בניית אתרים בחינם


רון ארד ז"ל
1958-2986

רון ארד (נולד ב-5 במאי 1958 - נעדר) היה נווט קרב בחיל האוויר הישראלי, שנפל בשבי ארגון "אמל" בלבנון ב-16 באוקטובר 1986. נחשב כנעדר ממאי 1988, אחרי שהועבר למקום לא ידוע, באיראן או בלבנון. בשנת 2005 הגיש אמ"ן דו"ח סודי לפיו ארד נפטר בלבנון, בין 1995 ל־1997, כנראה מדקירה בכתף.

במסגרת שירות בטייסת 69 ("טייסת הפטישים"), ב-16 באוקטובר 1986, טס ארד כנווט מטוס פנטום במסגרת מבצע "בית אבא 12", לגיחת תקיפת מטרות מחבלים באזור צידון שבלבנון. תמרון השלכת חימוש שגוי גרם לפיצוץ תחמושת בקרבת המטוס ושני אנשי הצוות נטשו, ביוזמת ארד. הטייס ישי אבירם חולץ על ידי מסוק קוברה, והנווט ארד נפל בשבי ארגון "אמל" השיעי.

שוביו העבירו שלושה מכתבים שכתב ותמונה אחת, אך הצלב האדום הבינלאומי לא הורשה לבקרו, ומספטמבר 1987 הקשר עמו נותק. הניסיונות לשחרר אותו באמצעות עסקה נכשלו, ובשנת 1988 הוא ככל הנראה הועבר מידיו של בכיר אמל, מוסטפא דיראני, לאיראן או לארגון שיעי אחר. עקבותיו של ארד נעלמו לחלוטין במאי 1988. העיתון "מעריב" פרסם בשנת 2008 כי קיימת אפשרות סבירה שרון ארד נרצח על ידי שוביו בליל 3 במאי 1988, במהלך מבצע חוק וסדר של סיירת צנחנים נגד חזבאללה בכפר מיידון או נהרג כאשר ניסה להימלט.

במהלך שביו הועלה ארד לדרגת סגן-אלוף.

למידע נוסף הקליקו כאן


 

"כשלוש שעות לאחר ההתרסקות זעקתי מאימה ותסכול. בדיעבד אני יכולה להבין את השיקולים ועם זאת ההחלטה הזו הייתה הראשונה בשרשרת ההחלטות שחרצו את גורלו של רון" תמי ארד משחזרת את השנים הראשונות לנפילת בעלה רון ארד בשבי בלבנון, את המכתבים שקיבלה ותחושת ההחמצה הקשה.

לפני 34 שנים נפל הנווט רון ארד בשבי בלבנון, בפוסט יוצא דופן בפייסבוק תמי ארד אשתו ואם בתו משתפת בימים שלפני אובדן הקשר.

"היום לפני 34 שנים רון נפל בשבי. במהלך השנים רון שקע בתודעה הקולקטיבית כאחת ההחמצות הגדולות של מערכת המודיעין . נדמה לי שהיה השבוי הראשון, שהתקבלו ממנו מכתבים ותמונות והוא נעלם כאילו בלעה אותו האדמה." פותחת ארד את הפצע האישי שלה והלאומי שלנו שמשפיע עד היום על החלטות במקרים דומים.

תמי ארד בפוסט מרגש הקליקו כאן.


קישור לאתריםרון ארד - ויקיפדיה

כתבות על רון ארד אתר YNT

33 שנים לנפילתו של רון ארד – ישראל היום

סרטון לרון ארד – בועז שרעבי

סרטון תיעוד על נפילתו של רון ארד

ניסיון חילוץ של רון ארד

תוכנית עובדה על רון ארדלצפייה בסרטון הקליקו על התמונה או על הקישור

https://www.youtube.com/watch?v=L9LOQs5TX1I&feature=youtu.be

 
טואול - בניית אתרים בחינם