דיקור סיני לכאבי גב

אם אתה סובל מכאבי גב אינך לבד. כמעט כל אדם סובל בשלב כלשהו של חייו מבעיות גב, היכולות להתבטא כאי נוחות טורדת בגב ולהגיע לכאב משתק בלתי פוסק ובלתי נסבל,יחד עם הגבלה קשה בתנועה, והקרנת של הכאב לאורך מסלול העצב הפגוע (ישבן, רגל, יד, אצבעות, עורף, שיכמה, חזה וראש) או פגיעה בתחושה או ביכולת להניע את הגפה.

כאבי גב פוגעים בתפקוד-  החל מעיפות וקושי להתמיד בישיבה או בהליכה. לעיתים הכאבים מעירים בלילה וגורמים לעייפות ומתח מצטברים ועד ריתוק למיטה וכמעט חוסר יכולת לנוע.

 
הטיפול בכאבי גב הוא התלונה השכיחה ביותר בקליניקה שלי וניתן להשיג תוצאות טיפול מצויינות. 
במחקרים חדשים עולה כי טיפול בדיקור סיני במצבים של כאבי גב יעיל ביותר. 
  כאבי גב הם אחד הנושאים הנפוצים ביותר עימם מתמודדת הרפואה בעולם המודרני. כשמונים אחוזים מכלל האוכלוסייה סבלו או סובלים מכאבי גב בשלבי חייהם השונים. בדרך כלל ניתן למנוע כאבי גב על ידי שמירה על הגב ושימוש נכון בו, והכרת הסיבות לכאבים והדרכים למניעתם.

עמוד השדרה הוא רצף של 33 חוליות מהצוואר לעצם הזנב. החוליות יוצרות את עקומות עמוד השדרה (העקומה המותנית, הגבית והצווארית). שמירה על שלוש העקומות בעמדה נכונה מבטיחה פיזור אחיד וטוב של משקל הגוף ומניעת אזורי לחץ כואבים. בנוסף לכך, שריריהבטן, העכוז והירכיים תומכים בשלוש העקומות ומאפשרים תנועה חופשית, ויש לשמור על השרירים חזקים וגמישים. בין החוליות ישנם מפרקים גמישים המאפשרים תנועות רחבות. גם גמישות מפרקי הגב, הירכיים והקרסוליים חשובה. בין כל שתי חוליות מונח דיסק המעניק גמישות ומתפקד כבולם זעזועים. הדיסק בנוי מטבעות סחוס מסיביות ובמרכזן גוש נוזלי.

גורמים נפוצים לכאבי גב:

יציבה לקויה ושימוש לא נכון בגוף בזמן עבודה ובמנוחה
חוסר גמישות וכושר גופני ירוד
תוחלת חיים ארוכה
תורשה
שינויים ניווניים במפרקי החוליות
תאונות

את מבנה
השלד והשרירים אנו מקבלים בתורשה מהורינו. מכיוון שתוחלת החיים שלנו התארכה, השלד והשרירים שלנו נאלצים להתמודד עם עומסים במהלך שנים רבות. הדבר גורם להתפתחות שינויים ניווניים במפרקים. אל הבלאי הטבעי מצטרפות תאונות וכושר ירוד, חוסר הקפדה על יציבה נכונה, ושימוש לא נכון בעבודה ומנוחה.

פריצת דיסק קיימת בארבע דרגות חומרה:

1. היחלשות הגרעין עם קרעים קטנים בשכבות החיצוניות
2. דליפה של חומר הגרעין לחלל השכבות החיצוניות עם קרעים בשכבות אלה
3. חדירה של חומר הגרעין דרך השכבות החיצוניות
4. יציאת החומר הדיסקוגני לחלל
התעלה כגוף חופשי

יש להבחין בין בלט לבין פריצה – בלט נפוץ מאוד ואינו מהווה גורם או שלב בדרך לפריצת
דיסק. פריצת דיסק יכולה להיות בכיוונים שונים, ובהתאם יילחצו מבנים שונים. פעמים רבות פריצות דיסק אינן מלוות כלל בסימפטומים ואין חובה שיגבילו תפקוד או פעילות. מחקרים תומכים בחזרה לעבודה ולחיי היומיום מהר ככל הניתן כתנאי להצלחת הטיפול. לכן אל תימנע מתפקוד מלא ואל תנסה לנוח כטיפול לכאבים.

בהחלט מומלץ להימנע מפעולות המגבירות את הכאב, אך חשוב לחזור לפעילות עדינה קבועה, וכן לחזור לעבודה כמה שיותר מהר
. ככלל מומלץ להימנע מפעילות מרובת זעזועים, כמו ריצה, ולעבור לפעילות כמו שחיית חתירה או הליכה.

על פי הרפואה הסינית כאב גב ניגרם כתוצאה מתקיעות וחוסר זרימה של QI -אנרגיה ודם
חוסר הזרימה מובילה ליצירת כאב. קיים פיתגם ברפואה בסינית האומר שמה שזורם לא כואב ומה שתקוע כואב ולכן בטיפול על ידי דיקור סיני וחימום האיזור אנו נניע QI ודם .
הטיפול בכאבי גב יעיל ביותר.
logo בניית אתרים