• מאת yoni201

שיפוץ גינה – לעשות זאת נכון

אחד הדברים הכי מספקים ומאתגרים לעשות כאשר בונים בית פרטי הוא לתכנן את הגינה. לקבל שטח אדמה בתולי ולעצב אותו כרצוננו לקבלת גינה יפהפיה, עשירה ומלאה כל טוב הארץ. אך מה קורה כשיש צורך לעשות שיפוץ גינה ?
שיפוץ גינה היא בנייה והחייאה של הקיים, התחדשות, רנסנס גינתי. סביר להניח כי קיבלתם גינה במצב לא טוב, האדמה אינה פורייה, הצמחים והפרחים נבולים, העשב השתלט על כל חלקה טובה והמראה הכללי מוזנח ועצוב. מה נגיד, זה לא כל כך נעים לראות גינה מוזנחת. האם ניתן לעשות שיפוץ גינה ? בהחלט כן
שיפוץ גינה – קבלת עזרה מקצועית
בדוק כמו שאדם חולה הולך לרופא על מנת שייתן לו תרופה וירפא אותו, כך גם גינה זקוקה לאיש מקצוע שיעשה שיפוץ גינה ויחזיר אותה לקדמותה בבחינת ישיב עטרה ליושנה. גננים מקצועיים אשר יביטו על גינה חולה ומוזנחת יידעו מייד מה ניתן "להציל" ממנה ומה כדאי לפרק, לשטח ולהרכיב מחדש.
כמובן שאחד היתרונות של שיפוץ גינה היא היכולת להכניס את האופי שלכם לתוכה ולעצב אותה בצורה שתכבד את המקור אך גם תשקף את העיצוב והרעיונות שלכם. בדיוק לשם כך, גנן מקצועי יושב עם הלקוחות ומחליטים על תרשים זרימה של שיפוץ גינה לפי שלבים, התניות ויכולות כלכליות.
גנן מקצועי יודע כי המפתח להצלחת שיפוץ גינה היא תכנון מראש. קודם כל הוא בודק את פוריות הקרקע. ייתכן כי יש צורך להפוך את האדמה ולדשן אותה מחדש וייתכן כי קצת מים וקצת דישון יעשו את העבודה. לאחר מכן הוא צריך להחליט אילו פרחים, צמחים ועצים מתאימים לסוג האדמה, לשעות השמש, לאקלים השורר באיזור ולמיקום של הגינה ביחס לרחוב, לבתים אחרים ולגודלה. רק לאחר קבלת כל הנתונים האלה ניתן יהיה לגשת לעיצוב הגינה.
שיפוץ גינה היא חוויה בפני עצמה. לראות כיצד האדמה מסוקלת, מסתדרת ומניבה פרחים, דשא ועצים חדשים זה כיף לא נורמלי. חשוב להחליט על קונספט עיצובי אחיד שיגרום לכל הגינה להיראות הרמונית ואחידה. עיצובי גינות ניתן למצוא על גבי הרשת או תוך התייעצות עם מעצב גינות או הגנן בעצמו.
טכנולוגיית השקייה
כמו בנושא אפייה, אם ניקח עוגות מעוצבות לדוגמה נראה שקיימים כלים רבים הדרושים לשם מיקסום איכות העוגה כך גם בנושא שיפוץ גינה אשר הינה הזדמנות נהדרת להכין תשתית לטכנולגיית השקייה חדשנית. ידוע כי בארץ ישראל יש מחסור חמור במים ולכן פותחה שיטת השקייה מיוחדת החוסכת במים. במהלך שיפוץ גינה בקשו מהגנן להניח את היסודות למערכת ההשקייה הזאת וכך תחסכו כסף בחשבון המים וגם תחסכו מים יקרים.
לאחר שיפוץ גינה תוכלו ליהנות מישיבה והמשך טיפוח הגינה בעצמכם. גינה מטופחת משפיעה על כל הבית, דייריו ואורחיו.הוספת מאמר