בניית אתרים בחינם
                   
                         
  א.אספלט שמעון איטום וסיוד גגות 
המובילים באיט
ום ובידוד גגות
 


סיוד או הלבנה?

מזה עשרות שנים נהוג היה לבצע הלבנת גגות מזופתים באמצעות סיד ומכאן מקור השם "סיוד גגות".
בעשור האחרון יצאו לשוק חמרי הלבנה מתקדמים ועמידים יותר אשר נועדו להחליף את השימוש בסיד. חמרי הלבנה אלו ניתנים לשימוש על גבי גגות מזופתים וגם על גבי גגות שנאטמו עם יריעות ביטומניות.

חמרי ההלבנה הנם למעשה צבעים אקרילים לגגות אשר משווקים תחת שמות מסחריים שונים. יתרונו של חומר ההלבנה האקרילי הנו בכושר עמידות גבוה יותר מפני מי הגשמים ולפיכך באורך חיים גדול יותר.

סיוד גגות היה ועדיין נהוג לבצע על גבי גגות המצופים בזפת, ואולם עקב כושר עמידותו הנמוך של הסיד אשר נשטף בקלות על ידי גשמי החורף, קיים בדרך כלל אילוץ לחדש את הסיוד בתחילתו של כל קיץ.

ההגנה על שכבות האיטום

הגנה על האיטום נחוצה והכרחית כאשר קיימות שכבות זפת על הגג. קרני השמש מחממות את שכבת הזפת וגורמות לו להעשות צמיג (נוזלי). כתוצאה מכך גולש הזפת לכיוון המרזב (עקב השיפועים בגג) ויוצר חסימה חלקית למעבר מים אל תוך המרזב. בגגות מזופתים אשר בהם לא בוצעה הלבנת גג במועד ניתן להבחין בהצטברות שלוליות באזור אשר סמוך למרזבים- עקב סיבה זו.

במהלך הזמן גורמות קרני השמש לייבוש הזפת, להיווצרות פיצוצים , סדקים והתקלפויות מהתשתית. יהיה זה נכון מאוד לאמר שאי ביצוע הלבנה על גבי גגות עם זפת גורם להריסה מוחלטת של שכבת האיטום.

אין חובה להגן באמצעות הלבנה על גגות המצופים ביריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות לגגות מסופקות עם שכבה עליונה של גרגרי אגרגט אפורים אשר נועדה להגן עליהן מפני קרינת השמש.

טואול - בניית אתרים בחינם