חינוך מיוחד

  • מאת julianos

תואר במדעי ההתנהגות

תואר במדעי ההתנהגות הוא לא רק תחום לימודי מגוון ומרתק אלא הזדמנות לסטודנטים להתוודע אל קשת רחבה של נושאים מעולמות תוכן שונים כגון: פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, ייעוץ ארגוני, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד. לא מדובר כאן רק בלימוד עיוני, מעניין כשלעצמו, אלא באפשרות רכישת ידע, העשוי לשמש אתכם ולהקל עליכם במציאת עבודה – אם במגזר הפרטי ואם בשירות הציבורי (משאבי אנוש, עמותות, חברות השמה, חברות כוח אדם, חינוך). תואר במדעי ההתנהגות מהווה גם תשתית-ידע מספיקה ללימודי תואר שני, בייעוץ חינוכי, בפסיכולוגיה ארגונית ובתחומים משיקים נוספים. לכאורה, על פניה, התנהגות היא אינטואיטיבית. רובנו-ככולנו לא חושבים על ההתנהגות שלנו. היא טבעית לנו. בממסגרת לימודי תואר במדעי ההתנהגות אנחנו יכולים להתוודע אל תבניות מובנות באישיות הגורמות לנו להתנהג באופנים שונים, להבין את המכניזם הנפשי הגורם לנו להתנהג כפי שאנחנו מתנהגים.

 היכן לומדים?

בשלב הבירור הראשוני היכן ניתן והיכן כדאי ללמוד תואר במדעי ההתנהגות רצוי ומומלץ לבקש מידע ממוסדות לימוד שונים המציעים ומאפשרים לימוד תחום זה. אף שכצפוי יש דמיון ודאי בין התכנים השונים, סביר להניח כי יש גם הבדלים בין החוגים והמגמות.  תואר במדעי ההתנהגות ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות.  פרמטרים שונים משפיעים על הבחירה של המועמדים ללימודים ובהם: תנאי הקבלה הנדרשים, גובה שכר הלימוד, אפשרות הסתייעות במלגות, ייחוד מסלול הלימודים ועוד.

לימודים יישומיים

תואר במדעי ההתנהגות מאפשר לבוגרים לעסוק בתחום ניהול משאבי אנוש, בשיווק, בגיוס ובהשמה, בתקשורת בכלל וביחסי ציבור ודוברות בפרט, בייעוץ חינוכי, בפיתוח והדרכה, בניהול פרויקטים שונים. בהיות דיסציפלינה לימודית זו מסגרת רב-תחומית, המאגדת בתוכה בסיס ידע ותובנות מתחום הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, הקרימינולוגיה, משאבי אנוש, חינוך וייעוץ, בוגרי המגמה מצוידים בידע המאפשר להם יכולת ניתוח והבנה של תהליכים חברתיים וניהוליים בארגונים חברתיים ועסקיים. בוגרי תואר במדעי ההתנהגות מבוקשים כיום כאנשי מקצוע בחברות ובארגונים, שבהם יש צורך באנשים שיהיו מופקדים על תחום השמת עובדים ורווחתם ויהיו מסוגלים לייעץ למנהלים בכל מה שקשור ליחסי עובד-מעביד.


הוספת מאמר