בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
 
עוד בטרם הצצתם אל תוך עולם מופלא זה, בטח עלתה בכם השאלה: "הוא השתגע? אין די מלחמות, סכנות וצרות בעולם, על מנת שאדם יכניס בעלי חיים ארסיים וטורפים לביתו ?". כן... המבט המופתע והרמת הגבה היו מנת חלקי מזה שנים רבות, כשעוד עיקר אוספי הכיל חרקים, עקרבים ארץ ישראלים, עכשובים וכל פרוק רגליים שניתקל בדרכי (ובינינו, דרכיי היו בעיקר דונמים של שדות בר נטושים משהו... ). כך אגרתי אותם בצינצנות על גבי צינצנות במרתף ביתי, שעצם מיקומו תחת האדמה נתן ביטחון מסויים לתושבי הבית.
באחד הימים, כאשר צפיתי באחד מערוצי הטבע שבטלוויזיה, התוודעתי אל ה"גולית", אחד מענקי העכבישים בעולם: גדל למימדי ענק של כמעט 30 סנטימטר (!), מצוייד בשערות צורבות להתגוננות ובניבים, המגיעים בבגרותו לכשני סנטימטרים, שפגיעתם המכנית יכולה להרוג עכבר בוגר, אף ללא כל צורך בהזרקת ארס.  
 
                             
הטרנטולות סיימו את התפתחותן האבולוציונית  לפני כ- 230 מיליון ומאז לא השתנו ולו בפרט הקטן ביותר. רק לשם ההשוואה, אנו, המין האנושי, סיימנו את התפתחותנו האבולוציונית "רק" לפני כ 90-120 אלף שנה. עובדה זו באה להדגיש פרט אחד: טרנטולות הן מכונות הישרדות מושלמות, פריט מן העבר שעדיין חי מתרבה ומשגשג בנינו על פני כדור הארץ. הן אינן תוקפות לשווא ובטח שאינן רודפות אחר אנשים, כפי שמוצג בסרטים הוליוודיים מסויימים. הן ציידות פאסיביות, המווסתות את גודל אוכלוסיות המכרסמים ופרוקי הרגליים בעולם, ורק לעיתים רחוקות (או בלית ברירה) יתרחקו מביתן. כמו כל יצור חי מטרתן אחת- לחיות. 
כ-850 מיני טרנטולות מוכרים למדע כיום, חלקן כה עדינות שאינן מתנגדות שירימו אותן, גם באם לא פגשו יצור אנוש מעולם. מגוון צבעייהן הינו מדהים ומכיל בתוכו את כל ציבעי הקשת, בעוד גודלן משתנה מסנטימטרים ספורים ועד לקוטר של מרצפת בביתכם. אין במבנה גופן דימיון לשהכרתם ודרך חייהן הינה מסתורית ומיוחדת. לצערי,  מידע רב חסר לנו על אורחות חייהן ודרך התפתחותן, אך דבר בטוח : מרגע שמתחילים, קשה מאוד להפסיק.  
תהנו.
 
גיא גפני.
 
 
              
 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.