בניית אתרים בחינם
גאליס עונה 6 לצפייה ישירה - כל הפרקים
     סדרת נעורים ישראלית. כל הפרקים לצפייה ישירה

האם יכול להיות שהמפיקים של סדרות הנוער קוראים את הביקורות שלי ? אני מקווה מאד שכן, משום שאחת הביקורות שלי על הסדרה גאליס עונה 6 הייתה שבמידה וקיימת תחרות מול קבוצה יריבה חייבים להראות את שני צידי המתרס (ב"גאליס" בעונה הראשונה זה לא היה כך) ואכן, ב"החממה" הצופים מקבלים שתי קבוצות שונות: "הנשרים" (הספורטאים והמעודדות) ו"העורבים" ("החנונים"). הרעיון נכון, אם כי גם במקרה זה (החלוקה לקבוצות יריבות) לא מקורי ("המורדים", "כמעט מלאכים") וניכרת ההשפעה החיצונית של סרטים וסדרות על התסריטאי, אשר בצעד של "הפוך על הפוך" החליט לעסוק באחת מההשראות שלו לסדרה, סרטי "בחזרה לעתיד". כולי תקווה רק, שהמבנה יישמר ולא נראה בעונה הבאה קבוצה אחת מגובשת, מהלך שחזינו בו כבר בסוף העונה הראשונה. 

אל תפספסו - גאליס עונה 6 פרק 1 לצפייה ישירה כבר כאן!

אי אפשר גם שלא להתייחס לסוף העונה. צר לי להיות כמו תקליט שבור, אבל אי אפשר לסיים עונה בצורה שכזאת. ציינתי כבר, שלפרק סיום העונה חייבים להגיע, כאשר יש רק סיפור אחד לסגור, הסיפור המרכזי (בדרך כלל) או אחד מסיפורי המשנה (בדרך כלל, הסיפורים הבין אישיים). בפועל, מה שהצופים קיבלו בפרק סיום העונה זה "סלט" אחד גדול. בפרק זה, זאב מסגיר את עצמו לאחר שהוא מאיים לגרום לרעידת אדמה, בורח ממעצר ומחוסל על ידי שליחה של המעסיק שלו. כמו כן, נעמי מתאחדת עם שאר משפחתה (אלפי בנה וגורי בעלה, לאחר שעם אלה לי היא התאחדה מספר פרקים קודם לכן) והם חוזרים הביתה. אלפי ונטלי חוזרים אחד לזרועות השנייה. אלה לי מתלבטת במי לבחור (דניאל או יפתח) ובסוף הפרק מגיעה למסקנה, שהצופים יצפו בהחלטתה רק בעונה השנייה ובגאליס עונה 6 פרק 2. ולבסוף, מתי (ליאור שבתאי) ודינה מתנשקים. זה היה מוגזם מדי עבור פרק קצר אחד. 


לפי דעתי, בהפקה היו צריכים להגיע אל הפרק האחרון כאשר רק הסיפור של זאב נשאר פתוח. במידה והיו רוצים להתמקד בסיפורים הבין אישיים, אז היו חייבים לסגור את סיפורו של זאב בפרק הקודם ולהשאיר את ההתלבטות של אלה לי כסיפור הבלעדי של הפרק. מדוע בכלל היה צריך לנגוע בסיפור של מתי ודינה ? אי אפשר היה לסגור את הסיפור שלהם במהלך העונה השנייה ? ביום אחד, אלונה (סמדר חייט), בה מתי היה מאוהב במשך כל העונה, מצהירה שהיא מאוהבת במתי, מתי מגיע למסקנה שהוא מאוהב בדינה, מצהיר בפניה שהוא חושק בה והם מתנשקים ? אפשר להמשיל זאת למעבר מהילוך ראשון לרביעי במכונית. היה ברור שהסדרה תזכה לעונה נוספת, ולכן היה עדיף להשאיר את המתח המיני בין מתי לדינה גם לעונה השנייה. לפי דעתי, חמיצר חשב, שהיות ושאלת הבחירה של אלה לי נשארה פתוחה, אז הוא חייב לסגור רומן אחר, שהתרקם במשך העונה כולה, של מתי ודינה. אני רואה זאת כטעות, בוודאי בדרך שבה זה נעשה. במידה והיו מגיעים לכך פרק או שניים לפני תום העונה כמו שקרה לרומן בין ליעם ויולי בעונה השנייה של גאליס עונה 6 פרק 3 הייתי מסכים שמדובר ברעיון נכון, אך זה קרה בזמן כה קצר ובצורה כה לא אמינה, שזה צרם לצופה.

מתוך הבלוג של די1די1 כל הזכויות שמורותתפריט שמאלי

הכנס כאן קישורים או טקסט חופשי
  כל הזכויות שמורות לערוץ הילדים והוט  
טואול בניית אתרים בחינם