בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

 שלום אתם באתר של מלחמת

 
 
                   הכוכבים
   דף ההכוכבית    פורום מלחמת הכוכבים    קשר מלחמת הכוכבים    תמונות של הסרט    חלליות מהסרט    משחק מלחמת הכוכבים
   כוכמשחקי פעולה    כוכמשחקי ספורט    חלליות מהסרט    משחקי פעולה    סירטונים של מלחמת הכוכבים    זירת המשחקים
   בדיחות    פורום מנהלים    סירטונים שווים    תשבות למדריך בקלאב פינגווין    פתירת תעלומות בקלאב פינגווין    מה חדש בקלאב?
   פינת צבא    פרום על המלצות ספרים    מלחמת הכוכבים ויקיפדיה    פינת הארי פוטר    פינת הלגו
 
    דף ההכוכבית
    פורום מלחמת הכוכבים
    קשר מלחמת הכוכבים
    תמונות של הסרט
    חלליות מהסרט
    משחק מלחמת הכוכבים
    כוכמשחקי פעולה
    כוכמשחקי ספורט
    חלליות מהסרט
    משחקי פעולה
    סירטונים של מלחמת הכוכבים
    זירת המשחקים
    בדיחות
    פורום מנהלים
    סירטונים שווים
    תשבות למדריך בקלאב פינגווין
    פתירת תעלומות בקלאב פינגווין
    מה חדש בקלאב?
    פינת צבא
    פרום על המלצות ספרים
    מלחמת הכוכבים ויקיפדיה
    פינת הארי פוטר
    פינת הלגו
ברוכים לפינת הלגו!!!
כאן תוכלו לקבל מידע על חברת הלגו
וגם אחלה משחקים!!!
תהנו!!!!!!!!!!


לגו (Lego) הוא משחק הרכבה. החלקים הבסיסיים של הלגו הן קוביות עם בליטות הניתנות לחיבור זו לזו. בהתחלה נודע המשחק בשם "קוביות פלא", אולם לאחר מכן השתרש השם ל"לגו" על שם היצרנית מדנמרק. הלגו נחשב לאחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם. באנגליה, למשל, נערך סקר "משחק הילדים האהוב ביותר", ובמקום הראשון היה הלגו.

תוכן עניינים

[הסתרה]
הלוגו של חברת לגו

[עריכה] על המשחק

אבני (קוביות) לגו
אבני (קוביות) לגו

הלגו המקורי נוצר על ידי חברת הצעצועים הדנית Lego ב-1932. הייחוד באבני הלגו, בניגוד לקוביות רגילות, שאפשר להרכיבן באופן בו הן יתפסו זו את זו ולא יתפרקו. בהתחלה כללו הלגו רק בלוקים מלבניים וריבועיים קלאסיים, אך עד מהרה השתכללו סוגי האבנים וכללו גם אבנים בעל קצה חלק לשיפור הגימור, אבנים אלכסוניות, אבנים עם שיפוע, קשתות ועוד. אלמנט נוסף שהתווסף היה "אנשי לגו" - בובות לגו צהובות או בצבע גוף בעלות ראש ורגליים הניתנים לפירוק. כמו כן לאנשי הלגו ידיים מסתובבות ורגליים מתקפלות. את אנשי הלגו הקטנים אפשר היה להרכיב על מבני הלגו ולשים עליהם ציוד לגו כגון גלימה, קסדות, כלי נשק (חרב קטנה למשל) וכדומה.

בנוסף לחבילות הלגו הבסיסיות הוציאה חברת לגו מערכות ייעודיות המתבססות על נושא מסוים ומאפשר הרכבת מבנים הייחודים לנושא זה, ביניהם:

  • דופלו - לגו מאבנים גדולות יותר, המיועד לילדים בגיל הרך. בסדרה זו ישנן תת-סדרות כגון חווה, תחנת רכבת וכו'.
  • לגו טירה - לגו המתרחש בימי הביניים ומאפשר בניית טירות עם אבירים, מכשפים ואף דרקונים.
  • לגו פיראטים - לגו המאפשר בניית ספינות של שודדי ים ובא עם בובות פיראטים הכוללים תותחים קטנים, אקדחים, חרבות ואף כרישי-לגו ותניני-לגו.
  • לגו חלל - מאפשר לבנות חלליות ורכבי חלל. בא עם בובות אסטרונאוטים.
  • לגו הרפתקאות - לגו המתרחש בתקופת שנות ה-20 ושנות ה-30 ומאפשר לבנות מקדשים ומבנים מיוחדים שקשורים לקבוצת אנשים שחוקרים את מצרים, ג'ונגל, וארץ הדינוזאורים עם מכוניות מיוחדות וחלקים מיוחדים.
  • לגו טכני - ערכות לגו עם מפרקים, גלגלי שיניים, משאבות קטנות גלגלי גומיות וכדומה, אשר מאפשרים בניית דגמים מכאניים, כגון מכוניות, משאיות, מטוסים וכו', עם חלקים זזים (כגון הגה המסובב את גלגלי המכונית או משאבה המרימה את מיכל המשאית).
  • לגו אזור-אקווה-לגו המתרחש במאה ה-22 על צוות חוקרים שבא לחקור את הים אך לא יודעים על הסכנות שצפויות להם.לגו זה מאפשר בניית צוללות עתידניות ומיוחדות,בא עם בובות צוללנים עתידים.

לאחרונה החלה החברה לייצר גם ערכות מבוססות מותגים כמו הארי פוטר ומלחמת הכוכבים ובשנת 2008 תפיץ החברה לגו של סדרת הסרטים המצליחה של ספילברג,לגו של אינדיאנה ג'ונס. ובהמשך שנת 2008, החברה תפיץ לגו של ספיד רייסר, סדרת טלוויזיה מצוירת משנות ה-60 שבשנת 2008 צפוי לצאת לסדרה סרט מצולם ששמו "ספיד רייסר" שהוא מבוסס ע"פ הסדרה.

טרול עשוי לגו בפארק לגולנד, אנגליה
טרול עשוי לגו בפארק לגולנד, אנגליה

[עריכה] מוצרים נלווים

[עריכה] חיקויים

בעקבות ההצלחה נוצרו חיקויים רבים ללגו, כגון מגה בלוקס וליגאו. המפורסמים שבחיקויים מיוצרים ביפן ובמזרח הרחוק.

[עריכה] משחקי לגו אחרים

היום יש גם משחקי מחשב של לגו: לגו מירוצים, לגו מירוצים 2, לגו מירוץ פעלולים, לגולנד, לגו משימה בחלל, לגו שחמט, לגו מלחמת הכוכבים וכדומה, במגוון רחב של פלטפורמות משחק. יש גם את הסדרה "אליחדק וחבריו" "FABULAND", זוהי סדרת-טלוויזיה שייצרה חברת-לגו, והיא שודרה בטלוויזיה החינוכית.

[עריכה] לגולנד

לגולנד הוא פארק שכולו עשוי מלגו - לפחות צורת המתקנים. בעולם יש ארבעה לגולנדים, בדנמרק, בגרמניה, בבריטניה, ובקליפורניה (ארצות הברית).

יש גם משחק מחשב 'לגולנד' שמטרתו היא בניית פארק לגולנד, בעשרה שלבים שונים כך שמקבלים מדינה אחרת בכל שלב.

[עריכה] הלגו המודרני

בשנים האחרונות יצרה לגו את ערכת Mindstorm (סיעור מוחות), שהיא בעצם אוסף של חלקי לגו המלווים בחיישנים, מנועים, מחשב קטן, שלט ועוד חלקים רבים. את הרובוטים שניתן לבנות בערכה זו ניתן לתכנת בעזרת מחשב. כיום לגו מפתחת דור חדש של לגו רובוטי, ה-NXT, אשר מוסיף חישנים מתקדמים כמו מיקרופון וסונר. את ה-NXT מתכננת לגו להשיק ב1 ביולי.

בנוסף, ישנה סידרת ה-Spybotics, שהם רובוטים בעלי תכונות מתקדמות פחות מה-Mindstorm, אך בעלי עיצוב מרשים הרבה יותר ומגיעים עם 'משימות ריגול'.

מלבד המוצרים האלקטרוניים, לגו השיקה את סדרת ביוניקל, המתמקדת באי של רובוטים שבו מתרוחשות מיני עלילות. את תושבי האי כל פעם מצילים מחדש גיבורים המכונים "טואה". לגו הוציאה גם שלושה סירטי ביוניקל, אשר נוצרו בשיתוף עם חברת מירמקס.

כחלק מערכות הלגו המבוססות מותגים, בולטות ערכות 'לגו מלחמת הכוכבים', המבוססות על הסאגה המצליחה. עם דגמי מיני, דגמים גדולים לאספנים ועוד. במהלך השנים, לגו הפסיקו את ייצורן של ערכות מסוימות. בעוד שחלקן הוצאו מחדש בגרסאות שונות, ערכות רבות( בעיקר מדגמי הענק) הפכו לפריטי אספנות שקשה להשיגם.עם הזמן החברה השתכללה עוד לדוגמה:ניהיו לגו מחזיק-מפתחות או לגו מגנטים אך את הדברים הללו (מחזיקי-המפתחות והמגנטים)לא ניתנים או קשים להשגה בארץ.

[עריכה] קישורים חיצוניים

מיזמי קרן ויקימדיה
ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: לגו
  מלחמת הכוכבים סרט שווה