בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
 האתר הכי מגניב ברשת WWE
 
 
    דף הבית
    wwe 2008 קונסולות
    קלי הענק
    בובי לאשלי
    בובות של מתאבקים
    גון סינה
    בטיסטה
    ריי מיסטריו
    ריי מיסטיריו בלי מסכה
    רנדי אורטון
    קרליטו
    בוקר טי
    טריפל אייץ
    קיין
    הקברן
    שון מייקלס
    כריס בנואה
    ביל גולדברג
    הלק הוגן
    קורט אנגל
    ביג שואו
    ברוק לנסר
    סטיב אוסטין
    DX
    אדג'
    פורום wwe RAW
    פורום wwe SMACKDWON
    הרוסטר של סמקדאון
    הרוסטר של ראו
    רוסטר של ECW
    תרגילי סיום של מתאבקים
    להלביש את גון סינה
    סינה ומריה מתנשקים
    גילי המתאבקים
    סרטונים
    WWE סודי
    מתאבקים בילדות
    חגורות WWE
    ימי הולדת
    סוגי קרבות
    תמונות נדירות
    פרקים להורדה!!!
    קרבות להורדה!!
    כל המסכות ריי מיסטיריו
    השירים
    קורט אנגל
    ספיישל בלתי נסלח
    יום הדין
    רסלמנניה 23
    הספיישל Survivor Series
    הספיישל ארמגדון
    נקמה
    מהפכת השנה החדשה
 
 
1.  אדג`
אדג´
פרטים אישיים:
שם אמיתי : אדם קופלנד
גובה : 192 ס"מ
משקל : 108 ק"ג
מהלך מסיים : הספירל היורד (The downward spiral ) , האדג´יוקושינר (The edgecutioner )
תארים עיקריים שאחז : WWE – אלופי הזוגות
- האלוף הבין יבשתי
WCW – אלוף ארה"ב

אדג´ נחשב לאחד הכוכבים הצעירים המבריקים ב-WWE כיום . מאז שהיה ילד , אדם קופלנד ידע שהוא רוצה להיות מתאבק למחייתו . כשרסלמניה 6 הגיע לעיר מולדתו , טורונטו , קופלנד עודד את גיבור ילדותו האלק הוגן בקרב נגד הלוחם האולטימטיבי . לאחר אירוע זה , קופלנד החליט ברצינות להיות מתאבק מקצועי . הוא רצה להיות בזירה , להופיע לפני מעריצים , כשאלפים באולם מריעים לו .
עיתון מקומי בשם " הכוכב של טורונטו" , ערך תחרות חיבור , כאשר המנצח קיבל כפרס אימונים בבי"ס מקומי להאבקות . קופלנד ניצח והיה בדרך הנכונה לקריירה מוצלחת .

הוא החל להתאבק בסיבוב הופעות קנדי עצמאי תחת השם "סקסטון הארדקסל" . הוא נהייה להצלחה , במיוחד כאשר התאחד עם כוכב WWE עתידי בשם ג´יי רסו הידוע יותר ככריסטיאן . הם היו ידועים כבלונדינים המתאבדים . כמו כן קופלנד התאחד עם ג´ו.אי. לג´נד (ג´סט ג´ו) כששם הצמד היה "סקס ואלימות" . לא עבר זמן רב עד שהשמועה על הכישרון ושמו קופלנד הגיעה לסקאוטים של ה-WWE. לאחר שהתחרה לעיני הסקאוטים , הוצעה לו ההזדמנות להתאבק במסגרת ה-WWE .

הוא נשלח למחנה אימונים בשם "פאנקין דוג´ו" ביחד עם
שון מורלי , הידוע יותר כ"ואל וניס". הם צוותו יחדיו תחת השם "אקספרס של חצות " , אבל לבסוף השם הוענק לשני מתאבקים אחרים ששמם בוב הולי ובארט גאן . קופלנד התחרה בהופעות בית וקרבות חשוכים למשך מספר חודשים , עד שצוות הכותבים של ה-WWE הציע לו דמות חדשה בשם אדג´. במקור , אדג´ אמור היה להיות מתבודד , מעיין דמות דומה לדמות הראשית בסרט "העורב" , שתפקידה היה לעמוד בתוך הקהל ולצפות בעמיתיו המתאבקים . פרומואים על הופעת הבכורה של אדג´ רצו בתוכניות ה-WWE מספר שבועות , ולבסוף עשה אדג´ את הופעת הבכורה שלו בראו נגד חבר מקבוצת לוס בוריקוס . אדג´ ניצח בהופעת הבכורה שלו , אך בטעות פצע את המתאבק נגדו התחרה ולכן הניצחון היה בגלל ספירה .

אדג´ עשה את הופעת הבכורה שלו ב-PPV בסאמרסלאם 98 , כשהתאחד עם
סייבל נגד מארק מירו וז´אקלין . במשך סתיו 98 , כוכב חדש עשה את הופעת הבכורה שלו ב-WWE . שמו היה גאנגרל . גאנגרל היתה דמות גותית – ערפדית , ששתתה דם לפני שנכנסה לזירה . גאנגרל היה מגיע לצדי הזירה במהלך הקרבות של אדג´ , כשהשדרן היה מסביר שלשניים עבר משותף סודי ביחד . לאחר מספר שבועות גאנגרל הציג איש אחר שגם לו עבר משותף עם אדג´ . שמו היה כריסטיאן , אחיו הצעיר של אדג´ . כריסטיאן הופיע מחוץ לזירה בזמן שאדג´ נלחם נגד אואן הארט , ואז אואן גלגל את אדג´ לאחור ,הצמיד אותו לריצפה , ובכך הנחיל לאדג´ את ההפסד הראשון שלו ב-WWE .
כריסטיאן וגאנגרל התקיפו את אדג´ שבוע אחרי שבוע עד שלבסוף אדג´ הצטרף לשניים וביחד הם יסדו את ה"ברוד" .
הברוד הסתכסכו לזמן קצר עם "יחידת העבודה" , אבל לא קיבלו פידבק מיוחד מהקהל ולבסוף הצטרפו לכת החשוכה של אנדרטיייקר . כשהכת התמזגה עם הקבוצה של וינס ושיין מקמאן , הברוד עזבו את הכת והסתכסכו עם האקולייטס ומיידון מהקבוצה הממוזגת . אדג´ וכריסטיאן התחילו להסתכסך עם הארדי בויס , סיכסוך שהתמשך "און אנד אוף" כמעט שנתיים . גאנגרל עזב את אדג´ וכריסטיאן והצטרף להארי בויס , דבר שלא החזיק מעמד זמן רב , עד שלבסוף גאנגרל הופרד סופית מהקריירות של אדג´ וכריסטיאן .

ההארדי בויס והצמד אדג´ וכריסטיאן נאבקו במספר קרבות נהדרים , אבל לעולם לא נקבע בצורה אולטימטיבית מי הצמד הטוב יותר . באותו זמן , היו לאדג´ גם קרבות יחידים , ואפילו נקבע לו קרב על תואר האלוף הבין יבשתי נגד ג´ף ג´ארט ב-PPV פולי לודד ב-1999 . בלילה שלפני פולי לודד , הייתה הופעת בית בסקיידום בטורונטו ולג´ף היה קרב על התואר נגד קן שמרוק , אבל שמרוק לא היה נוכח באותו לילה . אדג´ תפס את מקומו של שמרוק , וניצח בקרב על התואר לפני הקהל בעיר מולדתו . אבל בלילה אחרי , בערב ה-PPV , הוא הפסיד את התואר לג´ף ג´ארט וחזר להיות צמד עם
כריסטיאן .
הסכסוך בין אדג´ וכריסטיאן לבין ההארדי בויס הוביל לקרב סולמות על סכום של 100,000 דולר ועל שירותיה של
טרי . ההארדי בויס ניצחו בקרב , אבל לאחר זמן קצר טרי בגדה בהם . ההארדיס חברו לאדג´ וכריסטיאן לקרב ב-PPV "סדרת השרדות" , אבל הפסידו בקרב זה . סמוך לרסלמניה 16 , אדג´ וכריסטיאן חידשו את הסכסוך עם ההארדי בויס . בסכסוך הזה היו מעורבים גם הדאדלי בויס , שהיו המד האלוף באותה תקופה . כולם השתתפו בקרב סולמות ברסלמניה , כשאדג´ וכריסטיאן ניצחו והיו לאלופים . בתחילה הם היו מוערכים ואהובים ע"י הקהל , אבל בהמשך ביצעו מעשים פחדניים כדי להישאר אלופים .
2.  אדג`
עד סוף הקיץ הנדון , אדג´ וכריסטיאן היו לזוג הרע הטוב ביותר מאז אואן הארט ובריטיש בולדוג . הם הפסידו את התואר ל"טו קול" , אבל זכו בו חזרה . בסאמרסלאם 2000 , הם התחרו נגד הדאדלי בויס וההארדי בויס לראשונה בקרב שולחנות-סולמות-כיסאות . הרבה מעריצים מאמינים שזהו הקרב הטוב ביותר לשנת 2000 . גם את הקרב הזה הם עזבו כמנצחים , אולם ב-PPV הבא הם הפסידו את התואר להארדי בויס בקרב כלוב . הם זכו בתואר שוב באוקטובר .

את התואר הזה הם הפסידו להארדי בויס שוב , אבל זכו בו חזרה בארמגדון 2000 , בקרב 4 זוגות .
הבאים שהחזיקו בתואר היו הדאדלי בויס , אבל זכו בו בפעם השנייה ברציפות ברסלמניה בקרב שולחנות-סולמות-כיסאות נגד הדאדלי בויס , וההארדי בויס . את התואר הם הפסידו במהירות לאנדרטייקר וקיין בפרק של ראו . מאז הם לא הצליחו לזכות בתואר שוב , אך הם רשומים בהסטוריה של ה-WWE כזוג שזכה בתואר הכי הרבה פעמים .

גם אדג´ וגם
כריסטיאן נכנסו לטורניר "מלך הזירה" בשנת 2001 . אדג´ הגיע לגמר אחרי שניצח את טסט , פרי סאטרן ,ריינו , ולבסוף זכה בתואר מלך זירה , לאחר שניצח את קורט אנגל . הוא התאחד עם כריסטיאן ל-PPV האחרון המשותף להם באינווז´ן לקרב נגד מייק אוסום ולאנס סטורם . ה-WWE התחילו להפריד בין השניים ע"י כך שכריסטיאן קינא להישגיי אדג´ . אדג´ הפך לאחד הכוכבים האהודים ב-WWE והיה בדרך לסאמר סלאם . הוא הצמיד את לאנס סטורם ובכך הפך בפעם השנייה לאלוף הבין יבשתי , למרות התערבות של כריסטיאן . כריסטיאן לבסוף הפנה עורף לאדג´ בראו בטורונטו כאשר הכה אותו מספר פעמים עם כיסא .

ה-WWE יצרו מתח רב בין אדג´ לכריסטיאן ששיאו היה קרב על התואר הבין יבשתי ב-PPV אנפורגיבן .
כריסטיאן השתמש בכיסא על אדג´ כדי לזכות בחגורה . אדג´ זכה בתואר חזרה בקרב סולמות ב-PPV נו מרסי . אחרי חודשים של בניית מתח , העימות של אדג´ וכריסטיאן נגמר לבסוף תוך פחות מחודשיים .
בזמן הזה , אדג´ נהפך לאחד הכוכבים הגדולים של החברה מעולם . הוא הפסיד את החגורה לטסט , אך זכה בחגורת אלוף ארה"ב של WCW זמן קצר לאחר מכן . אדג´ איחד את שתי החגורות ע"י כך שניצח את
טסט ב-PPV סברייבר סירייס . אדג´ היה זקוק לעוד אתגר מרגש למאבק על התואר וזה קרה בדמותו של ויליאם ריגל מספר חודשים לאחר מכן . ריגל ניצח לבסוף בקרב וזכה בתואר תוך שימוש במהלך הלא חוקי שלו הנקרא "הכוח של האגרוף" .

רסלמניה 18 , נערכה בעיר מולדתו של אדג´ , טורונטו בשנת 2002 , ואדג´ חיכה להזדמנות להיאבק לפני מעריציו , משפחתו וחבריו . הוא ניצח את
בוקר טי באירוע זה . אדג´ קיבל הזדמנות לעשות פרסומת ביפן לשמפו וזה הרגיז את בוקר . הסכסוך המטופש הזה הוביל לקרב סולידי ברסלמניה . לאחר מכן עבר אדג´ לסכסוך עם קורט אנגל , ששיחק בצורה מושלמת את הטיפוס העצבני והלחוץ . אדג´ ואנגל ניצחו אחד את השני בשני ה-PPV הבאים , כשבאחרון , היה קרב שיער נגד שיער , בו אנגל הפסיד ושיערו גולח .
ימיו של אדג´ כפרטנר בקרבות זוגות , עדיין לא הגיעו אל קיצם . ב-4 ביולי 2002 , אדג´ התאחד עם אליל נעוריו האלק הוגן וזכה בתואר אלוף הזוגות בפעם השמינית .
אדג` המשיך במחלקת הזוגות של סמאקדאון והיה שם אלוף זוגות יחד עם ריי מיסטריו, והיה חלק מה"סמאקדאון 6" בקיץ 2002. הוא נפצע בתחילת 2003 ונעדר יותר משנה בעקבות הפציעה.
כשחזר, עשה זאת דווקא ברוסטר של רו, וזכה יחד עם
כריס בנואה באליפות הזוגות, ומאוחר יותר שוב באליפות הבניבשתית.
לקראת סוף 2004 עבר היל טרן, ועלה שלב להתמודדות על התואר העולמי

אדג´ מתחרה ב-WWE כבר יותר מ-4 שנים . ב-4 השנים האלו אדג´ היה הרבה דברים : מתבודד , אלוף זוגות טוב, אלוף זוגות רע , פחדן , אך קול , מלך הזירה ואלוף בין יבשתי . אדג´ התפתח בצורה יפה מאד , וימשיך לעשות כך . אדג´ הוא מעריץ האבקות שרוף בעצמו , וקרוב לודאי שיום יבוא ונראה אותו כאלוף הבלתי מעורער של ה-WWE . בהצלחה לאדג´ .