בניית אתרים בחינם
 

צפרות וציפורים

 
   דף הבית    מידע    חידות ציפורים    הפורום    משחקים    צור קשר
   כתבות ציפורים    סירטוני ציפורים    מה חדש?    מילון מונחים    אירועים מיוחדים    תמונות
 
    העלאת מודעות
    תשובותעופות - מה זה בכלל???
טוב, אז רובנו מעדיפים להכיר את העופות דרך הצלחת ולא דרך משקפת או עדשת מצלמה...
העניין הוא, שכך זה הרבה יותר מעניין. דרך המצלמה או המשקפת, זאת אומרת. האם חשבתם פעם על אציליותה של הברייה הזו?קחו לדוגמה את החסידה - תראו את החיה הגדולה הזו, שמשקלה לא מועט, וראו איך היא נודדת כל שנה מצפון העולם דרומה וחזרה... מובן שהיא לא עושה זאת בבת אחת, ארץ ישראל היא מקום מושלם לעצור בו, אבל גם כך היא עפה אלפי קילומטרים בכל התקופה הזאת.
אז הרעיון של החלק הזה של האתר הוא לתת לכם להכיר את הציפורים טיפה יותר מקרוב.

נתחיל במאפיין הייחודי לכל הציפורים, שאין לאף יצור אחר: הנוצות. חלקכם אולי מגחכים כעת ועומדים לשלוף עשרות בע"ח מנוצים שאינם ציפורים, אבל תיכף תיווכחו שאתם אינכם מוצאים אף לא בעל חיים אחד.
המאפיין השני של הציפורים הוא הטלת ביצים. כל הציפורים מטילות ביצים (שימו לב שלא אמרתי שכל מי שמטיל ביצים הוא ציפור, כי זה לא נכון. גם דגים, חרקים, דו חיים ואפילו סוג מסוים של יונק (הברווזן) מסוגלים לעשות זאת), ללא יוצא מן הכלל.
אין כמעט מקום בעולם שאין בו ציפורים. רק מתחת לפני המים, וגם זה, יש ציפורים הנוהגות לצלול לעומקים מסוימים, גם אם לרגעים קצרים.
ציפורים רבות, בעיקר התוכים, ניחנו במוח נבון, שאחת מתחונותיו הבולטות היא הבעת חיבה. סוגים מסויימים של תוכים נשארים בזוג אחד כל חייהם, ואפילו האלבטרוס, שהוא הציפור בעלת מוטת הכנפיים הגדולה בעולם.

לכל ציפור יש כיס מזון בדרך לקיבה שנקרא
זפק, ובו היא מאחסנת מזון במקום לשלוח אותו ישירות לקיבה.

 
בצפרות וציפורים יש לנו סיסמה, אנחנו מארחים את 
כל מי שבא, ואת כל מי שבא לו לדעת קצת יותר על ציפורים
או סתם לבקר בצפרות וציפורים!!!
מייל לתמונות (שאלות דרך צור קשר) : eyaleff@gmail.com