בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
file:///C:/Documents%20and%20Settings/hanoch/My%20Documents/My%20Pictures/%D7%90%D7%99%D7%A7%D7%98%D7%90%D7%A8/%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95%20%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA%20%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%A2%20%D7%94%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA.bmp
 
    דף הבית
    צור קשר
    פורום ראשי
    פורום צחוקים
    צ'אט האתר
    חוקי האתר
    תן שם לדף
 
תוסיפו תמונות לגו
 
 
 
 
 
 
 
 רוצים מידע אל לגו?
 
אז הנה לכם:
 

לגו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך: חלוקה לא מסודרת של החומר הכתוב, ניסוח מסורבל ושגיאות דיקדוק. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הלוגו של חברת לגו
הלוגו של חברת לגו

לגו (דנית: Lego) הוא משחק הרכבה פופולרי, שהחלקים שלו עשויים מפלסטיק והם בעלי בליטות ומגרעות המאפשרות חיבור יציב של החלקים זה לזה. מרבית החלקים הם בצורת קוביה או תיבה, אולם ישנם גם חלקים בעלי צורות רבות אחרות. בתחילה נודע המשחק בשם "קוביות הפלא", אולם לאחר מכן השתרש השם ל"לגו" על שם היצרנית מדנמרק. הלגו נחשב לאחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם; ע"פ סקר שנערך באנגליה, הלגו הוא "משחק הילדים האהוב ביותר"[דרוש מקור].

תוכן עניינים

[הסתרה]

[עריכה] היסטוריה

אבני (קוביות) לגו
אבני (קוביות) לגו
דגם מכונה מלגו
דגם מכונה מלגו

הלגו המקורי נוצר על ידי חברת הצעצועים הדנית Lego ב-1932. הייחוד באבני הלגו, בניגוד לקוביות רגילות, שאפשר להרכיבן באופן בו הן יתפסו זו את זו ולא יתפרקו. בהתחלה כללו הלגו רק בלוקים מלבניים וריבועיים קלאסיים, אך עד מהרה השתכללו סוגי האבנים וכללו גם אבנים בעל קצה חלק לשיפור הגימור, אבנים אלכסוניות, אבנים עם שיפוע, קשתות ועוד. אלמנט נוסף שהתווסף היה "אנשי לגו" - בובות לגו צהובות או בצבע גוף בעלות ראש ורגליים הניתנים לפירוק. כמו כן לאנשי הלגו ידיים מסתובבות ורגליים מתקפלות. את אנשי הלגו הקטנים אפשר היה להרכיב על מבני הלגו ולשים עליהם ציוד לגו כגון גלימה, קסדות, כלי נשק (חרב קטנה למשל) וכדומה.

[עריכה] סוגי לגו

[עריכה] לגו בסיסי ולגו יעודי

בנוסף לחבילות הלגו הבסיסיות הוציאה חברת לגו ערכות ייעודיות המתבססות על נושא מסוים ומאפשרות הרכבה של מודלים בנושא זה, ביניהם:

 • דגמי רכבות מלגו
 • לגו טירה - לגו המתרחש בימי הביניים ומאפשר בניית טירות עם אבירים, מכשפים ואף דרקונים.
 • אקסו פורס-מאפשר בניית רובוטי ענק ומבנים עתידיים. הלגו מצויד עם רובוטים ובני אדם. בלגו זה יהיו סוג של סוגי רובוטים לפי עלילת המשחק, כמו רובוטים שמקושרים לאזור המחייה שלהם, עיר הזהב והג'ונגל. ערכה זו מכילה גם דמויות עם ראשים מתחלפים.
 • לגו חלל - מאפשר לבנות חלליות ורכבי חלל. בא עם בובות של אסטרונאוטים.
 • לגו הרפתקאות - לגו המתרחש בתקופת שנות ה-20 ושנות ה-30 ומאפשר לבנות מקדשים ומבנים מיוחדים שקשורים לקבוצת אנשים שחוקרים את מצרים, ג'ונגל, וארץ הדינוזאורים עם מכוניות מיוחדות וחלקים מיוחדים.
 • לגו טכני - ערכות לגו עם מפרקים, גלגלי שיניים, משאבות קטנות, מוטות, גומיות וכדומה, אשר מאפשרים בניית דגמים מכניים, כגון מכוניות, משאיות, מטוסים וכו', עם חלקים זזים (כגון הגה המסובב את גלגלי המכונית או משאבה המרימה את מיכל המשאית). חלק מערכות אלו מכילות אף מנועים חשמליים וסוללות להנעת המודל.
 • לגו אזור-אקווה-לגו המתרחש במאה ה-22 על צוות חוקרים שבא לחקור את הים אך לא יודעים על הסכנות שצפויות להם. לגו זה מאפשר בניית צוללות עתידניות ומיוחדות, בא עם בובות צוללנים עתידים.

[עריכה] לגו יעודי על פי סרטים וסדרות טלוויזיה

עמוד ראשי
ערך מורחב – לגו מלחמת הכוכבים (סדרת משחקים)

[עריכה] לגו הייטק יעודי

 • לגו מינדסטורם (Mindstorm)- הלגו הזה מחולק לשניים: Lego Mindstorm NXT ו-Lego Mindstorm. הלגוים האלו הם כמו הלגו הטכני, אבל יש בהם אבן לגו שנקראת הקובייה האינטליגנטית (Inteligent Brick) - מעין "מוח" שניתן לתכנות באמצעות מחשב. בעזרת ערכה זו ניתן לבנות רובוט עם מנועים וחיישנים, שפועל לפי תכנותו על ידי לחיצה על כפתור הפעלתו.
 • ערכת Mindstorm (סיעור מוחות), שהיא בעצם אוסף של חלקי לגו המלווים בחיישנים, מנועים, מחשב קטן, שלט ועוד חלקים רבים. את הרובוטים שניתן לבנות בערכה זו ניתן לתכנת בעזרת מחשב. כיום לגו מפתחת דור חדש של לגו רובוטי, ה-NXT, אשר מוסיף חישנים מתקדמים כמו מיקרופון וסונר.
 • סידרת ה-Spybotics, שהם רובוטים בעלי תכונות מתקדמות פחות מה-Mindstorm, אך בעלי עיצוב מרשים הרבה יותר ומגיעים עם 'משימות ריגול'.
 • סדרת ביוניקל, המתמקדת באי של רובוטים שבו מתרוחשות מיני עלילות. את תושבי האי כל פעם מצילים מחדש גיבורים המכונים "טואה". לגו הוציאה גם שלושה סירטי ביוניקל, אשר נוצרו בשיתוף עם חברת מירמקס.
ילד מביט בדגם של רחוב העשוי מלגו בחנות לגו בשיקגו.
ילד מביט בדגם של רחוב העשוי מלגו בחנות לגו בשיקגו.

[עריכה] לגו יעודי לתצוגה בלבד

חלק מערכות הלגו היעודי מיועדות להרכבה מסובכת של דגמים שונים. דגמים אלה קשים להרכבה ולמעשה הרכבתם דומה להרכבת פזל ולא למשחק דמיוני שותף הכולל הרכבות ופרוקים תדירים. ערכת לגו יעודי לתצוגה מכילה הסברים מפורטים על אופן ההרכבה המלווים בשרטוטים. המקרה הקיצוני של לגו מסוג זה הוא דגמי ענק מלגו המצויים כמעט ורק בחנויות לגו ומשמשים, למעשה, כפרסומת לחנות וכאטרקציה לתיירים. דגמי ענק מלגו אינם ניתנים, על פי רוב, לפירוק משום שחלקי הלגו שבהם מודבקים זה לזה.

[עריכה] סוגי לגו לפי גודל

 • לגו רגיל - מכיל חלקים קטנים ואסור לשימוש לפני גיל שלוש מטעמי בטיחות
 • דופלו (כפול שנתים מהגודל הרגיל) - לגו מאבנים גדולות יותר, המיועד לפעוטות. בסדרה זו ישנן תת-סדרות כגון חווה, תחנת רכבת וכו'.
 • לגו טריו (כפול שלוש מהגודל הרגיל) - לתינוקות

[עריכה] לגו אפסנות

במהלך השנים, לגו הפסיקו את ייצורן של ערכות מסוימות. בעוד שחלקן הוצאו מחדש בגרסאות שונות, ערכות רבות הפכו לפריטי אספנות שקשה להשיגם.

[עריכה] חיקויים

בעקבות ההצלחה נוצרו חיקויים רבים ללגו, כגון מגה בלוקס וליגאו. המפורסמים שבחיקויים מיוצרים ביפן ובמזרח הרחוק, אך הלגו הוא עדיין הפופולרי ביותר מביניהם. רוב החיקויים הם מסוגי פלסטיק זולים יותר מלגו ועל כן החיבור בין חלקי חיקוי הלגו פחות יציבים מאשר החיבור שבין חלקי הלגו.

יוצא דופן באיכותו בין החיקויים הוא המגא בלוק. חברת מגא בלוק מייצרת בעיקר חיקויי לגו כם חלקים גדולים בהרבה מאלה של הלגו והגודל מקנה יציבות לחיבורי הפלסטיק הזול.

[עריכה] מוצרים נלווים

 • מחזיקי-מפתחות של לגו ומגנטים של לגו - רובם לא יובאו לישראל.

[עריכה] משחקי לגו ומדיות נוספות

לחברת לגו קיימת חברת-בת בשם "לגו מדיה" המייצרת מגוון של משחקי-מחשב מבוססי לגו, כגון: לגו מירוצים, לגו מירוצים 2, לגו מירוץ פעלולים, לגולנד, לגו משימה בחלל, לגו שחמט, לגו מלחמת הכוכבים וכדומה, במגוון רחב של פלטפורמות משחק. חברת לגו אף הפיקה את הסדרה "אליחדק וחבריו"("FABULAND") - סדרת-טלוויזיה שבה מככבות דמויות לגו אשר שודרה בטלוויזיה החינוכית.

[עריכה] לגולנד

חברת לגו מפעילה בעולם גם מספר פארקים(לגולנד) שבהם מבני לגו גדולים. קיימים בעולם ארבעה לגולנדים, בדנמרק, גרמניה, בריטניה, וקליפורניה (ארצות הברית). חברת "לגו מדיה" מפיצה גם משחק מחשב שנקרא 'לגולנד' שמטרתו היא בניית פארק לגולנד, בעשרה שלבים שונים, בו בכל שלב צריך השחקן לבנות פארק לגולנד במדינה אחרת (במדינות בהן קיימים הפארקים במציאות).

[עריכה] קישורים חיצוניים

מיזמי קרן ויקימדיה
ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: לגו

Powered by MediaWiki
Wikimedia Foundation
רוצים עוד?
 
אז קבלו:
 

ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שאלות ותשובות נפוצות
דפים שימושיים
ארכיונים

דפי ארכיון של דלפק הייעוץ:

קדם-1 · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · 50 · 51 · 52 · 53 · 54 · 55 · 56 · 57 · 58 · 59 · 60 · 61 · 62 · 63 · 64 · 65 · 66 · 67 · 68 · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · 95 · 96 · 97 · 98 · 99 · 100 · 101 · 102 · 103 · 104 · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 ·


דלפק הייעוץ של ויקיפדיה מיועד אך ורק לשאלות שקשורות לכתיבה בוויקיפדיה. שאלות אחרות תימחקנה. דלפק הייעוץ משמש כפתרון לבעיות טכניות ולשאלות הנוגעות לעריכת דפים. אם נתקלתם בבעיה ואינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!

 • שאלות תוכן וחיפוש מידע הנוגעות לערכים או נושאים ספציפיים בוויקיפדיה - מקומן בדף הכה את המומחה.
 • לשאלות בנושא זכויות יוצרים - פנו לדף השו"ת המתאים.
 • שאלות כלליות יותר לגבי מדיניות ויקיפדיה, נהלים, כיוונים וכדומה - מקומן במזנון.

אם זהו ביקורכם הראשון בדלפק הייעוץ, אנא שימו לב לקווים המנחים הבאים:

 • תנו לשאלתכם כותרת בעלת משמעות. כך תגבירו את סיכוייכם לקבל תשובה מספקת.
 • בגוף הטקסט, הבהירו את השאלה והסבירו במדויק על מה ברצונכם לקבל תשובה.
 • חתמו בסוף גוף הטקסט של השאלה. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת "~~~~" בסוף המשפט.
 • שאלות לא ייענו בהכרח באופן מיידי. אי לכך, בדקו מדי פעם האם יש עדכונים. תשובה מלאה עשויה להתפתח בפרק זמן של ימים.
 • כדי להמשיך שאלה, ערכו אותה על ידי לחיצה על הקישור "עריכה", המופיע משמאל לכותרת השאלה המבוקשת. נא לא להתחיל מספר חלקים לנושא אחד.

אם אתם יודעים את התשובה (או חלק מהתשובה) לשאלה מסוימת:

 • ספקו את מרב הפרטים שביכולתכם.
 • היו תכליתיים ותמציתיים. רשמו באופן ברור ומובן. התשובה צריכה לענות לשאלה, ולא מעבר לכך.
 • קשרו לערכים בוויקיפדיה העשויים להכיל מידע רלוונטי נוסף.

לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן

תוכן עניינים

[הסתרה]

[עריכה] שאלת מנחם בן: מדוע נפסלו השינויים והעידכונים שהכנסתי בערך הוותיק על שמי בוויקיפדיה

- הועבר לשיחה:מנחם בןnevuer‏ • שיחה 12:49, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] שאלה

כיצד משנים שם לערך? עדי מ. - שיחה 16:19, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

בעזרת הלשונית "העברה" שנמצאת בראש הדף בין הלשונית "גרסאות קודמות" ללשונית "מעקב". עצה קטנה: אם לא מדובר בשגיאה ברורה יש לקיים דיון לפני ביצוע שינוי שם הערך. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:20, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
ולאחר הדיון, אם אין החלטה חד משמעית, האם יש נוהל לביצוע ההחלפה בפועל? האם צריכה להיות הצבעה? האם מי שפתח את הערך, ולאחר מכן הגיע למסקנה כי יש לשנות את שמו, יכול לבצע את ההחלפה? --Flyingman - שיחה 15:46, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תיבת החיפוש מחליפה מיקומים

בערך אחד היא ממוקמת לפי העיצוב הקודם, ובערך אחר לפי העיצוב החדש. מה ההסבר לכך? 19:24, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

פעל לפי ההוראות כאן, והכל אמור לבוא על מקומו בשלום. דניאל צבישיחה 19:25, ג' באב ה'תשס"ח (4.08.08)

[עריכה] עזרה בזיהוי

מישהו יכול בבקשה לעזור בזיהוי של הברווז שצילמתי http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1304020 תודה י.ש. - שיחה 20:07, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] ראיון

אני רוצה לפתוח דף על אישיות מסיומת, ונראה לי שהדרך הכי טובה לכתוב ערך עליו זה פשוט לראיין אותו השאלה אם זה מספיק? ואם כן, איזה שאלות כדי לשאול? YuviGold - שיחה 21:16, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

באופ עקרוני "מחקר מקורי", גם בדמות ראיון, לא נחשב למקור קביל, אמין ואובייקטיבי לכתיבת ערך אנציקלופדי בוויקיפדיה - ומומלץ להמנע ממנו. עדיף להתבסס על ספרים (למשל אם התפרסמה ביוגרפיה/אוטוביוגרפיה) מחקרים, קטעי עיתונות וכו'... ‏ costello • ‏ שיחה 23:52, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
ראיון אינו מחקר מקורי. הוא בהחלט קביל, אמין ואובייקטיבי לכתיבת ערך אנציקלופדי בוויקיפדיה. ראוי יהיה להביא בערך מראי מקום בדמות הערות שוליים, ביבליוגרפיה וקישורים חיצוניים עליהם ניתן להסתמך צחי לרנר - שיחה 08:35, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
הראיון הוא אכן מקור טוב למידע אודות הדמות, אך רצוי לאמת את הנתונים מול מקור נוסף. גילגמש שיחה 08:37, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
בהחלט ראוי לאמת את הנתונים צחי לרנר - שיחה 08:39, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
בקשר למה לשאול, אין מתכון - הדבר תלוי בנושא, במראיין ובמרואיין. תכין לעצמך סכמה כללית של המוצר המוגמר, איזו צורה ילבש הערך, בהתאם לנושא ולמרואיין ובהתבסס על ערכים טובים בתחום זה שקיימים בויקיפדיה ותנהג לפי זה. צחי לרנר - שיחה 09:27, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תבנית:Link FA

לא הבנתי, חייבים להוסיף את התבנית כדי שיוצג כוכב ליד ערך מומלץ? ואם כן, אז איך יודעים שערך בשפה אחרת נהיה מומלץ? ‏YHYH ~ שיחה 21:40, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

יש בוטים שמוסיפים ומסירים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:57, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
מוסיפים את התבנית? ‏YHYH ~ שיחה 22:09, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
כן, על בסיס ויקיפדיות אחרות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:44, 4 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תרגום תמונה

אם אני מעוניין לתרגם את התמונה מה עליי לעשות?
להכניס למחשב למחוק את האותיות באנגלית ולרשום את הפירוש בעברית? אם כן, מה הנוהל לגבי זכויות יוצרים?

בנוסף, עם מישהו מעניין לקחת עליו את תרגום התמונה או לעזור בתרגום- כל עזרה תתקבל בברכה.

זה תלוי בפרטי התמונה - או ליתר דיוק ברשיון על פיו היא מופצת. במקרה הזה התמונה נמצאתברשות הציבור - ולכן מותר לך לערוך ולפרסם גרסה חדשה שלה (במקרה הזה - מתורגמת). ההליך הטכני הוא בדיוק כפי שתארת (אם יש לך בעיות בחלק הזה - כתוב כאן את המונחים בעברית ואני או ויקיפד אחר נבצע את התרגום על התמונה בפועל). את התמונה החדשה מומלץ להעלות לוויקישיתוף באותו שם עם תוספת he או hebrew בסופו, לציין את המקור (ולו רק כדי לעזור למי שיחפש בעתיד - במקרה הזה זה לא מתחייב מהרשיון) ומומלץ (לעיתים חובה) לשמור על אותו רשיון (במקרה הזה אתה לא חייב - כי מדובר ברשות הציבור, אבל אם מדובר בתרגום בלבד אני לא רואה הרבה טעם להגביל בצורה כלשהיא עם רשיון אחר). ‏ costello • ‏ שיחה 23:49, 4 באוגוסט 2008 (IDT)
אם מישהו יכול לעזור לי בתרגום שלוש המילים הבאות(מהתמונה):
 • median glossepiglottic fold הַקֶּמֶט הָאֶמְצָעִי שֶׁל הַלָּשׁוֹן וְכִסּוּי הַגָּרוֹן (לט': plica glossoepiglottica mediana
 • aryepiglottis קֶמֶט הַקִּיתוֹן וּכְסוּי הַגָּרוֹן (plica aryepiglottica)
 • ventricular fold קֶמֶט הַחֶדֶר (plica ventricularis)

הוספתי את התרגומים למונחים הלטינים בסוגריים כפי שהם מופיעים באתר האקדמיה ללשון העברית. רק כדאי לוודא שאלו הם אכן המונחים הלטינים הנכונים. אפשר לבדוק בערכים בוויקיפדיה באנגלית שבדרך כלל כוללים מונחים לטינים בתיבת האינפורמציה בחלק הימני של הערך. יוספוסשיחה 20:24, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

אגב, אולי כדאי להחליף את המופעים של "כיסוי הגרון" ב"מכסה הגרון" שכן האחרון הוא המונח העברי המקובל לאפיגלוטיס. יוספוסשיחה 23:55, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
הקשבתי בעצתך ונכנסתי לאתר האקדמיה. בתמונה מופיעים שני סחוסים(ימין למטה) האחד (בתרוגום חופשי) נקרא "סחוס דמוי יתד" והשני "סחוס דמוי קרן". השמות הלטינים שלהם לא מופיעים באתר האקדמיה אך מצאתי שלוש שמות של סחוסים שיכולים להיות מתאימים: "חַסְחוּס כְּסוּי הַגָּרוֹן"(cartilago epiglottidis), "חַסְחוּסֵי הַגָּרוֹן" (cartilagines laryngis), "חַסְחוּסֵי הַקָּנֶה" (cartilagines tracheales).

אם אתה יודע את שמותים רשום זאת בבקשה.(תודה מראש)--ALPR - שיחה 09:34, 6 באוגוסט 2008 (IDT)

התרגומים שלך קרובים לאלו שבאתר האקדמיה: cartilago cuneiformis הַחַסְחוּס הַטְּרִיזִי, cartilago corniculata הַחַסְחוּס הַקַּרְנוֹנִי. הייתי מוותר על ה"חסחוס" ורושם את ה"סחוס" המקובל - הסחוס הטריזי והסחוס הקרנוני. יוספוסשיחה 20:27, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
עוד אגב, כדי למצוא תוצאות מדויקות יותר ומהירות יותר באתר האקדמיה, עדיף לא להכניס את המונח הנפוץ מאד (cartilagin) אלא את המונח השני ורצוי להכניס רק את חלקו עם סיומת כוכבית (למשל cornic*‎ במקום corniculata). אפשר בחיפוש מונח לועזי ולרוב עדיף חיפוש מונח לטיני. יוספוסשיחה 20:34, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
הנה התמנוה הסופית.הערות/תענות/מענות?

פנים בית הקול

עבודה יפה. אולי כדאי לתקן את השעטנז של "גבשושית האפיגלוטיס" ל"גבשושית מכסה הגרון" ופחות חיוני, גם למחוק את האפיגלוטיס מאיפה שרשום "אפיגלוטיס, מכסה הגרון". המונח "שקע" הוא תרגום שלך או מונח מוכר? יוספוס מחוץ לחשבון 15:11, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

שחכתי לשנות את השם הזמני בטעות, תוקן. (ראה תמונה מעודכנת)

תיקנתי בקטנה את מיקום הכתוביות והוספתי קטגוריה בויקישיתוף. בהצלחה עם הערך המעניין על פיתוח קול. יוספוסשיחה 12:49, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה רבה על העזרה.--ALPR - שיחה 12:54, 11 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] טאג ליין

חשבתי להוסיף בראש פורטל:גאולוגיה טאג ליין עם חדשות בנושא הפורטל (רעידות אדמה, התפרצויות געשיות, גילויים מדעיים וכו'). האם יש אפשרות טכנית כזו בוויקיפדיה? ואם כן, כיצד מבצעים? דקי - שיחה 14:52, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

אם כוונתך פשוט לטקסט שיופיע בחלקו העליון של הפורטל ניתן לערוך את דף הפורטל עצמו ולהוסיף קטסט בתחילתו. כדי להפריד בין העיצוב לתוכן יצרתי עבורך את פורטל:גאולוגיה/שורת כותרת - הכניסי לתוך הדף הזה תוכן והוא יופיע בראש הפורטל. זו הייתה כוונתך? ‏ costello • ‏ שיחה 14:57, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
ראשית, תודה, אך לא זו היתה כוונתי. האם יש אפשרות להוסיף שורת טקסט "רצה" אשר ניתן להחליף בה את המידע? דקי - שיחה 15:14, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
בינתיים הכנסתי מסגרת "חדשות", אך אני עדיין ממתינה לתשובה בנוגע לטאג ליין. דקי - שיחה 15:42, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
זה דורש הכנסה של מעט קוד javascript לדפים הכללים (מדיה ויקי:common.js למשל). פשוט למדי מבחינת טכנית - אבל אני לא בטוח שיש לזה הצדקה. באופן אישי אני לא אוהב תוכן "זז" - הוא מושך את העין משאר התוכן ומפריע לקריאה. עם זאת אם תהיה הסכמה גורפת שרוצים להכניס פיצ'ר כזה אין בעייה טכנית ליישם אותו (ונדמה לי שזה כבר מיושם בוויקיחדשות במספר שפות). ‏ costello • ‏ שיחה 17:16, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] w:Hyperfine structure

כיצד לתרגם את המונח לעברית? הניחוש שלי הוא "מבנה עדין מאוד". לא נתקלתי במושג הזה (עדיין) במהלך לימודיי. המשפט המלא בו מופיע המונח הוא: Another example of such contributions verified experimentally is the QED prediction of the Lamb shift observed in the hyperfine structure of bound lepton pairs, such as muonium and positronium. ברק שושני - שיחה 16:04, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] ערך חדש: כפילות

שלום, אני מעוניינת להוסיף ערך למוזיקאים ישראלים הזהה בדיוק לכדורגלנים ישראלים: ששמם של שני האנשים זהה לחלוטין, ולכן כאשר אני יוצאת מתוך קישור קיים, אני מגיעה לערך הנמצא בכדורגלנים ישראלים, כך שאיני יכולה ליצור ערך חדש עבור מוזיקאים ישראלים.מודה מראש לעורך/ת מיומן שיוכל לסייע לי. עדי צור

שלום עדי. ראשית, בעת כתיבת הודעה בדף שיחה (כמו דלפק הייעוץ), יש צורך לרשום נקודתיים בתחילת השורה רק אם את רושמת את דברייך כתגובה למישהו (כפי שאני עשיתי כעת בתגובתי אלייך). כמו כן, מקובל לחתום עם ארבע טילדות - ~~~~ על מנת שגם התאריך יופע בחתימה. ודבר אחרון, אין צורך להוסיף כותרת בעצמך - כשאת מוסיפה נושא חדש לדף שיחה, מתווספת כותרת אוטומאטית.
לגבי שאלתך, אני מודה שלא כ"כ הבנתי את השאלה. אין ערכים בשם מוזיקאים ישראלים או כדורגלנים ישראלים (כפי שאת יכולה לראות, הם מופיעים באדום). אני מניח שהתכוונת לקטגוריה:מוזיקאים ישראלים ו-קטגוריה:כדורגלנים ישראלים. אם את רוצה להוסיף ערך כלשהו לקטגוריה, פשוט כתבי [[קטגוריה:מוזיקאים ישראלים]] (או כדורגלנים כמובן) במקום כלשהו בגוף הערך (מקובל לרשום בסוף הערך).
לחלופין, אם התכוונת שאת מנסה ליצור שני ערכים, אחד למוזיקאי והשני לכדורגלן, ולשניהם יש אותו שם - אז מקובל לרשום את הסיווג בשם הערך בסוגריים, למשל: קרמיט הצפרדע (מוזיקאי) וקרמיט הצפרדע (כדורגלן).
אם עדיין משהו לא מובן, אל תתביישי לשאול. ברק שושני - שיחה 17:15, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
שלום ברק, תודה על תשובתך, בקטגוריה:כדורגלנים ישראלים מופיע כדורגלן ששמו קרמיט הצפרדע (כדורגלן). אני רוצה להוסיף ל קטגוריה:מוזיקאים ישראלים מוזיקאי שנושא את השם קרמיט הצפרדע אך הוא אינו כדורגלן, אלא מוזיקאי. מה עלי לעשות? מודה לך מראש עדי צור - שיחה 17:56, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
שימי לב שכעת, כשכתבת תגובה לתגובה שלי, היית צריכה לכתוב שתי נקודתיים בתחילת השורה, כמו שעכשיו אני כותב שלוש נקודתיים כי התגובה שלי כבר דורשת שלוש הזזות לשמאל.
לצערי אני עדיין לא מבין מה את רוצה לעשות בדיוק. האם יש ערך על המוזיקאי? אם כן, הכניסי לתוכו את הקוד [[קטגוריה:מוזיקאים ישראלים]] ונפתרה הבעיה. אם לא קיים הערך, כתבי אותו (תני לו את השם קרמיט הצפרדע (מוזיקאי)) ואז הוסיפי את הקטגוריה. אולי יועיל אם תכתבי כאן את שם המוזיקאי/כדורגלן שאת מדברת עליו, ואז אוכל לבדוק בעצמי את השיוך לקטגוריות. ברק שושני - שיחה 18:15, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
לפי תרומותיה האחרונות של עדי היא כנראה התכוונה לערן לוי. עדי, אם זאת אכן כוונתך צרי את הערך ערן לוי (מוזיקאי). Crazy Ivanשיחה 20:05, 5 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה רבה לשניכם על הסיוע המהיר והיעיל - הבנתי מה עלי לעשותעדי צור - שיחה 18:13, 6 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] טוביה קושניר

אני לא מצליחה להציג את התמונה הזאת שהעליתי ברובריקה משמאל בערך. מי יושיע? תמרה שיחה 16:50, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

תיקנתי את התמונה. שימי לב שבתבניות מכניסים תמונות כמו בגוף הערך, באמצעות הקוד [[תמונה:PictureFileName.jpg]]. מה שאת הכנסת שם היה בעצם קישור לערך בשם Tuvia22.jpg, שכמובן לא קיים בויקיפדיה. ברק שושני - שיחה 17:19, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תרגום רשמי

הסרט גיבורי הדגל מבוסס על הספר "Flags of Our Fathers". הסרט והספר נושאים את אותו השם באנגלית. עכשיו, האם אני צריך לתרגם את שם הספר מילולית (הדגלים של אבינו) או כמו התרגום הרישמי של שם של הסרט? AMIRBL25 - שיחה 19:19, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

כמו התרגום הרשמי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:29, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] התייעצות לגבי בינוויקי

- הועבר לשיחה:היסטוריה של הרשות הפלסטינית

--אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ה' באב ה'תשס"ח · 21:26, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] עדכון קישור

בנושא יהודי גאורגיה ביצעתי עדכון של קישור עקב החלפת שם דומין ביצעתי שמירת שונוי, ראיתי שהשינוי בוצע בהצלחה אבל אחרי מספר שעות השינו בוטל ועדיין מופיע קישור ישן מה יכול להיות הסיבה ?

--משתמש: Aristokrat - שיחה 23:30, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

ביצעת שני שינויים עדכון קישור לאתר והחלפת קישור לקהילת יהודי גאורגיה לפורום חדש שנפתח לאותו אתר. העדכון לאתר הושאר על כנו, הקישור לפורום החדש בוטל. אבקשך לא לשנות שוב. Geagea - שיחה 23:43, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] פוביה ממילים ארוכות

יש סיבה שאפתח ערך על "היפופוטמונסטרוססקפדליופוביהאנגלית: Hippopotomonstrosesquipedaliophobia) - פוביה ממילים ארוכות"? או שהוא יימחק מיד? זה דבר אמיתי לחלוטין. טוסברהינדי (שיחה ומוזיקה) 10:08, 6 באוגוסט 2008 (IDT)

ראה ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:היפופותומונסתרוססקוויפדאליאופוביה. דניאל ב. 02:43, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
גם מהוויקיפדיה האנגלית הערך כבר נמחק מזמן, והועבר לרשימת הפוביות תחת הקטגוריה "פוביות מבדחות ופיקטיביות"... ברק שושני - שיחה 13:31, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] פיצול ערך - האם כדאי?

צהריים טובים. לאחרונה הרחבתי את ברצלונה (כדורגל). אני תוהה אם כדאי לכתוב את פרק ההיסטוריה, ששוקל 25 קילו בערך, בערך נפרד (היסטוריה של מועדון הכדורגל ברצלונה? או שמא היסטוריה של ברצלונה (כדורגל)?) ולצמצם את הפרק באופן ניכר בערך הראשי. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (7.08.2008 14:47)

[עריכה] שינוי שם תמונה

זו בטח שאלה נפוצה, אבל לא מצאתי תשובה בדפי עזרה - האם יש דרך לשנות שם של תמונה חוץ מלהעלות אותה מחדש ולבקש מחיקה מהירה של הישנה? יש אולי בוט שעושה את זה? --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ו' באב ה'תשס"ח · 15:05, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

כרגע אין. הידרו - שיחה 15:13, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] בעיות בטעינה

האם יש מישהו מלבדי שחווה לאחרונה בעיות טעינה של מיזמי ויקימדיה העבריים? ניסיתי להתחבר גם מהמחשב שלי וגם ממחשב אחר, ולעיתים קרובות, ניסיון להיכנס לדף הראשי גרר תקיעה של הדפדפן שהמוצא היחיד ממנה היה סגירת הדפדפן. ויקיפדיה האנגלית לא עשתה בעיות, ופתאום כשנכנסתי דרך גוגל/ויקיפדיה האנגלית, נפתרה הבעיה. האם נעשה לאחרונה שינוי בממשק של ויקיפדיה, מלבד העברת תיבת החיפוש...משהו שקשור לתוכנה? האם יש בעיות/עומס בשרתים? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 16:24, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

אני יודע שזה לא עוזר, אבל אצלי הכל בסדר... יאירשיחה 16:28, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
גם אצלי הכל בסדר. בכל אופן, המיזמים העבריים וויקיפדיה האנגלית יושבים על שרתים שונים, כך שייתכן שיש בעיה בשרת שלנו. נסה להיכנס לוויקיפדיה קטנה אחרת. דניאל ב. 17:29, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תקלה משונה

בפורטל הפזיקה, תחת המסגרת "תמונה נבחרת", מופיע רק הכיתוב המתאים לתמונה השבועית, בלא התמונה עצמה. ביקור בדף התומנה לא הראה לי דבר חריג. האם מישהו יכול לעזור? שמעון - השאירו הודעה 18:12, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

התמונה (מספר 4) נמחקה ע"י בוט. דב ט. - שיחה 18:16, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] זכאים או זכאיים?

כיצד רושמים זכאי ברבים? זכאים או זכאיים? דוגמא: הילדים זכאים-זכאיים להנחה משמעותית בתחבורה ציבורית. תודה!--Meir - שיחה 22:27, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

זכאים. דב ט. - שיחה 01:11, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה לך.--Meir - שיחה 01:16, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] אישור להעלאת תמונה

הנה תמונה לערך מילנו . היא צולמה בתערוכה במילנו בשנת 2002. התמונה היא הגדלה של צילום מקורי משנת 1942 בערך. האם יש בעייה. אוהב מולדת - שיחה 08:00, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

האם מישהו מוכן להתיחס לשאלה , שבוע טוב. אוהב מולדת - שיחה 20:25, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אם התמונה הזו הייתה מצולמת בישראל, אז לא הייתה שום בעיה. מאחר שאתה מדבר על תמונה שצולמה באיטליה, צריך לחכות למישהו בעל ידע בחוק האיטלקי, וזה עלול לקחת קצת זמן. קצת סבלנות לא תזיק. דניאל צבישיחה 18:25, ט' באב ה'תשס"ח (10.08.08)
אמתין בסבלנות. אוהב מולדת - שיחה 20:47, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
דניאל, התשובה הנכונה היא: 'סתכל למעלה, א"מ, ותראה מה כתוב: "לשאלות בנושא זכויות יוצרים - פנו לדף השו"ת המתאים". למעלה יש גם קישור. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:50, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
לא הבנתי, אני רואה שכל השאלות מסוג זה נשאלות כאן ! אוהב מולדת - שיחה 09:15, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
ראיתי. גם שם הצגתי שאלה. לא הבנתי השפה "'סתכל למעלה" אוהב מולדת - שיחה 09:35, 11 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] שימוש בתמונות מאתר AWM

באתר [1] ניתן למצוא תמונות רבות שצולמו על ידי הצבא האוסטרלי במקומות שונים ובפרט ניתן למצוא תמונות שצולמו במלחמת העולם הראשונה ובמלחמת העולם השניה בישראל. האם ניתן להשתמש בתמונות אלו בוויקיפדיה באופן חופשי (התמונות צולמו לפני יותר מ-50 שנים)? באתר מופיעים תנאי השימוש בתמונות כאן, האם זה מספיק טוב? Easy n - שיחה 12:35, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

לא, תנאי השימוש שלהם אינן טובים מספקי. אחת הדרישות הבסיסיות מתמונות בוויקיפדיה היא שהתמונות יהיו חופשיות לכל שימוש, כולל שימוש מסחרי. בתנאי השימוש שלהם כתוב שניתן לעשות שימוש מסחרי רק לאחר בקשת רשות - אז אתה כמובן יכול לפנות אליהם לגבי תמונות ספציפיות, אבל לא תוכל לעשות שימוש גורף בכל התמונות. דניאל צבישיחה 16:01, ז' באב ה'תשס"ח (8.08.08)
והעובדה שחלפו מעל 50 שנה מיום הצילום לא משנה? Easy n - שיחה 22:18, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
50 שנה עברו משנת הצילום, אך עדיין לא עברו משנת הסריקה. דניאל צבישיחה 18:27, ט' באב ה'תשס"ח (10.08.08)

[עריכה] העלאת תמונה

אני מנסה להעלות תמונה לערך אותו אני רוצה לבנות, אולם אני לא מצליחה בכך, אני רוצה להעלות תמונה שכבר קיימת בויקפדיה באנגלית, היא כמובן בויקישיתוף כך שאין כל בעיה, מה צריך לעשות טכנית שזה יעבוד? תודה ריקה

אם התמונה נמצאת בויקישיתוף אין צורך להעלותה לשרת. יש להכניסה לערך כפי שמכניסים תמונה על השרת: באמצעות הקוד [[תמונה:PictureFileName.jpg|שמאל|ממוזער|250px|כיתוב תמונה]] . בברכה, MathKnight הגותי 13:52, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] ג'ויס אורון

לאן נעלם הערך שעמלתי עליו כה קשות? :(

ראה שיחה:ג'ויס אורון. דניאל צבישיחה 16:03, ז' באב ה'תשס"ח (8.08.08)

[עריכה] האם דפי השיחה סופגים כל השמצה?

האם מותר לי למחוק השמצה פרועה מדף השיחה של סינטולוגיה שעל פיה היחס של מדינת ישראל לסיינטולוגים (שלדעת ועדה ממשלתית הוא אדישות מוחלטת) דומה ליחסם של הנאצים לעם היהודי? [2] תודה. Eddau - שיחה 15:45, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

מותר, אבל תשקול היטב אם זה כדאי. יאירשיחה 15:49, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
המשתמש הוזהר בדף השיחה שלו. אני לא חושב שהערך יסבול ממחיקת הדברים האלה. עוזי ו. - שיחה 15:50, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
אשמח אם מפעיל מערכת ימחוק את הדברים משום שאני עשוי להיתפס כבעל אינטרס. הכת הסיינטולוגית ממררת את חיי משום שאני צרכן ריטלין. (אגב, אם זה מעניין מישהו, אז אני גם ממש לא אוהד של ארגונים כמו יד לאחים. אותו ארגון שהגולש המבולבל שאני מתלונן עליו זיהה עם מדינת ישראל ומצא בזה תירוץ נבוב ביותר לזהות את מדינת ישראל עם הרייך השלישי). תודה. Eddau - שיחה 17:14, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
האם אני מבין מדבריך שאת ארגון יד לאחים אפשר להשוות? יאירשיחה 17:34, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה על ההערה. ערכתי את דברי מחדש והסרתי מהם את דו המשמעות. אני לא מזהה שום גוף שקשור בפרשה הזו עם הרייך השלישי. אני לא מזהה גם שום מדינה שקיימת היום עם הרייך השלישי. הכת הסיינטולוגית והארגון הנ"ל אומנם לא מוצאים חן בעיניי אבל שניהם רחוקים מרחק שמיים וארץ מהרייך השלישי.Eddau - שיחה 23:48, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] קב"ה

בערך בית המקדש מופיעה המילה קב"ה - באיזו מילה יש להחליפה? אלוהים? האל? משהו אחר? אני מניח שישנם מופעים בודדים נוספים שיש לתקנם. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:27, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

ר"ת הקדוש ברוך הוא, למי שלא מבין. אפשר להחליפה באלוהים, בשימת לב שלא מדובר בציטוט. יאירשיחה 16:30, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
ת-ווודה! איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:33, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] ג'נין בויקיפדיה הצרפתית.

הערך ג'נין בצרפתית מכיל כמעט ורק מידע על מאורעות 2002 בעיר ולא שוכח להזכיר שום דיעה שקשורה במה שקרה שם. אם מחר אני אפתח בלוג ואכתוב שכל האנושות נטבחה בג'נין בשנת 2002, אז מוחרותיים יהיה כתוב שם שיש אפילו דיעה אחת שעל פיה כל האנושות נטבחה בג'נין בשנת 2002.

מעבר לזה, בקישורים החיצוניים של הערך הצרפתי יש הפתעה - קישורית לעותק של הסרט ג'נין ג'נין. זו קישורית לעותק ספק חוקי של סרט שאמיתותו כמקור מוטלת בספק גדול. מה דעתכם? Eddau - שיחה 23:40, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

אם אתה דובר צרפתית ומעוניין לשפר את הערך, זה אפשרי על פי מדיניות ויקיפדיה. בהצלחה. קומולוס - שיחה 00:11, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אם הצרפתית שלי הייתה מספיק טובה בשביל זה, לא הייתי מציק לכם. Eddau - שיחה 00:21, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
כתוב כאן ערך על מלחמת אלג'יריה וקרע להם את הצורה. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 00:12, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
למה זה יעזור?Eddau - שיחה
אני אטפל בזה (ובהם... סתם מה פתאום) כשיהיה לי זמן וזה בשבועות הקרובים. Monkey dog2088 - שיחה 02:33, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה. אגב, בדוק אם לא מדובר באי הבנה שלי. הצרפתית שלי היא שפה שלישית של דיסלקט. Eddau - שיחה 05:41, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
כן תראה למעשה אפשר למצוא ערכים הרבה יותר גרועים מזה בויקיפדיה הצרפתית ולא רק בה (למשל שים לב שבפסקה האחרונה הוא כן מזכיר את נקודת המבט הישראלית בנוגע לועדת החקירה הבינ"ל שהוצעה שאחד מחבריה השווה את מגן דוד לצלב קרס).

עם זאת אין ספק שאתה מצביע על תופעה נכונה ובולטת שכל הויקיפדים הישראלים יודעי צרפתית יכולים לתרום למיגורה והיא הבורות שלהם וגזירת מסקנות לא מבוססות על ישראל רק על סמך מה שהם רואים בטלוויזיה או קוראים בצהובונים בריטיים. למשל אהוד אולמרט אצלם הוא ערך כל כך לא מעודכן עד שלא נאמר בו דבר על פרשת טלנסקי ועל הסיבה לזה שהוא מתפטר. לפני כמה ימים רק מישהו מרח שם איזשהו משפט לא מדויק על זה שהוא עומד להתפטר בסוף הקדנציה שלו (שזה לא נכון כי הוא מתפטר במהלכה). כל זה אולי לא קשור ישירות לעניין הישראלי-ערבי אבל הוא כן מצביע על תופעה שקשורה אליו. Monkey dog2088 - שיחה 21:42, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תבניות

אני זקוקקה לתבנית מלחמה כדי לבנות את הערך אותו אני רוצה להעלות, מדוע כאשר אני נכנסת לבחירת תבנית כדי להוסיף, אני לא מוצאת את התבנית הנ"ל? תודה ריקה

יש אלפי תבניות ורק הבסיסיות ניתנות לבחירה בדף העריכה. ראי תבנית:מלחמה. דניאל ב. 00:18, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] הורדת המידע בויקיפדיה למחשב מקומי

העברה מהמזנון:
שלום,

אני סטודנט וגר בדירה בה יש לי מחשב אך אין לי אינטרנט. מכיוון שאני בהחלט זקוק לויקיפדיה גם בשביל הלימודים וגם בשביל העשרת הידע האישי, רציתי לשאול האם יש אופציה או דרך מסוימת בה אני יכול להוריד את תכולת המידע שבאינציקלופדית ויקיפדיה להארד דיסק מקומי (ברשותי 500GB HDD נייד) ובכך לגלוש offline באתר. אני יודע שהוא לא יתעדכן בצורה זו. מישהו יכול לעזור?

תודה מראש!

רונן, **חבל לקבל ספאם**

לא תקבל תמונות אבל זה יותר טוב מכלום http://download.wikimedia.org/ מומלץ הגרסה הכי פשוטה היא Static HTML dumps. הידרו - שיחה 01:56, 9 באוגוסט 2008 (IDT)


תודה על העזרה.
נדמה לי שזה לא עובד כבר מ=8 בינואר 2008 אוהב מולדת - שיחה 22:20, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] למה תוכנת וורד מתעללת לי בערך?

שלום לכולם. ביליתי לי בכיף את שישי בערב בתרגום ערך מרתק מאנגלית ששמו african french (ואם אני מ****ק אם אתם עשיתם משהו יותר טוב? אוקיי?). בקיצור, מן הסתם תוך כדי עבדתי בוורד. הוספתי תמונות מהויקישיתוף הכל היה טוב. אבל...ברגע שעשיתי קופי פייסט לטקסט הנהדר שלי מהוורד אל דף העריכה של הערך החדש (וכמובן בלתי-קיים עד אותו רגע) דף העריכה החליט לעשות בלאגן שלם, ולקח את כל סימני הפיסוק (שעל פניו היו בסדר גמור) והעביר אותם ימינה במקום שמאלה בצורה הזאת:

.משפט מעפן כלשהו

כן ובנוסף על הדרך הוא גם עשה בלאגן שלם עם כל המלים ככה שקצה אחד של המשפטים מתחבר לישבן של הקצה השני משהו כזה: נגיד: "בית"ר קיבלו בראש אתמול מהפולנים" יוצא משהו כמו: "אתמול מהפולנים בית"ר קיבלו הראש"

(שככה זה עוד נשמע בסדר הבעיה היא כמובן במשפטים ארוכים בהרבה)

אנא עזרו. בתודה Monkey dog2088 - שיחה 02:14, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

הבעיה היא ה"מן הסתם". וורד מיועד לכתיבת פקסים ושיעורי בית והוא לא מי יודע מה טוב לוויקיפדיה. וורד עושה המון דברים לא תקניים בשונה ממה שמקובל באינטרנט ומה שנראה טוב בתוכו עלול להיראות רע כשמוציאים אותו החוצה.
אולי יישרת את הטקסט העברי לימין, אבל לא הפכת את הפיסקה לפסקה מימין לשמאל? עושים את זה עם Ctrl-Shift ימני.
אם אתה ממש רוצה לערוך בתוכנה נפרדת, מומלץ לעבוד עם עורך טקסט פשוט, כמו Notepad ולא עם וורד. אני עורך בתול הדפדפן (פיירפוקס, כמובן) ואין לי שום בעיה. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ח' באב ה'תשס"ח · 11:18, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
נסה את אחד הכלים בen:Wikipedia:Tools/Editing tools#From Microsoft Word. הכלים האלו נועדו לתקן את הלכלוך של הוורד ולהפוך אותו לתחביר ויקי. אני לא בטוח אם הם מטפלים בבעיות כאלו שכנראה נגרמות מכיווניות (אלו כלים שנכתבו עבור טקסט באנגלית) אבל שווה לנסות. ערן - שיחה 11:33, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
לפי התיאור שלך, ישנן שתי אפשרויות:
 • כפי שאמר אמיר א. אהרוני, יישרת את הטקסט לימין בוורד, אבל לא הקשת Ctrl+Shift ימני כדי לשנות את הכיווניות. אפשרות זו הופכת לכמעט וודאית אם נתקלת בבעיות בהקשת סימני הפיסוק מלכתחילה. במקרה זה, כדאי שתסמן את כל הפיסקאות בוורד, תקיש בו Ctrl+Shift ימני, ותסדר את הטקסט מחדש. אני לא חושב שיש דרך קלה יותר, אם כי אולי יש תוכנה שתסייע. הכלים שהציע ערן לא אמורים לעזור, כי הם מטפלים בעיקרו של דבר בהמרת העיצוב של וורד, ולא בתיקון בעיות כיווניות.
 • הקשת Ctrl+Shift שמאלי בתיבת העריכה משום מה. נראה לי בלתי סביר, אבל במקרה זה, Ctrl+Shift ימני בתיבת העריכה יסדר את הבעיה.
אני מצטרף להמלצה של אמיר א. אהרוני: וורד אינו שימושי לעריכות כיוון שאי אפשר להשתמש בתכונות העיצוב שלו בעת עריכת ערך. ‏– rotemlissשיחה 11:49, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אז איפו באמת עורכים ערכים גדולים ומושקעים? במרחב המשתמש, פחות בא לי לעתים? האם אתם מכירים כלי עריכה שאינם notepad (פשוט לא אוהב) ולא וורד (מסורבל בעברית), משהו ביניים שלא מתענה במשתמש העברי הממוצע? (יש לי פיירפוקס, אגב) דליק כלבלב - שיחה 14:14, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
בדפדפן. אם אתה לא אוהב את NotePad אתה יכול להשתמש בתחליפים כמו NotePad++ (חפש בגוגל) או כל עורך טקסט אחר. יש רבים רבים. לא הבנתי את השאלה "במרחב המשתמש, פחות בא לי לעתים?". קומולוס - שיחה 14:44, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
Notepad++ מצוין כמעט לכל דבר, אבל לצערי לא הצלחתי לגרום לעבוד טוב בעברית. אי אפשר ממש לכתוב בו, אבל כן אפשר לעשות בו חיפוש והחלפה בצורה יחסית יפה. למתקדמים יש vim, אבל הדרך מוורד עד אליו ארוכה מאד.
אבל כמעט את הכל אפשר וכדאי לעשות בתוך הדפדפן. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ח' באב ה'תשס"ח · 16:33, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
יש בחלונות כלי נוסף, הכתבן (התחל-תוכניות-עזרים-כתבן) שמשלב את יתרונות פנקס הרשימות עם אלו של הוורד. חנה ק. - שיחה 17:46, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה לכל המשיבים, אי ממש מרגיש מחוזק מהשתתפותכם. ועכשיו ברצינות, ניסיתי כבר כל פעלולי הקונטרול-שיפט וזה לא ממש עזר ואולי אזנח באמת את הוורד וזהו.
עם זאת, עליי לציין הפתעתי ממה שאני מבין שכל הויקפדים המנוסים פשוט משתמשים בדף העריכה "בלאנקו".
מופתע כי חשבתי שכל עוד אתה כותב ערך שהוא יותר מקצרמר אז אתה חושף את עצמך לתקיעות של המחשב/ הדפדפן/ התוכנה, הפסקות חשמל וסתם דברים מעצבנים כאלה. מה שמוביל אותי לשאלה אחרת: האם יש בתוכנת העריכה של הויקי איזושהי אפשרות לעשות "שמירת ביניים של הקובץ" שלא מפרסמת אותו מייד ואתה יכול לחזור אחר כך ולערוך?
ואם דווקא יש ופשוט פספסתיה, אז למה היא לא מופיעה במקום בולט יותר לעין בסרגל העריכה? נראה לי דבר די בסיסי ושמיש.
Monkey dog2088 - שיחה 21:31, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אם אתה עורך בפיירפוקס והדפדפן או המחשב קורסים, כשתפתח את פיירפוקס מחדש, החלונות שלך ישוחזרו עם מה שהספקת לכתוב.
אין ממש שמירת ביניים, אבל אתה יכול לכתוב את הערך פסקה-פסקה עם התבנית {{בעבודה}}, או לערוך אותו ב"ארגז חול" פרטי בדף משנה. ר' עזרה:דף משנה. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · ט' באב ה'תשס"ח · 21:51, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אכן, ערכים גדולים כותבים כמעט תמיד במה שנקרא "ארגז חול". בארגז חול אתה יכול לשמור טקסטים חלקיים, לא מתורגמים ואפילו שטויות כי הדף לא נמצא במרחב הערכים של ויקיפדיה. בנוסף אתה נהנה מכל היתרונות של עריכה בוויקיפדיה (תיבת העריכה של ויקי ואפשרות לעזרה ממשתמשים אחרים). הוראות לפתיחת ארגז חול תוכל לראות בדף שאמיר הפנה אותך אליו, למעשה, אתה יכול כבר עכשיו להתחיל לעבוד בדף הזה: משתמש:2008 Summer Olympics highlights/ארגז חול. דניאל ב. 04:29, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה לכם! Monkey dog2088 - שיחה 13:30, 12 באוגוסט 2008 (IDT)

אפשרות אחרת: בהמשך לדיון זה, המשכתי לערוך, ומה ששמתי לב עכשיו, הוא שהפסקאות שבהן אין שימוש ב-italics (של הויקיפדיה) יוצאות יחסית מסודרות, בעוד שאלו שיש בהן איטליקס (לצורך הדגמה של הגיית נכונה של מלים מצרפתית בעברית להבדילן משאר הטקסט) מאבדות כל צלם אנוש. ובנוסף רק עכשיו שמתי לב שלאופציית איטליקס בסרגל העריכה בעברית מצורפת האזהרה "לא מומלץ". בקיצור, מה שנראה לי עכשיו זה שזאת הסיבה העיקרית אולי לא פחות מהשימוש בוורד. Monkey dog2088 - שיחה 14:49, 12 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] מה קרה לאדום?

קמתי בבוקר, ופתאום הוריקו עיניי - כל הערכים הלא קיימים שאמורים להיות אדומים צבועים לי בירוק. מה קרה פה? עידושיחה 10:36, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

זהו באג, שכבר טופל. ‏– rotemlissשיחה 11:50, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
לא ממש. עידושיחה 12:01, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
צודק. הוא יתוקן כאשר יתבצע עדכון של התוכנה בשרתי קרן ויקימדיה. בינתיים, הבעיה עשויה להיפתר אם תוסיף את הטקסט הבא לדף ה-CSS שלך (ללא סימני ה-source):
a.new {
    color: #ba0000 !important;
}
a.new:visited {
    color: #a55858 !important;
}
ולאחר מכן תפעל לפי ההוראות במדיה ויקי:Clearyourcache. ‏– rotemlissשיחה 12:18, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
קודם כל, תודה. אבל לפני שאני עושה את זה - מה זה סימני ה-source? עידושיחה 16:39, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
תגיות <source>. היינו, תעתיק רק את מה שאתה רואה בתצוגה, ולא בעריכה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:37, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
השם תרחם, יום אחד אני לא פה וככה הם עושים לאדום? דורית 17:40, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
הכל קונספירציה לובית. תודה, עכשיו עובד. עידושיחה 17:45, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
דווקא הרבה יותר אסתטי ככה, אני מציע שיעשו את זה קבוע :). דניאל ב. 22:15, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תומר בוהדנה

ברצוני לכתוב ערך על תומר בוהדה, הקצין שנפצע במלחמת לבנון השניה ותמונתו הפכה לסמל של המלחמה. ביכולתי לקבל תמונות חופשיות ומידע מפורט עליו. האם לדעת הויקיפדים המנוסים יש מקום לערך עליו בויקיפדיה? אני רוצה להמנע מדיוני מחיקה מיותרים. כיום תומר עוסק בפוליטיקה ומחובר למפלגתו של עוזי דיין. הוא פעיל חברתית ומפרסם מדי פעם כתבות. לדעתי יש מקום לערך.

מצ"ב מספר דוגמאות המבאירות את החשיבות:

[3] [4] [5] [6]

Shshay - שיחה 17:31, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

לדעתי זה מוקדם מדי כיוון שבציבור הוא ידוע רק בתור הפצועה שהניף את ידו ולא בתור אישיות. לפני מספר ימין עוזי דיין הודיעה שהוא מצטרף לליכוד כך שפעילותו במפלגה חסרת ראש שלא קימת הוא לא אינדיקציה לחשיבות. הידרו - שיחה 17:48, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
תומר בוהדנה ראוי להערכה רבה, אך אינני סבור שעשייתו עד כה מצדיקה סקירת חייו ופועלו בערך אנציקלופדי אודותיו. מגיסטרשיחה 17:57, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
אני דווקא מאמין שזה מקרה גבולי, אך יש חשיבות. בכל אופן כל הכבוד על כך ששאלת לפני שכתבת. נ.ב.- צ"ל הוויקיפדים, ראה תבנית:ו או וו. נוי - שיחה 21:43, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
נראה לי שאוסיף עליו פסקה בערך על מלחמת לבנון, ואם יתפרסם בעתיד אפשר להרחיב לערך שלם. Shshay - שיחה 21:54, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
לא יודע אם הוא זכאי לערך, אבל לפסקה בערך על מלחמה הוא לא. דניאל ב. 22:16, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
כנ"ל (אם כי כמו שאמרתי לדעתי הוא זכאי לערך). נוי - שיחה 10:52, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

היותו של תומר בוהדנה פצוע, שתמונתו פורסמה כשסימן "ווי" בידו, אינה מספיקה לערך אנציקלופדי. ‏Danny-w‏ 11:41, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

האם יש מקום לערך תמונת הנצחון של תומר בוהדנה, כמו שיש לנו ערך תמונת התינוק המחופש למחבל מתאבד - כאבן דרך בתקופה ובתהליך (כמו הסיבות להשארותו של הערך ההוא)? אני לא שואל בציניות או בהתרסה, אלא ברצינות. טוסברהינדי (שיחה ומוזיקה) 19:57, 11 באוגוסט 2008 (IDT)

תשובה: חשיבותה של תמונת התינוק המחופש למחבל מתאבד היא בהצבעה על תופעה מסויימת, ומדאיגה, שיש בה לצערינו השפעה על חיינו. לא התרשמתי כי מחשיבות דומה בתמונה שבה מסמן בוהדנה "ווי" באצבעותיו. אם ביכולתך להשיג את התמונה (היא אינה של דובר צה"ל, לפי זכרוני, ולכן השימוש בה מחייב ז"י) - תוכל לשלב אותה באחד הערכים הקיימים של מלחמת לבנון. אני בספק אם היא מצדיקה ערך נפרד. מצד שני, אם יום אחד יהיה ערך נפרד על בוהדנה, בזכות פועלו ולא בזכות תמונתו עם ה"ווי", ניתן יהיה לשלב את התמונה (בהתאם לז"י) בערך. ‏Danny-w‏ 10:08, 12 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] פונט פיצפון

זה רק אצלי או שהכתב בוויקי הפך לקטן (מדי)? דורית 19:42, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

בס"ד אצלי זה בסדר גמור, אולי תבדקי בהגדרות של השועל שלך, אני משתמשת כרגע בשועל ולא רואה שום שינוי. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 19:44, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
מוזר, באקספלורר בסדר. בשועל ממש לא, שם גם הכותרות כלל לא מודגשות. דורית 19:45, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
כדי לסדר את זה באנגלית צריך בזן החדש של השועל צריך ללחוץ על View -> ‏Zoom -> ‏Reset. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:47, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
או, הסתדר, תודה! אבל זה מוזר, רק בוויקי פה זה השתבש, בכל שאר האתרים ובוויקיפדיות אחרות זה היה בסדר. דורית 19:50, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
כנראה שלחצת בטעות על Ctrl ועל מינוס ביחד. קיצור דרך יהיה כמובן ללחוץ על Ctrl ועל פלוס. זה משחק לך עם הגודל של הטקסט. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:51, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
אפשר גם להשתמש ב-Ctrl+0 כדי לאפס את הגודל. בנוסף, אפשרות נוספת היא שלחצת על Ctrl ביחד עם סיבוב הגלגלת של העכבר. ‏– rotemlissשיחה 19:54, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
לא שזכור לי, אבל אולי באמת מבלי משים. תודה רבה על העזרה! דורית 19:58, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] האם אפשר להשתמש בתמונה זו

מצד אחד כתוב Permission=GFDL מצד שני יש איזה הערה שמאל|ממוזער|250px|מוזיאון לזכרם של מגורשים מסיבות פוליטיות או גזעיות בקארפי אוהב מולדת - שיחה 20:45, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

אפשר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:51, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תווים בשפות זרות - שלא יהפכו לריבועים

בערך הרודס אטיקוס ניסיתי לכתוב את שמו באותיות יווניות (מופיע כהלכה בגרסה הלטינית, ויצאו לי ריבועים מגעילים. מישהו יודע איך לפתור את זה..? אביעדוס - שיחה 23:57, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

נראה לי שהבעיה היא בדפדפן שלך. אתה גולש בשועל האש? אלדדשיחה 00:05, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
הצצתי עכשיו בערך, רואים יוונית בסדר גמור (אני בודק כרגע מתוך הפיירפוקס). אלדדשיחה 00:09, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
לא, אני גולש באיכספלורר. טוב, אם זה רק אצלי אז לא נורא (לבד, חושך וכו'). אביעדוס - שיחה 00:47, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
בוויקי הלטינית הגופן ליוונית שונה ממה שמוגדר אצלנו. אקספלורר, לפחות בגרסאות הישנות, פחות טוב מהשועל בתצוגה של גופנים שלא מותקנים לו במחשב. השועל משתדל יותר בחיפוש אחר גופן אחר להחלפה. אם אתה גולש באקפלורר 7, מדובר בעניין תמוה מאד. האם אתה רואה יוונית בערכים אחרים בעברית, למשל גימנסיה?
אני רואה בשועל 3 על חלונות ועל גנו/לינוקס ובאקספלורר 7 על ויסטה את כל הערכים כמו שצריך.
איזו סיבה יכולה להיות בימינו לגלוש באקספלורר ועוד בגירסה ישנה אינני מסוגל להבין. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · י' באב ה'תשס"ח · 00:59, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
כן, בגימנסיה אני דוקא רואה... וזו הסיבה הכמעט-יחידה. :| אביעדוס - שיחה 01:03, 11 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] האם יש רשימה של כל התבניות שיש????

האם יש רשימה של כל התבניות שיש????

וודאי - קטגוריה:תבניות, ואם אתה ממש רוצה את כולם, אז רשימת כל התבניות בסדר אלפביתי. דניאל צבישיחה 19:19, י' באב ה'תשס"ח (11.08.08)

[עריכה] האח הגדול עינו פקוחה

האם יש דרך לדעת, עבור ערך מסויים, מיהם המשתמשים שהערך הזה נמצא ברשימת המעקב שלהם? טוסברהינדי (שיחה ומוזיקה) 19:54, 11 באוגוסט 2008 (IDT)

לא. ישנה רשימה של ערכים שאינם נמצאים במעקב בכלל, והיא זמינה למפעילי מערכת בלבד (משיקולי מניעת ונדליזם). ‏odedee שיחה 20:05, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
באסה. פשוט עניין אותי לדעת מי עוקב אחרי דף המשתמש שלי או אחרי ערכים שכתבתי. ניחא, אשן טוב גם בלי זה. כלומר - לא אשן טוב, אבל זו לא תהיה הסיבה. טוסברהינדי (שיחה ומוזיקה) 00:16, 12 באוגוסט 2008 (IDT)
אולי שנתך תשתפר קצת כשתחשוב על כך שאחרים אינם יכולים לראות מהם כל הערכים שאתה עוקב אחרים. פרטיות זה חשוב. ‏odedee שיחה 00:31, 12 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא יודע למה בעצם כל כך נורא שאחרים יראו את רשימת המעקב שלי. כמה פעמים השתעשעתי ברעיון פשוט לפרסם אותה כדף משנה במרחב המשתמש שלי ולא עשיתי זאת רק כי יש לי דברים מעניינים יותר לעשות. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · י"א באב ה'תשס"ח · 10:02, 12 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] אני רוצה להעלות קובץ לקריאה לויקיפדיה- איך אני עושה זאת?

יש לי קובץ עם הרבה חכמה שהתבקשתי ע"י המחבר להפיצו לתועלת הרבים, איך אני יכול (טכנית) להעלות אותו לויקיפדיה?

לוויקיפדיה לא מעלים קבצים, כאן כותבים ערכים. אם מדובר בטקסט חשוב וחופשי, שיש בו עניין לציבור, שקול להעלות אותו לויקיטקסט. ‏odedee שיחה 23:46, 11 באוגוסט 2008 (IDT)
קבצים אפשר להעלות לוויקישיתוף. במידה והוא יהיה רלוונטי לערך מסוים בוויקיפדיה, נוכל לשלבו בערך גם כשהוא בוויקישיתוף. דניאל ב. 08:14, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] קצרמר אמריקה הלטינית

אני חושב ש"קצרמר אמריקה הלטינית" זה קצת רחב מדי. למישהו אכפת אם אפתח קטגוריות קצרמר למדינות המרכזיות ביבשת ואקשר אליהן את הקצרמרים הרלוונטיים? טוסברהינדי (שיחה ומוזיקה) 23:55, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

יש לפתוח דיון בשיחת תבנית:קצרמר. דעתי היא שזה סיווג כזה לא נחוץ. דניאל ב. 07:02, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] רשימת אי-מעקב

האם יש דרך ליצור רשימה של ערכים שלא יוצגו בדף השינויים האחרונים? עוזי ו. - שיחה 00:00, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

אין אפשרות כזו, והכי קרוב לזה הוא סינון של מרחבי שם (רק דפים מהמרחב הראשי וכו'). אפשר באמצעות JS להסתיר שינויים מסוימים (עפ"י שמות דפים, תקצירים, שמות עורכים), אבל זה רק יסתיר את השורה ולא יביא במקומה שינוי אחר. ערן - שיחה 21:47, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה. אפשר לדעתך להציע את זה ב"באגזילה", או שזה יהיה בזבוז ביטים? עוזי ו. - שיחה 23:00, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
אני בטוח שמישהו כבר חשב על זה. בכל מקרה, לדעתי זה בזבוז זמן. יש להם מספיק דברים לעשות... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:02, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
אני לא בטוח שאפשר ליישם זאת באופן יעיל (אם כי אני לא מומחה למסדי נתונים). ‏– rotemlissשיחה 23:05, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
מההיכרות (השטחית) שלי במקרים כאלו האופציה היעילה היא בדרך כלל לשלוף 20-30% (לפעמים גם יותר, כתלות בסיכוי שנרצה לסנן רשומה מסויימת) יותר רשומות ולסנן אחר כך (שלא ברמת מסד הנתונים). במסדי נתונים מסויימים אפשר גם להורות למנוע לבצע שאילתה עם limit בצורה כזו (ואז במידה ואחרי הסינון נשארים עם מעט מידי תוצאות מתחילים את השאילתה מההתחלה, כאשר קודם מסננים ואחר כך מגבילים את האורך). כיוון ששאילתת השינויים האחרונים היא מאד מבוקשת אני מניח שנעשו סביבה לא מעט אופטימיזציות ולא ישנו אותה להיות "תלויית משתמש". ולכן בכל מקרה תקבל פתרון בדומה למה שערן הציע. ‏ costello • ‏ שיחה 21:42, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] פונט (גופן)

יש אפשרות איכשהו לשנות גופן כתיבה בויקיפדיה? נגיד אני רוצה לכתוב משהו בדף המשתמש שלי בכתב אחר, יש אפשרות כזאת? (כתב עגול בעברית וכו'). תודה. --Shay F - שיחה 14:18, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

כך:
<div style="font-family: David;"> טקסט עם פונט חדש </div>
במקום David יכול לבוא כל גופן אחר. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (14.08.2008 14:21) 14:21, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
זו לא הדרך הטובה ביותר, אגב. אפש רלעשות זאת עם span רק שאני לא זוכר איך. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (14.08.2008 22:55)
div הוא לעיצוב שורה מסוימת. span הוא לעיצוב חלק משורה (אם כי הוא פועל גם על כל השורה). כדי להשתמש ב-span צריך פשוט להחליף div ב-span, כלומר לכתוב:
<span style="font-family: David;"> טקסט עם פונט חדש </span>
‏– rotemlissשיחה 23:02, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] זקוק לעזרה בתרגום תבנית מהוויקיפדיה האנגלית

אני זקוק לעזרה בתרגום התבנית Infobox Flag מהוויקי האנגלית אני לא בקיא כלכך בשפת הוויקי כדי שאוכל לכתוב תבנית שכזו, אבל אם וכאשר היא תהייה אני אוכל להמשיך בהרצת הפרוייקט שהתחלתי בו, שכתוב ערכי הדגלים בוויקי העברית.

תודה מראש Damzow - שיחה 15:18, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

נסה לעקוב אחר ההוראות כאן: תבנית:תבנית בסיסית. אתה יכול ליצור תבנית דגל על בסיס תבנית:תבנית בסיסית בהחלט. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (14.08.2008 15:21)
תודה, אני אשב על זה :-) Damzow - שיחה 22:41, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] קישור לויקי באנגלית מוביל לשומקום.

בערך משה קוסביצקי. מה קרה פה? נרו יאירשיחה • י"ג באב ה'תשס"ח • 16:16, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

הערך נמחק מוויקיפדיה האנגלית: ראה כאן. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (14.08.2008 16:20)
שיחזרתי את המאמר באנגלית. הוא נמחק, כי הוא נוצר על ידי בובת קש של חסום לצמיתות, אבל נראה שלנושא יש חשיבות. אתם מוזמנים לשפר את הערך האנגלי, שלא יימחק שוב. --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · י"ד באב ה'תשס"ח · 18:28, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] w:Joseph Louis Proust

כיצד לתעתק את שמו של הכימאי הצרפתי Joseph Louis Proust לעברית? אולי ג'וזף לואי פרוסט? ברק שושני - שיחה 03:16, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

כמעט: ג-->ז (ז'וזף לואי פרוסט). אביעדוס - שיחה 03:34, 15 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה! ברק שושני - שיחה 03:43, 15 באוגוסט 2008 (IDT)
בכיף :) אביעדוס - שיחה 03:56, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] w:dinitrogen trioxide

כיצד מתרגמים את שמו של היסוד הכימי לעברית? ברק שושני - שיחה 03:43, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

(יסוד..?) דו חנקן תלת חמצני. אביעדוס - שיחה 03:56, 15 באוגוסט 2008 (IDT)
סליחה, התכוונתי לתרכובת. כימיה אינה הצד החזק שלי. קחו לכם את המבחנות והחומרים הירוקים-סגולים המבעבעים ותנו לי לשבת בשקט בצד עם המשוואות המתמטיות שלי :P (ותודה על העזרה!) ברק שושני - שיחה 05:18, 15 באוגוסט 2008 (IDT)
אל תשכח: תמיד להוסיף את החומצה למים, לא להיפך! חח בשמחה, אביעדוס - שיחה 10:12, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] תמונה שלא מוצגת

שלום, בערך קלייד טומבו ניסיתי להכניס תמונה של גילוי פלוטו שמופיעה בערך האנגלי, העניין הוא שלא משנה איזה שינויים אני עושה ומאיפה אני לוקח את התמונה - היא עדיין לא מופיעה בערך העברי!

יכול להיות שיש כאן משהו עם הויקישיתוף או מה שלא יהיה? Amirber - שיחה 10:36, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

תמונה שאינה בוויקישיתוף או בוויקיפדיה העברית עליך להוריד תחילה למחשב שלך ולהעלותה לשרת. שנילישיחה 10:47, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
במבט נוסף אני רואה שיש שם התעסקות בנושא זכויות היוצרים של התמונה, מישהו יכול לעזור עם זה? [7] Amirber - שיחה 09:56, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] ריקוד הציפורים

רציתי לתרגם את הערך הזה ריקוד הציפורים(אנ')
השאלה שלי האם יורידו אותו מ"חוסר חשיבות"? (על אף שיש שם היבט היסטוריה והוא מושרש גם בארץ)

דווקא יכול להיות מעניין. אביעדוס - שיחה 18:55, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] הוספת תמונה

איפה טעיתי? עידושיחה 13:51, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

הצלחתי להעלות את התמונה רק כשהורדתי את 250px. (מוזר) רחל - שיחה 14:05, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
באמת מוזר. תודה. עידושיחה 14:10, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
עבד לי אחרי לחיצה על purge בשיתוף. הידרו - שיחה 14:15, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] החלטה על העברת דף

אני לא בטוחה שזה המקום המתאים לשאלה שלי, אבל לא הצלחתי למצא מקום אחר:

לפני שבוע הערתי בשיחה:הבשורה על פי יהודה איש קריות#שם הערך לגבי טעות לדעתי בשם הערך. משעברו כמה ימים ללא התיחסות, הפניתי לשאלה בלוח המודעות. מלבד הצעה אחת של משתמש:פלבאי צהוב, לא היו תגובות אחרות. מהי המדיניות - האם אני יכולה להעביר את הערך לשם הנכון לדעתי, לאור חוסר ההתנגדות (וחוסר התגובות)?

(אגב, קיימת סוגיה דומה גם בשיחה:הבשורה על פי תומס#שם הערך). הקבועה הקוסמולוגית - שיחה 19:40, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

לאחר מספר ימים ללא התנגדות ועוד הוספת ופרסמת הודעה בלוח המודעות, אז כמובן שאפשר להעביר (ולתקן את הערך בהתאם). אם מישהם יתעוררו אחרי ההעברה, שיעלו את התנגדותם בדף השיחה. יוספוסשיחה 20:44, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
בערך של תומס העניין מורכב קצת יותר, שם הערך כבר נידון בעבר ולכן כדאי לפנות ישירות לאלו שהיו מעורבים בדיונים הקודמים. יוספוסשיחה 20:46, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה, אני אעביר את הערך על יהודה. עם תומס(א) אחכה. הקבועה הקוסמולוגית - שיחה 20:52, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] קולוניליזם? - מדוע יש העדפה לאנגלית בויקי העברית

תחת שפות זרות בצד הימני של המסך מופיע אותו הערך בכל (?) השפות להן יש ערך זהה, בלי ספק עניין שימושי ביותר.

מה סדר השפות? בעוד שלרוב השפות שראיתי השפות הזרות מסודרות ע"פ האלפ-בית (המקומי? האנגלי?), בעברית השפה הראשונה היא אנגלית, תמיד בכל הערכים!

מדוע?

בגלל שזה נוח. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:18, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - הייתה גם הצבעה על כך. ראה ויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 3. לילה טוב, יניב שיחה 22:21, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
זורקים עצם לדוברי האנגלית לפני שמנדרינית תקנית תתפוס את הפיקוד... בברכה. ליש - שיחה 22:51, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
תכל'ס.. אע"פ שהאנגלית כבר הספיקה לבסס את עצמה כלינגואה פרנקה האמיתית הראשונה בתולדות האנושות, וספק אם מנדרינית, על אלפי הסימניות שלה, תוכל אי-פעם להחליף אותה. אביעדוס - שיחה 01:05, 17 באוגוסט 2008 (IDT)
ואם זה ממש מפריע לך, תוכל להירשם, ולשנות את הסדר בהעדפות האישיות שלך. דניאל צבישיחה 01:07, ט"ז באב ה'תשס"ח (17.08.08)
אי אפשר לשנות את הסדר בהעדפות. ‏– rotemlissשיחה 21:42, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
יש שם סקריפט שאמור לעשות את העבודה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:49, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
טריוויה: בויקיאידיש הסדר הוא: אנגלית, עברית, גרמנית, כל השאר לפי סדר רגיל. ‏DGtal‏ 22:10, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] צריך עזרה דחוף!

בערך Kill 'Em All ניסיתי להוסיף קישור חיצוני כדברי סימוכין למשפט שכתבתי שזה מחק לי חצי מהערך. מישהו יכול לתקן? 22:00, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] טבלה בתוך השורה

האם יש דרך ליצור טבלה שנמצאת בתוך שורת הטקסט? css מספק את display:inline אבל בוויקי זה לא תופס, כלומר מספר טבלאות אכן מסתדרות בשורה אבל הטקסט לפניהן ואחריהן מופרד מהן בשורות חדשות:

טקסט לפני הטבלאות

טבלה א׳
1 2
3 4
טבלה ב׳
5 6
7 8
טבלה ג׳
9 10
11 12

טקסט אחרי הטבלאות.

דן 22:19, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

אתה יכול להכניס את הטבלה, למרבה האירוניה, לטבלה נוספת. מה שצריך לעשות זה כך (תיכנס לעריכת הקטע ותסתכל על התחביר):

-כאן ייכנס הטקסט שלפני הטבלה

-כאן תיכנס הטבלה המקורית-

-כאן ייכנס הטקסט שאחרי הטבלה-

הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (18.08.2008 00:01)

ולחילופין להשתמש ב
טבלה בתחביר html
כמו זו. ‏ costello • ‏ שיחה 00:08, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה רבה לשניכם, דווקא ניסיתי להשתמש בשיטה שלך costello והיא לא עבדה, ככה שחשבתי לרגע שאיבדתי את שפיות דעתי כשראיתי שבשבילך היא עובדת, אז שברתי קצת את הראש וגיליתי: אם אין נקודותיים או כוכבית בתחילת השורה שהטבלה נמצאת בה, אז זה לא עובד: הנה בדיוק הטקסט שלך, בלי ההזחה של הנקודותיים בהתחלה:

...ולחילופין להשתמש ב

טבלה בתחביר html

כמו זו.

לי זה מריח כמו באג, למי מדווחים? שוב תודה לשניכם ובינתיים יש את הפיתרון הגמלי. דן 16:48, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
ד״א, אותו הבאג קורה גם עם div שנותנים לו display:inline – עם הזחה של נקודותיים או כוכבית בתחילת השורה, תכונת ה־inline תופסת, ובלי ההזחה היא לא תופסת. דן 16:56, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
הממ, הפתרון הגמלי לא מתאים, כי אני רוצה להכניס את הטבלה לאמצע שורה בתוך פסקה ארוכה. אשמח לרעיונות נוספים, תודה מראש - דן 16:51, 18 באוגוסט 2008 (IDT)
כאשר יש נקודתיים או כוכבית לפני השורה, נעשה שימוש בתגית dt או li והיא כוללת את הטבלה; אחרת, התגית היא p והיא לא כוללת את הטבלה. זאת במסגרת עיצוב הפיסקאות המקובל במדיה-ויקי. לדעתי אין מדובר בבאג, אם כי אולי מדובר בהתנהגות קצת בלתי צפויה.
בנוגע ל-div עם display: inline - אני לא יודע אם זה עובד או לא עובד, אבל זה מכוער. div לא מיועד, סמנטית, ל-display: inline - בשביל זה יש span.
ובכל אופן, לדעתי עדיף למצוא דרכים אלטרנטיביות. לא בטוח שטבלה כזו תוצג כראוי בכל הדפדפנים, ולא בטוח שזו תצוגה טובה באופן כללי. אולי עדיף להעביר את הטבלה למקום אחר. ‏– rotemlissשיחה 19:38, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] קישור בין וויקיפדיות

איך מקשרים בין ערך חדש שיצרתי לערכים דומים בשפות שונות?

[עריכה] תרגום שם

כיצד עליי לתרגם את השמות הבאים:

 • Werner Thomas
 • Louis van Rijmenant
 • Norm Edlebeck
 • Wisconsin Orchestra

--ALPR - שיחה 09:17, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

מאיזה שפות? דן 16:26, 19 באוגוסט 2008 (IDT)
אנגלית (או גרמנית) אם יש הבדל
תשובה חלקית: ורנר תומאס (לא נראה לי שיש הבדל בין אנגלית לגרמנית), נורם אדלבק ותזמורת ויסקונסין. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:15, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

ריקוד הציפורים? זה לא תרגום, זה תעתוק. מצטרף לתעתיק של ברוקולי. השם הנותר הוא בלגי - ש"פ צרפתי וש"מ הולנדי: לואי ואן ריימנאנט (או ריימננט, לבחירתך). אביעדוס - שיחה 17:25, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

 • א. תודה
 • ב. כן, "ריקוד הציפורים". נתקלתי בערך באנגלית בטעות- פתאום לגלות שיש לו היסטוריה וכד'. אז החלטתי לנסות לכתוב עליו. אם אתה רוצה לעזור יש לך רשות לערוך בארגז החול שלי.

--ALPR - שיחה 21:05, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] החלפת קבצי תמונה

ויקיפדיה:ניווט מכיל קבצי תמונה שמדגימים שימוש בתיבת החיפוש, אך תמונות אלו אינן עדכניות - מיקומה של תיבת החיפוש השתנה לאחרונה, והכיתוב על כפתור "לערך" השתנה מזמן. מי שיודע להשתמש בתוכנה גרפית מוזמן ליצור ולהעלות קבצים חדשים במקום אלו:

תודה מראש, גברת תרדשיחה 09:31, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

בוצע, דן 16:39, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

[עריכה] עזרה בהתקנת סקריפט אישי

אני מנסה להוסיף למונובוק שלי את הסקריפט הפשוט הזה, אבל אני לא מצליח לגרום לו לפעול (אני מניח שדרושה התאמה מקומית כזו או אחרת). זה אמור להמיר את קישורי ה-ISBN הרגילים (למיוחד:משאבי ספרות) בקישור חיצוני מותאם אישית. אני לא מבין כלום ב-javascript, ואשמח אם תוכלו לעזור לי. תודה, ‏nevuer‏ • שיחה 14:16, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

Powered by MediaWiki
Wikimedia Foundation
רוצים עוד?
 
לא תקבלו!
~כל מיני דברים~