בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
   סוגי פוקימונים    פאור ריינגרס    דרקוני הזדון    דרקוני הטוב    הורדות סלולרי בשביל הכיך    הורדות סלולרי לילדים
   סרטונים    אוריגמי    טפטים    שעונים    תוכנות להורדה    קליפים
   משחקי אונליין    סרטונים    סרטונים חמים    סקס    סקס חם למבוגרים בלבד    שירים
   לילדים    חיות מחמד    דפי הדפסה לילדים    טלוויזיה משלי    משחקים להורדה    משחקים לבנות
   לבוני האתרים    הלבשת בובות    הלבשת בובות 2    הלבשת בובות 3    הלבשת בובות 4    הלבשת בובות 5
   הלבשת בובות 6    צור קשר    קוסמים    חתיכות    חתיכים    דיווחי תנועה
   משחקי בישולים    בובות נייר    סקס סלבריטי    עצומות חשובות חשוב שתחתמו בבקשה!!!!    קבלו את ולנטינה    השיר של משה ומרינה בלעדי
   מגזינים    אנימה    קולקציות    כתבות ופרסומים    אנימה להורדה    סרטונים
   חידות    חידות 2    רשימת כח אדם למי שזקוק    זוהר ארגוב    אלופי ישראל    משחקי פלאש
   בניית אתר ב3 דקות    הכל על סופרמן    נומרולוגיה    mtv    אסטרולוגיה    סלבס ערומים
   צער גידול בנות    קצת טלנובלות למי שמתעניין!!!!    גברים עם כבוד    סמלים    טלנובלות אחרות    עיוותים
   הרבה סרטונים    לוסיה שלי    האסירה    הימור מסוכן    למדי אותי לאהוב    אהבת נעורים
   כנגד כל הסיכויים    סוגי יינות    ראבלדה    כוכב החודש    משהו שומר עליי    שחקנים
   כל הספויילרים    עוד סרטונים    קטנטנות    תכנים בספרדית    בלינדה    המורדים
   דנה פאולה    להקות וזמרים    רבלדה    סדרות אמריקאיות    פינת אור    פלורסיינטה
   כמעט מלאכים    משחקים שווים    איך לעצבן שוטר!!!    ליטל פייטר בכל מני גרסאות    סוגי גלולות הריון    גלולות הריון
   המדריך לכובעון המתחיל    קונדומים
 
    דף הבית
    פולחן השטן
    הרונים
    אבני חן
    שיטות חיזוי ועתידות
    מזלות
    הורוסקופ סיני זוגיות
    הורוסקופ סיני 12 מזלות
    אנרגיות שליליות
    קמעות
    סיאנס
    מאגיה
    סמלים וחשיבותם
    דיבוק
    לימוד כתב החרטומים
    צמחים וסגולות
    הבהרה משפטית
    מוזיקת רוחנית
    לחשים
    סיפור מפחיד
    קורא מחשבות
    צלילים של הרוחות
    שדים
    גרפולוגיה
    רייקי מומלץ!!
    קריאה בקפה
    ברכה בווידאו
    פנק שוי
    נומרולוגיה
    מזל וגורל
    ספר הזהר
    מיסטיקה
    תקשור
    מתי מחליפים שם
    רוחות רפאים
    טארוט
    טיהור עצמי
    עין הרע
    סגולות
    עין השטן
    טיהור הנפש והגוף
    גלגול הנשמות
    התמודדות עם חרדות
    רוחניות
    שחרור מחרדה
    להפתח למלכי הריפוי
    הארי פוטר בעירום
    גוגל לוגו חדש
    הארי פוטר פורטל
    סרטי ארנולד שוורצנגר להורדה בלעדי
    הסרט גוניור להורדה בלעדי
    אולימפידת בייגין 2008
    אולימפידת עולם
    כמה עובדות מאוד מעניינות על סילבסטר סטלון
    קצת על אדם סנדלר
    עמוד מתוק
    עמוד מתוק מאוד
    עמוד מאוד מאוד מתוק מומלץ!!1
    הפורום שלי
    מיוחד לבוני אתרים
    מצפין קודים
    שלטים
    סמני עכבר
    תגיי מטא מיוחד
    היפוך טקסט
    גלאייטר
    מחיקת פרסומות
    כפתורים לאתרים
    רקעים לאתרים שווה כניסה
    למבוגרים בלבד
    למבוגרים בלבד2
גלולות למניעת הריון
הגלולות המשולבות, שהן הגלולות הסטנדרטיות למניעה היריון, מכילות את שני הורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון, והן מקנות הגנה כמעט מוחלטת מפני היריון, אם הן נלקחות לפי ההוראות. מנגנון פעולת הגלולות מורכב. הפרוגסטרון פועל על המוח, ומונע את הפרשת הגונדוטרופינים (FSH ו-LH), המפעילים את השחלות, וכך נמנע הביוץ. האסטרוגן עוזר לפרוגסטרון במניעת הביוץ. הפרוגסטרון שבגלולה פועל גם על הריר הצווארי והופך אותו עבה ובלתי חדיר לתאי זרע ומונע מרירית הרחם לעבור שינויים המאפשרים לה את קליטת הביצית המופרית.
הורמוני המין בגלולות עברו שינויים רבים מאז הוחל השימוש בהם. המינון הן של האסטרוגן והן של הפרוגסטרון פחתו במידה ניכרת, סוג ההורמונים השתנה אף הוא. המטרה שאליה אנו מנסים להגיע היא שימוש בהורמונים הדומים במידה הרבה ביותר להורמונים הטבעיים הנוצרים בגוף האישה והיעילים למניעת היריון ללא תופעות לוואי יחד עם זאת, הגלולות אינן מקנות הגנה מפני מחלות מין המועברת במגע מיני (STDs), ולכן לצורך קבלת הגנה מלאה מפני היריון ומפני מחלות מין מומלץ שימוש משולב בגלולה למניעת היריון יחד עם קונדום וחומר קוטל זרע.
את הגלולות ניתן לקבל רק לאחר בדיקת רופא/ת נשים והתאמה אישית.


את הגלולות המכילות אסטרוגן ופרוגסטרון ניתן לחלק לשלוש תת-קבוצות:
 • גלולות חד-שלביות, שבהן האסטרוגן והפרוגסטרון נמצאים במינון אחיד לאורך כל המחזור.
 • גלולות דו-שלביות, שבהן מינון האסטרוגן והפרוגסטרון משתנה בשלבים שונים של המחזור.
 • גלולות תלת-שלביות, המחקות את המחזור ההורמונלי הטבעי של האישה.
רוב הגלולות הנמצאות בשוק שייכות לקבוצה הראשונה, דהיינו, הן מכילות מינון אחיד של אסטרוגן ופרוגסטרון לאורך כל ימי המחזור. לא ברור אם למינון המשתנה של ההורמונים למיניהם בשלבים שונים של המחזור יש יתרון כלשהו על פני מינון קבוע.רק הלוגינון והטרינורדיול כוללות שלושה סוגי גלולות, שבהן מינון ההורמונים משתנה לאורך המחזור. לא ברור אם יש יתרון כלשהו לגלולות התלת - שלביות.
המרכיב האסטרוגני בגלולות הוא תמיד אתיניל-אסטרדיול. מינונו בגלולות החדשות נע בין 20 מיקרוגרם (מרסילון, מליאן והרמונט), לבין 35 מיקרוגרם אתיניל - אסטרדיול (אורטוציקלן ודיאן). בעבודות השוואתיות לא נמצא הבדל ביעילות, בבטיחות ובשכיחות תופעות הלוואי בין המינונים הנמוכים המוזכרים כאן.
מרבית הסיכונים ארוכי הטווח של הגלולות קשורים לגלולות הישנות, שבהן המינון האסטרוגני הוא יותר מ-50 מיקרוגרם.


לכל אישה מתאימה גלולה מסוימת. סוג הגלולה יקבע על פי הקריטריונים הבאים:
 • עישון. נשים מעשנות נוטות לדמם יותר בשימוש בגלולות עם מינון נמוך במיוחד של אסטרוגן, ולכן רצוי להשתמש במינונים של 30-35 מיקרוגרם.
 • אורח החיים של האישה. את הגלולות עם המינון הנמוך מאוד יש לזכור לקחתבאותה השעה מדי יום, כדי להבטיח את יעילותן ולמנוע דימומים בין-וסתיים לא סדירים.
 • נשים בעלות עור בעייתי. גלולות עם מינון אסטרוגני של 35 מיקרוגרם נמצאו יעילות בטיפול במצבים של עור שמן או מכוסה פצעונים.
המרכיב הפרוגסטיני בגלולה משתנה הן במינון והן בסוג הפרוגסטרון. הפרוגסטרונים שבשימוש כוללים גסטודן, לבונורגסטרל, דזוגסטרל, נורגסטימט. המינונים נעים בטווח שבין 75 לבין 250 מיקרוגרם ונקבעים על פי הכמות הדרושה למניעת ביוץ וליצירת איזון מרבי בין מרכיבי הגלולה. ההבדל ביןהפרוגסטינים השונים הוא בעיקר בתופעות הלוואי שלהם. הלבונורגסטרל, שהוא פרוגסטין מדור קודם, יגרום מעט יותר לתופעות לוואי של הגברת אקנה, תשעורת, שיער שמן, עלייה במשקל והשפעות ארוכות טווח על מערכת הלב וכלי הדם.
הגסטודן והדזוגסטרל שייכים לדור החדש וידועים במיעוט תופעות הלוואי שהוזכרו קודם לכן, אך במחקרים נמצא כי הסיכון ליצירת קרישי דם ותסחיפים גבוה יותר מאשר בשימוש בלבונורגסטרל או נורגסטימייט, שהוא פרוגסטין מהדור החדש, הדומה ביותר לפרוגסטרון הטבעי ונמצא יעיל לטיפול באקנה (אושר על ידי משרד הבריאות האמריקאי). גם כאן, לכל אישה יתאים פרוגסטין ספציפי. אין שינוי וירידה בשנים האחרונות במינון הפרוגסטינים השונים בגלולה.
עלינו לזכור שכל הגלולות מונעות ביוץ ומשנות את הריר הצווארי ורירית הרחם, ולכן הן אינן נבדלות זו מזו ביעילות. יחד עם זאת, הן שונות בהשפעתן על נשים שונות.
כיצד נוטלים גלולות:
הגלולות מופיעות בחפיסות המכילות 21 גלולות או בחפיסות המכילות 28 גלולות, שמתוכן 21 גלולות המכילות הורמונים ו-7 גלולות דמה.
את החפיסה הראשונה של הגלולות מתחילים לקחת ביום הראשון לווסת. ממשיכים ליטול את הגלולה מדי יום ביומו, רצוי אחת ל-24 שעות, במשך 3 שבועות. אם משתמשים בגלולות המופיעות בחפיסה של 21 גלולות, יש לעשות הפסקה של שבוע, ולהתחיל את החפיסה השנייה כעבור 7 ימים. בהפסקה שבין חפיסה לחפיסה יופיע דמם נרתיקי דמוי וסת, לרוב דמם קל, הנמשך כ- 3-4 ימים. אם משתמשים בגלולות המופיעות בחפיסה בת 28 גלולות, נוטלים 28 גלולות ( 21 גלולות אמיתיות ו-7 דמה). במהלך נטילת 7 גלולות הדמה יופיע מחזור וסת, ואת החפיסה הבאה מתחילים מיד עם תום הקודמת. מטרת אריזה זו של גלולות היא ליצור שגרה, שבה נוטלים גלולה מדי יום ביומו ללא כל הפסקה. כדי שלא לשכוח לקחת גלולה מדי יום, רצוי לצרף את נטילת הגלולה לפעולות שגרתיות שעושים מדי יום ובאותה שעה, כמו צחצוח שיניים, הרכבת עדשות מגע או הרכבת משקפיים. בדרך זו גדלים הסיכויים להכניס את נטילת הגלולות לשגרת החיים.
אם שכחה האישה לקחת גלולה, עליה לקחת את הגלולה ברגע שהיא נזכרת, ולהמשיך לקחת את השאר לפי המתכונת הרגילה. אם נשכחו 2 גלולות ברציפות, יש לקחת 2 גלולות ביחד מיד לכשנזכרים, ו-2 גלולות ביום שלמחרת, ולהמשיך כרגיל. אם מקיימים יחסי מין ב-7 הימים שלאחר החסרת הגלולה, יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף, כגון קונדום, דיאפרגמה וחומרים קוטלי זרע. אם אישה חוזרת ושוכחת ליטול גלולות, עלייה לחשוב על מעבר לאמצעי מניעה אחר התואם את אישיותה.
רופא הנשים יתאים את הגלולה המתאימה ביותר על פי בדיקתו, הכוללת בדיקה גינקולוגית כולל משטח PAP לגילוי ממאירות בצוואר הרחם, בדיקת שדיים ובדיקת ההיסטוריה הרפואית של האישה ושל משפחתה, כדי לברר אם אין לאישה הוראות נגד יחסיות או מוחלטת לנטילת גלולה. מתחילים תמיד בגלולות, המכילות את המינון ההורמונלי הנמוך. אם מופיעות תופעות לוואי בלתי רצויות ובלתי חולפות, עוברים לסוג גלולות אחר.
האם הגלולות פוגעות בפוריות?
לא! אם האישה פורייה לפני תחילת השימוש בגלולות, הפוריות שלה לא תיפגע כתוצאה מהשימוש בגלולות. ברוב המקרים נשים נכנסות להיריון תוך 6 חודשים לאחר הפסקת השימוש בגלולה. לעתים הדיכוי ההורמונלי נמשך תקופה ארוכה יותר. הפוריות של חלק גדול מהנשים הנוטלות גלולות לא נבדקה טרם תחילת השימוש בגלולות, ובעיות בכניסה להיריון המתעוררות לאחר מכן אינן קשורות לשימוש בגלולה, אלא למצבים אחרים.
סיכונים הקשורים בנטילת גלולות


לאסטרוגן ולפרוגסטרון הנמצאים בגלולות השפעות על מערכות רבות בגוף בנוסף להשפעות על מערכת המין, לכן כל מי שנוטלת גלולות חייבת להיות מודעת לסיכונים האפשריים העלולים ללוות נטילת גלולות:
 • עלייה בשיעור דלקות בוורידים והיווצרות קרישי דם. דלקות בוורידי הרגליים הן השכיחות ביותר ומופיעות בעיקר אצל נשים שלהן נטייה לקרישת יתר של הדם. אין הבדל בשכיחות התופעה בין המינונים הנמוכים השונים בטווח של 20-35 מיקרוגרם.
 • הגלולות החדשות במינון הנמוך של 30 מיקרוגרם ומטה אינן מגבירות את הסיכון לתחלואת לב. אך נמצא כי כל הגלולות אסורות בשימוש לנשים מעל גיל 35 והמעשנות עקב עלייה בסיכון לתחלואה כזו.
 • תיתכן עלייה בלחץ הדם - יש נשים שאצלן נצפתה עלייה בלחץ הדם לאחר נטילת גלולות, לכן מומלץ לכל אישה הנוטלת גלולות למניעת היריון למדוד את לחץ הדם לפני תחילת השימוש בגלולות ואחת ל-6 חודשים.
 • הקשר בין שימוש בגלולות להתפתחות סרטן השד אינו ברור. ייתכן שישנה עלייה קלה בשיעור שכיחות סרטן השד אצל נשים שהשתמשו בגלולות יותר מ-10 שנים. לא נמצא קשר בין מינון האסטרוגן בגלולה לבין העלייה בשכיחות סרטן השד.
 • תיתכן עלייה קלה בשיעור מחלות כיס מרה אצל נשים הנוטלות גלולות למניעת היריון ונוטות לכך.
תופעות הלוואי הקשורות לנטילת הגלולת
 • בחילות - לרוב בחודש או החודשיים הראשונים לשימוש בגלולות וחולפות לאחר מכן.
 • כאבי ראש - מופיעים בעיקר אצל נשים הסובלות ממיגרנה. אם כאבי הראש ממשיכים ועוצמתם מחמירה, יש לשקול מעבר לגלולה מסוג אחר או לאמצעי מניעה אחר.
 • גודש בשדיים - מופיע בחודשים הראשונים לשימוש בגלולות וחולף לאחר מכן.
 • עלייה במשקל והצטברות נוזלים - הפרוגסטרון בגלולות אחראי לצבירת נוזלים ולעלייה במשקל. יש לנסות לעבור לגלולה בעלת מרכיב פרוגסטטיבי אחר, או במקרים קיצוניים לאמצעי מניעה אחר.
 • דיכאון - יש נשים המפתחות דיכאון תוך כדי השימוש בגלולות. גם כאן, מומלץ לנסות לעבור לגלולות המכילות מרכיב פרוגסטטיבי אחר.
 • שינויים בעור - יש נשים המפתחות תוך כדי נטילת גלולות שינויים בעור, ביניהם כתמים חומים על הלחיים בצורת מסיכה, היכולים להתגבר עם החשיפה לשמש. במרבית המקרים שינויים אלה חולפים לאחר הפסקת נטילת הגלולות, אולם יש והם נשארים לעד.
 • דמם נרתיקי שלא במועדו והופעת כתמי דם - בשל המינון הנמוך של האסטרוגן והפרוגסטרון בגלולה רירית הרחם דקה ושבירה ביותר. אי לכך דימומים בין-וסתיים וכתמי דם שכיחים ביותר בעת השימוש בגלולות, בעיקר באלו המכילות מינון הורמונלי נמוך מאוד של 20 מיקרוגרם, בעיקר כאשר שוכחים לקחת גלולה אחת או שתיים. תמיד יש להיבדק על ידי רופא/ת נשים, כדי לשלול בעיה רפואית אחרת. אם נשללה בעיה גינקולוגית אחרת והתופעה מתמידה, מומלץ לעבור לגלולה המכילה מינון הורמונלי גבוה יותר. אולם אין להפסיק את נטילת הגלולות עם הופעתו של אירוע ראשון של דמם בין-מחזורי.
 • שלשולים או הקאות - מסיבה כלשהי יכולים לגרום לאי-ספיגת הגלולה ובכך להקטין את יעילותה במניעת היריון. במקרים אלו יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף או להימנע מיחסי מין, כדי שלא להיחשף להיריון בלתי רצוי.
 • תגובה בין תרופות - שימוש בתרופות מסוימות יכול להביא לפירוק מוגבר של הגלולה ובכך לגרום להפחתה ביעילותה במניעת היריון. התרופות השייכות לקבוצה זו הן: תרופות אנטי - אפילפטיות, תרופות אנטי-שחפתיות ותרופות אנטי-פטריות. יש להתייעץ עם רופא/ת נשים בכל מקרה של שימוש בו זמני בתרופה נוספת, כדי להיות בטוחים שאין פגימה ביעילות הגלולה.
יתרונות השימוש בגלולה
 • מניעת היריון בכמעט 100%.
 • מניעת היריון חוץ-רחמי.
 • הורדת שיעור שכיחות סרטן השחלות וסרטן רירית הרחם.
 • מניעת היווצרות ציסטות שחלתיות שפירות.
 • מניעת היווצרות גושים שפירים בשד.
 • ירידה ניכרת בשיעור מחלות דלקתיות של האגן.
 • הסדרת מחזור הווסת, התקצרותו והפחתה בדמם, בכאבי המחזור ובכאבי הביוץ.
 • טיפול במצבים של שיעור יתר.
 • שליטה בלעדית של האישה.
 • אינה קשורה בזמן קיום היחסים.
 • טיפול בפצעי בגרות.
 • עלייה במסת העצם.
חסרונות השימוש בגלולה
 • עלייה בשיעור דלקות הוורידים והתסחיפים.
 • תיתכן עלייה בלחץ הדם.
 • תיתכן עלייה בשיעור סרטן השד.
 • תיתכן עלייה בשיעור מחלות כיס המרה.
 • בחילות.
 • כאבי ראש.
 • גודש בשדיים.
 • דימומים בין-וסתיים.
 • צורך בהיענות גבוהה ובהקפדה על נטילה מסודרת של הגלולות.
לסיכום, אצל נשים צעירות ללא מחלות רקע השימוש בגלולות למניעת היריון נטול סיכונים, והגלולה מהווה את אמצעי המניעה היעיל ביותר למניעת היריון. לנשים המחליפות בני-זוג בתדירות גבוהה מומלץ שימוש באמצעי מכני נוסף, כדי להימנע ממחלות המועברות במגע מיני. אצל נשים מבוגרות יותר, אצל נשים מעשנות או אצל נשים עם מחלות רקע שונות - שיעור הסיבוכים הקשור בשימוש בגלולה עולה, ויש לשקול בזהירות את השימוש בגלולה באמצעי הנבחר למניעת היריון.


יש להזהר במקרים הבאים:
 • אם נכנסת להיריון תוך כדי נטילת גלולות אלו ואת ממשיכה לקחת אותן, חשיפת העובר לפרוגסטרון שבגלולה מעלה בצורה משמעותית את סיכויו למומים שונים.
 • תרופות אנטי-אפלפטיות, אנטי-שחפתיות וסמי שינה יכולים לגרום לפירוק מהיר של הגלולה מהגוף ולהקטין את יעילותה במניעת היריון. עלייך להיוועץ ברופא בכל מקרה של נטילת גלולה מסוג כלשהו בנוסף לגלולה למניעת היריון.
 • אם התחלת ליטול גלולות אלו בעת הנקה כדי להימנע מהשפעת האסטרוגן שבגלולה הסטנדרטית על כמות החלב, רצוי עם הפסקת ההנקה לעבור לשימוש בגלולות המכילות אסטרוגן ופרוגסטרון, שהן יעילות יותר.
 • שלשולים והקאות יכולים לפגוע בצורה משמעותית ביעילות הגלולה, ולכן במקרים אלה יש להימנע מקיום יחסים או להשתמש באמצעי מניעה נוסף.
לסיכום, הגלולות למניעת היריון המכילות פרוגסטרון בלבד יעילות פחות במניעת היריון בהשוואה לגלולות הסטנדרטיות, המכילות אסטרוגן ופרוגסטרון, אולם בנטילתן האישה נמנעת מלחשוף עצמה לאסטרוגן. דבר זה חשוב בעיקר לנשים שלהן החשיפה לאסטרוגן אסורה ובמקרים של הנקה, שבהם האסטרוגן עלול להפחית בצורה משמעותית את כמות החלב. אי לכך, השימוש העיקרי בגלולות אלו הוא לנשים מניקות.
מה לא נותנות הגלולות וכמה הן יעילות
יש לזכור כי גלולות אינן נותנות הגנה מפני מחלות מין, ועל כן נשים שחשופות להדבקה חייבות להקפיד על שימוש במקביל בקונדום. כמו כן, הפסקת עישון מאד מומלצת עבור כל אישה שבוחרת להשתמש באמצעי מניעה הורמונאלי, בין עם בגלולה, מדבקה או טבעת.
בישראל מבוצעים מידי שנה למעלה מ- 20,000 הפסקות הריון, מרביתם בשל חוסר שימוש או שימוש לא נכון באמצעי מניעה. שביעות הרצון הגבוהה שמדווחת על ידי הנשים שמשתמשות בתכשירים החדשים למניעת הריון מבטיחה היענות גבוהה לשימוש בהם. שיווק אמצעי המניעה החדשים בישראל הינה חשובה מאחר והיא נותנת בידי האישה אפשרויות חדשות, יעילות ובטוחות. ראוי כי זמינות אמצעים חדשים תעודד נשים נוספות לבחור ולהתמיד בשימוש באמצעי מניעה יעילים ובטוחים.
יעילות:
בשימוש נכון - 99.9%
בשימוש לא נכון - %99-%90
הגלולה מכילה את ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון שגורמים למניעת ביוץ (התפתחות הביצית ושחרורה מהשחלה). השוני בין הסוגים השונים של גלולות הוא במינון ההורמונלי ובסוג הפרוגסטרון.
אופן השימוש:
1. כשמתחילים ליטול גלולות, את החפיסה הראשונה יש להתחיל ביום הראשון של הווסת.

2. בכל יום נוטלים גלולה אחת ורצוי פחות או יותר באותה שעה.

3. לאחר לקיחת 21 גלולות, עושים הפסקה של שבוע. הווסת תופיע באחד הימים בשבוע זה.

4. לאחר שבוע של הפסקה, ומבלי להתייחס לתחילת או סיום הווסת, מתחילים את החפיסה החדשה. (כך יוצא שגלולה ראשונה של כל חפיסה חדשה, תהיה תמיד באותו יום של השבוע).
10 דברים שלא ידעתם על הגלולות.
חברת דקסון, משווקת פמינט - גלולה במינון נמוך, מציגה 10 עובדות על סגולות הגלולה:
1. הגלולה הוצגה לראשונה ב-1960 בארה"ב על ידי ד"ר גרגורי פינקוס, מדען יהודי ממוצא רוסי. את הרעיון הגתה מרגרט סאנגר, לוחמת לזכויות נשים ומנהיגת התנועה לפיקוח על הילודה, שנולדה ב-1879, שישית למשפחה בת 11 ילדים. אמה נפטרה בטרם עת בשל לידותיה.

2. הגלולה היא אמצעי המניעה הנפוץ בעולם, כאשר למעלה מ- 100 מיליון נשים ברחבי העולם משתמשות בה. לפי ה FDA (משרד הבריאות האמריקני), הגלולה היא התרופה הנצרכת ביותר בעולם, באופן עצמאי, ולאורך זמן כה רב.

3. הגלולה היתה נושא ללמעלה מ- 73 אלף מאמרים ומחקרים מדעיים ב 40 שנותיה.

4. 8 מתוך 10 נשים בארה"ב השתמשו בגלולה בנקודה מסוימת בחייהן.

5. קרוב למחצית מהנשים בוחרות את הגלולה כפתרון הראשון למניעת הריון.

6. הגלולה יכולה להפחית את שכיחות דלקת אגן (PID), המחלה הזיהומית השכיחה ביותר בקרב נערות המקיימות יחסים, ואשר סיבוך שלה עלול לגרום לעקרות. הגלולה יכולה גם למנוע היווצרות ציסטות בשחלה.

7. בישראל רק מחצית מהנשים משתמשות באמצעי מניעה, וכ-22% משתמשות בגלולות. מדי שנה מתבצעות כ 17 אלף הפלות בישראל.

8. רק 20% מהנשים מודעות לעובדה שגם נשים בריאות מעל גיל 40 ושאינן מעשנות יכולות לקחת את הגלולה.

9. הדור הראשון לגלולות היה בעל מינון גבוה ביותר, יותר מפי 10 מזה המקובל כיום (211 מיקרוגרם אסטרוגן לעומת כ 20 היום). השימוש בגלולות מלווה בתופעות לוואי רבות בהן: כאבי ראש, בחילות, עוויתות, רגישות בחזה, או עלייה במשקל, שגרמו לנשים להפסיק לקחת את הגלולות. גלולות מהדור החדש, במינון אסטרוגן נמוך יותר, גורמות למיעוט תופעות לוואי, תוך הגנה מקסימלית מפני הריון.

10. הגלולה יכולה לסייע בהפריית צמחים - צמח אשר מדושן בגלולה יצמח בקצב מהיר יותר.

ועוד משהו חשוב... המינון האופטימלי הנפוץ ביותר כיום הוא מינון של 20 מק"ג אסטרוגן, המשלב הגנה מקסימלית בפני הריון ופחות תופעות לוואי שמשפרות גם את היענות המטופלת. הגלולה ניתנת על ידי מרשם רופא בלבד ולכן על כל אישה לגשת לרופא נשים להתאמת הגלולה המתאימה לה.

לקוח מ-doctors,מרכז הרופאים המומחים,ש.י.ל.ה,גוזלים
__________________
"החיים אינם נמדדים לפי כמות הנשימות שנשמת,
אלא לפי כמות הרגעים בהם עצרת את נשימתך".
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה