בניית אתרים בחינםנגיפי קורונה מהווים גורם שכיח לתחלואה זיהומית ביונקים ובעופות.  באדם, הנגיפים מחוללים בדרך כלל זיהום קל בדרכי הנשימה העליונות או במערכת העיכול. לעיתים עלולה להופיע תחלואה נשימתית קשה, בעיקר בקרב חולים מבוגרים. נגיפי הקורונה התוקפים בני אדם מועברים מאדם לאדם בעיקר באמצעות מגע ישיר עם הפרשות חולים, או העברה טיפתית.

השם "קורונה", שמשמעותו בלטינית כתר או הילה, ניתן להם בשל המראה האופייני של הנגיפים תחת מיקרוסקופ אלקטרונים, היוצרים תמונה שמזכירה כתר מלכותי, או את הילת השמש.

אין עדיין תרופה או חיסון מאושרים ובדוקים לשימוש כנגד הנגיפים הללו, אך מתבצעים ניסיונות לפיתוח חיסון או תרופה.

למידע נוסף הקליקו כאן

 

מגפת הקורונה היא מגפה עולמית מתמשכת של מחלת נגיף קורונה 2019 COVID הנגיף, מזן SARS-CoV-2, עבר מבעלי חיים נגועים לבני אדם, וגרם להדבקתם של עשרות מיליונים ולמותם של יותר ממיליון בני אדם. המגפה פרצה לראשונה בדצמבר 2019 בעיר ווהאן בסין, ומאמצע פברואר 2020 החלה להתפשט במהירות לכל רחבי העולם ועוררה בהלה, מלווה בנפילה חדה של הבורסות בעולם ובקריסה של מחיר הנפט.

תגובות מדינות ברחבי העולם כללו מגבלות על טיסות והתקהלויות וניתנו הנחיות ליצירת ריחוק חברתי, סגר, עוצר, ביטול אירועים וסגירת כלל המוסדות הלא חיוניים. כמו כן בוצעו מאמצים ממוקדים לאתר חולים ונשאים ולבודדם, למגן את צוותי הרפואה, ולהגדיל באופן מהיר את קיבולת בתי החולים, כולל בניית מסגרות אשפוז מיוחדות לחולי קורונה. זו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה ששליש מהאנושות, שהם 2.6 מיליארד אנשים, נדרשו להישאר בבתים בתנאי סגר.

למידע נוסף הקליקו כאן

אחת ההצעות לתת אפשרות  להידבק – או לפחות לצעירים ולחסונים  להידבק בנגיף הקורונה החדש על מנת לפתח חסינות עדר. ההנחה היא שאם אתה צעיר ועם מערכת חיסון מתפקדת היטב, הרי שלא תפתח כלל תסמיני מחלה, או שאם כן – הם יהיו קלים במיוחד.

לרוע המזל, לא נראה שזה המצב.

בואו נלך אחורנית בזמן. בספינה "נסיכת היהלום" הזכורה לשמצה, נדבקו בנגיף הקורונה 712 תיירים. כמעט מחצית מתוכם לא פיתחו סימפטומים נראים לעין, וכך השתרש המיתוס שהנגיף אינו מזיק לחלק גדול מהאוכלוסייה. כיום אנו מתחילים להבין שמדובר בטעות. ביותר ממחצית (54 אחוזים) מתוך אותם א-סימפטומטים ("ללא סימפטומים") שריאותיהם נבדקו ב- CT, התגלו סימני דלקת בריאות.

למידע נוסף הקליקו כאן

 

מגבלות ההתנהגות בזמן קורונה

  1. ·      שטיפת ידיים מוגברת.
  2. ·      לעטות מסכה על הפנים
  3. ·      לשמור מרחק 2 מ' מאדם לרעהו.
  4. ·      חל איסור שהייה של אדם בבית מגורים שאינו מקום מגוריו (למעט לצורך המטרות שפורטו בתקנות משרד הבריאות).
  5. ·      אין לקיים או להשתתף בהתקהלות שמספר האנשים בה עולה על 10 אנשים במבנה, ועל 20 אנשים בשטח פתוח. אם מקום ההתקהלות כולל גם מבנה וגם שטח פתוח – עד 20 אנשים.
  6. ·      חל איסור על התקהלות במסגרת הפגנה כאשר המשתתפים בה אינם שומרים על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם, למעט אנשים הגרים באותו המקום.

להקליק על התמונה לפתיחת קובץ PDFסרטון קורונה הקליקו על התמונה או על הקישורhttps://www.youtube.com/watch?v=1ufxioh6ue8&feature=youtu.be
קישור לאתרים

נגיף הקורונה – אתר הממשלה

נגיף הקורונה - ויקיפדיה

מגפת הקורונה - ויקיפדיה

מה יקרה אם ניתן לכולם להידבק בקורונה? – אתר הידעתן

עידכונים שוטפים – מכון דוידסון

הנחיות משרד הבריאות

הקורונה בעיתון גלובס

למידע נוסף על הנגיף הקליקו כאן                

למידע נוסף על הירוס והנגיף הקליקו כאן

סרטונים

מידע על הנגיף – משרד הבריאות

סיפור על נגיף הקורונה

הכנת מסכה

סרטון על הגיינה

נגיף הקורונה מד"א

ועוד על וירוס הקורונה

סיפור על סבא וסבתא המבודדים

נגיף הקורונה

ועוד סרטון על הנגיף

טואול - בניית אתרים בחינם