בניית אתרים בחינם

 "עסקים כהלכה"-הדרך לעשירות 
יעוץ וליווי עסקי
בורג אלדד

האם גדול ניסיון "העשיר" על פני "העני" ?אין הכוונה בהתמודדות הקושי שהרי חיי דוחק וצמצום הם מהקשים ביותר בעולמינו ,אך לפעמיים מהעבר השני קיימת התמודדות לא פשוטה ובעלת משמעות גדולה אף יותר , רבים מתבלבלים באמירה המפורסמת:


"ואמרת בלבבך כחי ועצם ידי עשה לי את החיל הזה" שזהו חטא הגאווה והיוהרה ושוכחים שיש המשך לפסוק: "וזכרת את ד' אלקיך כי הוא הנותן לך כח לעשות ..."

רוצה לומר שאכן יש לאדם יכולות וכישורים אך האם זה מספיק שהרי הכוח לפעול והברכה להצלחה מושפעת מהקדוש ברוך הוא כפי שנאמר בפסוק ואל לנו לשכוח זאת כי בזה רובינו נופלים .
עלינו לפעול ככלי לברכה ולעשות מקסימום השתדלות אך לזכור שיש מנהל לעולם והוא דואג ומפרנס אפילו את העשיר ומי שיתברך בשפע ובעשירות צריך להשתמש בו בחכמה ובהודיה אחרת יפספס את תפקידו , כבר אמרתי מס פעמים כי תפקידינו הוא לפעול למען תיקון עצמי ובנוסף להשפיע על האחר דרך תרומה שנביא לעולם .

בעלי עסקים יקרים!!!
יש לכם אחריות גדולה על הצלחתכם ויש לזה מחיר והוא לו ליפול לגאווה וליוהרה כי האמת היא שאתם לא באמת שולטים על הצלחתכם אלא יש לכם שותף לחיים ולעסק ,אז אין מה לחשוש אם אכן נהגתם כשורה ובצורה הוגנת וניהלתם את העסק כהלכה ,בסופו של דבר תקבלו את גמולכם .

שאלנו מהו תפקידו של הכסף בעולם ?


האם הוא צורך \ אמצעי ? האם כולם רוצים להיות עשירים ומיהו העשיר?התשובות לשאלות מרוכזות בפתגם שחז"ל לימדו אותנו כי "איזהו עשיר – השמח בחלקו". ההנאה והשמחה עם הקיים – היא היא העושר הנצחי שאף אחד לא יוכל לקחת מאתנו.


אני אוסיף ואומר כי העשיר שמח כי נפל לידיו הכוח והאחריות בחלקו בעולם הזה
כלומר ניסיון החיים של העשיר קשה יותר מהעני ,מכוון שלעני אין מה להפסיד אין לא על מי להישען חוץ מהקדוש ברוך הוא שישלח לו ישועות ,צדקות ותרומות מידי העשיר ולכן על העשיר מוטלת אחריות גדולה וחשובה בתרומתו והשפעתו על הכלל והוא תמיד ירצה להשקיע את עושרו ולכבוש את היעד הבא וזה היופי שבמעמד זה גם לצד הקושי .

אם נסכם ונאמר כי עלינו לשאוף תמיד לעשירות וזו הכוונה האלוקית כדי להיות מהמשפיעים ולא מהמושפעים ,נכון שיהיו קיימים עניים לצד עשירים וכך מתאזן העולם (נותן -מקבל) אך אם נלמד את מעלותיו ותפקידו של העשיר תאמינו לי כולם נלך בדרך העשירות וזה מתקיים בתנאים הבאים:

1.אמונה
2. לפעול מתוך שליחות
3. להשקיע בעשירות 
4. מתן צדקה
5. גמילות חסדים

כך ורק כך נוכל להשיג את התכלית שבו הכסף מממש את תפקידו העיקרי להגשמת ייעודנו וגם להנאתנו ,אך יש לזכור כי כדאי להיות עשיר בגשמיות וגם ברוחניות זו תכלית העולם

נ.ב 
אני כבר בחרתי ללכת בדרך של עשירות , מה איתכם ?
מי שעדיין אינו יודע כיצד לעשות זאת אני מבטיח לסייע , השאירו פרטים עכשיו

הדרך לשינוי תלויה בנו ולא בממשלתנו 


לכן כול בעל עסק או צרכן חייב לנהוג בהגינות אחד כלפי השני הדבר נכון גם בחיינו האישיים וגם המקצועיים ,רבים חושבים שבתחבולה נעש
ה מלחמה לא כך הדבר וכול בעל עסק יודע זאת .

בעשור האחרון אנו עדים לתפיסה חדשה בעולם העסקים ,עסקים הופכים ליצירתיים יותר ורגשיים יותר ומנסים ליצור תדמית חדשה כך גם בעולם היעוץ וכך גם בשאר התחומים בחיינו אך הדרך היחידה לראות בשינוי היא ע"י הפעולה .
אז איך עושים זאת , הפנייה מתחלקת לשניים :

א.בעל עסק יקר - היא חשוב לך נאמנותו של הלקוח ושגשוג ברווחי העסק 
תתחילו לשנות גישה ,שמור על ערכי העסק וההגינות , וודא שהנך לא מטעה ביודעין או שלא ביודעין , למד את הלקוח כדי שהוא ירצה לפלרטט עימך.

ב. לקוח נכבד - גלה אמפטיה לעסקים כי לא קל היום לשרוד , פרגן לאלו שאכן שומרים על הערכים ולא מרמים ומשתדלים להציע ובאדיבות את מוצריהם ושירותיהם , אשאר נאמן להם !

בהדדיות כזו נוכל לעזור לשמור ולדרבן אחרים לפעול נכון ולהרבות השפע והשגשוג גם ללא תלות בממשלתנו ,אז כול מי שרואה בעין יפה להתחיל לפעול משני צידי המתרס אנו נפרגן לו ונתמוך בו כי "ערבים אנו זה לזה" ולא רק במלחמה

טואול - בניית אתרים בחינם