בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
 
 
 תכונותיהם הפיזיות של בעלי חיים, בהן כלולה גם תכונת גודלם, צבעם  וכו', מושפעות משני גורמים עיקריים : הראשון הוא  גנטיקה (תכונות מורשות ) והשני הוא תנאי הסביבה.
מתוך מחקרים רבים התברר, כי הגורם הלא מורש המשפיע ביותר הוא מנת ההזנה.
אף כי אינני מסתמך בדעתי על מחקר מדעי כלשהו (ולצערי, אני גם די בספק אם אי פעם נעשה מחקר בנושא זה ), אני מאמין, כי כל עוד לטרנטולה יהיה שטח גדול דיו- כזה שיאפשר לה לבצע פעולות פשוטות כהתמתחות לאחר הנשל ומציאת פינה, בה הטמפרטורה והלחות הינם האופטימליים בשבילה- אין סיבה שתוגבל בגדילתה.
טרנטולות הינן ציידות פאסיביות ואינן נודדות, באם אין להם סיבה מאוד מוצדקת  לכך. את רוב חייהן הן מבלות בשטח שהינו די מצומצם, המספק להן את כל שהן זקוקות לו.
באם אתם שואלים אותי, האכלה במזון מזין ומגוון, היא כל שאתם צריכים לספק לטרנטולה שלכם, על מנת שתתפתח יפה. מיכל גדול רק יתן לה את האפשרות לבחור לה נקודה, מתוך מגוון הפינות המצויות בטרריום גדול, בה הכי מתאים לה לשהות באותו הרגע. אומנם ערך זה בהחלט אינו מבוטל, אך גם אינו הכרחי, באם נשמרים תנאים אופטימליים, בטרריום בעל מידות מספקות.

עצם העובדה, שטרנטולות זקוקות למרחב מיחיה כה קטן, מהווה יתרון עצום לנו, החובבים. כך ניתן לשכן עשרות ומאות טרנטולות באותו החדר, זו לצד זו או זו על גבי זו. גם באם הן מודעות לכך, לא רק שהטרנטולות אינן מוטרדות משכנותן או נוכחותן של טרנטולות אחרות, הן גם אינן מפגינות כל סימן, אף הקטן ביותר, לתוקפנות או לחוסר נחת.
לאחר שדנו בנושא גודל הטרריום, וראינו כי עודף מקום  לא יביא לכך שהטרנטולה שלנו תיהיה גדולה, ציבעונית ויפה יותר, נעבור לנושא ההזנה. כפי הנאמר, מנת הזנה חלבונית מגוונת, מלאה ועשירה בויטמינים ומינרלים היא הדרושה לשם כך.
 
 
 
אז כיצד ניתן לגוון את מזונה של הטרנטולה ?
  ישנן שתי שיטות רווחות ומקובלות, בקרב מגדלים, ברחבי העולם:
  • הימנעות משימוש בילעדי בסוג מזון אחד- ניתן לספק לטרנטולה פרוקי רגליים שונים מאלו שאתם משתמשים בהם בקביעות. כך, למשל, אני מאכיל את הטרנטולות שלי בזחלים של חיפושיות קמח (T. molitor ו Z. morio ), אך משתדל להזין אותן גם בצרצרים, תיקנים אפריקאים, זחלים של טוואי המשי וחגבים שאני לוכד בסביבת ביתי. חשוב לוודא כי מזון שנלכד בחוץ אינו מורעל או מרוסס. על מנת לעשות זאת, הניחו את פרוק הרגליים בקופסה מאווררת, ספקו לו מעט מים ומזון ובחנו את התנהגותו. באם לאחר 24-48 שעות הוא עדיין חיוני ואינו מראה סימני גסיסה, ניתן לתת אותו לטרנטולה. בעיה נוספת, בהזנה בפרוקי רגליים שנלכדו בשדה, היא קיום מחלות ונוכחות טפילים על גופם. מחלה בדרך כלל תחשף לאחר כיומיים בקופסת ההמתנה. טפילים , לעיתים, ניתן לראות בעין בילתי מזויינת. באם אינכם מרגישים מיומנים דייכם, על מנת לשפוט את מצבו של המזון הנלכד, העדיפו מזון שגודל על ידי מגדל פרטי.
  •  גיוון מזונם של חרקי ההאכלה- שיטה זו  יעילה במקרה של מזון חי אשר הינו טורף (קרניבור ) או "אוכל כל " (אומניבור ) ומומלצת עד מאוד. דוגמאות לחרקים מסוג זה הן צרצרים, זחלים של חיפושיות קמח (משני הסוגים ) ותיקנים. האכלתם במזון דגים, כלבים או חתולים, כיממה לפני השימוש בהם, תעשיר את תכולתם והרכבם. ניתן גם לגוון בפירות והירקות הניתנים להם ועל ידי כך להעלות את מינון המינרלים והוויטמינים החיוניים בגופם.

 זיכרו, טיפוח המזון החי שברשותכם שווה ערך לטיפוח הטרנטולה שלכם! באם תעשו כן, הטרנטולה שלכם תיגדל לגודל המקסימלי אליו תוכל להגיע וציבעיה הטיבעיים יודגשו. בנוסף, טרנטולה הניזונה ממזון מגוון תאריך ימים ויקטנו סיכוייה לחלות.    

 
קישורים נוספים באתר:
 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.