בניית אתרים בחינם


תנ"ך לכל
כי לכל אחד יש דעה על העקדה

   דף הבית    פורום    מאמרים    הרצאות    מי אני?    יצירת קשר
   בת מצווש
 
    דף הבית
    פורום
    מאמרים
    הרצאות
    מי אני?
    יצירת קשר
    בת מצווש
למזמינים דרך האתר מחיר מיוחד בהזמנת הרצאהאנא מלא פרטים ליצירת קשר

מקרא, מזרח קדום ומצרים

 

הרצאות:

 

פרעה בלי זקן - נפרתיתי המלכה שבלבלה את מצרים הגדולה

אחת התקופות המרתקות במצרים מכונה בפי חוקרים "תקופת עמרנה", תקופה של תהפוכות שהחלה בגדולה ובהשראה והסתיימה בחורבן ובטרגדיה. ובמרכזה, איך לא, אשה. ומי אם לא נפרתיתי, המלכה האדירה ששמה, מפעלה ויופיה שרדו בעוד זכרו של פרעה בעלה כמעט נמחה. בהרצאה נשמע על סיפורם של נפרתיתי ואח'נתון, ואולי גם נשאל שאלה קיומית על עם ישראל ומוצאו.

 

 

שמשון ודלילה - " שמשון ודלילה מי עשה סלט מהעלילה? (ואפילו לא הוסיף רוטב?)"

שמשון ודלילה, הזוג הפיקנטי של התנ"ך שמאז ומעולם התאים להוליווד כמו כפפה, כולנו מכירים את סיפורם. או שלא? ומה אם דבר ממה שלמדנו לא נכון?

בהרצאה זו נבחן כיצד הנחות יסוד מוטעות גורמות לקריאה מבולבלת.

 

עבודת עיניים- איך נשים במקרא הטו את העניינים לטובתן, חמושות בזוג עיניים יפות ובעיקר שכל טוב מאחוריהן?

 

מדע בדיוני ופנטזיה

 

האישה שהניעה את העלילה- דמויות משניות נשיות בספרות מדע בדיוני ופנטזיה, וחשיבותן בהנעת העלילה ובעיקר במסר ההומניסטי של הז'אנר.

 

הארי פוטר והורוס ילד השמש- אין מקוריות ללא מקור, אך האם ניתן להתחקות אחרי המקור של יצירה גדולה כמו "הארי פוטר"? ומדוע בכלל לעשות זאת, כשהיצירה החדשה מקורית ונפלאה כל כך? האם המקורות המצריים הקדמוניים שבולטים מן היצירה יכולים ללמד אותנו משהו אודות מסר תת- הכרתי של היצירה, מעבר למסר הנוצרי הבולט כל כך?

 

האויב האחרון שימוגר הוא המוות- תפיסת המוות במקרא, במזרח הקדום ובמצרים, בהשוואה ליצירות מודרניות. נעיין בסיפורים יוצאי דופן שהיוו השראה למיתולוגיות גדולות ("ירידת פרספונה לשאול") ואולי אף ליצירות מופת עכשיויות ("בית כברות לחיות שעשועים"), תוך עיון ביצירות "הארי פוטר", "חומריו האפלים", "פרסי ג'קסון" ויצירות מן הסאגה של אנדר.

 

  אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר
אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר
אזור זה נשאר קבוע בכל חלקי האתר