• מאת yoni201

דקים / פרגולות

דקים פרגולות יכולים להיות שימושיים במגוון צרכים וכן – בסוגים רבים של מקומות. הכוונה לכך שמשטחים אלו עשויים לשמש הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי והציבורי.
במגזר הפרטי יכולים לשמש דקים פרגולות לחצרות וגינות פרטיות גם בבתים פרטיים וגם בבניינים משותפים.

בגינות יכולות פרגולות לשמש הן לצרכי הצללה והגנה על צמחיית הגינה מפני נזקי אקלים  . בנוסף, בתים ובניינים רבים יכולים לנצל פרגולות לצרכי פנאי: בהיותן מעוצבות בדרך כלל כמסגרת או סכך הן עשויות לתחום את שטח המדשאה או שטח דקים מעליהם הן מותקנות . באופן זה ניתן להשתמש בסככת פרגולות לבילויים שונים בשעות הפנאי  , העשויים להתאים הן למבוגרים והן לילדי המשפחה . הילדים יוכלו לשבת תחת סככת פרגולות בפעילויתיהם השונות כגון יצירה, שיעורי בית, קריאה ואפילו עבודה עם המחשב וצפייה בטלוויזיה. בדיוק כמו המבוגרים הם יכולים להזמין לחצר חברים ולשחק עימם או להכין עימם שיעורים במתחם פרגולות.

בעלי הבית יכולים ליהנות מסכך פרגולות גם עבור אירוח חברים ובני משפחה וגם עבור פעילויות מהנות כמו קריאה, פתרון תשבצים ועבודה.

בנוסף לפעילות פנאי ואירוח מצטיינות פרגולות ביכולת מתן צל והגנה על המדשאה או הצמחייה הנמצאת תחתיהן מפני פגעי מזג האויר. בעניין זה חשוב שמשטח פרגולות בפני עצמו יהיה עמיד בפני פגעי אקלים ולא ידהה למשל מהשמש או יתנפח מטפטוף משקעים שונים. לשם כך כדאי להשקיע בקניית פרגולות המיוצרות מחומרים חסינים . חומרי גלם נפוצים עבור פרגולות הם עץ האורן, הנחשב לזול יותר, עץ גושני שייחודו בכך שהוא נחטב כיחידה אחת מתוך העץ, ועץ רב שכבתי. שני הסוגים האחרונים מצטיינים בעמידות וחוזק, והם מומלצים ביותר להכנת פרגולות.

לגבי דקים – דקים הם אותם משטחים המותקנים כקרקע ברצפת החצר או הגינה. גם להם יש חלק חשוב במראה הגינה . על מנת לתרום לנוף החצר כדאי להשקיע בעיצוב דקים בעל גימור נקי . כמו כן מוטב כי דקים יהיו מיוצרים מחומרי גלם איכותיים על מנת שנזקי השמש ומשקעים לא יהיו ניכרים בהם. חומרי גלם מקובלים בייצור דקים הם איפאה ואורן וגם שמפיין וארוקו אפריקאי.   


הוספת מאמר