גירוטוניק | טרילותרפיה | פילאטיס מזרון ומכשירים | נשימה נכונה באימונים

 

טרילותרפיה- כי המקרר אינו חבר לשעת צרה...

מי מאיתנו לא מוצא את עצמו מגיע באופן אוטומטי למקרר כאשר הוא מתוסכל, כועס, עצוב או חש תחושה לא נעימה כלשהי? רבים יוצרים קשר הדוק בין תחושה לא נעימה לבין אוכל ומוצאים באוכל פתרון מיידי ומנחם לשיכוך תחושת הכאב. יתכן שלטווח המאוד קצר אכן האוכל מסיח מתחושת הכאב, אך הוא מהווה גורם מסיח בלבד ותחושת הנחמה הרגעית היא אשליה. האוכל אינו מהווה פתרון לאף צורך מלבד אחד:  רעב אמיתי, צורך אמיתי של הגוף באנרגיה. כל אכילה מסיבה שאינה קשורה ברעב פיזי הינה אכילה רגשית. מהי אכילה רגשית? מהן השלכותיה? וכיצד שיטת הטרילותרפיה מסייעת להתמודד איתה ולבצע הפרדה מוחלטת בין תחושת כאב פנימי לבין אוכל?

 

מהי אכילה רגשית ומהן השלכותיה?

אכילה רגשית היא למעשה בלבול בין רעב כפי שהגוף שלנו מגדיר אותו לבין תאבון- רצון לאכול מסיבה כזאת או אחרת. תינוק שזה עתה נולד יודע היטב לאותת רעב ברגע הנכון. ברגע שגופו חש שבע הוא נרגע לחלוטין. כולנו נולדנו עם היכולת הזו לקרוא את איתותי הגוף ולהבחין בקלות מתי אנו רעבים. עם הזמן יכולת זו מיטשטשת. עידן השפע והגירויים שסביבנו, במיוחד בעולם המערבי, הביאו לבלבול וטשטוש בין צורך אמיתי של הגוף במזון לבין רצון הנובע מן ההיצע הרב שסביבנו. כך, במקום להיות קשובים לגופנו אנו קשובים לגירויים חיצוניים. העובדה כי קיימים בורקסים או לחמים טריים, שוקולדים בעלי טעם מופלא ומעדנים אחרים גורמת לנו להתייחס אליהם, ועימם לאוכל בכלל, כאל פרס או גורם מנחם- הכל חוץ מאשר כאל מקור אנרגיה שיתן לגופנו כוח לתפקד. בעידן השפע, רובנו כבר איננו זוכרים מתי חשנו רעב אמיתי. זמינות האוכל בשילוב חוסר בפעילות אקטיבית של הגוף מביאה לכך כי את רוב האוכל אנו מכניסים לגופנו שלא בעקבות רעב. ממצב זה, בו אנו מתייחסים לאוכל כאל חבר או גורם מנחם, הדרך להשמנה, סוכרת, בעיות לב ואפילו סרטן במקרים מסויימים היא לא ארוכה.

 

טרילותרפיה- להפריד בין רגשות לאוכל

המודעות לכך שנוצר קשר לא נכון ולא בריא בין רגשות לאוכל מהווה צעד ראשון בדרך להבראה ולאימוץ אורח חיים בריא יותר. טרילותרפיה היא שיטת טיפול שמסייעת לרדת לרבדים העמוקים ביותר בתוכנו. על פי הטרילותרפיה, עלינו להבין את שורש העניין ורק כך נוכל למצוא פתרון אמיתי.  הכניסה לעומק מאפשרת לכל אחד מאיתנו למצוא את הפתרון הטמון בתוכו ומתאים לו באופן אינדיבידואלי. שיטת הטרילותרפיה פותחה על ידי ניסים אמון, זן מאסטר אשר שהה שנים במנזרים בהודו, טיבט, תאילנד ויפן והיום מיישם את עקרונות חיי הנזירים במזרח בחיי המערב. הטרילותרפיה מחברת בין מזרח ומערב. זוהי שיטה הוליסטית הרואה את האדם כמורכב מחלקים סותרים הקובעים את התנהגותו והרגליו. האחד הוא הראש- החשיבה הרציונלית והשני הוא הרגש. בתווך בין שני גורמים אלו נמצא האמצע שנדרש לאזן ביניהם ומוצא את עצמו במקרים רבים כלכוד בין שניהם. האכילה הרגשית נובעת פעמים רבות מהדחקת הרגש ואי מתן פתרון מיידי לתחושות המתעוררות בנו, רגשות כמו עצב, כעס וכאב. הדחקת הרגשות הללו גורמת לבסוף להתפרצותם, פעמים רבות בצורת אכילה לא מבוקרת. במהלך טיפולי טרילותרפיה לומד אדם להקשיב ולהתבונן פנימה, לזהות רגשות עוד בטרם הספיק להדחיקם וגם למצוא פתרון שיביא לשחרור. פתרון זה יכול להיות מדיטציה, הליכה בים, ריצה ואפילו ניעור כרית על המיטה או צעקה בקול רם ללא מעצורים. מטופלים רבים אשר עד כה מצאו פתרון לשחרור רגשות באמצעות אכילה, מגלים באמצעות הטרילותרפיה כי קיימים פתרונות מוצלחים יותר אשר לא היו מודעים עד כה לקיומם. בעזרת שילוב בין שיחות, מדיטציות, פעילות גופנית מתונה ועוד מלמדת השיטה את "האמצע" כיצד לקחת פיקוד ולתת לראש או לרגש את המקום שלהם מבלי לאפשר לאחד להשתלט  ולדחוק הצידה את השני. איזון בין הגורמים הללו מתוך מודעות, בקרה ושליטה הוא מתכון לחיים טובים ובריאים ולשגשוג בכל התחומים.

 

 


טואול - אתרים באינטרנט