052-8778609

 
 


חיפוש :

קבלת בן הזוג כמו שהוא

קבלת בן\בת הזוג כמו שהם- במערכת היחסים הזוגית
 
הצורך הראשוני של כל בני האדם הוא הצורך בקבלה. הפחד הראשוני ביותר הוא הפחד מדחייה. הצורך בקבלה הוא כה עמוק, עד שאעיז לומר שמרבית, אם לא כל הנושאים המעוררים סכסוך במערכת יחסים זוגית, מסתכמים בסופו של דבר בתחושת הדחייה של שני בני הזוג או של אחד מהם, וברצונם להרגיש מקובלים.
"רוח של קבלה" היא הדרישה העיקרית להזנת ההתחברות- מחדש.

כאשר אתם פועלים מתוך "רוח" המקבלת את בן הזוג, אתם אומרים למעשה, שאף כי לא כל הדברים שהוא עושה מקובלים עליכם, העניינים עדיין בסדר: אנחנו כבר נסתדר, וחשוב יותר, נרגיש בטוחים זה עם זו. כאשר אתם פועלים מתוך "רוח של קבלה" אתם אומרים למעשה, שלמרות ההבדלים באישיות ובמזג, למרות כל הדברים שהיינו רוצים לפעמים שיהיו או שלא יהיו בזוגיות, השורה התחתונה היא שאנחנו מקבלים את בן הזוג כמו שהוא. זה כמו לומר: "אני תמיד אהיה שם בשבילך".

יש לכם את הכוח לומר :"אני חייב לתת לבן זוגי את ההרגשה שאני לא מרחיק ודוחה אותו, רק מפני שלא הסכמנו על משהו. אני יכול להביע בהתנהגותי מחווה של רצון טוב,כך שגם אם לא הגענו להסכמה נפלאה, לא אתן לו מסר של דחייה. אני יכול לחדול מהביקורתיות הישנה שלי, ובמקום זה לבחור ב'רוח של קבלה' ".

שינוי אמיתי בזוגיות לא יתחולל לעולם אם לא תוכיחו לבן הזוג שאתם מסוגלים להפסיק להתרגז ולהתמרמר, להניח בצד את כעסיכם, תסכוליכם ואכזבותיכם, ולנטוש את הפרפקציוניזם הביקורתי שלכם. עליכם להבהיר לבן הזוג שאתם המקום הבטוח והאוהב בעבורו. אם בן הזוג ירגיש שאתם מקבלים אותו, קרוב לוודאי שהוא ירגיש שאתם זמינים בשבילו. כאשר בני זוג מתקרבים זה לזו במקום להתרחק זה מזו כדי להימלט מכאב, סיכויי הפיוס משתפרים באורח דרמטי.

לעיתים קרובות, אני תוהה מה יקרה לקשרים זוגיים בעיתיים אם בני הזוג יפסיקו לבזבז זמן ואנרגיה בהתמקדות בחיטוט בדברים שהם אינם אוהבים בבן הזוג, ותחת זאת, ישתמשו באותה כמות של זמן ואנרגיה רגשית, בהתמקדות בצדדים החיוביים בבן הזוג. כשתבחרו להתייחס לזוגיות מתוך "רוח של קבלה", תמצאו את עצמכם מתמקדים אוטומטית בתכונות הטובות ובאיכויות של בן הזוג במקום במגרעותיו. חישבו על הדברים שאתם מעריכים בבן הזוג, במקום על הדברים שהייתם רוצים שיהיו שונים.

הכאב שניגרם מהתנגדותכם לבן הזוג ולמעשיו, עלול בהחלט להיות גרוע יותר מן הכאב שאתם חווים כאשר בן הזוג עושה דברים שאינם לרוחכם. הדבר שאני אומר לכם כאן : הפסיקו להיות כבדים. רדו מהגב של בן הזוג. הוא לא יהיה מושלם לעולם, ממש כפי שאתם לא תהיו מושלמים לעולם.

אני מאמין שתופתעו ממה שתקבלו בתמורה.
 
על מנת להטמיע את הנאמר כאן רצוי  לעשות זאת עם צד שלישי מקצועי בטיפול זוגי אצל מטפל זוגי מנוסה או יועץ נישואים שקבל הכשרה לכך.

טואול - בניית אתרים באינטרנט