בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

דניאל עוז סיעוד בע"מ
 

                             תאגיד סיעוד - כוח אדם - עובדים זרים לסיעוד - תיווך , טיפול , רישום והשמת עובדים זרים לסיעוד

   דף הבית דניאל עוז    צור קשר    פורום עובדים זרים כללי    תהליך העסקת עובד זר דניאל עוז    קישורים וטפסים דניאל עוז
   שירותי לשכת דניאל עוז    רשימת תאגידי סיעוד מורשות    כיצד לבחור עובד זר    תיאור תהליך העסקת עובד זר    שאלות ותשובות דיני עבודה
   רישום וטיפול בתאגיד    חישוב עלות העסקת עובד זר     שכר מינימום עובדים זרים דניאל עוז    שעות נוספות דניאל עוז    זכותון עובד זר
   רשימת חגים עובדים זרים    חגים הודים 2012    חגים פיליפינים 2013    חגים סרי לנקה 2012    משרות פתוחות
   פנסיה עובדים זרים    חגים נפאל 2012    רשימת הלשכות ואחוז ההשמה של כל לשכה    תשלום אגרת עובד זר    חגים מולדובה 2012
   חגים אוקראינה 2012    חגים רומניה 2012    תן שם לדף
 
    דף הבית דניאל עוז
    צור קשר
    פורום עובדים זרים כללי
    תהליך העסקת עובד זר דניאל עוז
    קישורים וטפסים דניאל עוז
    שירותי לשכת דניאל עוז
    רשימת תאגידי סיעוד מורשות
    כיצד לבחור עובד זר
    תיאור תהליך העסקת עובד זר
    שאלות ותשובות דיני עבודה
    רישום וטיפול בתאגיד
    חישוב עלות העסקת עובד זר
    שכר מינימום עובדים זרים דניאל עוז
    שעות נוספות דניאל עוז
    זכותון עובד זר
    רשימת חגים עובדים זרים
    חגים הודים 2012
    חגים פיליפינים 2013
    חגים סרי לנקה 2012
    משרות פתוחות
    פנסיה עובדים זרים
    חגים נפאל 2012
    רשימת הלשכות ואחוז ההשמה של כל לשכה
    תשלום אגרת עובד זר
    חגים מולדובה 2012
    חגים אוקראינה 2012
    חגים רומניה 2012
    תן שם לדף

                                                                               דניאל עוז

                                         

                                                                                דניאל עוז

 
     כיצד לבחור עובד זר ? 
 

בחירת עובד זר

בבחירת עובד זר רצוי לשים לב לנקודות הבאות:

1. חשוב שכל בני הבית ירגישו בנוח עם העובד הזר (לדוגמא אם המטופל הוא גבר, אך אשתו לא מרגישה נוח שגבר זר יגור איתם בבית, זו נקודה שצריך להתייחס אליה.)

2. רצוי שלעובד הזר  תהיה יכולת לתקשר עם בני הבית, כיום ניתן למצוא עובדים זרים שיודעים עברית, אבל גם אם לא, ניתן למצוא עובדים זרים שיודעים שפה שהמטופל מבין.

3. חשוב לקחת בחשבון את סוג המטופל והטיפול ולהתאים עובד זר מתאים למימדיו ולצרכיו של המטופל . (לדוגמא מטופל כבד משקל שזקוק לעזרה במעבר מכיסא למיטה,זקוק לעובד זר חזק פיזית וכו')

4. רצוי מאד לקבל המלצות מהארץ או מחו"ל עבור העובד הזר.

ההכנה לקראת כניסת העובד הזר לבית ההורים

1. חשוב להכין לעובד הזר את המקום שלו בבית, חדר /פינה שתאפשר פרטיות. לפנות לו ארון לבגדים,מקום במקרר למזונו ולנסות לספק לו תנאים נוחים למחיה.הוא מטפל אישית באדם שיקר לכם ולכן חשוב שסביבת המגורים שלו תהייה נעימה.

2. חשוב להכין את בני הבית לקראת בואו של העובד הזר,רצוי להסביר להורים את זכויותיו של העובד הזר לערוך עם ההורים תאום ציפיות לגבי מה הם רוצים שהוא יעשה בבית ועם המטופל.

3. במידה וההורה משתחרר מאשפוז במחלקה שיקומית, בקשו להביא את העובד הזר למחלקה מספר ימים לפני השחרור על מנת שיקבל הדרכה מהצוות המטפל- בעיקר מהאחות ומהפיזיותרפיסט.

*מאוד מומלץ להיעזר בצוות המטפל בהכנה לקראת הבאת עובד זר ולדאוג שהעובד הזר יכנס לתפקיד ביום השחרור לכל המאוחר, רצוי יום יומיים לפני השחרור לצורך הדרכות וסיוע בהכנת הבית. 

בעת כניסת העובד הזר לבית

1. מומלץ להיעזר בחברת הסיעוד בכניסת העובד הזר. רצוי שנציג מטעם חברת הסיעוד יהיה נוכח/ת במפגש הראשון ויסייע בעריכת תאום ציפיות ביניכם לבין העובד הזר.

2. מומלץ בימים הראשונים ללוות את העובד הזר ולא להשאיר אותו לבד בבית המטופל.  ללמד את העובד הזר להתמצא בבית,במטבח ולהעביר לעובד הזר תפקידים. רצוי ללמד את העובד הזר בהדרגה ולא להעמיס כבר בימים הראשונים ציפיות והערות לגבי ביצוע העבודה.

3. נוכחותכם בימים הראשונים לאחר כניסת העובד הזר חשובה וחיונית.תוכלו למנוע חיכוכים צפויים בין העובד הזר לבני הבית, להעביר מסר להורים וגם לעובד הזר שיש מי שבוחן ומפקח על העובד וגם לתת להוריכם תחושה שהעובד הזר לא יגרע מהמחויבות שלכם כלפי הוריכם .

החזרה לשגרה חדשה

במהרה, יש לקוות, החיים יכנסו לשגרה חדשה, הוריכם יתרגלו לעזרתו של העובד הזר, העובד הזר מצידו יתרגל לסביבה החדשה ויתאים את עצמו לציפיות המעסיקים. עם קצת מזל ייוצרו קשרי חיבה בין העובד הזר להוריכם והוריכם ייהנו מטיפול מסור ויעניקו לעובד הזר חום ותחושת שייכות. במקרים מסוימים, המציאות הזו נוצרת מעצמה אך יש דברים קטנים שניתן לעשות על מנת "לעזור" לה קצת ,למשל לזכור את החגים שהעובד הזר חוגג, להתעניין קצת בו ובמשפחתו. חשוב לזכור שהעובד הזר השאיר משפחה מאחור,הוא מרגיש בדידות וישמח לקבל קצת חום ב"ביתו" החדש.

גם העובד הזר הכי מסור לא יכול לתת מענה לצרכיו החברתיים של ההורה, רצוי וחשוב למצוא להורה מסגרת חברתית שאליה יוכל להגיע בעזרת העובד הזר.

עקבו אחר הטיפול בהוריכם על ידי העובד הזר

גם אם נראה שהכול בסדר, חובה להמשיך לגלות ערנות. להתעניין הרבה אצל ההורים, להקשיב להם ולתת להם קרדיט על תחושותיהם, גם אם ההורה הוא תשוש נפש (ומבולבל) להקשיב לו ולראות האם הוא מטופל היטב.

1.  שימו לב ליחסים בין ההורה לעובד הזר.

2. שימו לב עד כמה ההורה מתקשה להיפרד מכם בתום ביקור (כמו ילד קטן, גם הורה סיעודי לא ירצה להישאר לבד במצב שלא נעים לו. זו נורת אזהרה עבורכם.)

3. שימו לב ללבושו ומראהו של ההורה, היו רגישים לשינויים קטנים או גדולים:שטפי דם חיצוניים ללא הסבר, לבוש מתאים לעונה, נקי ואסטטי. כיסוי ראש להורה שהיה רגיל בכך.

4. דאגו להקפיד שההורה יהיה במעקב רפואי בבית או במרפאה, רצוי בנוכחות בן משפחה ולא רק העובד הזר. במקרים רבים משפחות שולחות את העובד הזר לרופא ללא המטופל על מנת לקבל  מרשם ולקנות תרופות כרוניות. חשוב לזכור שהצוות הרפואי הוא עוד זוג עיניים שעוקב אחר מצבו של המטופל.

5. עקבו אחר סידור ולקיחת התרופות, שימו לב לתדירות רכישת התרופות (בעיקר תרופות הרגעה או שינה) זו פעולה שקל לעשותה בבקשת קבלות או דרך קופת החולים.

6. פיתחו את המקרר בעת ביקוריכם ודאו שנמצאים בו מצרכים שההורה אוהב ושאינו חי בצמצום בגלל שהעובד הזר עושה את הקניות.

7. הקשיבו לתחושות הבטן שלכם ואל תתעלמו, אם אתם מרגישים שמשהו אינו כשורה ואינכם יכולים לשים עליו את האצבע, חפשו דעה נוספת, התייעצו עם עובד סוציאלי או רופא ואל תהססו להגביר את המעקב אחר המצב בבית.  

עובד זר בבית הוא בהחלט פיתרון טוב ויעיל בשביל לתת להורה הסיעודי את העזרה שהוא צריך וגם להשאירו בסביבת מגוריו, אך הוא אינו פוטר את המשפחה מליווי ומעקב אחר הנעשה בבית.

 
  DANIEL OZ NURSING AID