בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
הראשון שמגיב על העיצוב
מקבל:
לוגו+רקע
עם פירוט!
גולשים באתר - שיווק באינטנרט
הצבעה לתחרות אתרים
משמצביע ומראה הוככה אני מצביעה לו וגם יקבל לינק / חתימה מה שהוא יבחר!
   פורום            
 
    .: עיקרון + :.
    דף הבית
    משתתפת
    לינקים
    פורום
    «©®«®©«
    .: סדרות = ] :.
    פרוסט באסקט
    טוקיו מיו מיו
    לחן בנות הים פיצ'י פיצ'י פיץ'
    סאקורה לוכדת הקלפים
    בליץ'
    דרגון בול Z
    אינוישה
    נארוטו
    פוקימון-השולט!
    «©®«®©«
    .: מדריכים ^ ^ :.
    פתיחת דף |בסיס לוגו
    העלאת מברשות/סטיילים
    אפקט עננים+אפקט שמש
    הברקה
    «©®«®©«
    .: לבוני אתרים D: :.
    לוגואים ריקים
    מפרידים
    פיקסלים שהכנתי/גליטרים
    תמונות לעיצובים-מצויירים
    לינקים ריקים
    פיקסלים
    שמות לאתרים
    «©®«®©«
    .: הזמנות D= :.
    מפעל הזמנות
    ההזמנות שלכם
    «©®«®©«
   
לוח הזמנות
ופרסים
 
לשלוח פירוט
פירוט מחדש
בהכנה כרגע
מוכן חלקית
מוכן!
אין בינתיים
ספיישלים
בקרוב!
תחרויות
 
 
:.אנימה.:
אַנִימֶה (ביפנית: アニメ; באנגלית: Anime) היא מילת קיצור למילה "אנימציה". מקור המילה ביפן, שם מתייחסת המילה לאנימציה בכלל, מקומית ומן העולם; ברחבי העולם מתייחס המושג בדרך כלל לאנימציה שמקורה מיפן, שמאפייניה ניתנים לזיהוי כאנימציה יפנית אותנטית.

אנימה היא סדרה או סרט אשר נוצרו בשימוש של טכניקות אנימציה דו-ממדית ו/או תלת-ממדית בסגנון ייחודי של איורים בעלי מאפיינים פיזיים ברורים לדמויות (מאנגה) לרוב מדובר בעיניים גדולות במיוחד, אף ופה קטנים ושיער מעוצב באופן קיצוני וציבעוני, למרות שישנם המון אמנים שסוטים ממאפינים אלו למען מאפיינים אנטומיים יותר ריאליסטיים. בישראל האנימה (מעצם היותה סוג אנימציה) מזוהה בעיקר עם סדרות ילדים עקב יבוא סדרות המיועדות בעיקר לקהל הצעיר. אך למרות כך ישנן סדרות אנימה מתאימות לכל הגילאים. ישנו גם שימוש פורנוגרפי של אנימה ומאנגה המכונה הנטאי.

האנימה מושפעת לרוב ממאנגה - הקומיקס היפני, ושורשיה נעוצים בה, אנימות לרוב הן ייבוא של מאנגות לאנימציה חיה. לעומת זאת זהו דבר שכיח ביותר שאנימות לא יהיו לגמרי נאמנות לעלילה או לסדר הדברים במאנגה עקב הגבלות פרקים או סיבות אלו ואחרות.
 
.:מנגה:.
מאנגה, הקומיקס היפני, דומה לאנימה במאפייניו, הן החזותיים והן המבניים והרעיוניים. סרטים רבים וסדרות רבות בסגנון האנימה החלו כחוברות מאנגה שנחלו הצלחה. לעתים קרה תהליך הפוך: בעקבות סרטי אנימה ואף משחקי מחשב נכתבו חוברות של מאנגה.ישנן אנימות שאין להן מקבילת מאנגה בכלל, והאנימה מבוססת על ספר, סרט, אגדה, רעיון מקורי וכדומה (לדוגמה, הסרט "הטירה הנעה" של מיאזאקי, מבוסס על ספר).

האנימה והמאנגה זוכות לפופולריות גם מחוץ ליפן, וסדרות רבות מדובבות או מתורגמות לאנגלית כדי שיהיה ניתן להפיצם גם במקומות כגון בארצות הברית ואירופה. בין הסדרות שזכו לפופולריות רבה נמצאות נארוטו ,פוקימון, סאקורה, דרגון בול, היקארו נו גו, אינויאשה, סוניק, סיילור מון והסרטים הנסיכה מונונוקי, הטירה הנעה והמסע המופלא, שזכה בפרס האוסקר לסרט המצויר הטוב ביותר ל-2002, שבויים על ידי הייאו מיאזאקי, הנחשב לאחד מגדולי במאי האנימציה בכל הזמנים.

 
 
שיר השבוע: !:--:!
 
© כל הזכויות שמורות לAnime Word ©
© אלא אם כן צויין אחרת . ©
© כל התכנים באתר שייכים לצוות האתר בלבד . ©
© כל הזכויות שמורות 2009 ©