בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
 
 
 
 
 טרנטולות אינן זקוקות למקום רב על מנת לחיות ברווחה.
 טרנטולות בייבי אני נוהג לגדל בקופסאות פילם, בהן  מעט מצע לח, על מנת לספק להן את הלחות לה הן זקוקות. במקרה של בייבי טרנטולה,גם כמקור ממנו ימצצו נוזלים לשתיה. עם גדילתן, אני מעביר אותן לכלי פלסטיק קטן בעל מכסה שקוף (של רטבים ), ולאחר מכן, לכלי פלסטיק בעל נפח של כחצי ליטר. רק בהגיען לקוטר של כשמונה סנטימטרים ומעלה, אעביר אותן לטרריום זכוכית או פלסטיק. בטרריומים גדולים יש לספק מחסה בטוח ויציב, על מנת שהטרנטולות יחושו מוגנות. חלקן יהפכו את המחסה למשכנן הקבוע, בעוד שאחרות יסגו לתוכו לעיתים נדירות.  
 
    
 • את קוטר הטרנטולה אנו מודדים באלכסון -מקצה רגל מס' 1 לרגל נגדית מס' 4 .
 • הקוטר המומלץ בכלי קיבול עגול הינו פי שתיים מקוטר הטרנטולה. באם הכלי הינו מלבני, נדאג כי אורכו יהיה לפחות פי שתיים- ורוחבו לפחות פי אחת וחצי -מקוטר הטרנטולה.
 • גודל טרריום  מקובל, בטרנטולות בינוניות- כלומר, שקוטרן כ 15 סנטימטרים בבגרותן- הינו כ- 30*30*30 ( אורך*רוחב*גובה).  
 • לסוגי הטרנטולות הענקיות- שקוטרן בבגרות הינו כ 25-30 סנטימטרים- יש לדאוג לטרריום שמידותיו לפחות 40*45*60 (גובה*רוחב*אורך)! 

 ניתן לחלק את הטרנטולות לשתי קבוצות בחלוקה גסה: טרנטולות קרקעיות (שוכנות קרקע ) וטרנטולות אילניות (השוכנות בינות עצים ושיחים ). תמיד נתאים את צורת הטרריום לסביבת מיחייתה הטיבעית של הטרנטולה. לזו הראשונה נספק טרריום בעל שטח בסיס גדול יחסית ומחסה, כאשר לגובה חשיבות פחותה, בעוד שלקבוצה השניה נספק טרריום גבוה יחסית ובו ענפים או קליפת עץ ארוכה, על מנת שיוכלו להתמקם בביטחה בחלקו העליון של המיכל. יש לציין כי פרופורציה בין גודלה של הטרנטולה לגודל המיכל בו היא שוהה הינה הכרחית, שכן כמו רוב בעלי החיים, אי התאמה תביא אותה למצב עקה מתמיד, היא לא תתפתח כראוי ואכן אפשרי ביותר כי תמות בשל כך. בתמונות מטה ניתן לראות טרריום של טרנטולה שוכנת קרקע לעומת טרריום של טרנטולה אילנית. ההבדלים הינם ברורים. 
 
טרריום של טרנטולה שוכנת קרקע                                     טרריום של טרנטולה אילנית
 
  
 
 
התאמת טרריום לטרנטולה אילנית אינה דורשת הוצאת כסף רב או הזמנה מיוחדת
  אחת השיטות המקובלות הינה קניית פלסטיקה (טרריום פלסטיק הנפוץ בכל חנויות חיות המחמד ) ולהעמדתה  על צידה. שימו לב, בטרנטולות הדורשות תנאי לחות גבוהה, יש לאטום חלק מחורי האיוורור, על מנת לשמר את הלחות גבוהה בכלי ולהאטת תהליך התאדות המים מן המצע ומכלי השתיה. בתמונה מימין כשליש מפתחי האיוורור נאטמו  בשימוש בנייר דבק. על מנת לקבל תוצאה מעט יותר אסטטית, ניתן לאטום את החורים העודפים באמצעות ניילון נצמד או כל חומר אחר, שאינו רעיל. בתמונה מטה ניתן לראות מיכל פלסטיק עגול ומאוורר המשמש "בית " מרווח לטרנטולה אילנית.
 
                        
 • טרנטולות אילניות צעירות ניתן לשכן בכל מיכל כל עוד הינו גבוה דיו. באותם הסוגים הדורשים לחות גבוהה, העדיפו צנצנות פלסטיק על פני צנצנות זכוכית. הזכוכית אינה מאפשרת את חירור הדופן ויכולות האיוורור נפגעות בשל כך.
 • כל עוד מסופקים להן צורכיהן המינימלים, אתם מוזמנים לעצב את הטרריום בכל דקורציה העולה לרוחכם. צמח כלשהו- חי או מפלסטיק- יוסיף צבע ועיניין בחדרכם, וללא כל ספק, יתקבל בברכה על ידי הטרנטולה.

 מיכלי פלסטיק גבוהים, שקופים ומאווררים מהווים טרריום מצויין בעלות מינימלית

 

עיצוב הטרריום הינו קל ופשוט
  
 • הניחו שכבת מצע בעומק המתאים לסוג הטרנטולה - רססו את המצע במים. הטרנטולה תיהיה לחוצה מהשינוי, לחות גבוהה מהרגיל תעזור לטרנטולה להיקלט טוב יותר בביתה החדש. 
 • הוסיפו קליפת עץ או ענף לטרריום- הימנעו מענפים של עצים מחטניים שונים (אורן, ברוש וכו' ) הם מכילים תרכובות אורגניות ארומטיות ושרף, המשמשים כקוטלי חרקים טיבעיים. שיטפו את קליפת העץ במים, יבשו אותה בשמש וחטאו אותה בחום. חיטוי בחום ניתן להתבצע על ידי הנחת הענף בתנור בחום 120 מעלות צלזיוס למשך כחצי שעה- שעה או על ידי חימום במיקרוגל למשך מספר דקות , תלוי בגודל הענף.  מיותר לציין, כי עליכם לתת לעץ להתקרר לפני שאתם מניחים אותו בטרריום.
 • שתילת צימחיה בטרריום- ביחרו בצמח שאינו זקוק לשעות אור רבות ( מה שנקרא "חצי צל " ). גם מינים לא קוצניים של סוקולנטים (Succulents) יכולים לשמש כתפאורה יפהפיה לטרריום. הסוקולנטים פורחים רק כפעם בשנה, באם ישמרו בתנאים טובים, אך גיבעוליהם המעובים יוצרים צורות מיוחדות ומגוונות.
 
 
 
עצבו את הטרריום  כך שיחקה את סביבת המחיה הטיבעית של הטרנטולה
 
  
 • סוקולנטים הינם צמחים הבנויים מתאים אוגרי מים. תכונה זו מאפשרת להם  לחיות היטב בתנאי יובש ועל כן ניתן לשתול אותם באותם טרריומים של הטרנטולות הדורשות אחוזי לחות נמוכים יחסית. קחו בחשבון, כי עודף מים ולחות גבוהה יביאו לרקבון הצמח.
 • בהגיעכם למשתלה וודאו כי הסוקולנט שבחרתם אינו דורש שעות רבות של שמש ישירה. 
מספר דוגמאות  לצורותיהם היפות והמפוסלות של הסוקולנטים:
 
 
 
 
 
 

קישורים נוספים באתר:

 • הטרנטולה שלך כבר משוכנת בטרריום גדול ומעוצב? אולי היא כבר גדולה דיה על מנת להיזון מוולדות עכברים. קרא על כך וצפה בסירטוני האכלה במאמר האכלת טרנטולות בוולדות .   

 

 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.