הרפואה הסינית היא הרפואה הכתובה העתיקה בעולם. היא מבוססת על פילוסופיה מדהימה, בעלת כלי איבחון קליניים פרקטים מעניינים וכלי טיפול אפקטיבים.
 
 
 
 
הרפואה הסינית מוערכת כבת 5000 שנה לפחות, והיא מתבססת על מגוון שיטות בהן : דיקור סיני, תזונה, צמחי מרפא, תנועה, טווינא (הפיזיוטרפיה הסינית) .

אבחון ברפואה סינית :

כל טיפול ברפואה סינית תחילתו באבחון נכון של המרפא. האבחון מורכב מתשאול המטופל (שאלות ספציפיות על התלונה העיקרית וכן שאלות כלליות על מצבו הבריאותי ואורח חייו) ובדיקת מדדים שונים שעוזרים למרפא להגיע לאבחנה נכונה כמו: לקיחת דופק והתבוננות בלשון. בסיום האבחון תוצע תוכנית טיפול מקיפה המשלבת שיטות טיפול מהרפואה הסינית.

דיקור סיני :
 
קיימים בגוף 12 ערוצי זרימה עיקריים וערוצי משנה רבים אשר לאורכם מפוזרות מאות נקודות דיקור בעלות השפעה על הזרימה. מחלה הינה מצב של הפרעה בזרימה ההרמונית של הצ'י ,כאשר חסימה בזרימה תגרום להופעת כאב. מצבים של עודף צ'י באזור מסויים וחוסר במקום אחר, מאוד אופייניים בתהליכי מחלה. תפקידו של המטפל לזהות את חוסר האיזון ולתעל לאזור החסר את העודף מאזור אחר ע"י דיקור בנקודות ספציפיות. על פי התורה הסינית מתוארות 365 נקודות אקופונקטורה, אולם כיום הועלה מספר הנקודות הללו לכדי 2,000, בעיקר בשל מערכות דיקור נוספות שפותחו, סביב האוזן, היד ואזורים נוספים. מחטי דיקור סיני הן דקות. לפיכך, הטיפול באקופונקטורה אינו כואב, אף כי חלק מהמטופלים עשויים לחוש עיקצוץ קל. לאחר שהוחדרו המחטים, משאיר אותם המטפל במקום למשך 20 עד 30 דקות. המחטים המודרניות הן חד פעמיות, ולפיכך אין כל סיכון להעברת מחלות ממטופל למטופל. השימוש בדיקור סיני נפלא לאיזון הגוף, לטיפול במחלות שונות ולטיפול בבעיות כאב/בעיות אורטופדיות.

 
 
טיפול בצמחי מרפא סיניים: 
שיטת טיפול בת 5,000 שנה שעיקרה שימוש בצמחי מרפא טבעיים לריפוי מחלות, תוך התבססות על עקרונות הרפואה הסינית המסורתית. כך,למשל, מטופל שסובל מתופעות חום או מחלת חום - יטופל בצמחים בעלי אנרגטיקה קרה. דוגמה נוספת: מטופל שסובל מלחות רבה בגוף, יטופל בצמחים מרים - הטעם המר נחשב למסלק לחות ברפואה סינית. הצמחים עוברים ביקורת של רשות התרופות האמריקאית (F.D.A) .הטיפול בצמחים מתאים לסוגים רבים של בעיות: החל משפעת והצטננות ועד לכל אותן בעיות כרוניות ש"חיים" איתן שנים, אך מאוד פוגעות באיכות החיים ומציקות מאוד כמו:בעיות מערכת העיכול (כאבי בטן וקיבה כרוניים,בחילות והקאות כרוניות), מתח ומחנק באזור החזה, הפרעות שינה, מיגרנות וכאבי ראש, שלשולים, בעיות בדרכי השתן (צריבה,כאבים,אבנים בכליות),הזעות, תופעות גיל המעבר ("גלי חום", הזעות לילה וכו'), בעיות בתפקוד מיני,בעיות עור(פסוריאזיס,גירודים),דלקות גרון כרוניות ועוד.
 
 שיאצו :
 

שיאצו היא מילה יפנית שמשמעותה לחץ אצבע ,השיאצו הוא טיפול גופני שהתפתח ביפן, כמערכת שלמה לריפוי באמצעות מגע והוא משלב בתוכו טכניקות טיפול של מתיחה ,הנעה ולחיצה, במטרה להביא לאיזון ושיפור זרימת האנרגיה, מחזור הדם, הגמישות, העירנות והרגיעה.

 

חשוב להדגיש שטיפול שיאצו נעשה בלבוש מלא של המטופל.

 

 

 

logo בניית אתרים