בניית אתרים בחינם


תנ"ך לכל
כי לכל אחד יש דעה על העקדה

   דף הבית    פורום    מאמרים    הרצאות    מי אני?    יצירת קשר
   בת מצווש
 
    דף הבית
    פורום
    מאמרים
    הרצאות
    מי אני?
    יצירת קשר
    בת מצווש

 

מה דעתכם על עקדת יצחק? סיפור יפה, לא? עכשיו, את האמת, איך הרגשתם כשלמדתם אותו שוב פעם, כשהייתם גדולים מספיק לערער על אמיתות גדולות כמו מבחני אמונה? אני זוכרת שאני כעסתי. על אברהם, על אלוהים, ובעיקר על המורה לתנ"ך, שניסה לומר לי מה אני אמורה להרגיש ולחשוב על הסיפור, כי גם כותרת של שיעור היא מסר חינוכי ("אברהם עומד במבחן הגדול")- ומה אם לדעתי הוא נכשל במבחן הכי חשוב? אולי היה זה מבחן על התואר "אבי האומה", ואולי אני לא הייתי מעניקה את התואר "אב" למי ששקל ברצינות לעשות מהבן שלו שישליק?

ומה אתם חושבים על הערכים הנשגבים של גיבורי המקרא ואבות האומה? האם תרצו לחנך את ילדיכם לנהוג כמותם? האם אתם חיים בשלום עם שקר לאב חולה ועיוור על ערש דווי, רק כדי לשפר את תנאי הירושה? האם זעתם באי נוחות כשלמדתם כיצד אבי האומה מכר את אשתו לגבר אחר, כדי להציל את עורו, וזה לא היה בגלל הכסא השבור?

אם הדברים שקראתם עד כה עוררו בכם חיוך, או אפילו הנהון שמעיד על חיבור, אתם מוזמנים לטייל באתר ולהשתתף בפורום, ואולי גם לקרוא מאמרים ולהזמין הרצאות.

לאונרדו דה וינצ'י אמר פעם לתלמידיו: "ראשית דבר הטילו ספק בכל, כולל במה שאמרתי כרגע". זו רוח הדברים שמניעה אותי בהרצאות, במאמרים ובשיעורי התנ"ך שלי. אני מזמינה אתכם להנות מהתנ"ך ממקום אחר, בלי אף מילה על תקבולת כיאסטית!

 

אוהבים את מצרים העתיקה? רוצים ללמוד עליה עוד? אני מזמינה אתכם להזמין את ההרצאה "נפרתיתי- פרעה בלי זקן", וללמוד על התקופה המרתקת ביותר במצרים, וגם לתהות קצת על האומה הישראלית ושורשיה המונותאיסטיים. כבר שמעתם הכל על נשים במקרא? נהדר, אז ודאי תרצו לשמוע גם כיצד נשים השתמשו בעיניהן היפות ובמה שביניהן (ולפעמים גם ברגליהן הנאות ובמה שביניהן) כדי לקדם מטרות נעלות, במסדרת ההרצאה: "עבודת עיניים". חובבים ספרות מד"ב ופנטזיה? כאן תמצוא מאמרים והרצאות שעוסקים בקשר בין פנטזיה מודרנית לספרות עתיקה, והצצה לספרות פנטזיה עתיקה, כי גלגמש לוקח את פרסי ג'קסון!
  אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר
אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר
אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר