• מאת samsh13980

מיקי שחם מביא את סיפורו של מטופל: קודי קאלוול, בת 26, נכה בשל תאונת דרכים

מיקי שחם, ביוקורד - בנק החיים, מביא את סיפורו של מטופל: קודי קאלוול, בת 26, נכה בשל תאונת דרכים
תאריך לידה: 1980
מצב זוגי: רווקה
מקצוע: שדרנית רדיו, סטודנטית במכללה, לומדת תואר בחשבונאות
נכה בעקבות תאונת דרכים
כיצד זה קרה
בשנת 1994 אני ואמי עברנו תאונה במכוניתה של אמי. כאשר חזרתי להכרה בבית החולים נאמר לי ששתי חוליות צוואריות, C5 ו-C6, נשברו ושגם סבלתי מפציעה בעמוד השדרה. החוליות תוקנו עם משענת לצוואר למשך ארבעה חודשים והרופאים ניסו לעזור לי לשחזר את התפקוד הגופני שלי עם פיזיותרפיה. הייתי נכה בגיל 14.
התוצאה
שבועיים לאחר התאונה חוסר התחושה שלי פחת מעט ותחושה מסוימת חזרה. למרבה הצער, זה כל מה שקרה. למשך שנתיים בקושי יכולתי להרים את זרועותיי והיו לי בעיות נוראיות כאשר רציתי להרים משהו – אפילו קצת. כל זה חרף הפיזיותרפיה והתרגול היומי. כדי להשיג שיפור ברגליי השתמשתי במכשיר שהרים אותי למעלה ושמר עליי זקופה אך לא יכולתי להרגיש משהו כלל וכלל, אפילו לא שריר אחד.
בשנת 1996 עברתי ניתוח והחוסר תנועה שלי הוסטה מטה מהחוליות C5+C6 שהושפעו בעיקר עד לחוליות C7+C8. החוליה החמישית הוקלה מה שאפשר לי להרים את זרועותיי. זה עשוי להישמע אבסורדי לאדם בריא אבל עבורי היכולת להרים את זרועותיי, משמעותה התקדמות. מעת ואילך יכולתי לחזק את שרירי הזרוע שלי עם אימון משקולות.
לבסוף השגתי בחזרה שליטה בידיי ונהפכתי ליותר ויותר עצמאית. אבל נשארה בעיה אחת: השלפוחית והמעיים שלי לא תפקדו בדרך שבה הם תפקדו בעבר אפילו לאחר שעברתי ניתוח שלפוחית. עדיין הייתי שמחה כי יכולתי להרגיש את כל גופי, יכולתי להרגיש את המכנסיים שלי צובטות, את נעליי הדוקות וכדומה. אחרי הכל, כל תחושה מעצבנת בודדה חיזקה את אמונתי שאיכשהו ניתן לבצע שיפורים.
לכן, התחלתי לעשות בירורים. טיפול בתאי גזע בוגרים והתוצאות החיוביות שלו הוא מה שמשך אותי הכי הרבה והתחלתי לחפש באינטרנט בתי חולים, אך למרבה הצער לא נחלתי הצלחה. באותו הזמן, ועדיין היום, טיפול בתאי גזע איננו זמין בארה"ב. יום אחד נתקלתי בעמוד אינטרנט של Cells4Health. מכיוון שהייתי בטוחה שטיפול עם תאי הגזע שלי היה מושלם עבורי, שלחתי דוא"ל עם מידע בנוגע למצבי וביקשתי מהם הערכה טיפולית ומידע נוסף על הטיפול. קיבלתי את המידע הדרוש לי ובאותה העת התבקשתי לשלוח תצלומי MRI, אשר הם הצטרכו עבור ההערכה. לאחר ששלחתי להם חיכיתי בלהיטות לתשובה וברגע שהוכחתי כזכאית לטיפול רשמתי את עצמי.
טיפול תאי גזע בדצמבר 2005
ראשית מח עצם הוצא מעצם הירך שלי ולאחר מכן תאי הגזע הופרדו ממח העצם. תאים אלו הוזרקו מחדש ישירות לתוך עמוד השדרה. לאחר הניתוח הייתי בבית החולים למשך שלושה ימים. בעייתי היחידה היא ששכיבה קבועה גרמה לכתף שלי לכאוב מאוד.
התוצאה
הייתה לי תחושה רבה יותר מבעבר, לדוגמא כאשר זרועותיי וידיי, רגליי או גבי הזיעו. שרירי הבטן שלי היו חזקים יותר מה שלא רק נראה טוב אלא גם עזר לשיעול כאשר התקררתי. השלפוחית שלי נהפכה לחזקה יותר והמעיים שלי תפקדו היטב שוב. כאשר עמדתי יכולתי להרגיש את התכווצות השרירים שלי ונהיה הרבה יותר קל עבורי לשמור על איזון. אפילו יכולתי להרגיש יותר ברגליי ולמרות שהרגש היה רק מינימאלי, הוא היה קיים! יכולתי להרגיש את השרירים מתכווצים בעכוז – אודה שהם עדיין לא היו מכוונים.
שרירי הזרוע והרגל שלי התחזקו בכל יום שחלף. השרירים של הגוף העליון שלי למעשה התפתחו די טוב. כל גופי היה במצב טוב יותר למידה שבה יכולתי לרחוץ ולייבש את השיער שלי ולגלח את רגליי ללא עזרה.
אני עכשיו מרגישה הרבה יותר טוב מבעבר ונהפכתי לאדם פעיל ומלא ביטחון. השגתי הרבה יותר ביטחון עצמי בגלל שהגוף שלי גם נהפך למושך יותר. אני עדיין מקבלת פיזיותרפיה כל יום. כל טיפול נמשך שעתיים וחצי. עם זאת, מאז שקיבלתי את טיפול תאי הגזע, האימון לא היה קשה כמו בעבר. אני משתמשת בהליכון שלי לא רק עבור עמידה אלא גם על מנת לנוע קדימה.
השגתי כל כך הרבה כוח ואנרגיה. אני נהנית מהעצמאות שלי, מהמשפחה שלי ויש לי הרבה חברים. כעת אני מכוונת לעבר סיום התואר ומציאת עבודה. יום אחד ארצה להתחתן, ללדת תינוק ולעבור למקום כלשהוא חם יותר. אני מסתכלת לעבר העתיד באופטימיות – לעתיד שבו אני יכולה ללכת. זה מדוע החלטתי לעבור טיפול תאי גזע שני.
טיפול תאי גזע שני בשנת 2007
הפעם התאים יוזרקו ישירות באמצעות דיקור מותני. אני מקווה שזה יקרב אותי להשגת יעדיי.
העצה שלי
אם עמוד השדרה איננו ניזוק לגמרי, טיפול תאי גזע בוגרים יכול לעזור לתקן רקמת שדרה ניזוקה ולשחזר את תפקודי הגוף. זה משפר את הרווחה שלך וזהו טיפול מחזק.
לפי מיקי שחם, הטיפול המדובר תאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע"מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.
מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי גבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
· השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
· סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
· טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים, בלבד.


הוספת מאמר