בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
   סוגי פוקימונים    פאור ריינגרס    דרקוני הזדון    דרקוני הטוב    הורדות סלולרי בשביל הכיך    הורדות סלולרי לילדים
   סרטונים    אוריגמי    טפטים    שעונים    תוכנות להורדה    קליפים
   משחקי אונליין    סרטונים    סרטונים חמים    סקס    סקס חם למבוגרים בלבד    שירים
   לילדים    חיות מחמד    דפי הדפסה לילדים    טלוויזיה משלי    משחקים להורדה    משחקים לבנות
   לבוני האתרים    הלבשת בובות    הלבשת בובות 2    הלבשת בובות 3    הלבשת בובות 4    הלבשת בובות 5
   הלבשת בובות 6    צור קשר    קוסמים    חתיכות    חתיכים    דיווחי תנועה
   משחקי בישולים    בובות נייר    סקס סלבריטי    עצומות חשובות חשוב שתחתמו בבקשה!!!!    קבלו את ולנטינה    השיר של משה ומרינה בלעדי
   מגזינים    אנימה    קולקציות    כתבות ופרסומים    אנימה להורדה    סרטונים
   חידות    חידות 2    רשימת כח אדם למי שזקוק    זוהר ארגוב    אלופי ישראל    משחקי פלאש
   בניית אתר ב3 דקות    הכל על סופרמן    נומרולוגיה    mtv    אסטרולוגיה    סלבס ערומים
   צער גידול בנות    קצת טלנובלות למי שמתעניין!!!!    גברים עם כבוד    סמלים    טלנובלות אחרות    עיוותים
   הרבה סרטונים    לוסיה שלי    האסירה    הימור מסוכן    למדי אותי לאהוב    אהבת נעורים
   כנגד כל הסיכויים    סוגי יינות    ראבלדה    כוכב החודש    משהו שומר עליי    שחקנים
   כל הספויילרים    עוד סרטונים    קטנטנות    תכנים בספרדית    בלינדה    המורדים
   דנה פאולה    להקות וזמרים    רבלדה    סדרות אמריקאיות    פינת אור    פלורסיינטה
   כמעט מלאכים    משחקים שווים    איך לעצבן שוטר!!!    ליטל פייטר בכל מני גרסאות    סוגי גלולות הריון    גלולות הריון
   המדריך לכובעון המתחיל    קונדומים
 
    דף הבית
    פולחן השטן
    הרונים
    אבני חן
    שיטות חיזוי ועתידות
    מזלות
    הורוסקופ סיני זוגיות
    הורוסקופ סיני 12 מזלות
    אנרגיות שליליות
    קמעות
    סיאנס
    מאגיה
    סמלים וחשיבותם
    דיבוק
    לימוד כתב החרטומים
    צמחים וסגולות
    הבהרה משפטית
    מוזיקת רוחנית
    לחשים
    סיפור מפחיד
    קורא מחשבות
    צלילים של הרוחות
    שדים
    גרפולוגיה
    רייקי מומלץ!!
    קריאה בקפה
    ברכה בווידאו
    פנק שוי
    נומרולוגיה
    מזל וגורל
    ספר הזהר
    מיסטיקה
    תקשור
    מתי מחליפים שם
    רוחות רפאים
    טארוט
    טיהור עצמי
    עין הרע
    סגולות
    עין השטן
    טיהור הנפש והגוף
    גלגול הנשמות
    התמודדות עם חרדות
    רוחניות
    שחרור מחרדה
    להפתח למלכי הריפוי
    הארי פוטר בעירום
    גוגל לוגו חדש
    הארי פוטר פורטל
    סרטי ארנולד שוורצנגר להורדה בלעדי
    הסרט גוניור להורדה בלעדי
    אולימפידת בייגין 2008
    אולימפידת עולם
    כמה עובדות מאוד מעניינות על סילבסטר סטלון
    קצת על אדם סנדלר
    עמוד מתוק
    עמוד מתוק מאוד
    עמוד מאוד מאוד מתוק מומלץ!!1
    הפורום שלי
    מיוחד לבוני אתרים
    מצפין קודים
    שלטים
    סמני עכבר
    תגיי מטא מיוחד
    היפוך טקסט
    גלאייטר
    מחיקת פרסומות
    כפתורים לאתרים
    רקעים לאתרים שווה כניסה
    למבוגרים בלבד
    למבוגרים בלבד2
המשחקים האולימפיים העתיקים

במקור, נערכו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה בעיר אולימפיה. המשחקים האולימפיים הראשונים התקיימו בשנת 776 לפנה"ס והיו אירוע יווני פנימי בלבד, אך החל מהמאה ה-3 לפנה"ס שותפו גם ספורטאים ממדינות אחרות במשחקים, והאירוע, שהיה אירוע של תהילה אישית, הפך להיות אירוע של תהילה מדינית. האירוע היה חשוב עד כדי כך שהמלחמות הופסקו עד לסיום התחרויות. לאירוע היה ממד דתי והוקרבו בו קורבנות.

ענפי הספורט שכללו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה היו זריקת דיסקוס, האבקות, איגרוף, פאנקרטיון (שילוב בין האבקות לאיגרוף) ריצה, קפיצה לרוחק, הטלת כידון ומירוץ מרכבות. המנצחים זכו לזרי עלי עץ זית, המדליות של אותם זמנים, ולהערצה ולפסלים ולשירים שהנציחו אותם. המפסידים לא קיבלו דבר, כיוון שביוון העתיקה המושג של השתתפות למען ההשתתפות לא היה קיים. במשחקים השתתפו גברים בלבד, שהתחרו בעירום מלא. לא רק שנשים נשואות לא הורשו להשתתף, גם נאסר עליהן לצפות במשחקים. נשים שנתפסו מציצות הוצאו להורג. תחרויות מיוחדות לבתולות נערכו זמן קצר לאחר קיום המשחקים האולימפיים. התחרות נקראה בשם "הראייה", על-שם הרה, אשתו של זאוס, שהיא גם מגוננת הבתולות. האטרקציה המרכזית של התחרויות הייתה תחרות ריצה שאורכה כ-160 מ', הקצרה בכשלושים מ' מריצת הגברים. תחרויות אלו היו סגולה, לאמונתן, למצוא חתן.

המשחקים האולימפיים התקיימו בעת העתיקה במשך 1168 שנים ופער ארבע השנים בין המשחקים נשמר באדיקות רבה, מה שיצר מחזוריות מקודשת ו"סגורה". מסיבה זו - קיום סדיר של המשחקים, ולעתים גם כאלה שלא שוחקו, אך נספרו כאילו נערכו, וזאת על-מנת שלא לפגוע במחזוריות המקודשת - נהגו היסטוריונים, ובכללם יוסף בן מתתיהו, להשתמש במניין האולימפיאדות על מנת לציין אירועים חשובים. בשנת 393 לספירה גרמה התערבות הכנסייה לקיסר תאודוסיוס הראשון לבטל את המשחקים. סיבת ביטול המשחקים הייתה משולשת: הפגניות (האלילות) שהייתה טמועה במשחקים ונגדה את אמיתות הכנסייה; הפגיעה הרומית הקדומה במאמינים הנוצריים שנזרקו טרף לשיני האריות והנמרים בקרקסאות הרומיים; סיבה פוליטית-הנהגתית-אישית, כלומר עקירת מוקד של פסטיבל אטרקטיבי מחוץ לשליטת הכנסייה. גורמים טוענים שהסיבה להפסקת המשחקים הייתה ניוון ושחיתות באולימפיאדות בעקבות השתתפותו של נירון קיסר באולימפיאדה בערך בשנת 60.

[עריכה] האולימפיאדות בעת החדשה

המסורת האולימפית חודשה בשנת 1894 בוועידה בינלאומית, בהשתתפות נציגים מ-13 ארצות שהתקיימה בסורבון שבפריז, הוחלט פה אחד על חידוש המשחקים האולימפיים. מי שהוביל את הרעיון היה הברון פייר דה קוברטן. דה קוברטן הוא אשר טבע את הסיסמה "לא הניצחון חשוב אלא ההשתתפות", אך גם את הסיסמה שהפכה לסיסמת הספורט בכללותו: "מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר!".

כמתבקש, המשחקים המחודשים הראשונים, שנערכו ב-6 באפריל 1896, התקיימו באתונה. במשחקים אלו השתתפו 245 מתחרים מ-14 מדינות ב-43 תחרויות, למעלה מ-200 מהם היו יוונים. לפני כן לא אורגנו תחרויות בינלאומיות בסדר גודל כזה. תביעתה של יוון שכל המשחקים יתקיימו בשטחה לא התקבלה, והוחלט על סבב במדינות העולם השונות. בהתאם להחלטה זו, ארבע שנים מאוחר יותר במשחקים שהתקיימו בפריז השתתפו למעלה מפי 4 יותר ספורטאים, כולל 11 נשים, שהורשו להשתתף לראשונה, בקריקט ובטניס.

מאז הפכו המשחקים למסורת, מדי ארבע שנים, פרט לתקופת מלחמות העולם שמנעו את קיום האירועים (בניגוד ליוון, הרוח הספורטיבית המודרנית לא עמדה כנגד יצר המלחמה המודרני). מאז האולימפיאדה הראשונה צמחו מספר המשתתפים ומספר התחרויות והגיעו למספר של 10,651 משתתפים ב-300 תחרויות בסידני 2000.

במשך קרוב ל-100 שנים הספורטאים שהתחרו במשחקים האולימפיים היו אמורים להיות חובבים ואסור היה להם להתפרנס ואף לא לקבל שום טובת הנאה בהקשר הספורטיבי. ספורטאים שהתברר שקיבלו כספים בעבור כישוריהם הספורטיביים, נשללו המדליות שזכו בהן והם התבקשו להחזירן. תקנות אלו היו לכאורה מסיבות מוסריות ששללו את העיסוק המקצועי בספורט, אך למעשה נבעו מרצונם של המעמדות הגבוהים לשריין את המשחקים האולימפיים לעצמם, ולהרחיק משם את דלת העם. רק בשנות ה-80 של המאה ה-20 נפתחו המשחקים האולימפיים להשתתפות של ספורטאים מקצועניים וכיום אין הבחנה בין חובב ומקצוען.

מדינות רבות שואפות לארח את האולימפיאדה בארצם, היות שמעבר לכך שבאירוח האולימפיאדה יוקרה רבה, המשחקים נחשבים למנוף להתפתחות של תרבות הספורט והכלכלה במדינה שבה הן מתקיימות. לקראת כל תחרות כזו נבנים מתקנים אולימפיים ברמה גבוהה, שלאחר מכן משרתים את אותה מדינה. מבחינת ההיבט הכלכלי, זכויות השידור שנמכרות לרשתות השידור השונות וחסויות כמו גם מכירת כרטיסי כניסה לצופים המקומיים ולאלו שמגיעים מרחבי העולם, מכניסות כסף רב לקופת הוועדה המארגנת של המשחקים (בין 80% ל90% מהעלות של האולימפיאדה). האורחים הרבים ובהם הספורטאים, אנשי התקשורת והאוהדים, מתאכסנים בבתי מלון בקרבת העיר שבה נערכות התחרויות וצורכים שירותי עזר שונים. בנוסף לכך המדינה והעיר "עולות על המפה" ומתפרסמות ברחבי עולם, דבר שמעודד את התיירות אליה. ההוצאות הגדולות הכרוכות במשחקים על בניה ועל אבטחה. באולימפיאדת אתונה 2004 הושקעו כ- 1.2 מיליארד דולר רק על הוצאות האבטחה - שווה ערך כמעט להיכנסות ממכירת זכויות השידור של אותה אולימפיאדה.

מבחינת הספורטאים המשתתפים, אין ספק שהם זוכים ליוקרה ולתהילה ובמיוחד הזוכים במדליות. ספורטאים שזוכים במדליות יכולים לאחר מכן לתרגם את המוניטין לכסף, בקמפיינים פרסומאים, במענקים מהמדינה (למשל בישראל מוענק פרס של 250,000 שקל לזוכה במדלית זהב), ואף במציאת ספונסרים.

[עריכה] האולימפיאדות ומדינות העולם

באופן מסורתי ישנן מדינות בעלות מסורת ספורטיבית ארוכה. ארצות הברית אמנם מחזיקה בכמות המדליות הגבוהה ביותר, אך זה נובע מהעובדה שברית המועצות הצטרפה לתחרות רק בשנת 1952, וזכתה בכמות הרבה ביותר של מדליות כמעט בכל אולימפיאדה עד התפרקותה. ברוב האולימפידות התייצבה במקום הראשון, וזכתה במירב המדליות. תופעה נוספת מעניינת היא שמדינה שבה נערכים המשחקים, על פי רוב זוכה בהרבה יותר מדליות מאשר באוליפיאדות הנערכות מחוץ לגבולה. כך ניתן להבחין באופן בולט במדינות שזכו במקום ראשון במספר המדליות כאשר אלו התקיימו בתחומן, צרפת באולימפיאדת פריז 1900, בריטניה באולימפיאדת לונדון 1908, וגרמניה באולימפיאדת ברלין 1936.

בראש רשימת המדינות בעלות מספר המדליות הגדול ביותר באולימפיאדות עומדות המדינות הבאות (נכון לשנת 2004): ארצות הברית - 2191 מדליות, ברית המועצות לשעבר - 1010 מדליות, בריטניה - 668 מדליות, צרפת - 595 מדליות, ואיטליה - 493 מדליות. דירוג לפי האולימפיאדות האחרונות מעלה תמונה דומה: ארצות הברית (בסידני 97 מדליות, ובאטלנטה 101 מדליות, ובברצלונה 108), אחריה רוסיה (בסידני 88 מדליות, ובאטלנטה 63, ובברצלונה 111). במשחקי אתונה 2004 טיפסה סין למקום השני בדירוג והיא עשויה לאיים על ההגמוניה האמריקנית במשחקים הבאים שהיא תארח בבייג'ינג 2008.

ישראל השתתפה לראשונה במשחקים האולימפיים בהלסינקי 1952 ומאז היא משתתפת בקביעות, למעט במשחקי מוסקבה 1980 שאותם החרימה בעקבות החלטתה של ארצות הברית להחרים את המשחקים בתגובה לפלישת ברית המועצות לאפגניסטן. רק במשחקים שנערכו בברצלונה ב-1992 הצליחה ישראל לזכות במדליה ראשונה, ובאתונה 2004 גל פרידמן היה הישראלי הראשון שזכה במדליית זהב. המאזן של ישראל עד כה הוא 6 מדליות - אחת זהב, אחת כסף ו-4 ארד.

[עריכה] רשימת אולימפיאדות הקיץ שנערכו מאז חידושן

עד שנת 2004 נערכו 28 אולימפיאדות, לפי הסדר הבא:

שנה אירוע מיקום הערות
1896 האולימפיאדה הראשונה יוון אתונה, יוון
1900 האולימפיאדה השנייה צרפת פריז, צרפת נשים השתתפו לראשונה באולימפיאדה
1904 האולימפיאדה השלישית ארצות הברית סנט לואיס, ארצות הברית
1908 האולימפיאדה הרביעית בריטניה לונדון, בריטניה
1912 האולימפיאדה החמישית שבדיה סטוקהולם, שבדיה
1916 האולימפיאדה השישית האימפריה הגרמנית ברלין, האימפריה הגרמנית לא נערכה בשל מלחמת העולם הראשונה.
1920 האולימפיאדה השביעית בלגיה אנטוורפן, בלגיה
1924 האולימפיאדה השמינית צרפת פריז, צרפת העיר (והמדינה) הראשונה שאירחה את המשחקים פעמיים.
1928 האולימפיאדה התשיעית הולנד אמסטרדם, הולנד
1932 האולימפיאדה העשירית ארצות הברית לוס אנג'לס, ארצות הברית
1936 האולימפיאדה האחת עשרה גרמניה הנאצית ברלין, גרמניה הנאצית
1940 האולימפיאדה השתים עשרה פינלנד הלסינקי, פינלנד בתחילה היו אמורים המשחקים להתארח בטוקיו, יפן אך בשל מלחמת סין-יפן השנייה הוחלט לארחם בהלסינקי. לבסוף בוטלו בשל פרוץ מלחמת העולם השנייה.
1944 האולימפיאדה השלוש עשרה בריטניה לונדון, בריטניה לא נערכה בשל מלחמת העולם השנייה.
1948 האולימפיאדה הארבע עשרה בריטניה לונדון, בריטניה
1952 האולימפיאדה החמש עשרה פינלנד הלסינקי, פינלנד האולימפיאדה הראשונה שישראל השתתפה בה. הופעת בכורה גם לברית המועצות
1956 האולימפיאדה השש עשרה אוסטרליה מלבורן, אוסטרליה
סטוקהולם, שבדיה
האולימפיאדה הראשונה בחצי הכדור הדרומי.
תחרויות הרכיבה נערכו ב
סטוקהולם בגלל חוקי ההסגר באוסטרליה.
1960 האולימפיאדה השבע עשרה איטליה רומא, איטליה
1964 האולימפיאדה השמונה עשרה יפן טוקיו, יפן האולימפידה הראשונה שנערכה ביבשת אסיה.
1968 האולימפיאדה התשע עשרה מקסיקו מקסיקו סיטי, מקסיקו האולימפיאדה הראשונה במדינת "העולם השלישי"
1972 האולימפיאדה העשרים מערב גרמניה מינכן, מערב גרמניה טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן.
1976 האולימפיאדה העשרים ואחת קנדה מונטריאול, קנדה 28 מדינות, רובן מאפריקה, החרימו את המשחקים בתגובה לסיור נבחרת הראגבי של ניו זילנד בדרום אפריקה
1980 האולימפיאדה העשרים ושתיים ברית המועצות מוסקבה, ברית המועצות ביוזמת ארצות הברית 40 מדינות החרימו את המשחקים לאחר שברית המועצות סירבה להיענות לדרישת ארצות הברית לסגת מאפגניסטן. ישראל הייתה בין המדינות המשתתפות בחרם.
1984 האולימפיאדה העשרים ושלוש ארצות הברית לוס אנג'לס, ארצות הברית המדינה הראשונה שאירחה את המשחקים בפעם השלישית. ברית המועצות ומדינות נוספות מהגוש המזרחי החרימו את האולימפיאדה כתגובה לחרם האמריקאי באולימפיאדה הקודמת. השתתפות ראשונה של סין העממית באולימפיאדה.
1988 האולימפיאדה העשרים וארבע קוריאה הדרומית סיאול, קוריאה הדרומית השתתפות ראשונה של ספורטאים מקצוענים
1992 האולימפיאדה העשרים וחמש ספרד ברצלונה, ספרד זכייה ראשונה של ישראל במדליה. יעל ארד זכתה במדליית כסף בג'ודו. למחרת זכה גם אורן סמדג'ה במדליית ארד באותו ענף.
1996 האולימפיאדה העשרים ושש ארצות הברית אטלנטה, ארצות הברית המדינה הראשונה שאירחה את המשחקים בפעם הרביעית. גל פרידמן זכה במדליית ארד בגלישת גלים
2000 האולימפיאדה העשרים ושבע אוסטרליה סידני, אוסטרליה מיכאל קלגנוב זכה במדליית ארד בחתירת קיאקים
2004 האולימפיאדה העשרים ושמונה יוון אתונה, יוון מדלית זהב ראשונה לישראל, בה זכה הגולש גל פרידמן, ובאותה שנה אריק זאבי זכה במדליית ארד בג'ודו.
משחקים עתידיים
2008 האולימפיאדה העשרים ותשע סין בייג'ינג, סין
2012 האולימפיאדה השלושים בריטניה לונדון, בריטניה העיר הראשונה שתארח את המשחקים בפעם השלישית

[עריכה] הענפים האולימפיים

[עריכה] ענפי אולימפיאדת הקיץ

(*) ענפי הבייסבול והסופטבול לא יהיו בתוכנית האולימפית ב-2012 [1]

[עריכה] ענפי אולימפיאדת החורף

  • הוקי קרח - נכלל במשחקי הקיץ של 1920, ובכל משחקי החורף מאז 1924.

[עריכה] משחקים אולימפיים אחרים

מעט לאחר המשחקים האולימפיים "הרגילים" נערכים המשחקים הפרלימפיים, בהם מתחרים נכים במקצועות הזהים או דומים מאוד למקצועות באולימפיאדה הרגילה והספיישל אולימפיק לבעלי מוגבלויות שכליות(פיגור שכלי).

פעם בארבע שנים (בתווך בין אולימפיאדות רגילות), נערכת אולימפיאדת החורף, בה מתחרים במקצועות של חורף (סקי למשל).

[עריכה] סמל האולימפיאדה

הסמל האולימפי, בצורת חמש טבעות שלובות, תוכנן לראשונה ב-1913 על ידי הברון פייר דה קוברטן. הטבעות מסמלות את האיחוד של חמשת "חלקי העולם" (יבשות). הצבעים (אדום, כחול, ירוק, צהוב, שחור והרקע הלבן) נבחרו מכיוון שבעת הנהגת הסמל לכל מדינה היה לפחות אחד מהצבעים הללו על דגלה הלאומי. יש המפרשים את הצבעים כמיצגים את חמש היבשות, אף על פי שהצבעים לא נבחרו בשל כך. האדום מיצג את יבשת אמריקה, שחור- אפריקה, כחול- אוקיאניה, ירוק- אירופה, צהוב- אסיה. הטבעות הוצגו לראשונה במשחקים באנטוורפן, 1920. חמש הטבעות על רקע לבן מופיעות בדגל האולימפי, שמונף בכל חגיגה של המשחקים האולימפיים.

[עריכה] הוועד האולימפי הבינלאומי

הוועד האולימפי הבינלאומי מורכב מ-115 חברים, 70 מתוכם נבחרים על בסיס אישי והאחרים הם נציגי פדרציות ספורט בינלאומיות, נציגי ועדים אולימפיים לאומיים ונציגי הספורטאים האולימפיים. החבר הראשון והיחיד מישראל בוועד הבינלאומי הינו אלכס גלעדי. הוועד האולימפי הבינלאומי אחראי על כל ההיבטים הקשורים בארגון האולימפיאדות, כולל בחירת הערים שבהן יתקיימו המשחקים ותוכנית התחרויות במשחקים.

[עריכה] טקסים

האולימפיאדה נפתחת בטקס פתיחה מרשים, שבו המדינה המארחת מציגה את תרבותה, ובו צועדים הספורטאים וחברי המשלחות על פי משלחותיהם. באופן מסורתי פותחת את מצעד המשלחות יוון ומסיימת אותו המשלחת של המדינה המארחת, כאשר ביניהן שאר המשלחות על-פי סדר הא"ב. בשיאו של הטקס מגיע לאצטדיון הלפיד האולימפי, אשר הוצת באולימפיה ביוון והועבר מיד ליד במירוץ שליחים שכלל אלפי רצים ונמשך שבועות או חודשים (מירוץ מסוג זה נערך לראשונה באולימפיאדת ברלין (1936)), והספורטאי שזכה בכבוד להיות הרץ האחרון מדליק את האש האולימפית אשר תבער במשך 17 ימים עד סיום המשחקים. ראש המדינה המארחת מכריז רשמית על פתיחת המשחקים, ומשביעים את הספורטאים והשופטים.

התחרות האולימפית האחרונה שחותמת את המשחקים האולימפיים הינה מירוץ המרתון (לגברים), שנחשב לתחרות הספורטיבית הקשה ביותר. לאחר מכן מתקיים טקס נעילת האולימפיאדה שבו מובעת תודה למארגנים, דגל המשחקים האולימפיים מועבר לראש העיר המארחת את המשחקים הבאים, ובסיומו מכובה האש האולימפית.

[עריכה] ביקורת על האולימפיאדות

בתור אירוע הספורט הגדול בתבל צברה האולימפיאדה ביקורות שונות:

  • באולימפיאדות הראשונות בזמן המודרני, השתתפו מעט מאוד נשים, ולכן אורגנה בשנת 1924 אולימפיאדה בלתי רשמית לנשים בפריז. מאז אירוע זה הוגדלה בהדרגה נוכחות הנשים באירועים, וכיום נשים משתתפות כמעט בכל ענפי הספורט האולימפיים, מספר התחרויות לנשים מתקרב לזה של הגברים, ומספר הספורטאיות הוא כ-40% מכל המשתתפים.
  • העלות של ארגון האולימפיאדה היא אדירה, ומספר פעמים האולימפיאדה הסתיימה בהפסד כספי של המארגנים. דבר זה גורם לכך שרק מדינות גדולות ועשירות יכולות כיום להתמודד על אירוח האולימפיאדות.
  • מספר פעמים האוליפיאדות שימשו את המדינה המארחת לחיזוק תדמיתה הבינלאומית. הדוגמה הקיצונית הייתה אולימפיאדת ברלין ב-1936 שרבים טוענים כי תרמה לחיזוק המשטר הנאצי.
  • עקב הלחץ התחרותי הרב, היא מעודדת ספורטאים להשתמש בסטרואידים ובסמים אסורים אחרים על מנת לשפר את ביצועיהם.

[עריכה] לקריאה נוספת

  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה