בניית אתרים בחינם
 
 
 
 
 
 
הצגת מספר הגולשים באתר  
ראיתם שיא? צלמו ותישלחו לנו את התמונה ותיזכו בפרסים שווים!
שיא אחרון 2 (זה לא כזה הרבה אבל האתר חדש)
 
 
   
   דף ראשי    פורום תנו לחיות לחיות    תחרות מלכת היופי הרשמה פתוחה    תמונות מצחיקות    תמונות שאנחנו הכנו
 
    דף ראשי
    פורום תנו לחיות לחיות
   
    כלבים-תמונות
    כלבים-מידע
   
    תחרות מלכת היופי הרשמה פתוחה
    שלב 1 לא התחיל
    שלב 2 לא התחיל
    שלב 3 לא התחיל
    שלב 4 לא התחיל
    שלב 5 לא התחיל
    שלב 6 לא התחיל
   
    תמונות מצחיקות
    תמונות שאנחנו הכנו
   
    פרפרים
    ההיתפתחות של הפרפר
   
    מפעל הזמנות
    ההזמנות שלכם
   
    גולשים קבועים
   
    ארנבים-תמונות
   
    חתולים-תמונות
    חתולים-מידע
   
    דולפינים-תמונות
    דולפינים-מידע
   
    היכל הבושה
   
    סקרים - בעלי חיים
   
    אוגרים-מידע
    אוגרים-תמונות
   
    צפרדעים-מידע
    צפרדעים-תמונות
   
    דינוזאורים-מידע
    דינוזאורים-תמונות
   
    ברווזים-מידע
    ברווזים-תמונות
   
    קיפודים-מידע
    קיפודים-תמונות
   
    פרות-מידע
    פרות-תמונות
   
    כבשים-מידע
    כבשים-תמונות
   
    עטלפים-מידע
    עטלפים-תמונות
דולפינים:
 
 

דולפין הוא שם כולל לקבוצה פרפילטית (לא טקסונומית) למספר יונקים ימיים מסדרת הלווייתנאים:

שמם של הדולפינים בא מהמילה היוונית הקדומה "δελφίς" ("דלפיס"), שמשמעותה "עם רחם" דהיינו: "דג" עם רחם.

הדולפינים הם יונקים ימיים השייכים לסדרת ‏הלווייתנאים (‏Cetacea‏), המתחלקת לשניים: לווייתני המזיפות ו‏לווייתני השיניים. הדולפינים מחולקים למספר ‏משפחות. כ-50 מיני דולפינים חיים בעולם, רובם ‏באוקיינוסים ומיעוטם במים מתוקים; לכולם שיניים ‏קטנות וזהות שמספרן יכול להגיע ל-200. אורכם של ‏רוב מיני הדולפינים מגיע לכשני מטרים, כאשר הזכרים ‏ארוכים בכ-10% מהנקבות. בטבע הדולפינים הם טורפים; דולפינים החיים בשביה יכולים ‏להתרגל למזון אחר. מזונם העיקרי הוא דגים, בעיקר ‏מליחים, מקרל וסרדינים. ישנם אף מינים הצדים ‏תמנונים.

משקלם של רוב המינים הוא בין 60 ל-200 ק"ג. מבחינה אבולוציונית התפתחו הדולפינים לראשונה לפני כעשרה מיליון שנים בתקופת המיוקן. הדולפינים חיים בלהקות ונחשבים לאחת החיות האינטליגנטיות ביותר בטבע, בעלי יכולת למידה, ונצפו מפתחים שיטות ציד מיוחדות שיש בהן דגש על עבודת צוות. היחס בין משקל המוח למשקל הגוף אצל הדולפינים הוא מהגבוהים בעולם החי. על הקשר בין בני אדם לדולפינים דובר רבות. הדולפין נחשב לחיה ידידותית לאדם. האמריקאים אף עשו שימוש ביכולות הדולפינים על מנת להטמין מכשירי ריגול ומוקשים ימיים (תוכנית היונקים הימיים של חיל הים האמריקני). הדולפינים אינם מונוגמיים, כלומר נקבה עשויה להזדווג עם כמה זכרים. דולפינים נראו כשהם עוזרים לדולפינים פצועים ואפילו לדולפינים מתים. נקבות הדולפין עוזרות אחת לשנייה בגידול הצאצאים ובהדרכתם.

מיקרופונים תת-מימיים קלטו מגוון צלילים שמשמיעים דולפינים. הם נוקשים בלסתותיהם לאות אזהרה, מייבבים כדי למשוך את תשומת לבה של דולפינה יפהפייה, ומשמיעים צלילי "קליק" שונים. באמצעות ה"קליקים" הדולפינים מנווטים את דרכם ומוצאים מזון במים, בהם הראות לא טובה. גופים הנמצאים במים מחזירים את הדי ה"קליקים", וכך יודעים הדולפינים באיזה כיוון, באיזה מרחק, ומהי צורתם של הגופים סביבם. שיטת התמצאות זו נקראת איכון הד (אקולוקציה; Echolocation).

האויבים העיקריים של הדולפינים הם הכרישים, ולעתים הם נושאים צלקות המתעדות מפגש עם כריש. גם הקטלנים, השייכים למשפחת הדולפיניים אך ההתייחסות העממית אליהם היא כאל לווייתנים ("Killer whale"), שמהירות השיוט שלהם גבוהה משל הדולפינים, טורפים לעתים דולפינים.

אויב נוסף של הדולפינים הם הדייגים. בסמוך למספר מיני דולפינים שוחות להקות דגי טונה. עקב קרבה זו מוצאים דולפינים רבים את מותם כתוצאה מהסתבכות ברשתות דיג שנפרסות לציד הטונה. ישנם פתרונות טכנולוגיים לפתרון בעיה זו, כמו למשל החלטת האו"ם משנת 1991 לקצר בחצי את אורך הרשתות, או שימוש ברשתות שמאפשרות היחלצות של הדולפינים. במדינות רבות מודבקת תווית מיוחדת "Dolphin Safe" על קופסאות טונה, שמציינות כי שיטות הדיג של הטונה הן ידידותיות יותר כלפי הדולפינים. עם זאת, שיטות דיג אלה אינן מבטיחות בוודאות שלא ניצודו דולפינים כשלל לוואי במהלך דיג הטונה. בישראל נהגו במשך תקופה קצרה בסוף שנות החמישים אף לצוד דולפינים שהפריעו לדייגים [1]. תופעה ידועה נוספת בהקשר זה היא עלייתם אל החוף (החפתם) של דולפינים, שעלולה להיגרם ממגוון סיבות כמו פגיעה בסונאר שלהם, טפילים, חיידקים או מחלות ועוד.

בשל אופיים הנוח, האינטליגנציה שלהם ויחסם הידידותי לבני האדם, מוצגים דולפינים רבים בשביה בדולפינריומים.
 
 
כל הזכויות שמורות לעדי ומעוז ובנו בע"מ
 
 
אנא ממכם על תעתיקו וחץ מיזה מי שמעתיק יהיה בהייכל הבושה וניפתח עליו אתרים ועצומות וכו וכו... אז אנא ממכם על תעתיקו