• 27-09-2014
  • מאת 66centrifogo

תחזוקת צמיגים מאת צמיגי טויו

מאמר זה תורגם מתוך אתר הבית של חברת טויו באנגלית, הוא כולל מידע לגבי תחזוקת הצמיגים על פי חברת צמיגי טויו.

בראש ובראשונה בצמיגי טויו מדברים על לחץ אוויר תקין – נהיגה על כל סוג של צמיג ובכלל צמיגי טויו אשר אינו מנופח בלחץ אוויר נכון, היא מסוכנת. על פי מחקר שנעשה לכשלושים אחוזים מהרכבים יש לפחות צמיג אחד שבו לחץ אוויר לא תקין בצורה קיצונית. צמיגים בעלי לחץ אוויר גבוה מידי או נמוך מידי הם הגורם המוביל בכשלים של צמיגים. שימו לב שקשה לדעת אם לצמיג לחץ אוויר תקין רק על פי העין.

את לחץ האוויר יש למדוד בעזרת מכשיר מדידה מדוייק לפחות פעם בחודש ויחדיו עם בדיקה כללית של מצב הצמיג. מידע לגבי לחץ האוויר הדרוש ניתן למצוא בחוברת הרכב. לעולם אל תחרגו מהלחץ המקסימאלי המסומן על גבי הצמיג. שימו לב שיתכן שדרוש לחץ אוויר שונה בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים.

וודאו תמיד שאתם נוסעים על לחץ אוויר תקין בין אם יש לכם צמיגי טויו או צמיגים אחרים. צמיגים בעלי לחץ תקין יגדילו את הבטיחות שלכם בכבישים מהירים ואף יקטינו את צריכת הדלק.

כאמור לחץ אוויר בצמיגים יש לבדוק לפחות פעם בחודש וגם לפני שיוצאים לנסיעה ארוכה. את לחץ האוויר בצמיגים יש לבדוק כאשר הם קרים, אם נסעתם לתחנת הדלק הקפידו שתהיה זו נסיעה קצרה. כאשר הצמיגים חמים באופן טבעי האוויר בצמיגים מתפשט וכך הלחץ עולה ומקבלים מדידה מוטעה.  לחץ אוויר לא תקין יגרום לשחיקה מהירה של צמיגי הרכב.

רבים תוהים איך הצמיג האטום מאבד אט אט לחץ אוויר, למעשה מדובר בחילחול של אוויר דרך שכבות הגומי. תהליך זה מתרחש בכל סוגי הצמיגים ללא יוצא דופן ולא רק בצמיגי טויו. הדבר היחידי שמשפיע על קצב החילחול של האוויר הוא הטמפרטורה בסביבה, במזג אוויר חם הצמיג מאבד לחץ אוויר מהר יותר.

במידה ונאלצתם להשתמש בצמיג הרזרבי שימו לב שבימינו הצמיג הרזרבי שונה מהצמיגים הרגילים, הוא קטן יותר ומיועד אך ורק לשימוש זמני עד שתגיעו למקום בו תוכלו לתקן ובטח שלא לנסיעה במהירויות גבוהות. במהרה ואתם נוסעים כרגע על הצמיג הרזרבי יש לתקן את הצמיג המקורי בהקדם.

ולסיום שני טיפים אחרונים:

-          כאשר הצמיגים חמים ולחץ האוויר עולה באופן טבעי, בשום פנים ואופן אל תפחיתו את לחץ האוויר, זה דבר נורמאלי שבמהלך נסיעה הצמיגים מתחממים ולחץ האוויר עולה, צמיגי טויו לוקחת את זה בחשבון בטכנולוגיית הצמיגים שלה.

-          שימו לב שהסתום החד כיווני של הצמיג מכוסה, רבים חושבים שזה לא חשוב מכיוון שזה שסתום חד כיווני והאוויר לא יוצא אך לחות וליכלוך חודרים פנימה אל תוך הצמיג.


הוספת מאמר