

 


**************************************************************************************************************

 

תזונה נכונה להורדת,, ואיזון לחץ הדם: לגילאי,,45,,ומעלה

עצות,,לא הכרחיות ,,מניסיונו האישי של,, מזיד עבאס

**********************************************
 -1. 
לצרוך מזונות מהצומח בלבד,,למשך תקופה של חודשיים,לפחות,
 -2. 
להימנע מאכילת לחם בכלל בייחוד לחם לבן ,אפשר רבע פיתה דרוזית דקה ליום 
3. 
 -להמעיט מאכילת גזר, פטרוזיליה ולואיזה-(הם מעלים את ערכי ההמוגלובין בדם)
4. 
 -להימנע משימוש בג'ינג'ר וקינמון-  (היות והם מעלים את הטמפרטורה של הדם.)
 -5. 
להימנע מאכילת מזון מטוגן, (וכל המזונות מהחי.)
 
 6-להרתיח מרווה -  ולשתות ,,3 כוסות ביום..

 7 -אפשר להרתיח כמון ,ולשתות ,1,או,2,,כוסות .ביום
  -8. 
למרוח שמן זית או קוקוס-על כפות הרגליים והחזה (מסייע בהאטת מחזור הדם(
 -9. 
להקפיד על אכילת- מלפפונים, חסה, כרוב לבן, כרוביתשום, גויאבה, אגסים.
 -10.
לשתות מדי, יום על קיבה ריקה בבוקר, 2 כוסות מים.
 -11.
לשתות מיץ טבעי (סחוט בבית) אשכולית לבנה ואו אדומה.
סדר עדיפות בצריכת המזון: (עדיף שיהיה ,חי, או מאודה, או ,מבושל, בתנור.)
לאחר תקופת התיקון שנמשכת לפחות חודשיים,מי שלא מעוניין להמשיך בתזונה הטבעונית, ממליץ לו,,שלא להפריז בצריכת החלב ומוצריו,, יתר על המידה,,

אפשר לאכול  בשר רזה ,,אבל לא יותר מפעם אחת בשבוע.!!

בנוסף לתזונה הנכונה חשוב להקפיד על הדברים הבאים:
1. 
 -חשוב להקפיד על שעות שינה מספיקות, בין 6-8 שעות ביממה.
 -2. 
להקפיד לשתות הרבה מים.לפחות,,8,,כוסות ביממה,
 -3. 
לא להתאמץ יתר על המידה.
 -4. 
להשתדל  להימנע מאכילת דברים מתוקים ,,

 *******************************************************************************************************


למוטי היקר והנבון

הערבים,השמאל,וגלאון

ימיטו בסוף,, על המדינה אסון

כמה הזוי איחוד,ציפורה ויצחק הגאון

חייבים לגרור אותם עם,כבל,דרך החלון

אחרת יזיקו למדינה,,יותר מערבי חברון,,!

אינם רואים כיצד האימאמים מסיתים בזדון?

למה היהודים,מזוכיסטים?האם,, אכלו תרדימון,?

מהדרוזי ההגון,,שמאמין בציון,,

בגליל העליון ,,כשתי אצבעות מצידון

12/12/2014

 

 *************************************************************************************

לפיד וציפי ,,גורשו  על פי צווים

ובאותה שעה ,,הימין נהנה מהסקרים

********************************************************

 

 

ברוך אלוהנו שפתרנו מלפיד

עם תקציב,לא יציב,וממש מחריד

מאי יציבותו ,ובתנודות ראשו ,תמיד

ג"ובניק ,,שהשפיל איש סיירת,,במזיד

אנשים כמותו,,וערבי ישראל,סכנת העתיד

*******************************************

מקרב מצביעיו,,מתגייסים לצה"ל,רק,19,,אחוז

ברוך השם שנתניהו,התעשת,,ונתן לו בעיטה בעכוז

בבחירות הקרובות יתחזקו,ויתגבשו ,,הגושים הימניים

מהליכוד עם ליברמן,,כחלון,,ובניט,יהיו ביחד,,57,,חברים

ואז נתניהו ירכיב ממשלה,,שתטפל,בשמאלניים ובמחבלים,!

לעולם,,לא תקום מדינה פלסטינית,,ולא יהיה שלום עם הערבים

ועל כול יהודי במדינה ,,לדעת,,שעל חרבנו נחיה עד אחרית הימים

03/12/2014

מיגאל מזיאד עבאס,מומחה להערכות מצב,,וגם,,אל"מ במילואים

 

**********************************************************************

הערכת מצב ,,מאת,,מזיאד עבאס

לאור הדחת יאיר לפיד וציפי ליבנה היום ,,03/12/2014

***********************************************************************

אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד בראשות נתניהו היה זוכה ל-22 מנדטים ובכך למעשה צפוי נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. הבית היהודי בראשות נפתלי בניט תהיה המפלגה השנייה בגודלה ותקבל 17 מנדטים.

העבודה בראשות הרצוג נחלשת ל-13 מנדטים,(בגלל כבל שנקרע בדופן המפלגה)

 יש עתיד סופגת מכה קשה ותעמוד על 9 מנדטים בלבד.(בגלל התנודות ההיסטריות בראש מנהיגה)

 ישראל ביתנו 10 מנדטים, מפלגתו החדשה של כחלון 10 מנדטים. מרצ 7 מנדטים. ערבים 11 מנדטים והתנועה תעמוד על גבול אחוז החסימה ותקבל 4 מנדטים.

מפלגת ש"ס בראשות דרעי, תקבל 9 מנדטים בכך למעשה רושמת המפלגה חיזוק מהסקרים הקודמים שניבאו לה התרסקות לששה מנדטים. יצוין, כי בכל מערכות הבחירות בהם קיבלה ש"ס בסקרים תשעה מנדטים, בקלפי התוצאה הייתה 11 מנדטים. יהדות התורה תתחזק במנדט אחד ,ותעמוד על 8 מנדטים. 

משה כחלון, אחת הדמויות המסקרנות בבחירות הקרובות, זוכה לעשרה מנדטים בסקר ומסתמן ככוח משמעותי בבחירות 2015. לעומתו, התנועה של ציפי לבני תקבל ארבעה מנדטים בלבד, אך תצליח,,אולי,,אולי,, להחזיק את הראש מעל אחוז החסימה החדש, שנקבע בכנסת הנוכחית על ארבעה מנדטים...

 

 
**********************************************************************88

סטטיסטיקה אינה משעממת תמיד:

מי מהמנהיגים ישראליים או הפלסטינים שנולדו בפלסטין?

מנהיגים ישראליים:

בנימין נתניהו, נולד 21 אוקטובר 1949 בתל אביב. 

אהוד ברק, נולד ב -12 בפברואר 1942 במשמר השרון, מנדט בריטי בפלסטין 

אריאל שרון, נולד ב -26 בפברואר 1928 בכפר מל"ל, מנדט בריטי בפלסטין 

אהוד אולמרט, נולד ב -30 בספטמבר 1945 בבנימינה, גבעת עדה, מנדט בריטי בפלסטינה.

יצחק רבין, נולד 1 מרס 1922 בירושלים, מנדט בריטי בפלסטינה. 

יצחק נבון, נשיא המדינה ישראל ב1977-1982. נולד ב -9 באפריל 1921 בירושלים, מנדט בריטי בפלסטינה. 

עזר ויצמן, נשיא המדינה ישראל ב1993-2000. נולד 15 יוני 1924 בתל אביב, מנדט בריטי בפלסטינה.


מנהיגים פלסטיני ערבים:
 

יאסר ערפאת, נולד 24 אוגוסט 1929 בקהיר, מצרים

סאיב BERAKAT, נולד ב -28 באפריל 1955, בירדן. יש לו האזרחות הירדנית. 

פייסל עבד אל קאדר אל חוסייני, נולד בבגדד 
in1948, עיראק. 

סרי נוסייבה, נולדה בשנת 1949 בדמשק, סוריה.

מחמוד אלזהאר, נולד בשנת 1945, בקהיר, מצרים. 


לכן, מנהיגים ישראליים, שנולדו בפלסטין, הם "מתנחלים או פולשים" בעוד מנהיגים ערבים הפלסטינים שנולדו במצרים, סוריה, עיראק, תוניסיה הם "הפלסטינים ילידים"?

אלה העובדות בקיצור אודות המאבק בישראל היום

זה ייקח ממך רק דקה וחצי לקרוא! הוא הגיוני והוא הוגן. יהודי או לא יהודי, לא חשוב. אנא, תקרא.

1. לאום וירושלים ? ישראל היתה למדינה ב - 1312 לפנה"ס, אלפיים שנים לפני קום האיסלאם.

2. פליטים ערבים בישראל החלו להזדהות כפלשתינאים ב- 1967, שני עשורים אחרי הקמת מדינת ישראל המודרנית.

3. לאחר כיבוש הארץ ב- 1272 לפנה"ס היהודים שלטו בארץ אלף שנים והיתה להם נוכחות רצופה בה במשך 3,300 שנים.

4. השליטה הערבית היחידה לאחר הכיבוש ב- 635 לפה"ס נמשכה רק 22 שנה.

5. במשך יותר מ- 3,300 שנים ירושלים היתה הבירה היהודית. ירושלים מעולם לא היתה בירתה של ישות ערבית או מוסלמית. אפילו הירדנים, כשהם כבשו את ירושלים, לא עשו אותה לבירתם ומנהיגים ערביים לא ביקרו בה.

6. ירושלים נזכרת יותר מ- 700 פעמים בתנ"ך ואף לא פעם אחת בקוראן.

7. דוד המלך ייסד את העיר ירושלים, רגלו של מוחמד לא דרכה בה.

8. יהודים מתפללים עם פניהם מופנות אל ירושלים, מוסלמים מתפללים כשפניהם למכה. אם הם נמצאים בין ירושלים למכה אז פניהם למכה ואחוריהם לירושלים.

9. פליטים ערבים ויהודים ? ב- 1948 מנהיגי ערב עודדו את הפליטים הערבים לצאת מישראל בהבטיחם לטהר את הארץ מיהודים. שישים ושמונה אחוזים מהם ברחו בלי לראות חייל ישראלי בכלל.

10. פליטים יהודים נאלצו לברוח מארצות ערביות בגלל אלימות, רדיפות ופוגרומים מצדם של הערבים.

11. מספר הערבים אשר יצאו ב- 1948 מישראל מוערך כ- 630,000. מספר הפליטים היהודים מארצות ערב מוערך באותו המספר.

12. הפליטים הערבים בכוונה לא נקלטו בארצות הערביות, למרות שטחן הענק. מתוך 100,000,000פליטים בעולם מאז מלחמת העולם השניה, הם מהווים הקבוצה היחידה שלא נקלטה או השתלבה בארצות עמם. הפליטים היהודים נקלטו כולם בישראל, מדינה לא יותר גדולה מניו ג'רסי.

13. המאבק הערבי-ישראלי ?   לערבים יש שמונה מדינות, לא כולל פלשתין. יש רק מדינה יהודית אחת. הערבים יזמו את כל חמש המלחמות והפסידו. ישראל התגוננה כל פעם וניצחה.

14. אמנת הפת"ח עדיין דורשת השמדת ישראל. ישראל מסרה לפלשתינאיים רוב שטחה של הגדה המערבית, אוטונומיה תחת הרשות הפלשטינית, וסיפקה להם נשק.

15. בזמן השלטון הירדני, אתרים יהודים קדושים בוזזו וליהודים נשללה זכות הגישה אליהם. בשלטון היהודי כל האתרים המוסלמים והנוצרים נשמרו ונפתחה הגישה אליהם למאמיני כל הדתות.

16 ... ישראל והערבים באו"ם ? מתוך 175 החלטות מועצת הביטחון עד 199097 היו נגד ישראל.

17. מתוך 690 החלטות העצרת הכללית עד 1990429 היו נגד ישראל.

18. האו"ם שתק כאשר נהרסו 58 בתי כנסת בירושלים ע"י הירדנים.

19.  האו"ם שתק כאשר הירדנים בשיטתיות חללו את בית הקברות היהודי העתיק בהר הזיתים.

20. האו"ם שתק כאשר הירדנים אכפו מדיניות כמו אפרטהייד שמנעה מיהודים להגיע להר הבית ולכותל המערבי.

אלה הם זמנים נוראים. אנו חייבים לשאול את עצמנו מה צריך להיות תפקידנו. מה נספר לנכדינו שעשינו כאשר היתה נקודת מפנה בגורל היהודים, הזדמנות להשפיע?

תתחיל עכשיו      !!

שלח את זה ל- 20 ממכיריך ותבקש מהם לשלוח אותו לעוד 20.

יהודי או לא יהודי, זה לא חשוב. אמת ושלום הינם ערכים משותפים לכולנו, וכולם חייבים לדעת.

אם חזרה אליך ההודעה סימן שיש לך מעגל חברים בעלי ערכים אילו!


*******************************************************************************************************

תודה ליהודה ידידי  היקר שבעתיים

אנחנו קרובים,,לא מהשירות בבארותיים

אם כי אנחנו,,עם,,ויחד נשמור על ירושליים

אנחנו לפעמים מקורקעים בתלותנו באמריקאיים

שהיהודים,,יידעו,,שהשיחות ,,עם הפלסטינאיים,!

,,הנם סתם אשליות ,להעברת זמן,, וטחינת מים

 

***************************************************************************
כל הכבוד לך גם על כושר הביטוי וגם על אופן הצגת הדברים.

ראשי התיבות של שמך (עבאס מזיאד) הם - עם. ואנו ביחד עם אחד. ראשי התיבות של נביאכם - יתרו ונביאנו משה הם ים - ראשי התיבות של ירושלים.

רק שתהיה לנו בריא וחזק שנים רבות.

יהודה


 

עוד מאמר על סיבות הקשר שנוצר

בין הדרוזים,,לבין ,,העם המובחר

**************************************

הגנים של היהודים הכי קרובים לגנים של הדרוזים,,על פי המחקר

שואלים אותי תמיד ,,מדוע הקשר עם היהודים נוצר,והלב נשבר,,!!

מפני שכולם גוועים להסברה,והדבר, אף פעם לא בדיוק הוסבר,,!!

כי כול אחד משני העמים האלה סבל מרדיפות,,והיה לעם ממורמר

לדוגמה,לפני,300,,שנים,המוסלמים מחקו לדרוזים ,29 כפרים במספר

20 כפרים מעכו,ו,מזרחה,,9,,כפרים באזור הכרמל נהיו לערמות עפר

ומאז נדחקו הדרוזים מכול חלקה טובה,,וברחו לגור על ,,פסגת כול הר

גרו במערות,,ובנקיקים ,וחיו מגידול עזים,,כי אי אפשר בהר לגדל בקר

ומאז הדרוזים גרו רק באזור ההר,לא לצורכי התיירות,,ולא לעסקי מסחר

במאורעות 1936 עד 1939 (לקראת סוף המנדט הבריטי ,הקשר נקשר

הדרוזים החלו לספק נשק ליישובים היהודיים נגד האזור הערבי,,שבער

הש"י וההגנה,,יהושוע פלמון,,חיים אוורבך,,וזייד,,יצרו קשרים עם כל כפר

רכבו על סוסים ,,והיו מאוד אהודים ,,על התושבים ועל המוכתאר

המקשרים רכבו והסתובבו חופשי במסווה של שומרי שדות,,בדרכי העפר

הדרוזים מצאו ביהודים כקרוביהם,,לשעת צרה,,כפי שהכירו בעבר

מאז שאבות אבותיהם נדדו וסבלו קשה מאוד במדבר

כאשר נביאנו יתרו ,,היה כוהן מדין זקן,,,,ומאוד מבוגר

וייעץ למשה רבנו כיצד להנהיג עם וכיצד למנות כול שר

וכך סבלנו ויחד במדבר נדדנו,ושאיש כיום,לא יטיף לנו מוסר

ובדיוק באותה תקופה נקרא משה רבנו לאלוהים,ועלה להר

ויקבל את לוחות הברית שהיוו את היסודות לעמו המובחר

ובכך עשרת הדברות היוו  ליסוד של כל הדתות, ללא ערר

ומאז יש למעשה לכול אחד מאיתנו,למעלה,,תיק ממוספר

ועל פי מעשינו הטובים ,או הרעים ,אנחנו נוזכר,ועלינו יסופר

ועל היסודות האלה  אבי נחלץ ,,לעזרת,, המכותרים במבצר

ואני קבלתי השראה מאבי,ולמדתי בדיוק,מה אסור ומה מותר

ובחודש מרץ 1948 אני כבן ,,11,, פרצתי את המצור,,שנוצר

הכנסתי אליהם מזון,תחמושת ,רימונים,ומרעומים באופן מוזר

ומאז נקראתי ,נער הפלא,,של שנות הארבעים ,,בהיותי נער

הייתי בן יחיד,,(עני ככולם),לבשתי בגד דהוי ולא בגד מנומר

הלכתי מהכפר בין השיחים,על שבילי עפר,,ועל קוצי הדרדר

כיום אני גמלאי,,כתבתי חמישה ספרים ,כאלוף משנה משוחרר

הנכם מוזמנים אל ביתי שבג"ת הכפר

ביתי נמצא בפנים וישר ימינה אחרי הכיכר

או אל בית הקיץ,בכליל,שעל גבעת הכורכר

אנחנו גאים במדינתנו כמעצמה,,ומוקפת באויב אכזר

אין סיכוי שישרור שלום עם אויב שיחסו לבני עמו מעורער

ואני חרד לגורלה,, בגלל חופש הביטוי המאוד מוגזם ומוזר

על הממשלה לחוקק חוקים בכנסת, ושיציינו את גבול המותר

וככה ממש נכתב ובהרצאותיי זה נאמר ,!!

ביום הולדתי ,,ה,,70,ב,05/04/2007 ככה המאמר נגמר, ביגון ובצער

כי ניהול המדינה משוסע ומבורבר ואין שר שנאמן לעוד שר בדרך הישר

ממזיאד עבאס ,,נער הפלא מתקופת המצור על המבצר****************************************************************************************************************http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA
 

למכותב  בלבד,,המאוד מכובד

לאורן ידידי שדאג לי ללא חשד

רק בכדי שתדע  (ביני ובינך) בלבד

כול אחד מהם יזם והתקשר אלי בנפרד

בכדי להיראות שהוא דאג לי כאדם נחמד

וכאילו הוא זה שהתחשב בבקשתי בדיעבד

מוכר לי,המנגנון הקיים,,שביחס לדעותיי מנוגד

אבל המזל הוא ,שעדיין יש אנשי יושר והגיון מיוחד

עושים את עבודתם ,,כחלוצים בכול מחוז דרום,,ואזור ערד

לא כול מפקד ראוי להוביל לוחמים,,ולא כול מנהל ראוי לשבת במשרד

בברכה ידידי היקר,,לך ולמשפחתך,מאחל לכם  הרבה בריאות,,יגאל מזיאד

                                          א בכסלו תשע"ה,,23/11/2014

****************************************************

 

לכבוד,,

אדוני ראש הממשלה

ולידידי היקר שר הביטחון

שנה טובה לכל בית ישראל

הערכת מצב לחודשים הקרובים

לאחר מנהרות צוק איתן והמחדלים

**********************************

להלן התראתי האחרונה

לידידינו בחג ראש השנה

ולעדה הדרוזית,, בחג קורבנה

אזהרה חמורה,עם פרח ושושנה

לאור הסלמה שמתקרבת למדינה

אירועים חמורים ימתינו בכול פינה

לא נדע מהיכן תבוא אלינו ,הסכנה

בבתי ספר,בבתי כנסת ,או בתחנה

הטרור מסביב למדינה הורג, ללא אבחנה

***********************************************************

ירצו להכניס את ישראל ,למערבולת קשה

בביצוע פיגועים בודדים כמלחמת, התשה

השמאל כאן בראשות,,חנין,,לפיד,,טיבי וגלאון

יגרום נזק ,בעידוד ערבי הפנים ,,לפגוע בביטחון

****************************************

נסראללה,,חמאס,,אבו מאזן,,וערבי הפנים

לא ירחק היום ,ויהיו מתואמים בכל הפיגועים

אם חזבאללה וחמאס ישלחו במקביל טילים,!

לכיוון מקומות חיוניים,,שדות תעופה, ונמלים,!

וחברי הכנסת ,הערביים וראשי רשויות  וערים

יורו לכול תושבי יישוביהם להתקדם כמה צעדים

וללא נשק להתיישב ולחסום את העורקים,,הראשיים

מפני שהם בטוחים שבמדינתנו הנאורה,הרי, לא יורים,!

ובכך יורידו את עוצמתנו ,מטה,לרמת הסכינים,,והאבנים

ומעצמה כישראל,,עם פרסי הנובל,,עם הטנקים, והמטוסים

תואכל את עצמה מבפנים,,ויתחוללו ההאשמות בין השרים

חייבים ,,עוד היום,,לחוקק חוקים,,שיאפשרו ,נקיטת צעדים,!

שלילת אזרחות,הלאמת רכוש,הריסת בתים,וגירוש תושבים

ומכול מועצה או עירייה,שתאפשר מהומות,,ישללו התקציבים,!!

בברכת חגים שמחים,,לתושבים החיוביים,,שתורמים ומשרתים

*************************************************************

כתבתי חמשה ספרים,כ"א,500 עמודים

של הערכות מצב,, וצפיית,, אירועים רבים

כדי שתשרוד מדינת היהודים,בה אנו מתגאים

ממני וממשפחתי,,בנים,, בנות,, נכדים,,נינים וקרובים

יגאל עבאס,,בגוגל,,(נער הפלא),ואלוף משנה ,,במילואים

04/10/2014

 

 

*

 

 

לכבוד ראש הממשלה

לכבוד ידידנו שר הביטחון

לכבוד כול השרים המכובדים

 

הנדון :חייבים לגמור לעזאתיים ,בפנים,,!!

********************************************************

למכובדינו  השרים,,ולכול המנהיגים

מבצע צוק איתן החל לפני שלושה ימים

התנסינו הרי לפניו,בעוד שלושה מבצעים

ותמיד הסכמנו להפסקת אש בלחץ מתווכים

לחמאס היו אז טילים שהגיעו רק ל,,300,,מטרים

וכיום הגיעו להישגים,,ומכסים את מדינתנו בטילים

אם גם הפעם ניכנע למתווכים שיפעילו עלינו לחצים

ונשחרר את חיילי המילואים כמתוסכלים וכמאוכזבים

ונפסיק את המבצע ,ללא כניסת כול הכוחות הרגליים

מבלי לטהר מנהרות,,מתחת לבתי החולים והמסגדים

אנחנו נפגוש בסיבוב הבא ,,חמאסניקים,, יותר מסוכנים

הם יכסו את שמי מדינתנו בטילים נושאי ראשים מלוכלכים

מסביבנו כיום מדינות טרור עם זרמים מאוד אכזריים

חמאס כיום חלש ומבודד,ויש לחסלו ללא רחמים

ולאחר חיסולו ,לפרז את הרצועה שתהיה ללא נשקים

ונמסור אותה לאבו מאזן שבבחירות ,לא יהיו לו מתחרים

בהצדעה לחיילי צה"ל לקצינים ,ולמפקדים

מיגאל מזיאד עבאס ,אלוף משנה במילואים

ושנקראתי גם, נער הפלא,של שנות הארבעים

י"ג בתמוז תשע"ד 11//07/2014

 ********************************************************************************************   

 

 

לראש ממשלתנו הסבלנות והכוחות

כולנו משתתפים בצער המשפחות

*******************************  

נקברו הנערים ונחנקנו מדמעות

חמאס מאיים ומצהיר הצהרות

שישלח ליישובים טילים ופצצות

וערביי ישראל חסמו צמתים,ורחובות

מתעלמים מחייהם שבגן עדן עלי אדמות

ויורקים לתוך הצלחת שיש בה כל ההטבות

*****************************************

להלן הצעתי הטיפולית לאחר הסקת המסקנות

לחוקק מיד חוק בכנסת המתיר הטלת,,מגבלות

על כול אזרח שפוגע בביטחון ,,ועושה  מהומות

שתישללנה ממנו התמיכות הכספיות,והאזרחות

ולתת לעבריין כזה כמה שעות ,,לארוז  מזוודות

ולזרוק אותו לעזה,,ללבנון,לעזאזל,ולכול הרוחות

ולהטיל על מועצות האם המוניציפאליות ,,סנקציות כספיות

בברכה,,מאל"מ מ"יל,,מזיאד ,ש פרש לגמלאות שתי אצבעות ממעלות

07/07/2014

 

 

****************************************************************************

חייבים לגמור לעזאתיים ,בפנים,,!!

*********************************************************

למכובדינו  השרים,,ולכול המנהיגים

מבצע צוק איתן החל לפני שלושה ימים

התנסינו הרי לפניו,בעוד שלושה מבצעים

ותמיד הסכמנו להפסקת אש בלחץ מתווכים

לחמאס היו אז טילים שהגיעו רק ל,,300,,מטרים

וכיום הגיעו להישגים,,ומכסים את מדינתנו בטילים

אם גם הפעם ניכנע למתווכים שיפעילו עלינו לחצים

ונשחרר את חיילי המילואים כמתוסכלים וכמאוכזבים

ונפסיק את המבצע ,ללא כניסת כול הכוחות הרגליים

מבלי לטהר מנהרות,,מתחת לבתי החולים והמסגדים

אנחנו נפגוש בסיבוב הבא ,,חמאסניקים,, יותר מסוכנים

הם יכסו את שמי מדינתנו בטילים נושאי ראשים מלוכלכים

מסביבנו כיום מדינות טרור עם זרמים מאוד אכזריים

חמאס כיום חלש ומבודד,ויש לחסלו ללא רחמים

ולאחר חיסולו ,לפרז את הרצועה שתהיה ללא נשקים

ונמסור אותה לאבו מאזן שבבחירות ,לא יהיו לו מתחרים

לעולם לא תקום מדינה פלסטינאית,,ולא יהיה שלום עם הערבים

וכולנו צריכים להיות מוכנים ,שעל חרבנו נחיה, עד אחרית הימים

*******************************************************************

בהצדעה לחיילי צה"ל לקצינים ,ולמפקדים

מיגאל מזיאד עבאס ,אלוף משנה במילואים

11/07/2014

************************************

למבצע צוק איתן,,איחולינו,,, להצלחות

****************************************

נגמר הפרק שכלל רק איומים והפצצות

צה"ל נכנס היום וייאחז, בפאתי השכונות

יהיה חייב לנוע בזהירות, לאיתור המנהרות

ולקחת בחשבון,,שהמבצע יארך כמה שבועות

אויבינו מנובלים ,ומסתתרים בתוך האוכלוסיות

וכאשר נתקדם לתוך הסמטאות, תהיינה ההפתעות

חייבים לחלק את השכונות לרצועות ולמשבצות

ולהקים על חוף הים ,בית חולים שדה,ומכלאות,!

ולהעמיד בלב ים(לקליטת המחבלים)שתי אוניות,!

ובמקביל לפזר מיליוני כרוזים הממריצים להתפנות

שהאוכלוסייה האזרחית תנוע אל המכלאות בהסעות

ושהחולים יוסעו מבתי החולים ע"י אמבולנסים וניידות

ולאחר סיום האולטימאטום,,עם לוח הזמנים ,,והשעות

להנחות את הארטילריה והמטוסים,להפגזות והפצצות

ולהתחיל להרוס בתי חולים ,מנהרות מחנות ומפקדות,!

ולהתחיל לקדם את ,,היחידות הרגליות ,לביצוע הסריקות

ולהרוג את כול מי שזז ,מתוך הנחה שהם מחבלים ונבלות

ואת אלה שייכנעו ללא התנגדויות ,לפנות אל ,שתי האוניות,!

ובהתערבות האיחוד האירופי והמעצמות,,תושלמנה הערבויות

ותפורז רצועת עזה מטילים ומכול סוגי הנשקים,, לדורי דורות,!!

מאחל הצלחה לדרג המדיני,,לקבינט ולחיילי צה"ל,,וליתר הכוחות

אלוף משנה במילואים,,יגאל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות ממעלות

19/07/2014

********************************************

 

על מחדל המנהרות ואופן הכנתן

************************************

שרק עכשיו נעצרו ע"י,צוק איתן

שנים עשר שנים חפרו להשלמתן

ערפאת ואבו מאזן שקדו על תכנונן

ומדינתנו ההומאנית סיפקה חומרי בנין

הנהגת חמאס תכננה את עיתוי הפעלתן

"לחג ראש השנה" בעוד כחודשיים זמן,!!

ע"י חטיפת מאות מהקיבוצים לצורך העניין

****************************************

נחטפו הנערים,נפתלי,גיל עד,ואייל היקרים

בדמם הקדימו וחשפו את תוכניות המחבלים

היכן היה המודיעין במשך שנים עשר השנים

כשנחפרו עשרות מנהרות אל לב היישובים,?

*******************************************

אסור שהדרג המדיני יורה לצה"ל לעצור מהלכים

המפקדים צריכים ליזום פעולות,וגם לנקוט צעדים

כך רוצה סיסי ,,וכך רוצה סעודיה ,,וכול הערבים,!!

לא לשמוע לקרי שסיסי השפילו,ועשה עליו חיפושים

אובאמא לא מתכחש לחלב אימו ,,כחלב המחבלים,!

חייבים  להתחיל להרוס להם את הבתים המפוארים

צריכים לחרוש את רצועת עזה עד היסודות העמוקים

**************************************************

אחרת חמאס יהיה בדיוק כמו חיזבאללה ,,שבלבנון

ויהווה גורם מסוכן ומכריע, מחוץ לשליטת כל שלטון

בהצדעה לשרים,לחיילים לקצינים,,ולכול אנשי הביטחון

מיגאל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות מקיבוץ, אלון ועברון

בתינו פתוחים לקליטת הדרומיים,במלוא האהבה והרצון

25/07/2014

 

הבעיה הפלסטינית, סחורה לסוחרים

 

**********************************

 

ראשי תנועות ההתנגדות הפכו לטייקונים

 

בכירי החמאס גזרו מההברחות במנהרות קופונים

 

אסמעיל הנייה,,פליט,,שרכש נדל"ן במיליוני דולרים

 

ורשם אותם בשם חתנו ובשם שלוש עשרה הילדים

 

בנו הבכור נעצר במעבר,בגבול המצרי עם מיליוני מזומנים

 

חאלד משעל ברח מסוריה עם קופה שהיו בה,12,מיליון דולרים

 

הקים בקטר חברות קש,,קנה קרקעות,בנה מגדלים,וקניונים

 

רשם חלק על שם אשתו וחלק על שם הבת ועוד כמה שותפים

 

ועכשיו אנחנו הורסים בעזה ,בתים,ייהרגו תושבים וייראו כמסכנים

 

וכעבור כמה ימים יתערבו המתווכים,,ויזרימו הרבה כספים למנהיגים

 

מנהיגי הפלגים יכניסו את הכספים לכיסים,ויפרישו מעשר לרווחת התושבים

 

שיעור האבטלה בעזה יותר מארבעים אחוזים,חיים ע"ח האונורוא כרעבים,!!

 

וכיום ישנם ,42000,פקידים שלא מקבלים משכורות,,יתקפו בנקים ויחסמו כבישים

 

הבכירים מגיעים לעושר מנקר עיניים,קונים וילות מפוארות ,,ובונים הרבה בניינים

 

*****************************************************************************

 

אז אני אומר לכם,, ידידים יהודים יקרים

 

שהפלסטינים הפשוטים "הינם סחורה" ומנהיגיהם תמיד היו סוחרים ממולחים

 

והם אלה שמכרו את פלסטין ליהודים,,מלפני ,,66,,שנים,,והפכו את התושבים לפליטים

 

אחד מקורב לטיבי ואחד מקורב לחנין,,ופארס מהמשולש,,ואחד קראו לו סאלח,,ו סלים

 

עברו מהר השנים,,וגדל דור שלא ידע את האמת שהפלסטינים תמיד נמכרים

 

שהצעירים הערביים, ישבו בשקט ,,כי כאן חייהם,הם ,הכי טובים

 

מיגאל מזיד עבאס,אלוף משנה במילואים

 

25/07/2014

יש  ר אל

********************* 

יש אלוהים בישראל

מדינה פורחת השבח לאל

נשתחווה למענה וגם נתפלל

***************************

את החמאס נוכל בקלות לחסל,,!!

רק שהשמאל ישב בשקט ויסתכל

ולא יכניס לגלגלי הטנק ,את המקל

השמאל יותר מסוכן מבני ישמעאל,!

ושהתקשורת תפסיק לברבר ולבלבל

*************************************

בהצלחה לצה"ל ,ממזיאד עבאס,,"יגאל"

שתי אצבעות  מעכו,,מנהרייה,,ומכרמיאל

*******************************************************************************************

 

לכבוד הקבינט,וכל השרים

*************************

לצוק האיתן מלאו, כבר 20, ימים

אשאל אתכם שאלות כאנשים "חכמים,"

האם אינכם מופתעים מאויבינו הנוכחיים?

אינכם מרגישים שהשתנו לגמרי פני הדברים?

איזה אויב העז לחפור מנהרות אל תוך היישובים?

אינכם רואים שחמאס שונה מאויבינו בששת הימים?

הם לא החיילים המצריים,,שחלצו נעליים ,וברחו יחפים

כי סיסמת החמאס ,לא פחות מאשר השמדת היהודים,!!

אינכם חושבים שמנהיגיהם מרוויחים מהריסת הבתים,???

ובעוד שבוע יקבלו את המיליארדים,,ויכניסו אותם לכיסים,!!

תפסיקו להרוס בתים,,ותנחו את צה"ל שיחסל את המנהיגים

כי בעוד כמה ימים,,יתחילו עלינו לחצים,בנוסף ליללות מבפנים

בתקווה שנלמד לקח,,שבכל המזרח התיכון,,הדברים משתנים

תארו לכם שאסד ייהרג,,ומה יהיה במקביל,,מכל,,מכל,,הכיוונים

היכן הייתם כאשר חמאס חפר מתחת לאפנו,,במשך,12,השנים,?

ואבו מאזן ידע,,מהמזימה,,ואנחנו סיפקנו מזון וחומרים,,!!

מיגאל מזיאד עבאס ,,אל"מ,,במילואים

26/07/2014

*************************************************************************************************

 

שלום תמורת ויתורי בקשיש,,יהיה מביש ,ומלווה בחנטריש

השלום עם הפלסטינים,יהיה ממש,,עסק ביש.

********************************************

בחוף הים,,ליד אל עריש,

סרדין קטן,,,פוגש כריש.

פוגשים כריש,בחום היום

אז מה אומרים?אומרים שלום

הסרדין הקטן,,,אומר שלום,

והכריש הענק,,מביט בו בדום

******************************

תגיד שלום,,אומר לו הסרדין

והכריש בכלל,כאילו לא  מבין

הסרדין נושא קולו גבוה ברום

אני מוכן ,להרבה,תמורת שלום,

לתת לך ממני סנפיר שלם

והכריש עושה עצמו חירש ,אילם

********************************

אבל אותו סרדין,,קטן וצעיר

היה גם כן דיפלומט מזהיר

אשר על שלום הוא לא ויתר

ומיום ליום הוא רצה לתת יותר

נתן את הזנב תמורת שלום

נתן את שתי עיניו תמורת שלום

ובתמורת שלום יציב ורחב,

נתן את כול הבטן,וגם הגב.

********************************

פוגשים שוב את הכריש בחום היום

אז מה אומרים לו,?אומרים לו שלום

שלום לך שלום אדוני הכריש

אבל הכריש חייך וגם החריש

אבל הסרדין הטוב,במרירות ליבו

מריע שוב ,,ומתחנף באוזני אויבו

ואומר ,שתמורת שלום,גדול,גדול

אני ממש מוכן לוותר על כל הכול

*********************************

ואת זאת,הכריש,סוף ,סוף שמע

לחש שלום,באוזני הסרדין,ואותו בלע

אמר שלום שלום,וחשף גם את שיניו

והסרדין נבלע ,תמורת שלום מתועב,!

הסרדין הקריב את עצמו לשלום,באהבה

וינחלו כול הסרדינים דיכאון ,עצב,ואכזבה

כי בחופי הים ,באזור אילת,או באל עריש

ימשיך,לחיות,באין מפריע ,וישוט הכריש,!

*****************************************

לחברים שלי היקרים

מי ייתן וילמדו המנהיגים

ושלא יאמינו ללחצי הכרישים

אחרי שניסוג לקווי 67,ירצו עוד קווים

והמוטיבציה אצל  הסרדינים השמאלניים

לא אותה מוטיבציה ,,של שנות הארבעים,!

אני חרד מהסרדינים שרוכשים דרכונים זרים

אני מזדעזע,מהצעירים שנוסעים להודו ולא חוזרים

בברכת חגים שמחים מיגאל מזיאד,אלוף משנה במילואים

25/03/2013

לכבוד ידידי מר גדי זוהר,,המועצה לשלום וביטחון

 

תבורכו על מאמציכם,, להסדרת העניין

צוק העיתים יהיה יותר קשה מצוק איתן

אבו מאזן זונה במקצועו,,,ונהנה מהאתנן,!

בזכות המבצע ובזכותנו הופך למוביל,,וראשו בענן

חמאס תשרוד כזרועו הצבאית באישור,,וכך מתוכנן

והטילים שלהם העתידיים יישאו ראש מלוכלך ומסוכן

הטילים יהיו רעילים והאוויר ישפיע גם מעל לבית שאן,!

מסביבנו כיום ,,מדינות של טרור,,וחמאס יוגדר כלוחם מחונן

כי בכול הקשור לשנאת ישראל יש הסכמה מלאה גם בתימן

איש לא יוותר על זכות השיבה,,ומיליוני הפליטים,,73,,ק"מ מכאן

ועל סמך הצהרות מאבו מאזן וחמאס ,הכינו את מפתח הבית הישן

ישנן עובדות שחייב כול יהודי לזכור אותן בכול רגע,,בכול שעה,,וזמן

*****************************************************************

שמדינתנו היקרה קמה על הריסותיהם,, של מאות הכפרים הערביים

ומי שהרסת את ביתו,,"טבעי הוא" שלא יאהב אותך,,ואם תהיה אלוהים

לכן על ישראל להישאר חזקה כמעצמה,,להתגונן וליזום תמיד, מבצעים

בצניעותי, ולהערכתי,, ,אני בטוח,,, שעל חרבנו נחיה עד אחרית הימים

הערבים מתרבים כמו נמלים,,ועל הילדים,,, הם בונים מהלכים עתידיים

במדינתנו המטומטמת הם מתחתנים,,בניגוד לחוקים,,עם שלוש נשים,!

והמדינה מציפה אותם,מהביטוח הלאומי,,בהרבה מאד ,,הטבות,וכספים

ערבי ישראל יהוו את סכנת העתיד,בניצול הדמוקרטיה ללא קוים אדומים

בהשראת השמאל היהודי,,גדל דור של ערבים ,חצופים,,חכמים,,ומסוכנים

אם חס וחלילה תטה כף המאזניים לרעתנו,,כולם יפעלו ,,מבחוץ ומבפנים,!

חג שמח,,לכם,, ולכול בית ישראל,מיגאל מזיאד עבאס,,אלוף משנה במילואים

נקראתי ,,"גם נער הפלא ש שנות הארבעים" שתמיד כתב,, רק בחרוזים,,!!

13/10/2014

 

הערכת מצב כפי שמתבקש

 

***************************

 

עד היום בערב ,בשעה שש

 

לאור השיחות וכל המתרחש

 

את התוצאות,לא קשה לנחש

 

משלחתנו במצריים תתעקש,!

 

ומול החמאס היא לא תתגמש

 

ושאיפות החמאס לא תתממש

 

לא יקבלו נמל,וגם לא פישפש,!

 

ומי שירחם על חמאס הוא טיפש

 

אסור  להם לנשום ולא להתאושש

 

לתת להם לגווע מרעב,,ולהתייבש

 

ומחר  הרי תסתיים, הפסקת האש

 

וצה"ל ייערך,, למלחמה שתתחדש

 

בעוטף עזה לא הספיקו להתאושש
*********************************** 

 

את הרצועה צריך לפרז,ואת מנהיגיה לגרש,!

 

ולאפשר לאזרחיה המסכנים,להתלבש ולהינפש

 

בהצדעה לחיילים ,מיגאל מזיאד עבאס, ליד חורפיש

 

 

******************************************************************************************

10/08/2014

נקודה למחשבה,לאלה המודאגים

 

מקרב חברי הקבינט,,ויתר השרים

 

תארו לעצמכם,שאתם בבוקר קמים

 

ומגלים שובל ארוך מאד ,,של נמלים

 

היוצאים מתחת לשיש המטבח ,,מכמה חורים

 

ומזהמים את הכלים,ונכנסו גם לסוכר ולתבשילים

 

ולאחר שהאישה והילדים הלכו על העקבות,כמו גששים

 

גילו שהנמלים חפרו מנהרה בקיר,,במשך שבועיים ימים

 

נשאלת כאן השאלה,,מה אתם עושים,?אזרחים יקרים,,?

 

האם אתם יוזמים איתם משא ומתן באמצעות זבובים ומקקים,?

 

או שאתם מעדיפים לרסס עם''K300''ותהיו בטוחים שהם מחוסלים,?

 

נקודה למחשבה,,מיגאל מזיאד,ומהגמלאים,והמדבירים המנוסים

 

03//08/2014

*************************************************

לכבוד:             
ראש הממשלה מר ,בנימין נתניהו

 

אדוני ראש הממשלה

 

                                 הנדון :שינויים מחייבים במבצע  "צוק איתן "

 


זה עתה נודע כי החמאס ניצל את הפסקת האש בכדי לחטוף קצין. מסתבר שהמבצע הזה לא עומד להיגמר כל כך מהר.
 
הכשלים במבצע היו טמונים בו מתחילתו כי:

 

א – אין לו מטרה נכונה וברורה.
ב – אין מעטפת מוסרית ראויה התומכת בחיילינו.

 

מה שנדרש כעת הוא להפנים שאוסלו נגמר, שזו ארצו של העם היהודי כולל עזה!
אין שתי מדינות
,, ואין שני עמים - יש רק מדינה אחת לעם אחד.

 

בעקבות ההפנמה הזו נדרש שינוי אסטרטגי עמוק ויסודי – הן בהגדרת האויב, הן בהגדרת המשימה, הן בהגדרת היעד האסטרטגי וכמובן - בהגדרת מוסר הלחימה הנכון והנדרש.

 

1 – הגדרת האוייב
האויב האסטרטגי הוא האסלאם הקיצוני על כל גרורותיו מאיראן ועד עזה המבקש לחסל את,,, כול  מדינת ישראל ,!!
האויב בעין הוא החמאס.(לא המנהרות, לא הרקטות)

 

2 – הגדרת המשימה:
כיבוש הרצועה כולה וחיסול כל הכוחות הלוחמים ותומכיהם.

 

3 – הגדרת היעד האסטרטגי:
להפוך את עזה ליפו. עיר ישראלית פורחת עם מינימום אזרחים עוינים.

 

4 – הגדרת מוסר הלחימה:
כפי שכתוב בתנ"ך,,"אוי לרשע ואוי לשכנו"

 


לאור ארבעת הנקודות הללו על ישראל לבצע מיד את הפעולות הבאות:

 

א - צה"ל יגדיר שטחים פתוחים על גבול סיני ובסמיכות לים בהם תתרכז האוכלוסייה האזרחית- הרחק מהשטח הבנוי ואזורי השיגור והמנהור. באזורים אלו יוקמו מחנות אוהלים עד לאיתור יעדי הגירה רלוונטיים.
אספקת החשמל והמים לאזורים שהיו מאוכלסים – תנותק.

 

ב – האזורים שהיו מאוכלסים יופגזו בכוח אש מקסימלי. כל מתקני החמאס האזרחיים והצבאיים, אמצעי הקשר והלוגיסטיקה – יחוסלו עד היסוד.

 

ג – צה"ל יבתר את הרצועה לאורכה ולרחבה,ויחלק אותה,,ל,,21,,חלקים וירחיב מאוד את הצירים, ישתלט על אזורים שולטים וישמיד קיני ההתנגדות במידה וייוותרו כאלה.

 

ד – ישראל תחל באיתור מדינות ומכסות הגירה לפליטי עזה. המעוניינים להגר יזכו בחבילת סיוע כלכלית נדיבה ויגיעו לארצות הקולטות עם יכולת כלכלית משמעותית.

 

ה – מי שיתעקש להישאר ויוכח כי אין לו כל קשר לחמאס, יידרש לחתום באופן פומבי על הצהרת נאמנות לישראל ויקבל תעודת זהות כחולה בדומה לזו של ערביי מזרח ירושלים.

 

ו - עם שוך הקרבות יוחל החוק הישראלי בכל הרצועה, מגורשי גוש קטיף יוזמנו לשוב ליישוביהם והעיר עזה ובנותיה ייבנו כערי תיירות ומסחר ישראליות לכל דבר.

 

אדוני ראש הממשלה!
זוהי שעת הכרעה גורלית בימיה של מדינת ישראל.
כל גרורות האויב, מאיראן והחיזבאללה ועד דע"ש והאחים המוסלמים – חוככות כעת את ידיהן בהנאה ומכינות עצמן לסבב הבא.

 

אני מתריע שכל תוצאה שהיא פחות ממה שהוגדר כאן, משמעותה עידוד המשך האופנסיבה נגד ישראל. רק אם יבין החיזבאללה כיצד טופל החמאס בדרום, ימנע מלשגר את 100,000 הטילים שלו – מהצפון,!

 

בכבוד רב

 

אל"מ מ"יל מזיאד עבאס

 **************************************************************


 

הרצאתו של "יגאל",,מזיאד עבאס,,01/11/2014

*******************************************

רבותי ,,אנחנו צריכים להתחיל להתנהג כמו, במצב מלחמה,,!!

                                   אחרת המדינה,,לא תשרוד,,!!

צה"ל תמיד התאמן בכדי להילחם נגד עוצבות  וגייסות,,ולא למלחמת גרילה נגד טרור,,

לנו יש מטוסים,,טנקים,,ורקטות,,והטרור מתיש את המדינה ומוריד אותה לרמת האבן,!

***************************************************************

להלן הביקורת החריפה  שלי על צה"ל ועל אופן חשיבתו, שהיא הסיבה למחדלים של ישראל מול הערבים בכל המלחמות, במיוחד במלחמת יום הכיפורים, במלחמת לבנון השנייה ,,ובפרט ובמלחמותינו נגד הטרור.!!

צה"ל לא מנצח את הטרור,,, בגלל שהוא מאומן להילחם נגד צבאות סדירים כמו צבא סוריה וצבא מיצריים, אבל לא במלחמה בעימות זעיר, לפחות לא ברמה גבוהה של אמון והפקת לקחים.

המסקנה שלי היא שהטרור הערבי יוזם התקפות נגד ישראל שנועדו להתיש אותה, בעוד שישראל רק מגיבה להתקפות אלו, לרוב באיחור רב, והתוצאה היא אובדן הרתעה מול האויב, אבידות בנפש בצד שלנו, ונזק תדמיתי קשה כאשר תמונות של הרוגים מהצד הנגדי מוצגות על ידי התעמולה הערבית המשומנת היטב בכל העולם.

לכן, ישראל חייבת ליזום התקפות של לוחמה זעירה על ארגוני הטרור באופן תמידי, ולא לחכות שהם ייזמו התקפות על ישראל.

תפקידה של הזרוע האלימה של המדינה תהיה לנטרל את האויב. בכול מקום,,ובכול זמן,, אם כן,מדוע ישראל איננה מנטרלת את האויב בחוץ ובפנים?

מדוע היא מחכה שהאויב יתעצם, יתחמש, ויתקוף אותה בזמן שנוח לו?

צוק איתן הוא דוגמא לכך- ישראל התאפקה לאורך זמן רב מול ההתקפות של הקסאמים של החמאס בעזה, ורק אירוע חטיפת שלושת נערי הישיבה האיץ בה להגיב והכישלון היה כפול-ידעו על המנהרות ,,12,,שנים,,(עוד מימי ערפאת)כשהחלו חפירתן ביוזמת אבו מאזן,,שהיה עוד בעזה,,אבל רק בצוק איתן ניגשו לברר איך מטפלים בבעיה.ככה לא אמורה לעבוד הזרוע האלימה של המדינה.

אם כן, ישראל צריכה לבצע פעולות קומנדו(לוחמה זעירה) באופן תמידי נגד ארגוני הטרור,על מנת להתישם, להרעיבם, לרוקן אותם מחיילים, נשק, ולגרום להם להיות עסוקים במגננה  תמידית,,במקום ביוזמת התקפות על המדינה ועל כול  אזרחיה,,!!

לחמאס ,כמו החיזבאללה, יש טריטוריה עליה הוא חולש ,ובו מרוכזים מרכזי האספקה שלו, אימון החיילים, מצבורי נשק, מרכזי פיקוד ובקרה.כל אלו הם מטרות לישראל.

אומרים שלחיזבאללה יש 10,000 רקטות שמכוונות כול הזמן לכיוון ישראל. למה יחידות הקומנדו שלנו לא נשלחות כדי למצוא אותם ולהשמידם?

אם כן, יחידות קומנדו ישראליות צריכות לפוצץ מצבורי נשק של ארגוני הטרור, לפגוע במים, החשמל , הגז והדלק של היחידות והבסיסים שלהם, להרוס את הדרכים והתשתיות שמשמשים אותם, לפגוע במזון שלהם, ולהטריד אותם בכל דרך אפשרית.

פעולות אלו יצמצמו גם את סכנת הפגיעה בערבים לא חמושים חפים מפשע,, ויתרכזו רק בפגיעה בחמושים.

אותו דבר יכול להיעשות נגד הטרור בתוך הארץ.ולצמצם תקציבי המועצות המקומיות

שמתחומן יוצאים פרחחים לזריקת האבנים ובקבוקי התבערה ,,אלה הרי אירועים שמתרחשים על הצירים המרכזיים ועל נקודות החיכוך עם הישובים היהודים.ובכלל,

הבעיה של ישראל היא שהיא משתדלת להימנע מפגיעה באותם זורקי אבנים מחשש שכל ערבי הרוג ישמש ככלי לניגוח ישראל בעולם, דבר שקורה כל יום ,,!!.

גם כאן על ישראל לראות בזורקי האבנים כארגוני טרור מובהקים,,, אזורים, שחולשים על טריטוריה מסוימת שבה הם פעילים ויש להם מימון, נשק, אספקה, תחבורה וכל אלו יכולים להוות מטרות ליוזמות של קומנדו ישראלי.

לציר שבו יש זריקות אבנים צריכים להגיע רכבים אזרחים שבהם מוסווים חיילים. ברגע שהכוח יבחין בזורקי האבנים הוא יתקרב אליהם וידרוס אותם, או יפרוק מהרכב ויכה אותם , או יחטוף אותם.לחקירה ,,למעצר,,לשיפוט מהיר וענישה אכזרית,,!! 

ההתרבות של היוזמות האלו, וצילומם והפצתם בתקשורת תגרום לערבים לחשוש לזרוק אבנים או בקבוקי תבערה על רכבים ישראלים מחשש שאלה הם רכבים צבאים מוסווים לרכבים אזרחים, ויחששו שהרכבים אותם הם יתקפו יהיו מאוישים בחילי הקומנדו הישראלי שיכו בהם . מספר ההרוגים הערבים בפעילויות יזומות אלו יהיה מצומצם ולחיילים, שיהיו ממוגנים מכף רגל עד ראש ומחומשים באלות ברזל, יהיה מעט מאד לחשוש מהאבנים או מבקבוקי התבערה או הזיקוקים. ככה מנצחים את הטרור.מתישים אותו, מרעיבים אותו. עד שהם יתחילו להעדיף להישאר בבית.

 

********************************************************************************

 

על אוזלת היד דיברנו כבר

כי עוד חודשיים יהיה, מאוחר

וכולנו יודעים,מה אסור ומה מותר

*****************************

צריכים לחוקק חוקים בבית הנבחרים

ולהעניק גיבוי מלא לשוטרים וגם לחיילים

לשלול בכלל הטבות ביטוח לאומי מערבים

ולהעניק את ההטבות רק לאלה שמשרתים,!

לשלול כבר אזרחותם של חברי כנסת לאומניים,

להלאים את רכושם וגם להרחיקם לעזה תוך ימים

ומהמועצות שמאפשרות מהומות,,לשלול ,תקציבים

 ***********************************************


 

 
 *******
***

 

*********************
       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס