בניית אתרים בחינם

 
מידע שימושי למקצוענים

המקום בשבילכם ללמוד כל מה שאפשר כדי לקבל החלטה עסקית וצרכנית מושכלת במגוון נושאים

    בית    צור קשר    אתרי ציוד הסקי והסנובורד הטובים בעולם (ובארץ)
 
    מה זv פולרסנט לד ולמה זה טוב?
    מדוע ליסינג תפעולי זו עסקה טובה לעסקים
    כיצד לנצל את מרחב השירותים לשימושים מרובים
    אני יכול להמליץ על קבלן מחוויה אישית
    איך לבחור נכון עורך דין מקרקעין?
    איך עושה קופירייטר?
    היכרויות לדתיים בעידן הדיגיטל
    איך להוציא רישיון נוטריון ואיך מבטלים אותו
    איפה משיגים אביזרים למסיבת רווקות?
    6 תכונות שמאפיינות חברת שירותי הסעות עובדים טובה
    כיצד מוגדרת הטרדה מינית במקום העבודה? מה יש לעשות?
    שעון נוכחות: איזה עסק צריך איזו מערכת?
    אביזרים למסיבת רווקות – מהכלה לחברות
    5 סיבות לבשל עם קפה
    אתרי ציוד הסקי והסנובורד הטובים בעולם (ובארץ)

Paragraph title

בעולם של מידע קשה לקבל החלטות, אבל אפשר לעשות את זה בצורה בטוחה ולהגדיל אחוזי הצלחה. אנחנו נעזור לכם לקבל שליטה והכרות עם כל סוגייה ולתת להעמיד אתכם על קרקע יציבה. הגעתם למקום הנכון.


כיצד מוגדרת הטרדה מינית במקום העבודה? מה יש לעשות?לא פעם חשות עובדות במקום העבודה שלהן כי עמית לעבודה נהג כלפיהם בצורה בלתי ראויה. פעמים זו מילה מעליבה או צורת התייחסות שאינה ראויה. אך פעמים מדובר בהטרדה מינית לכל דבר. למעשה נשים רבות לא יודעות להגדיר האם מדובר בשיחה רגילה או אפילו גסה, או שמא זו הטרדה של ממש. כדי להגדיר את העניין חוקקו חוק בשם - החוק למניעת הטרדה מינית. הוא בא לעשות סדר בדברים ולהגדיר מה נחשב להטרדה בעיני המדינה. הוא נועד לסייע לכל אדם באשר הוא או היא מוטרדים במקום עבודתם, ולאפשר להם לשמור על כבודם ועל זכויותיהם.


מה היא הטרדה מינית ואיך מזהים אותה?

החוק נועד לעשות את סביבת העבודה שלנו לנעימה ונקייה, ולכן לא רק נגיעה פיסית ללא הסכמה נחשבת להטרדה, החוק מרחיב את ההגדרה להטרדה כדי למנוע פעולות ואמירות בלתי ראויות במקומות העבודה. ואכן, על פי ההגדרות יש אמירות ופעולות רבות שייחשבו כהטרדה.

הצעות מיניות חוזרות מצדו של ממונה על עובדת שנמצאת תחת מרותו זו הטרדה של ממש. אם כי גם התנהגות מבזה שהתרחשה באופן חד פעמי הינה הטרדה. הטרדה זו נחשבת להטרדה מילולית ובכל מקרה לגופו יבחנו את העניין כדי לקבוע האם זו הטרדה של ממש, והאם המטריד ייענש על כך כחוק. והיו פסקי די תקדימיים בהם עובדים נאלצו לפצות בסכומי כסף גדולים עובדת שהוטרדה על ידם.

בגין הטרדות מיניות יפסוק לעיתים בית הדין סכומי כסף גדולים כפיצויים. אם הוטרדתם מינית הרי שזמינים לכם אפיקי תגובה אזרחיים כגון הסדר טיעון המאפשרים קבלת פיצוי מבלי להגיע לבית משפט. באופן זה יוכלו שני הצדדים (המתלונן והנאשם) להימנע מחשיפה ציבורית על כל המשתמע מכך. עורך דין בולט בתחום זה, המייצג נפגעים בלבד הוא עורך דין דורון ויינרייך, שמשרדו מוכר בכך שהוא מתעסק בתחום זה באופן בלעדי.


על התנהלות במקום העבודה

כדי למנוע מקרים של הטרדות מיניות ועל מנת להגדיר את הכללים בעניין,  מגדיר החוק כללים ברורים מהי הטרדה, וכן מה יכולה עובדת לעשות במקרה והיא מוצאת את עצמה מוטרדת. מסיבה זו תלויים במקומות עבודה רבים תקנונים שבהם מפורט החוק, וכן רשומה הכתובת אליה ניתן לפנות במקרה שנתקלת בהטרדה.

אמנם לא פעם התקנונים והנהלים המומלצים לא ממש פותרים את העניין, מכיוון שבמקרים שונים עובדת צריכה להתמודד מול נילון (האדם שעליו הוגשה התלונה) שהוא בדרגה גבוהה יותר במקום העבודה. איך מתקבלת תלונה של עובדת זוטרית או אפילו עובדת ניקיון מול מנהל חשוב? בגין כך מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בטרם נוקטים בכל פעולה שהיא. ואף לפני שניגשים לאחראית על העובדים או מגישים תלונה במשטרה – תמיד מומלץ להיות מיוצגים על ידי גורם משפטי.


על הנאשם בהטרדה

גם לאדם הנאשם יש זכויות. יש לדעת כי עצם הגשת תלונה נגד אדם מסוים עלולה לפגוע בצורה משמעותית בפרנסה ובמעמד של אותו האדם. מסיבה זו חשוב כי הוא ישמיע את הצד שלו ויציג את הטענות שלו. רק כך יכול התהליך להיות הוגן. יש לזכור כי התנהלות זו חשובה ביותר כדי לא לקבל כתם של הטרדה מינית שמלווה את האדם לכל שנות חייו.


Tips 4 Professionals © 2018 All Rights Reserved