• מאת dental

סוגי דיאטה

הדיאטה תפסה מקום עיקרי בחיים שלי , היא בראש סדר היום שלי ולכן את רוב שעות היום שלי אני משקיעה בה . הבנתי יום שהגישה שלי כלפי הדיאטה אינה נכונה לי ולאף אחד אחר שבמצב דומה לי . בהתחלה , כשאני פוצחת בדיאטה חדשה אני מלאת  התלהבות ומוטיבציה אבל בחלוף הימים , אני יותר ויותר מתקשה לעמוד בתפריט שהדיאטה קבעה לי , עד שיום אחד (אחרי 6 7 ימי דיאטה ) אני מרשה לעצמי עוגייה או שוקולד או לפעמים שניהם ואז אני פשוט מאמינה שזהו , כל הדיאטה נהרסה ועלי להתחיל מההתחלה . לפעמים קורה מצב מבאס עוד יותר , אני מלאת מוטיבציה אבל לאחר 4 -5 ימי דיאטה אני רואה שהשאלתי רק 500 גרם , המחשבה המיידית היא להפסיק את הדיאטה הזו .

כל זה גרם לי להבין אחת ולתמיד שדיאטות הן לא הפתרון בשבילי , בכדי לרזות עליי להעסיק את עצמי , להשקיע את זמני בדברים אחרים , בהכול חוץ מדיאטות ואוכל . העיסוק החדש שלי – שופינג ! אני מצליחה לשלב גם כושר וגם הנאה . ולא שכחתי את החלק של המוטיבציה שלי לרזות , רכשתי מכנס מידה אחת יותר קטנה מהמידה האקטואלית שלי וזאת על מנת לדרבן את עצמי לרזות ולהיכנס לתוכו הכי מהר שאפשר ( אם בעוד שבועיים לא אצליח , אחליף אותו למידה שלי ! ) .

הבעיה בשופינג בקניון – כמות מסעדות ובתי הקפה הקיימים . אז נכון , אפשר לא להתקרב למתחם האוכל שבקניון אבל יש פה ושם בתי קפה מפוזרים , היה לי ממש קשה להתרכז רק בחנויות ולא במה שביניהם . סשן  השופינג שלי הפך לסיוט בפחות מ- 20 דקות .

לאחר כשבועיים , אני רואה שדיאטת ההשראה שלי לא מי יודע מה עזרה לי למצוא השראה במשהו אחר מאוכל . נראה לי שאני מרימה ידיים . גם כשהחלטתי להחליף את תעסוקת השופינג בתעסוקת הקריאה , מצאתי את עצמי עוד יותר חסרת השראה מבעבר .

חשבתי שאולי יעזור לי לדבר עם אנשים שאינם בעלי בעיות משקל , שנהנים מאורח חיים בריא ושאוהבים לאכול בריא . מה גיליתי ? פריקים של תזונת-ביו שאינם מבינים איך בכלל ניתן להסתכל על חפיסת שוקולד שקורצת לכם או על צלחת פסטה מוקרמת . לי נראה שהם צריכים עזרה , לא פחות ממני ! .

החלטתי לגשת לאנשים שסובלים מבעית משקל בדיוק כמוני , מי יבין אותי טוב יותר ואדם שנמצא במצבי . קיימים פורומים ובהם אנשים שופכים את ליבם , מדברים על הקושי שלהם לרדת במשקל . האמת ? זה הכניס אותי לדיכאון עמוק , קראתי על אנשים שאינם רואים טעם בחיים ללא אוכל וכדומה .. ברחתי משם כל עוד נפשי בי . ממש לא בשבילי ! .

היו כמה דיאטות שהיו אפקטיביות ושבעזרתן השאלתי עד 10 קילוגרמים ובאמת שנראיתי ממש ממש טוב אבל עדיין לא הורדתי מספיק בשביל מרבית הגברים . אז פשוט העליתי חזרה את הכול .

ניסיתי ללכת לסרטי קולנוע כמה שיותר ולהיכנס לאולם ללא אוכל וללא שתיי מוגזת אבל כמה אפשר לשמוע רעשים של לועסי פופקורן מכל הצדדים .

ניסיתי גם את דיאטת האהבה , חברות סיפרו לי שכשמתאהבים , מאבדים את התיאבון . אז נכון , באמת ראיתי שזה עובד אבל משום מה אצלי זה נמשך 3-4 ימים בלבד .


הוספת מאמר