בניית אתרים בחינם

   דף הבית    תמונות    פורום שאלות    צור קשר    פורום
 
    דף הבית
    דמויות
    עלילה
    תמונות
    תמונות מהסט
    פרומו לעונה השנייה + מאחורי קלעים
    רעיון עם עמית פרקש
    חובה להכנס כתבה פצצה
    כל מה שחשוב לדעת על ערפדים
    10 דברים שלא ידעתם על יון תומרקין
    הבלוג של אתוס
    יון + עמית - בואו נגלה
    10 דברים שלא ידעתם על עמית
    עמית פרקש - תמונות
    פרקים מלאים - עונה ראשונה
    תמונות מעוצבות
    פורום שאלות
    אנימציות של חצויה
    שחק בחצויה חינם
    איך מתגוננים מערפדים ?
    סקר
    צור קשר
    פורום
    עמית ויון מתנשקים
    תמונות של יון תומרקין
    יון בילדותו
    עמית פרקש - תמונות
    אנה זייקין - תמונות
    אגם רודברג בילדותה
    אגם רודברג - תמונות
    תמונות - יאנה גור
    מאיה שואף - תמונות
    כמה דברים שלא ידעתם על מאיה שואף
    בלעדי - תמונות של אגם -נדיר !
    חצויה על השערים
    עמצתי את הלוק

עונה ראשונה

(45 פרקים)

הסדרה מספרת את סיפורה של אלה רוזן בת החמש עשרה, המתחילה את שנת הלימודים ביחד עם ידידה הטוב, עומר טנא, בבית ספר התיכון גרין. בית הספר מנוהל בניהולו של אמנון גרין, אדם קר וקשוח שעומד בראש מסדר בני הדם - מסדר בן 1000 שנים שהציב לעצמו למטרה לנקות את העולם מערפדים.

במהלך הסדרה ישנם שלושה קווי עלילה חשובים:

  • קו העלילה הראשון מספר את סיפורה של אלה, נערה מבולבלת ומופנמת שבטוחה שאין איש בעולם שמבין אותה. אלה היא חצויה - חצי בן אנוש וחצי ערפד. ליאו, ערפד בן 600 שנה אולם בעל חזות של תלמיד תיכון, נשלח לעזור לה לגלות מהי ומה ייעודה. משולש אהבה מתפתח בין אלה, ליאו ועומר.
  • קו העלילה השני מספר את סיפורם של זוהר, גיא וסושי (משה), כאשר אלו מהווים את נבחרת הסיף של בית הספר. גיא מחזר אחר זוהר, בתו של מנהל בית הספר. בסופו של דבר היא נענית לחיזוריו, וביחד הם מנסים לסייע לסושי להתגבר על פחד הבמה שלו, מה שמוביל למשולש אהבה ביניהם. כאשר אביה של זוהר מאבד את זכרונו, היא יורשת את מקומו כמנהיגת מסדר בני הדם. לצידה עומד סושי, כשמנגד, גיא ננשך ונעשה לערפד.
  • קו העלילה השלישי מספר את סיפורם של הערפדים. נביא הערפדים (הידוע גם בתור "נבחר הדם", שמספק את תחליף הדם ובעל סמכות לפסוק בעת מחלוקות), חצוי ששמו ארדק, מבין שחייו מתקצרים, ועליו להכתיר יורש. פאתון, אחיו, הוא היורש הראשון, אולם הכתרתו נקטעת בעקבות חזיונו של ארדק, שמגלה לו על חצויה נוספת. ארדק שולח את שומר הסף שלו, ליאו, על מנת למצוא את החצויה ולספר לה על מהותה. פאתון, אשר כועס על כך שלא הוכתר, חותר תחת ארדק בפעולות מרמה, כגון: הסתה כנגד הנביא, שחרור אסירים לתועלתו האישית ורצח חברי מועצה (גוף השולט על הערפדים אשר כפוף לנבחר הדם, המורכב מקבוצת ערפדים בעלי סמכות לשפוט ולחוקק חוקים).

נורית שילון, המכונה בקרב חבריה כ'ניקי', היא דמות הנעה בין שלושת קווי העלילה. בקו העלילה הראשון, ניקי היא חברתה הטובה של אלה, אשר, לא במודע, עוזרת לה להבין מי היא. בקו העלילה השני, ניקי מסבירה לזוהר שמסדר בני הדם אינו הפתרון לתקיפות הערפדים (תוצאה של מחסור בתחליף הדם בעקבות מותו של ארדק), ושיש להגיע לשלום עם הערפדים. בנוסף, סושי וניקי נעשים לזוג בסוף הסדרה. בקו העלילה השלישי, כרמל (ערפדית מעברו של ליאו), ששוחררה על ידי פאתון, נכנסת בגופה של ניקי על מנת לנטרל את ליאו, והיא אף נושכת את גיא.

בסוף העונה, הערפדים נחשפים בפני תלמידי וצוות תיכון גרין, ואלה, שנפתחת ומשתנה במהלך העונה, מוצגת לראווה כנביאה החדשה בפני הערפדים ובני האנוש כאחד, בהופעה בתיכון גרין. אמנון, שחושב שניצח, וברצונו להרוג את אלה ולהשמיד את תחליף הדם, נסוג לאחר שאלה מראה לו שעליו להפסיק את המלחמה ולא, בתו, זוהר, תמות. בינתיים, במסדר בני הדם, זוהר (שהבינה שמלחמה איננה הפתרון), גיא, סושי וניקי, מוצאים קלטות שמתעדות ערפדים, על מנת להציג אותן בפני העולם ובכך לחשוף את הערפדים (לטובה). אולם כאשר הם מנסים לצאת ממטה המסדר, הם נתקלים בתמר, מחסלת ערפדים בכירה במסדר שעוצרת אותם, ואף מנסה לחסל את גיא, שכעת כבר ידוע כערפד. על פי החיזיון של אלה (שאותו הראתה לאמנון), זוהר נהרגת בירייה לאחר שהיא מגינה על גיא בגופה מתמר. אולם הדבר קורה אחרת: זוהר מראה לתמר את התיק שלה שבו רשום שהוריה נקלעו לחילופי אש בין מסדר בני הדם וערפדים ונהרגו מאש כוחותיו של המסדר, בעוד שחייה של תמר ניצלו בידי ערפד. תמר, שהייתה משוכנעת מאז ומעולם כי ערפדים חיסלו את הוריה, מפסיקה במלחמה. הקלטות נחשפות בפני העולם, שמתוודע לערפדים. בפרק האחרון של העונה, אלה צריכה לבחור בין עומר וליאו, אשר שניהם מאוהבים בה. אלה בוחרת בעומר.

לאחר הכתוביות שבסוף הפרק האחרון, נגלה לעינינו קטע נוסף: דימה, מורה לסיף בבית הספר גרין ובנוסף שומרו של מעיין ה"דול בר" (תחליף הדם), נגלה בסצנה הנראית כטירוף, אי שפיות. דימה נראה כאשר הוא במערת המעיין, פלג גופו העליון חשוף ומסביבו כפילים שלו בתלבושות שונות, העושים פעולות שונות. דימה עצמו אומר בקול מחוספס וחייתי "סוף - סוף נגמרה תקופת הדם. עכשיו תורנו." הוא חוזר על המשפט האחרון מספר פעמים, בעוד הוא מתחיל לרקוד ברחבי המערה. שאר הכפילים נעלמים, ולבסוף הוא פונה ישירות אל הצופים ומשמיע שאגת אריה. הדבר מורה על שינוי דרמטי שככל הנראה עומד לחול בעונה הבאה.

עונה שנייה

(45 פרקים)

העונה נפתחת באירוע שהתרחש לפני כ-1000 שנים ביער גרין. ארדק נפגש עם לילית, מלכת השדים, למפגש מסכם ולקרב האחרון. לילית מפסידה בקרב כאשר חרב הקרח ננעצת בליבה, וארדק משמיד את זן השדים לעולמי עד. ארדק חס על חיי משרתה של המלכה, שמתברר כדימה.

כ-1000 שנים לאחר מכן, מתחילה שנת לימודים חדשה בתיכון גרין. דימה, שנשאר נאמן למלכתו, מוצא אותה בתרדמת בחדר שלא הכיר במערה מתחת לתיכון גרין, אשר היא גם מקום מגוריו. דימה מגלה כי המערה מכילה ביצי שדים. ברעידת האדמה, אחת הביצים נשברת וממנה נמלט שד טירון. מהותם של שדים היא לשאוב נשמות של ערפדים, ואכן, זמן לא רב לאחר היוולדו, השד שואב את נשמתו של ערפד שנרשם ללימודים בתיכון גרין (תגובה אוטומטית להימצאות ערפד בקרבתו של שד) ומשתלט על זהותו - מעתה, השד נקרא אדם. אדם לא מודע להיותו שד ואינו שולט בכוחותיו. דימה, שמאתר אותו, מסביר לו על ייעודו ומטרתו. לאחר שאיבת נשמה של ערפד, השד מייצר אבן בתהליך ארוך וכואב. האבנים הללו הן נשמת הערפד, אנרגיה טהורה. את האבן אמור השד למסור למלכתו, ממנה היא מייצרת שדים נוספים.

דרכיהם של אדם ואלה מצטלבות לראשונה לאחר שהוא מנסה לתקוף אותה. היא אינה מודעת לנוכחותו, ואדם מגלה כי הוא אינו מסוגל לתקוף בנוכחותה. אלה, שמסרבת לעבור למשכן הנביא עקב הרצון לשמר את חייה כילדה רגילה, מקבלת חיזיון ובו היא מצילה את חייו של אדם. החיזיון מתברר כמזימה של דימה, שהבין כי אלה מסוגלת להעיר את המלכה. נשמתו של דימה רעילה, ואדם, ששואב אותה בהוראתו של דימה, מת. דימה מזעיק את אלה למערה, שם היא משיבה את אדם לחיים. היא מבינה שיש באדם משהו שונה ולוקחת אותו תחת חסותה. דימה מצווה על אדם להתחבב על אלה, על מנת שיוכל לבקש ממנה להעיר את המלכה. אם לא יעשו כך - אדם ימות.

במהלך העונה אלה מנסה לברר מיהו אדם ובכך מזניחה את תפקידה כנביאת הערפדים. בחירתה להישמר בבית על מנת להיות קרובה למשפחתה ולחבר שלה עומר, מרחיק אותה מהנבואה וכוחה נחלש. בין בני האדם לערפדים נחתמו הסכמים סודיים, אשר לפיהם בני האדם יספקו לערפדים תרומות דם על מנת שיוכלו להתקיים, והערפדים יחלקו את הידע הרב שברשותם עם בני האדם. הערפדים, שמרגישים שהאדמה רועדת תחת רגליהם, תלויים בבני האדם, מתקוממים בזה אחר זה. הם נבדלים מבני האדם ולא נוהגים להתרועע בחברתם. בעיר נפתח מועדון לערפדים בלבד. את המועדון מנהל ג'מון, בעבר ערפד בכיר במועצת הערפדים ויועצה של אלה לאחר פיזור המועצה. ליאו, שליבו נשבר כיוון שאלה בחרה בעומר על פניו, נחלש מאוד והוא גוסס. הוא נעשה סלחן כלפיי אלה, ושיקול דעתו כשומר שלה מתערער. ג'מון תופס פיקוד ומדיח את ליאו מתפקידו. אלה נותרת ללא שומר לאחר ששני שומרים התפטרו והשלישי, יוליס, שהבין שאדם הוא משהו שונה מערפד ובן אנוש, נרצח על ידי אדם.

האדם המקשר בין בני האדם אל הערפדים הוא אמנון גרין, המקביל האנושי לג'מון, והוא עובד בכפוף אליו. אמנון מבקש מיד ימינו, תמר (בעבר חברה במסדר הדם שפוזר), לרגל בעבורו אצל חברו הוותיק לשעבר, שונא ערפדים מושבע, אנדרה פוקס. אנדרה מחזיק בביתו את "תיבת הדם" - תיבה שעל פי האגדה מכילה את כוחותיו העצומים של ערפד קדום, שננעלה בדמם של עשרה ערפדים וחצוי. על פי האגדה, פותח התיבה יזכה בכוחות, ואת התיבה ניתן לפתוח רק על ידי הקזת דמם של עשרה ערפדים וחצוי על התיבה. תמר מוכיחה לאנדרה את נאמנותה בכך שהיא "יורה" באמנון, אך למעשה הזהירה אותו מבעוד מועד והוא מעמיד פני נתון בקומה בבית החולים.

בסוף העונה, לילית הורגת את ליאו לאחר שהתנשקה איתו ומתחילה לייצר צאצאים חדשים באחת מכיתות בית הספר. באולם הספורט מתקיים שחזור של הקרב האחרון של לילית נגד ארדק, אך הפעם לילית נלחמת נגד אלה. ממעגל האנרגיה שנוצר מהמלחמה, יוצאת לילית עם חרב הקרח בידה ועומדת להרוג את אלה, אך לבסוף אדם שואב אליו את לילית ומת מכך. הצאצאים החדשים שנוצרו מהנשיקה של לילית וליאו בוקעים ונעמדים מול הערפדים ובני האדם. בני האדם יורים החץ וקשת אל הצאצאים וכולם מושמדים.

לאחר סיום הפרק האחרון של העונה, נראה צאצא ביער גרין החושף את שיניו וציפורניו אל הצופים.
  האם אתה ערפד או אדם ?
http://my.ynet.co.il/short/content/2009/vampire/