בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

 

" אור הישועות "
 
בקשות , עזרה , יעוץ , הכוונה תיקשור רוחני ומיסטיקה
   
   " אור הישועות "    מאמינים בני מאמינים     הסוד - כוח המחשבה    אבני החושן - קריסטלים     ספר היצירה    סוד האותיות
   תורה - בראשית    תורה - שמות    תורה - ויקרא    תורה - במדבר    תורה - דברים    תהילים
   משנה - סדר זרעים    משנה - סדר מועד    משנה - סדר נשים    משנה - סדר נזקין    משנה - סדר קדושים    משנה - סדר טהרות
   שיר השירים    לקט תפילות    התיקון הכללי    אנא בכוח    תפילה לפרנסה    תפילות לגשם
   המלאכים    הנפילים    חלומות דנייאל    פטום הקטורת    רפואת הרמב"ם    ילדי הכוכב
   אותות משמים    ספר משלי שלמה    בריאות ,גורל , מזל , דיור..    גמ"ח תרומות    נישואין ,אהבה פריון ...    צור קשר
   פורום - אור הישועות    איכות הסביבה ו הגוף    לימודי הקבלה    הזוהר הקדוש - הרשב"י    ספרי קודש    ספר חנוך בן ירד
 
    " אור הישועות "
    מאמינים בני מאמינים
    הסוד - כוח המחשבה
    אבני החושן - קריסטלים
    ספר היצירה
    סוד האותיות
    תורה - בראשית
    תורה - שמות
    תורה - ויקרא
    תורה - במדבר
    תורה - דברים
    תהילים
    משנה - סדר זרעים
    משנה - סדר מועד
    משנה - סדר נשים
    משנה - סדר נזקין
    משנה - סדר קדושים
    משנה - סדר טהרות
    שיר השירים
    לקט תפילות
    התיקון הכללי
    אנא בכוח
    תפילה לפרנסה
    תפילות לגשם
    המלאכים
    הנפילים
    חלומות דנייאל
    פטום הקטורת
    רפואת הרמב"ם
    ילדי הכוכב
    אותות משמים
    ספר משלי שלמה
    בריאות ,גורל , מזל , דיור..
    גמ"ח תרומות
    נישואין ,אהבה פריון ...
    צור קשר
    פורום - אור הישועות
    איכות הסביבה ו הגוף
    לימודי הקבלה
    הזוהר הקדוש - הרשב"י
    ספרי קודש
    ספר חנוך בן ירד
    תוספות
 
בס"ד   "  והוא רופא , והוא מרפא . והוא צופה והוא עזרא "

" אור הישועות  "
" נתן האל ומלך אחד אור "
תיקשור רוחני ומיסטיקה .
בקשות , עזרה , יעוץ , הכוונה
אהבה , אושר , בריאות , ברכות ,
הצלחה , זוגיות , מזל , פריון ,פרנסה .
קמיעות , תכשיטים , יודאיקה , ספרים .
טל :  0525774163   
oryeshuot@walla.com
 
 
 
 
                                                        בריאות , גורל , מזל ...    
   " יהי רצון מלפניך השם  שתרפאני רפואה שלמה  רפואת הנפש ורפואת הגוף , כדי שאהיה חזק בבריאות גוף ונשמה , לקים תורתך הקדושה  : כי אל רופא רחמן ונאמן אתה : אמן    
 
  
"ריבונו של עולם , ברחמך תן בנו כוח ובריאות ויכולת מספיק , וחזק ואמץ באברינו וגידנו וגופנו  לעמוד על המשמר , ולא יארע לנו שום מחוש ושום כאב . ונהיה  שמחים וטובים ובריאים לעבודתך . ותצילנו מכל רע , ותאריך ימינו בטוב ושנותינו בנעימים  , ומלא שנותינו , ארך ימים ושנות חיים תוסיף לנו לעבודתך . בצל כנפיך תסתירנו , ותצילנו לנו ולכל בני ביתנו מכל גזרות קשות ורעות , ונהיה שקטים ושאננים , דשנים ורעננים לעבודתך וליראתך  :  אמן ."  ( לקט ת )
" הריני  מנדב שמן  למאור לעילוי נשמתו של רבי בעל הנס  כדי שהקדוש ברוך הוא בזכות  רבי בעל הנס  יצילני  לי ולאשתי ולבני בתי  מכול חולי  ומכול כאב ומכול נגע ומחלה , ונהיה  בריאים דשנים  ורעננים  ושקטים . ויצילנו  מכול צרה ומכול פורענויות , ויאריך ימינו בטוב  ושנותינו  בנעימים  לעבודתו יתברך  .  אלהא  דרבי מאיר  ענני , אלהא דרבי מאיר  ענני אלהא דרבי מאיר ענני  .  אקרא  לאלוהים עליון לאל גומר עלי . חנני אדוני כי אליך  אקרא  כול היום .  עזרנו אלוהי ישענו  על דבר כבוד שמך  והצילנו וכפר  על  חטאותינו למען  שמך . עשה  למען  שמך  . עשה למען  קדושתך  . יהיו לרצון אמרי  פי והגיון ליבי  לפניך יי'  צורי וגואלי : " 
                      אחים יקרים  , איחולי רפואה שלמה והחלמה מהירה לכול חולי עמו ישראל .
 גוף האדם הוא פליאה מופלאה של בריאת העולם אשר יצר אותו בורא עולם ביום השישי לבריאת העולם . אך לפעמים גופנו נחלש ומקבל  חוליים שונים מהסביבה אשר הוא נימצא או חי בו .  המבנה הרוחני של הגוף  על פי הספירות הקבליות של   ( נ . ר . ן  )  נפש , רוח , נשמה  - כאשר אנו  כושלים באחד מאותם המדרגות   הגוף שלנו כושל וחשוף לכול מיני חוליים שונים . כאשר הנפש שלנו נפגע וזה מקור רוב המחלות של הגוף .  הרפואה מגדירה כמעט כול חולי כאל  חולי בנפש של האדם , וגם מחלות  הלא מוסברות ברפואה השיך לזה .    
ככתוב  :   " לעיתים אותן מחלות נשלם זמנן  מלשרות שם , כמו שנאמר : וחולאים רעים ונאמנים " שעושים  פעולתם באמונה , שכשהם  שורים על  אדם  מסתלקים הם ממנו לאחר  שהשלימו זמנם בין לצדיקים בין   לחייבים , והכול נעשה בדין : (  דברים , כוח ).        
לכן כאשר אחד מהמדרגות של הספירות המרכיבות את האדם  נחלש או כושל , חולה האדם ולעיתים מופיעים מחלות ללא הסברים פתולוגים שונים .    מחלות נגרמות על ידי  וירוסים וחיידקים שהמקור  באוויר ו/או מהמזון שאנו אוכלים עקב שרשרת המזון  לקויי וממים לא טהורים שאנו שותים ו/או שהושקה המזון שאנו צורכים , לכן עלינו להיזהר ולבדוק את מקורות המזון לפני שאנו רוכשים או אוכלים .     מחלות שנגרמו מטראומה בילדות או בזמן הלידה מחוסר חמצן זמני או מתרופות לא נכונות שמקבלים או מחלות ילדות כגון אדמת , צהבת , וכו'    
 לפעמים נגרמים מחלות על ידי "הדין " שניתן לו באדם משמים . לפעמים מתנאי מזג אוויר לקויי חם מדי או קר מידי או משינויי מזג אוויר קיצוניים .  גוף האדם רגיל לשתות רק וכאשר הוא מזיע או צמא  אך הרגשת הצימאון מגיע לפעמים מאוחר מדי ולפני התייבשות אשר פוגעת בדרכי השתן של הגוף ולכן עלינו להרגיל את עצמנו לשתות במידה רבה באופן קבוע בזמנים קצובים ולאפשר למערכת לפעול כסדרה על מנת לאפשר להוציא רעלים מהגוף .
מחלות שלא מובן ההסבר הקונבנציונלי ברפואה המודרנית לעיתים נגרמים ממספר גורמים : נפש , רוח , נשמה  ( נ.ר.ן )  מחלות  הניתנות לאדם על פי דין שמים השיך מגלגול קודם של הנשמה       אך גורמים  שונים  מהסביבה בו אנו חיים וגרים בה .  כוח הגורל השולט על האדם המשפיעה על חי היום של האנשים  ומצב של פחד , דיכאון וחרדות ומחשבות רבות שיש לבני האדם מחוסר עמידה בציפיות של מהלך החיים הנרדפים אחרי : ממון , פרנסה , רכישות , מכירות , ילדים , נישואין , מזון , וכו' .                                                 
 אחים יקרים לא תמיד מוצא אדם את עצמו בסדר השבלוני של החיים . לימודים , צבא , לימודים או עבודה , נישואין , בית , ילדים כמו שקשה לנו למצוא פרנסה ועבודה המכבדת את בעליה גם קשה לנו למצוא זיווג  טוב לנישואין כשרים להקמת בית ולהביא ילדים לעולם .   אך לפעמים התוכניות שלנו לא עומדים לפי התוכניות של  השם יתברך .       
 "  מחשבות רבות בלב איש , ועצת השם הי תקום : עצת השם לעולם תעמוד : מחשבות ליבו לדור ודור " .
 לעיתים הגורל שלנו משפיע עלינו בחיים ולא עומדים אנו בציפיות של הסובבים אותנו הציפיות של   ההורים שלנו הלוחצים עלינו ללמוד ולעבוד למצוא בת זוג או בן זוג לנישואין ולהביא ילדים ונכדים שיזכו להם בחייהם   וגם  לחצים של חברים וחברות  הרוצים גם הם שנעמוד בציפיות שלהם .         
 אך לאחר שמצאנו את הזיווג המתאים לנו לנישואין  ויש ציפיות לילדים אך יש גם עיכובים בילודה עקב לחץ נפשי וסביבתי על הזוג הטרי להוליד ילדים , לעיתים לא נקלטים להריון עקב מצב זה וממהרים לעשות טיפולי פוריות ומבחנה , אך הלחץ הנפשי על האישה לא מטיב אם המצב ולחץ מההורים או מהבעל להביא ילדים לעולם לקיים את שלמות הנישואין , יש להמתין עד שהנשמות של בני הזוג הטרי יתחברו על מנת ליצור נשמות חדשות לעולם ולפעמים אנשים ממהרים להתחתן למרות שהזיווג שלהם לא "זיווג משמים" והנשמות לא מתחברות יחדיו ודבר זה גורם  לעיכובים במערכת היחסים האישים ואף גורם לפירוד וגירושין לכן עלינו לבדוק טוב עם מי אנחנו מתחתנים .
אחים יקרים , מה הלחץ הזה ? להן אתם ממהרים ? גוף האישה זה לא מכונה שמים קמח ויוצא עוגה ,  המבנה הפיזיולוגי של האישה לא תמיד תואם את הגיל שלה וישנם עיקובים שהזמן עושה את שלו ולעיתים היריון קורה בגיל מאוחר יותר מהשעון "הביאו לוגי" שעליו תמיד מדברים לכן  סבלנות .                                               
הבית בו אנו גרים יש לו עדיפות עליונה על המצב שלנו בחיים , עומדים לרכוש בית חדש לאחר נישואין או לגור בשכירות  העיקר שיהיה במזל טוב לכולם , אך לא כול בית מתאים לאנשים אשר באופן אסטרולוגי או נומרולוגי הקושר את גורלם ומזלם אם אותו בית או דירה .                                
לא כול הבתים  נבנים על פי דין תורה ,   כלומר ישנם בתים הנבנים על אדמה ריקה מכול היסטוריה  וזה מצב טוב אך רדיפת הממון של החברות  או הקבלנים הממהרים לבנות על כול דבר אפשרי אפילו על בית עלמין לשעבר (רחמנה לצלן) או על פרדסים  או שטח חקלאי אשר הוסב לשטח ציבורי לבניה ולא המתינו  ,7 שנים עד שיעבור "הדין" על אותו מקום שניבנה עליו הבית או בקרבת בתי עלמין , דבר זה הוא גורם מכריע  על המזל והגורל של הדיירים הגרים בו
                                                                          
 ידוע ויש שכונות רבות אשר העבר שלהם שהיו על אדמות פרדסים שהקימו אותם במהירות הבזק על מנת  לקבל ממון ולהתעשר אך גם הקבלנים בעלי העבודה השונים " פשטו רגל " ונסגרו ו/או החליפו בעלים  ואת זה יש לבדוק עוד בטרם רוכשים דירה/ בית .                                                                 
עצה חשובה וקוו מחשבה על מזלכם וגורלכם  .  במקומות אלה רבים הדירים שקשה להם להתפרנס  וקשה להם לגור ורוכשים על מנת להשקיע את כספם ומשכירים את דירותיהם לאחרים  אך הגורל והמזל רודף אותם ופתאום לא מבינים למה קשה להם בניהול תקין של החיים והפיננסים .                            

לעיתים רוכשים דירות מכספי ירושות או עיזבון של הורים שהלכו לעולמם לקבלת ירושות בחלוקה של אחים אשר לא נעשה בתום לב אלה "צרות עיין"  על כספים אלה אשר נדבק עליהם  " עיין רע " וללא כול מזל בשלמות הלב ניתנו לצד זה או אחר .  

רצים לרכוש דירה אם הכסף הזה ומשלימים  את הרכישה מכספי הבנק  אך כאשר עוברים לגור בבית פתאום  אנשים מפוטרים ממקום עבודה ומתחיל " המרוץ " אחרי פרנסה ועמידה בתנאים של תשלומים שונים עד וכאשר הבנקים רודפים אחריכם לקבל את שלהם ואנשים נאלצים להגיד יפה שלום לבית ולכסף שהיה " שלהם " על הנייר בלבד ומתחילים לנדוד בין רבנים או מיסטיקנים לקבל עצות מה לעשות . שנאמר  : " מכספי ירושות ועיזבון שלא ניתן בתום לב או ביושר ובכוונה על מנת לעזור וחלוקת ירושה שלא על פי דין תורה לא יהיה בו ברכה לעולם " .  

 זה המצב הטוב שלא נפגע הבריאות בבית הזה  אך המצב ממשיך להידרדר לא רק על העיזבון וירושה גם על המצב של האזור בו אתם גרים אלה  באדמה שבוא הוקם הבית או הבניין ו/או מספר הבית והדירה ומקום הישוב או העיר .   לא כול דירה מתאימה לאנשים הגרים בא . דירות בני מספר " 8"  דירות קשות לקנות או למכור  אין בו  מזל או ברכה ,  ולעיתים אנשים נופלים בהם למשכב או למחלות  לא מובן המצב  הפיזיולוגי  והרפואה קורת לזה מצב נפשי ירוד ולא מובן מהיכן נגרם הדבר .                                                

  אחים יקרים עד אשר מבינים את המצב לעיתים זה כבר מאוחר  ולעיתים לא ניתן לתיקון וממשיכים לגור באותו אזור ללא אפשרות להתרומם ולעזוב את המקום , כמו מערבולת המושכת את האנשים לאדמה "הסוררת ". לכן היו זהירים ברכישות של הבית או הדירה שלכם .

לעיתים בדירות הלא נקיות ולא מטוהרות יש בהם אנרגיות שליליות , רוחות רפאים , כאשר מרגישים פתאום קור ו/או צמרמורות או לפעמים דברים זזים  ו/או דברים נשברים ו/או לא מצליחים לישון בשקט והחיים הופכים לא סבירים ושקטים  , לכן יש לבצע טיהור של הבית על ידי שטיפת הבית במים של הים וטיהור רוחני  בקטורות שונות , חשוב מאוד לפני כניסה לבית יש להניח :  שמן, אורז, סוכר , סולת למשך לילה וכמובן יש להתקין על המשקופים מזוזות כשרות ומהודרות שעברו בדיקה  על ידי מומחים או מכון של "סופר סתם"  ולברך עליהם                 ו" חנוכת בית " בתפילות לטיהור .

גורל ומזל , מושפעים גם על ידי "שם" האדם אשר נתנו לו ההורים שלא בדרך המחשבה הטהורה שניתן להם במחשבה משמים המתאים לגורל ומזל של הילוד . ישנם שמות קצרים  בעלי אבר אחד וזה מקטין את מזלו של הילוד , או שמות של בנים הניתנים לבנות או לפי עונות השנה  וכו' המשפיעים על הגודל והמזל של הילדים , לכן יש לבדוק טוב את השמות של הילודים אם תאריכי הלידה שלהם מתאימים לשם . לעיתים במקרי מחלות קשות שיש לאדם " על ערס דווי "  מוסיפים שם לאדם או משנים על מנת לשנות את הדין והגורל של החולים , את השינוי צריך לבצע על ידי מבינים וידועים בדבר .

אחים יקרים , עלינו לשנות את הגישה ולטהר את המחשבות שלנו לטובה ולהגיע לשלוות הנפש על ידי תפילות ובקשות רבות מבורא עולם ואם אפשר להתפלל בדרך קבע : שחרית , מנחה , ערבית וכו'  כול תפילה מתקבלת בברכה ובכוונת הלב הטהור מתברכים בניה אדם .  
 למען בריאותכם ושלוות הנפש של כולם הסבלנות והסובלנות משתלמת לכולם לחץ נפשי וסביבתי הוא גורם למספר רב של מחלות  אנא השתדלו להיות רגועים ולא לכעוס ולהתעצבן על כול דבר שזז.     הישועות , הבריאות , הזיווג , הריון , הברכות  והפרנסה .: תבוא לכם משמים  , אמן .    

  " יהי רצון מלפניך השם  שתרפאני רפואה שלמה  רפואת הנפש ורפואת הגוף , כדי שאהיה חזק    בבריאות גוף ונשמה , לקים תורתך הקדושה  : כי אל רופא רחמן ונאמן אתה : אמן               

בכבוד  " נתן האל ומלך המקום אור "                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בס"ד " אור הישועות " " בעזרת השם נעשה ונצליח " " שנה טובה "פתרונות הדיור הציבורי בישראל

ג.א.נ. שלום רב . לשון מכתבי זה מיוחס לנשים וגברים כאחד מבלי לפגוע בזכויות האדם וחרתו .


הנדון : פתרונות הדיור הציבורי בישראל ו - לנכים מוגבלים רפואית וניידות המרותקים לכ.ג. .


נכבדי היקרים המכובדים , מובאים מספר הצעות לפתרון מצוקות הדיור בכלל ולנכים המוגבלים בניידות עם או בלי ילדים בפרט , המוגבלים בניידות רפואית המרותקים לכיסאות גלגלים המוגדרים על ידי וועדות הביטוח הלאומי כנכים מקבלי קצבאות נכות כללית בעלי אובדן כושר עבודה מלא בשיעורים של 75% ויותר ,ללא יכולת כלכלית המוגבלים כלכלית ע"י בנק ישראל , חסרי דיור הגרים בשכירות גם אם היה להם דירה בבעלות ונמכרה עקב חובות כספיים לנושים ולבנקים וללא ילדים .


הדירות שקיימים במאגר "הדיור הציבורי " ידוע כי רבים מהם ישנות מאוד ויש דירות שלא מסודרות והמצב בהם " לא ראויות למגורי אדם " הגרים בהם זכאים של משרד השיכון , קשישים , נכים מבוגרים , עולים חדשים , משפחות חד הוריות , גרושים , אלמנות אם ילדים " הזכאים " . על מנת לשפר את מצב הדירות הנ"ל צריך להשקיע בהם משאבים רבים כגון : שיפוץ כללי של הדירות ושל הבניינים בהם מתגוררים בני אדם בעלויות גבוהות . חברות המשכנות את הזכאים אין להם יכולת כלכלית לבצע את השיפוצים יתכן שאין להם רצון לכך ובמסגרת " פינוי בינוי " ותמ"א 38 .


1 . ניתן להציעה את הדירות למכירה למשתקמים קיימים על פי עקרונות שיקבעו לכול דירה ודירה על פי שמאות וערכן ליפני ביצוע שיפוצים וכול המיסוי יכול על החברה המוכרת המשכנת ומשרד השיכון. להציעה את הדירות למכירה בשוק הפרטי לבעלי יכולת כלכלית לשפץ ולסדר את הדירות והבניינים . במהלך המכירה יש למצוא למשתכנים דירות חלופיות וטובות יותר ולשפר את הדיור שלהם על פי גודל משפחה , מצב בריאותי , גיל , נכות , ניידות , יכולת כלכלית . ידוע שרבים מהדירות הנ"ל לא מתאימים ל"גיל הזהב" ולא מתאימים לנכים המוגבלים בניידות ז"א נכים המרותקים לכיסאות גלגלים והמשמשים בהם וצריך לסדר להם דירות רחבות ושיפוץ מקלחת ושירותים משקופים ומטבחים וגישה נוחה לבניין ולדירות ומעליות בבניינים , מעטים הדירות הישנות העונים לדרישות אלו .


החיים מספרים לנו מציאות ומצבים קשים של בני אדם שהיו עובדים ומתפרנסים בכבוד , אך נפלו למשכב ומחלות באמצע החיים והפכו לנכים ומוגבלים ויש גם נכים מלידה , כאשר נופלים לנכות למשכב , נופלת גם המשפחה והסביבה וטיפל וסיעוד לקיום חיים סבירים לנכים המוגבלים . למרות כול התחייבויות הכספיות שעשו בגיל צעיר יחסי ורכשו דירות וקיבלו הלוואות והתחייבו להחזיר למשך 20 ו 25 שנה אך החזרי התשלומים נעצרו להם ואנשים נשארו ללא יכולת כלכלית יותר לשלם על חובות אלו ורבים מהמשפחות נשלחות לגור ברחוב ו/או לגור בשכירות . אחד נכה והשני צריך ומחויב לטפל ולסעוד אותו במצב שאין ילדים שיוכלו לתמוך פיזית וכלכלית בנכים במשפחה , נכים מעל גיל 40 שנה וללא יכולת כלכלית וללא יכולת לשוב למעגל העבודה . לפיכך על הממשלה ומשרדיה השונים לעזור לנכים מוגבלים במצוקה כלכלית גם ללא ילדים וגם אם היה להם רכוש ודירה בעבר לא יהיה להם למי להוריש כי ידוע " מכספי הירושה אין ברכה " . ישנם זוגות נשואים שלא יכולים להביא ילדים , " זיווג משמים " ללא יכולת לפריון , לכן על מנת לעזור לזוגות אלו שנפלו לנכות ולמשכב ללא יכולת כלכלית ומקבלי קצבאות נכות כללית מהביטוח הלאומי לשקם אותם כלכלי ולשקם אותם ב"דיור ציבורי לתווך ארוך " כפי שיצוין להלן כפתרונות דיור לכולם . על הממשלה ומשרד השיכון לשנות את הגישה ואת העקרונות לזכאות של הוועדות השונות לזכאים ל"דיור ציבורי" כי המדיניות לא תואמת את המציאות הקיימים במדינה : נכים , מוגבלים , פושטי רגל , מפוטרים מעבודה , זוגות ללא ילדים , זוגות שנשלחו לרחוב ולשכירות ועוד ...


כידוע נכים המקבלים קצבאות נכות ביטוח לאומי ולהם נכות 75% ומעלה ללא כושר השתכרות ויכולת לעבוד , מקבלים קצבה נכות כללית כ- 2,500 ₪ לחודש ובמידה וישנם זוג נכים המקבלים יחד כ- 5,000 ₪ והגרים בשכירות חודשית בדירות בשוק החופשי הפרטי קצבאות אלו לא מספיקות לתשלום שכר דירה כ- 3,000 ₪ ומחייה והוצאות שוטפות . לכן אם אוצר המדינה משלם להם קצבאות באמצאות המוסד לביטוח לאומי ולנכים אין יכולת כלכלית להתקיים , על משרדי הממשלה לדאוג למחייתם ולרווחתם הבריאותית , הכלכלית ולדאוג להם לקורת גג ודיור מתאים לנכות שלהם .


נכים קשים יותר המקבלים יותר מקצבה אחת כגון שירותים מיוחדים על פי וועדות הביטוח הלאומי ( 50% , 105% , 175% ) ונכות כללית הזקוקים לטיפול וסיעוד יומי קבוע לא יכולים גם לשלם שכר דירה ו/או תשלומי החזרי הלוואות לבנקים השונים ולשלם על הוצאות שוטפות למחייה ומזון .


לכן לאור המצב והמצוקות בדיור הפרטי הקבלני והמחירים הגבוהים של הדירות החדשות והישנות הם מעל ל- 1,000,000 ₪ לדירה בת 3-4 חדרים המתאימים לנכים . שום בר דעת לא יוכל להגיע ולכסות סכום זה גם אם שני בני הזוג עובדים ומקבלי הלוואות למשכנתאות ושניהם מקבלי שכר מינימום של 4,300 ₪ ליחיד לזוג 8,600 ₪ וצריך לשלם החזר הלוואה של 3,000 ₪ לחודש ועוד מוציא כסף למחייה , מזון , נסיעות , תשלומים שוטפים , טיפול בילדים ועוד אם לקחו הלוואה לתקופה של 20 שנה ויותר לא מגיע לכסות את מחיר הדירה לתקופה של 20 שנה 720,000 ₪ נשאר להם עוד לשלם על הקרן עוד 280,000 ₪ ומה עם הריבית והמדד וגם אם יחזיר תשלומים חודשיים של 4,300 ₪ לחודש לא יצליחו לשלם לבנק ולעולם לא יהיו בעלי נכס ודירה בבעלותם .


על פי מחירי הדירות היום בשוק הפרטי והלוואות שניתנות לרוכשי דירות חדשות וישנות לא יגיעו לעולם להיות בעלי דירה בבעלותם הבלעדית בטאבו למקבלי "שכר מינימום" כי ברשום בטאבו בבעלות הדירה רשום שיעבוד הדירה / נכס הוא לטובת הבנק והרוכשים "משלים" את עצמם שיש להם דירה שלהם ושלא ישלחו אותם לרחוב במצב של אי יכולת כלכלית להחזיר הלוואות לכן צריכה הממשלה להיות ערבה למתן הלוואות ולהיות רשומים גם בטאבו כערבות שלא יפונו מהדירה .


לכן המצב החדש שנוצר במשק כי כולם רצים ורוצים להיות בעלי נכסים ורכוש אך בבוא היום את הכול משאירים ליד הגדר וכולם חושבים כי יגיעו להצליח לממש את החלום של דירה בבעלות אם יש להם ילדים בעתיד מורישים לילדים והם רבים ביניהם על חלוקת ירושה והכול נעלם פתאום כך . הבנקים נותנים הלוואות ל " טייקונים " בעלי חברות בעשרות מליון שקלים לדיור, אך מי מבטיח שהם יחזירו לבנק את ההלוואות הנ"ל ולא יהיו " פושטי רגל " וחייבים בהוצל"פ , עיקולים ועוד ? !!! איזה בנק יאשר הלוואות לנכים מקבלי קצבאות לרכישת דירה לאחר "פשיטת רגל" חובות הוצל"פ?


2 . הנכים החולים המוגבלים ועל הזמן שנאשר להם לחיות , לא מחפשים תענוגות של רכוש וממון ודירות אם נוף לים , מחפשים קורת גג , מקום לישון בו בשקט , צרכים סניטרים הנחוצים להם וגם לאלה שאין להם ילדים ויורשים לא מחפשים לצבור רכוש ונכסים רק כדי להמשיך ולחיות בכבוד ולא דורשים מתנות כאלה או אחרים רק את הצרכים החיוניים להם לחיות . נכים מוגבלים בניידות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי המרותקים לכיסאות גלגלים המוכרים במשרד הבריאות וביטוח לאומי ומשרדי הרווחה הגרים בשכירות בדירות בשוק הפרטי המשלמים שכר חודשי כ – 3,000 ₪ לחודש ולא יכולים להחזיק את מחייתם והשכירות היא זמנית כי אין לדעת מתי בעלי הדירות ימכרו את הדירה שלהם שבו משתכנים הנכים ושוב המצב הוא לא יציב לשלוח נכים מוגבלים ולחפש דירות מתאימות ובמחירים סבירים בשכר חודשי וללא מתן ערבות ושטרות על הדירה .


על הממשלה , האוצר , משרד השיכון והרווחה לבצע מהלכים לקיום " דיור ציבורי ו/או דיור לשכירות לתווך ארוך " והבעלות של הדירות יהיה של אוצר המדינה ועריות . תשלומי השכירות יהיו נמוכות מהמצב של שכירויות בשוק הפרטי , כלומר : תשלום חודשי של 834 ₪ ליחיד נכה ו 1,668 ₪ לזוג נכים . ביחס לקצבאות בערך של עד 30% מהכנסה קצבת נכות כללית , על מנת שיהיה ניתן אפשרות למחייה לרווחתם של הנכים המוגבלים הזקוקים לדיור , צריך לעשות אינטגרציה בין משרדי הממשלה השונים על פיקוח ושינוי עקרונות של הזכאות לדיור ציבורי והפיקוח של ביטוח לאומי במקום לשלם שכר חודשי של 3,000 ₪ ישלמו שכר חודשי של 1,668 ₪ לזוג נכים לתווך ארוך וקבוע עד גיל גמלאות 60 / 65 ולאחר מיכן ישלמו 30% מקצבת הזקנה / גמלא .


על מנת ליצור מאגר חדש של דירות ל " דיור ציבורי לתווך ארוך " יש לעודד את חברות הבנייה השונות להעמיד לאוצר המדינה מספר דירות בכול בניין שיבנו שיהיו מותאמים לנכים מוגבלים ושאוצר המדינה ירכוש ו/או יעניק להם הנחות והטבות בשווי הקרקעות והמיסים בתמורה ולעודד אותם לבנות דירות המיועדות לנכים בגישה לבניינים ושהדירות יתאימו גם לנכים מוגבלים בתקן מחייב והתאמה אישית לנכים . בכול בניין שיבנה ליעד את הקומות הראשונות ל " דיור ציבורי " ואת שאר הדירות ימכרו בשוק הפרטי החופשי , על מנת לא ליצור " גטאות " לחסרי יכולת כלכלית . ז"א בכול בניין קומות 1, 2 , 3 – יהיו מיועדים ל " דיור ציבורי לתווך ארוך " .


הממשלה צריכה לחשוב וליצר מקורות הכנסה למשך מספר שנים קדימה ושהיא תהיה בעלת הדירות הציבוריות ליעד אותם ל – 25 שנים לפחות ולאחר מיכן יוכלו למכור אותם בשוק החופשי ושוב לייצר מקומות חדשים למאגר הדירות ושיפור תנאי מגורים למשתכנים בדירות אלו . ז"א שכירות חודשית של 1,668 ₪ לתקופה של 25 שנה יהיה 500,400 ₪ הכנסה חוזרת לקופת המדינה מכול דירה שזה מחיר הדירה הראלי שצריך להיות מחירי הדירות מלפני שנת 2008 , עלות לרכישת 12 דירות בכול בניין יעלה לאוצר כ- 6,000,000 ₪ שלכאורה העמיד הלוואה עומדת לדיירים וגם קיבל בחזרה את כספו לאחר 25 שנה ואפשרות להעמיד סכום זה כהנחה למיסים וחברות הבנייה והקבלנים . דבר זה יביא לפתרונות דיור לרבים מהזכאים לדיור ציבורי ודיור בר קיימה ובמיידי לנכים מוגבלים .


3 . נכים המקבלים קצבאות נכות של המוסד לביטוח לאומי בשיעור של 75% ולהם אובדן כושר השתכרות מעבודה בשיעור של 75% ויותר להלן "הקצבאות " . ליחיד ולזוג כאחד אשר נמצאים במצוקה כלכלית קשה והמוכרים בשרותי הרווחה ומשרדי הבריאות ואשר היה להם דירה על שמם וקיבלו הלוואות בנק ומימשו את זכאותם לדירה ונאלצו ל "היפרד " מהדירה עקב חובות לנושים ועקב חוב לבנק למשכנתאות , חוב של הקרן , חוב פיגורים , צו פינוי בית המשפט לפינוי מהדירה והיום מוגבלים ע"י בנק ישראל והוצל"פ מוגבלים מלקבל מסגרת אשראי ו/או הלוואות כל שהם מהבנקים אין הם יכולים לקבל הלוואה לרכישת דירה , בעלי " כתם שחור " במערכות הבנקים השונים . הנאלצים היום לגור בשכר חודשי בשוק הפרטי בעלויות גבוהות להיום ואין רישום של נכס מגורים על שמם יהיו זכאים לקבל את הטבות של מדינת ישראל ושל בנק ישראל גם אם אין להם ילדים , יהיו זכאים לקבל זכאות ל " דיור ציבורי לתווך ארוך " ו/או זכאות לסיוע בשכר דירה כפי שצוין לעיל.


" קשה לבקש עזרה מלקבל עזרה " " לכוהנים וללויים לא תהיה נחלה בארצכם רק ליד הכס הקדוש "


אנו תקווה שתקבלו את הצעתנו לפתרון הדיור הציבורי בישראל ונשמח להיות לעזר על מנת לגבש החלטות והצעות לפתרונות נוספים לעניין זה .


בכבוד רב " אור הישועות " טל 0524232982 0525774163ברכת הכהנים : " יברכך ה' וישמרך , יאר ה' פניו אליך ויחונך , ישא ה' פניו אליך ושם לך שלום , ושמו את שמי על בני ישראל ואני אברכם : "
" יהי חסדך ה' עלינו כאשר יחלנו לך : הראנו ה' חסדך , וישעך תתן לנו : ואני בחסדך בטחתי יגל לבי בישועתךאשירה ליי , כי גמל עלי : הנה אל ישועתי אבטח ולא אפחד , כי עזי וזמרת יה ה' ויהי לי לישועה : "
" אנא בכוח ,גדולת ימינך , תתיר צרורה .  קבל רנת , עמך שגבנו , טהרנו נורה . נא גיבור , דורשי יחודך , כבבת שמרם . ברכם טהרם , רחמי צדקתך , תמיד גמלם . חסין קדוש , ברב טובך , נהל עדתך . יחיד גאה , לעמך פנה , זוכרי קדושתך . שועתינו קבל , ושמע צעקתנו , יודע תעלומות .  ברוך שם כבודו לעולם ועד ."
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה