בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

           חב"ד שישה :)

 
    דף הבית
    אז מה זה בעצם חב"ד?!
    קורות חיים של הרבי
    תעודת זהות לרבי
    משנת הרבי
    יחס הרבי לפוליטיקה
    חזון הגאולה
    פירסום הרבי
    מנהגי יומולדת
    לימוד הרמב"ם היומי
    שנת הקהל
    כיצד להתמודד עם דילמות
    כותבים לרבי
    חיים אחרים-הרבי איתנו
    שניאור זלמן מילאדי
    רבי יוסף יצחק שניאורסון
    היחס אל הרבי לאחר פטירתו
    פולמוס המשיחיות
    יחסה לציונות ולמדינת ישראל
    תמונות של רבני חב"ד
    צור קשר
    רבי שמואל שניאורסון
    רבי דובער שניאורי
    סרטונים של הרבי
    סיפורים על הרבי
חב"דשישה - המקום שלך כדי להתקדם :)
רבי שניאור זלמן מליאדי :

רבי שניאור זלמן מילאדי המכונה "האדמור הזקן" ו-"בעל התניא" ,חיבוריו הנודעים הינם ספר התניא ושולחן ערוך.

האדמור הזקן נולד בתאריך י"ח באלול התק"ה ב-15 בספטמבר 1745 בעיירה לאזני שבפלך מוהילוב בבלארוס. ונפטר בכ"ד טבת ה'תקע"ד . רבי שניאור זלמן מליאדי היה האדמור הראשון בשושלת חב"ד והתחיל לכהן לאחר פטירת המגיד ממזריטש בשנת ה'תקל"ג. אביו היה רבי ברוך אימו - רבקה, ואישתו - סטערנא. ילדיו הם - הרב דב בר שניאורסון,משה שניאורי,הרב חיים אברהם,פרידא ,דבורה לאה ורחל.

ניגוניו:


מעבר להיות רבי שניאור זלמן מחבר תורני, נחון בחוש מוזיקלי מפותח והלחין ניגונים. במסורת החב"דית השתמרו עשרה מניגונים אלו. בחסידות חב"ד מקובל כי לניגונים אלו סגולה מיוחדת להתעוררות לתשובה.

הניגון בתורתו של רבי שניאור זלמן הנו חלק הכרחי בעבודת ה' המסייע לפתיחת הלב בתפילה ובקיום המצוות. פתגם זה היה שגור בפיו: "הלשון הוא קולמוס הלב והניגון הוא קולמוס הנפש". בעת אחד הוויכוחים הגדולים שניהל מול המתנגדים לחסידות , נשאל רבי שניאור זלמן שאלות רבות בנושאים תלמודיים, כאשר במקום לענות עליהם ישירות בחר לנגן ניגון עמוק, שהשפעתו הנפשית פתרה ללומדים את שאלותיהם וקבוצה נבחרת מהם אף קיבלה כתוצאה מכך את מרותו ודרכו.

תלמידיו ויורשיו:

לאחר פטירת רבי שניאור זלמן נחלקו תלמידיו לשתי קבוצות, אחת העמידה בראשה את בנו רבי דב בער שניאורי המכונה "האדמו"ר האמצעי", והשנייה את תלמידו, רבי אהרון מסטרשלה. לאדמו"ר הזקן היו עוד שני בנים: הרב חיים אברהם (על שם רבו רבי אברהם "המלאך" הלוא הוא בנו של הרב המגיד ממעזריטש), אשר סירב להנהיג את החסידות לאחר מות אחיו, ומשה שניאורי (על שם סב-אביו נכד המהר"ל מפראג). בת אחת של בעל התניא נקראה פרידה. צאצאיו של ר' שניאור זלמן מלאדי קרויים "שניאורסון", והידוע שבהם הוא רבי מנחם מנדל שניאורסון, שעמד בראש חסידות חב"ד בחצי השני של המאה העשרים. בין תלמידיו החשובים נמנים ר' יצחק אייזיק מהומיל, ר' יצחק אייזיק מוויטעבסק, ר' ברוך מרדכי מבוברויסק, ר' זלמן זזמיר, ר' פנחס משקלוב, ר' נחמיה מדובברובנה, ר' שמואל מונקעס ועוד. 

        חב"דשישה - המקום שלך כדי להתקדם :)