052-8778609

 
 


חיפוש :

העבודה על הזוגיות

 העבודה על הזוגיות .
 
אנו יודעים היום שכדי לשמר את הזוגיות " צריך לעבוד " . מה פירוש ? העניין הזה של עבודה כדי לשמר את האהבה הוא לא ברור כל כך.
רובנו נכנסים לנישואיםכדי שיהיה לנו כייף ביחד , בהנחה שנאהב לנצח . אולם מיד אנו נסחפים בשטף החיים - עבודה ופרנסה , חובות כספיים וחברתיים , גידול ילדים ועוד . יום אחד אנחנו מתחילים להרגיש שמשהו בקשר הזוגי שלי משתבש . זה כבר לא אותו דבר 1 והנה אומרים לנו שאפשר לעבוד על זה .
 
העבודה על הקשר הזוזי מתחלקת , באופן גס  , לשני חלקים :
 
1. יש צורך לטפל ברגשות לא נעימים שעולים ( כעסים , פחדים  , קינאה , כאב , עוינות ), לא לברוח כשקשה - לא לפחד מקונפליקטים ועימותים , אבל לדעת איך לנהל אותם.
 
2. צריך להתאמץ יום יום להעניק משמעות לקשר , לשמר את הרומנטיקה , לעורר תשוקה  , להכניס גיוון והנאה .
 
 
כלומר, בני זוג חייבים ללמוד מה לעשות עם הקונפליקטים , הרצונו הסותרים , עם הרגשות השליליים המתעוררים.  " חייבים " כי אחרת הם ימשיכו במסלול להתרסקות. קונפליקטים שאינם מטופלים  , רצונות סותרים שאינם מיושבים לשביעות רצון שני הצדדים ורגשות של כעס , קינאה  או פחד שאינם באים לידי ביטוי ואין להם מענה נאות - כל אלה הינם הרסניים לקשר הזוגי . ללא תקשורת שוטפת וטיפול הולם הם ייגרמו לכך שהאהבה תגווע ואת מקומה יתפסו בוז , עויינות וכאב גדול .
 
מנגד  - בני זוג חייבים - עם דגש על חייבים לטפח את הקשר ולהעניק לו תוכן כל הזמן  . שיחות יומיות  , פעיליות ביחד , הפתעות והמון תשומת לב . אסור להם  " להירדם בשמירה  " .  יש לדשן ולהשקות את האהבה והמיניות  , לשמור על יצירתיות ורעננות , ולעולם לא לקחת דבר כמובן מאליו.
 
זוגות שקשה להם לעשות את העבודה הזאת לבד חייבים לגשת לטיפול זוגי או יעוץ זוגי על מנת לקבל את הכלים שיאפשרו להם לצאת לדרך חדשה ללמוד את העבודה על הקשר הזוגי .

טואול - בניית אתרים באינטרנט