• מאת yoni201

הדברת יונים

רשת יונים משמשת אמצעי הרתעה ומינעה כנגד נחיתת יונים וקינון יונים על משטחים בבית המועדים לפורענות כגון מרפסות, מסתורי כביסה, אדני חלונות ועוד. אופן התקנת רשת יונים הוא באמצעות מתיחת כבלים המוברגים לקירות.

 

רשת יונים ניכרת במספר יתרונות:

ראשית, רשת יונים מספקת פתרון יעיל כנגד קינון יונים לאורך זמן. שנית, מאחר שאמצעי רשת יונים הינו שיטה להרתעה ולא מלכודת, רשת יונים אינה גורמת לפגיעה ביונים ומביאה בסופו של דבר פשוט לנדידת היונים למקום אחר. בנוסף, רשת יונים עמידה בפני פגעי מזג אויר וקרני שמש . יתרון רביעי הוא היותה של רשת יונים מתאימה להתקנה על מגוון משטחים ופתחים כמו מרפסת, מזגנים, חלונות ואפילו שטחים רחבי ידיים כמו פרגולות, שטחים חקלאיים ומרכזי קניות. כמו כן, גודל רשת יונים גמיש ובלתי מוגבל, כך שניתן להתקין רשת יונים בכל הגדלים.

מבחינת כיוונים, רשת יונים אפשרית להתקנה בכיוונים שונים-אופקיים ורוחביים. התקנת רשת יונים פשוטה ומהירה ואינה כרוכה במאמץ פיזי רב. בנוסף להיותה עמידה בפני סוגי אקלים שונים , רשת יונים גם עמידה בפני מים ולחות.

 

סוגי רשת יונים:

ניתן למנות בתחום רשת יונים רשת יונים שקופה, רשת יונים בצבעים ורשת יונים מקצועית מחבלים.

 

הדברת יונים חיונית כאשר אין מדובר בהופעה חד פעמית של יונה חיננית שקפצה לביקור על המרפסת אלא כשהיונים כבר נכנסות לקטגוריית בעלי חיים מזיקים. כאשר תפוצת היונים המונית או שהן עשויות להפיץ חיידקים ולחולל מחלות, רצוי כבר לבצע הדברת יונים. הדברת יונים יכולה להתבצע במקומות גדולים כמו מפעלים או משקי חי וכן מרכזי מזון. מטרת הדברת יונים היא הרחקתן כמזיק מבני אדם אך גם מבעלי חיים. באופן זה נעשית הדברת יונים במקומות כמו בתי חרושת ומפעלים אך גם באזורי משקים כמו רפתות.

 

שיטת הדברת יונים שהוכחה כיעילה היא שיטת הירי. יתרונותיה של הדברת יונים באמצעות ירי היא האפשרות לבצעה הן ביום והן בשעות החשיכה, והן היותה אמצעי שמירה על שטח ללא יונים לאורך זמן. אולם על מנת שהשטח יישמר נקי מיונים לאורך זמן חשוב לבצע הדברת יונים במספר קבוע של פעמים לאורך השנה.

  


הוספת מאמר