• מאת nehamalev

מזגן מחיר בזול

בכל קיץ מחדש תוקפים את ישראלי גלי חום אדירים ונדמה שאלה הופכים להיות תכופים וקשים יותר ויותר עם חלוף הזמן.

פיתוחי השנים האחרונות הובילו לשיפור משמעותי ביעילותם של מזגנים, ועם הנפילה הגדולה במחירים, מזגנים הפכו להיות מכשיר חשמלי אשר ניתן למצוא בכל בית.

רוצים מזגן? עוד משתמשים במזגן שסבא וסבתא הביאו בעליה הראשונה? ואולי אין לכם עדיין מזגן והייתם מעוניינים לשדרג את הבית ביחידת מיזוג אויר משיא הטכנולוגיה? כל אדם שאי פעם קנה מזגן כבר יודע שהשוק מפוצץ בעשרות סוגי מזגנים, אשר פועלים בטכנולוגיות שונות ומשונות, ובעלי מספר כוחות סוס כזה או אחר. אז איך מחליטים?

ברוב המקרים המזגנים הקיימים בשוק בימינו שייכים לסוג מזגן מרכזי או מזגן מפוצל עילי. כאשר באים לבחור מערכת מיזוג אוויר אפשר להחליט על מזגן מרכזי אשר נועד למזג את כל הדירה או על מזגן נפרד שימוקם בכל חדר. במרבית המקרים אנו ממליצים להתקין מזגן עילי נפרד מכיוון שמזגנים אלה מפעילים בכל פעם מזגן קטן לחדר אחד ובכך משיגים חסכון גדול בחשמל.

העניין הבא שחשוב להתייחס אליו הוא מה התפוקה שהמזגן נותן, והיא נמדדת במידות BTU ולא בכוחות סוס כפי שחושבים רבים. BTU מתייחס להספקו, וככלל ככל שה-BTU הוא גדול יותר, כך עוצמת המזגן גדולה יותר. לפני שאתם בוחרים מזגן בצעו מדידה של החדר שבו יותקן המזגן ובחרו את המזגן על פי הנוזסחה: כ-800 עד 1000 BTU על כל עשרה מ''ר. משתלם להתייחס ליעילות האנרגטית של המזגן שאתם קונים, המסומנת באותיות A עד G, כאשר A היא הדרגה הכי חסכונית בחשמל.

ואם כסף זו לא בעיה, כדאי לכם לשקול קניית מזגן בטכנולוגיית Inverter. מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר משנים את התפוקה שלהם לפי הטמפרטורה בחדר ומוודאים יעילות השומרת על טמפרטורה יציבה בחלל. לא מדובר רק בחסכון בחשמל, טמפרטורה יציבה בחללי הבית עוזרת למערכת החיסונית.

אז אם מתאים לכם לקרוא עוד על נושא מיזוג אוויר שובו לכאן בעוד כמה ימים ותוכלו לקרוא את הטקסטים בנושאים:

מזגן LG - מזגן אלקו - מזגן תדיראן - תדיראן מזגנים - מיצובישי מזגנים.

המשך קריאה מהנה.


הוספת מאמר