בניית אתרים בחינם
מש"צים תיכון המסורתי י-ם
 

 • אז אחרי שחזרתי לבית , למקום הטבעי שלי , למיטה הנוחה למקלחת הנקייה .. לקחתי רגע לעצמי וחשבתי על השלושה ימים הלא קלים שעברנו . שלושה ימים שנראו ארוכים אבל בעצם עברו כמו טיל , שלושה ימים שלמדתי על עצמי כל כך הרבה דברים ! הייתי פשצית אחת בין עשרות פשצים שעדיין לא מבינים את גודל התהליך שהולך לקרות להם , הבנתי שזה הרבה יותר גדול ממה שכולם אמרו כבר ביום הראשון עבדנו כמו מטורפים כפתנו ניקנו ומה לא העיקר שיהה לנו לקבוצה שלנו טוב , בלילה היה קשה הכל יצא כל הקשיים של היום כל הרגעי משבר שהיו הכל החליט להתפרק החוצה .. ככה כל השלושה ימים . בין הדברים האלה למדתי כמה דברים , דברים שאי אפשר ללמוד בבית ספר .. למדתי שבכל מקום אפשר למצוא מישהו לדבר איתו ולהכיר אבל במקומות מסויימים האנשים האלה נשארים לכל החיים , שעבודת צוות היא מעל הכל , ושהמפתח להכל זה לתת מעצמך למען הקבוצה ואז רק לחשוב על עצמך ! אז בשלושה ימים האלה שנראו כמו נצח למדתי כל כך הרבה על עצמי , על החברים , ועל בני אדם בכלל ! (פסח, קורס מש"צים בסיסי 2018- אביאלה אבידר)
 • אם תראו אותי מבחוץ ולא תכירו אותי טוב לא בטוח שתחשבו על האנרגיה המטורפת שיש לי.
  אני יכול להיות בקבוצת אנשים הכי שקט בעולם, ומנגד בשנייה אחת להזיז את העניינים ברגע ובזריקת אנרגיה אדירה.
  לא בטוח שידעו להסביר את זה, אבל יש לי איזה מאגר דלק בגוף, והוא בלתי נגמר, כל פעם מחדש הוא עולה על גדותיו ונותן עוד כמה ימי אנרגיה חדשים, ואז אני סוחט אותו טוב ונותן איזה שינה טובה של מחצית יממה לאחר מכן(קצת מתמטיקה חברים).
  התקופה של כיתה יא היא תקופה מעניינת, מאתגרת, בטח לאחד כמוני שנותן יד( גם רגליים)בהמון מסגרות ותחומים ומשתדל לתת מאה אחוז מעצמי בכל פעם לכל אדם בדרך, אני לא כותב קשה כי קושי הוא ההזדמנות, הבחירה אם לקחת את העניין בדבר או להישבר.
  אז סיימתי יא, שנה מלאה בכל דבר אפשרי שרציתי להשיג בשנה הזאת. שרציתי להכיר.
  טיילתי, ניהלתי, הכרתי חברים לחיים, למדתי, למדתי לסדר זמן,למדתי על עצמי עוד, התאמצתי,עבדתי, רצתי, הזעתי, נתתי מעצמי הרבה, 
  והדרך ממשיכה הלאה...
  אז סיימתי את השנה בשבועיים של הדרכת קורס משצים עם קבוצה 5 האדירה, בתוכן שני בגרויות שעשיתי. קבוצה של נערים שמתבגרים לך בין הידיים, ואתה פשוט לומד מהם כל יום וכל לילה, איך להיות מדריך, בלי סיסמאות, להעביר להם מעצמך, טיפה מהדרך שבחרת ונראית לך טובה להעביר.
  וכמו שהבנתם הילד קשה לו לעצור,
  אז מיד לאחר מכן יצאתי לשלושה ימים בשטח בצפון, בעמק המעיינות, עם כמה חברים, חברים לחיים.
  תיק גדול על הגב, כמה כלי בישול, וקצת מנוחה בין מעיינות, אוכל טוב, שמש טובה,וטרמפים- אשכרה אנשים טובים באמצע הדרך.
  וכאן אספר לכם על מנהג שיש לי, שהתחלתי, בעצם שני מנהגים בטיולים.
  הראשון קשור לניקיון-לא צריך לפרט פה עוד על תרבות האי ניקיון בארץ היפה שלנו שכל פעם מלכלכים לא מעט מהאנשים. 
  בשלושה ימים האלו היינו בטרמפים בין הקיבוצים בעמק, אחת הפעמים שהלכנו אני ועוד חבר לקנות אוכל מהקיבוץ שיהיה לערב ולבוקר, לקח יותר משעה עד שבאה צדיקה ואספה אותנו הלאה אל חניון הלילה, ישבנו בתחנת אוטובוס בלב העמק, (האלה הישנות שעשויות מבטון), חם מאוד, הסבלנות נגמרת, ואז באמצע כל זה הסתכלתי מהחלון הריבועי הקטן שנמצא בצד התחנה, ממנו היה פרוס לפניי כל בקעת הירדן וכל הרי מואב בצד הירדני בראות מדהימה, וזה לא הסוף, הרמתי את העיניים ומעל לחלון היה מוטבע בכתב ברור מאוד שיוצר במקור, "שמור על הניקיון", (לצערי לא היה עליי הפלאפון לצלם את הרגע הזה, כי אני בטיולים מכבה אותו סופית לקבל קצת שקט) מכאן ואילך החלטתי ליישם כלל ברזל שהלך איתי וימשיך ללכת-להשאיר כל מקום שאני מטייל בו יותר נקי ממה שקיבלתי אותו.
  זה נחמד לומר לאנשים כל הכבוד שהם מנקים, אבל צריך להתחיל ליישם.
  כל פעם יצאנו עם שקית מלאה יותר של זבל, ויכולנו להמשיך לנקות שבוע שלם ולא היינו מספיקים הכל.
  המנהג השני הוא גם כבר נהוג זמן מסויים אצלי, והוא קשור באבנים.
  לפני זמן מסויים בטיול, החלטתי שמעתה, כל מקום חדש שאני מטייל בו, אני לוקח ממנו אבן קטנה ופשוטה, וכותב את שם המקום ותאריך שהייתי בו, ובעוד כמה שנים בתקווה שיהיה לוח גדול מלא בזכרונות ממקומות נפלאים.
  למה אבנים?- כי זה הדבר הכי בסיסי והכי פשוט. מהאבנים שעליהם אנו הולכים, אלה בונות לנו דרך.
  תדעו למצוא את נקודות והאנשים שיתנו לכם את זריקות האנרגיה להמשיך הלאה גבוה ככל שתרצו, תדעו למצוא לעצמכם עקרונות שעליהם ואיתם תלכו, גם אם זה יהיה במחיר של הליכה לבדכם. תדעו למצוא את רגעי המנוחה והשקט בתוך מרוץ החיים.
  תדעו למצוא את האנשים שאיתם תעבירו רגעים בלתי נשכחים. (מדריך, קורס מש"צים בסיסי 2016- אבא חיא בולאק)
 • הגעתי למקום שלא חשבתי שמתאים לי, לא הבנתי מה אני עושה שם. מי הם אותם אנשים. הייתי די לבד, הכרתי ילד או שניים ודיברנו יומיים. הגעתי למש"צים, אמרו שזה מקום שעושה את השינוי הכי עצום בזמן הכי קטן. במשך שנה עברתי תהליך שלא הרגשתי בו. כשהבנתי שעברתי תהליך בכיתי, לא יכולתי להחזיק את עצמי. זה היה בשבוע הראשון בקורס הקיץ. הקורס האחרון שאני אהיה בו פש"צ. זה היה לילה, באותו לילה כל הקבוצות עשו סלטרונים. היה לי קשה לחשוב שאני כאן, עובר תהליך עצום. הבנתי משהו בתהליך. חשבתי שמישהו אחר לא עובר את זה, למרות שזה לא מתאים לכל אחד. הרצון הוא שמחזיק אותך. הרצון להדריך אחרים, אולי להיות מודל לחיקוי של מישהו גם. רציתי לעבור שינוי, לגלות על עצמי דברים, לסמוך על אנשים. חלק ענק בטיול הזה, זה לגלות את האני האמיתי שלך. גיליתי כשאני רוצה אני יכול. אם אני מאמין אני אצליח. כולם מזלזלים בי וזה מעצים אותי. בחיים לא חשבתי שאני אבכה, אבכה מול אנשים. ילדה אחת תצליח להוציא בלי כוונה, ניסתה לעזור. אני עצוב שזה נגמר. כן עצוב, עם כל הריבים, החיבוקים, הצעקות. סך הכל רציתי לגלות את אני האמיתי. (קורס מש"צים בסיסי 2016)

  


 אתר בית הספרביקורת על האתר:


לחץ כאן


הפייסבוק שלנו:


לחץ כאן
  תיכון המסורתי ע"ש בראונשוויג, רחוב בית"ר 8 תלפיות ירושלים, טלפון: 02-6711375
כתובת המייל של " מש"צים המסורתי " - mashatzim.masorti@gmail.com

 טואול - בניית אתרים באינטרנט בחינם