• מאת yoni201

דקים ומגוון פרגולות

השימוש הנרחב של דקים פרגולות, לקראת סוף המאה ה-20, נעשה נפוץ בגינות ובחצרות הבתים. פרגולה המעוצבת בטוב-טעם מקנה למקום חמימות ונעימות, ומקום שנעים לשבת בו עם כוס קפה, עם משפחה וחברים. להשלמת המראה המושלם ויעודה של הפרגולה – נמצאים ומשתלבים הדקים להשמת העיצוב המהודר. הדקים מעניקים משטח נוח, קריר ונעים לכפות רגלינו. השילוב של שני מוטיבים אלה – דקים פרגולות – מקנים הרמוניה מושלמת ומתמזגים עם הגינה או/ו בחצר הבית.
פרגולות מעוצבות ביכולתן לתת נראות שונה לגינה ולשוות לה מראה מעוצב ומעניין. אך הגינה לא תהיה מעוצבת דייה ללא הוספת דקים, הנותנים את המראה המושלם.
ואכן בקרב בעלי בתים רבים עם גינות ישנה אוריינטציה גוברת להאחדה בין שני פריט עצוב אלה – דקים פרגולות.
ישנה סברה בקרב רבים, כי דקים פרגולות הינם בקטגוריה של מותרות, וניתן להתקיים בלעדיהם, אולם לאמתו של דבר, המעצב את גינתו / חצרו בדקים פרגולות ימצאה בם יתרונות רבים ופתרון אידיאלי להשבחת גינת-ביתו, וחיוניים ומרעננים למתגורר בבית פרטי עם גינה או חצר.
מוטיב מרכזי נוסף, שמקנים דקים פרגולות לגינה והחצר – חסכון במי השקיה. ישראל מצויה במשבר מים ההולך ומחריף, דבר המקשה על רבים לטפח גינה פורחת וירוקה, והיה וטיפח נאלץ בהוצאות כספיות גבוהות על המים.
דקים ופרגולות המתמזגים בהרמוניה ויוצרים קולאז' והלימה עם סביבה, ומשמשים כתחליף אידיאלי וראוי למדשאה הירוקה - נותנים מענה יצירתי המאחד את כל הגינה ומקנה לה מראה שובה לב.
יש לציין, שמלבד היופי וההדר, וההרמוניה המושלמת והמתמזגת בקורלציה גבוהה עם הנמצא בגינה - דקים פרגולות משמשים לדברים נוספים וחשובים, כגון פעילויות מגוונות בשעות הפנאי המתאימות למבוגרים ולילדים ולשניהם יחד, כמו הכנת שיעורי בית, קריאה, עבודה עם מחשב, צפייה בטלוויזיה, מפגשי חברים {ילדים ומבוגרים} ומעל לכל מקום התכנסות למשפחה לאחר יום עבודה ולימודים, בימי שבת וחג וכמובן בימי חופשה. בנוסף לכך דקים פרגולות יש בכוחם לתת מענה לקרני השמש החמה בארצנו, והם מצטיינים במתן צל ושמירה מפני פגעי מזג האוויר.
עם קבלת ההחלטה על שילוב דקים פרגולות בגינת הבית חשוב מאוד לוודא את איכות החומר שישמש לבניית דקים פרגולות. כידוע דקים פרגולות חשופים לפגעי מזג האוויר הקיצי והחורפי, על כן, יש חשיבות רבה לסוגי החומרים, שהחלטתם לבחור לשם הרכבת דקים פרגולות.
דרכי טיפול ותחזוקה דקים פרגולות: כדי לשמור על מראה איכותי לאורך זמן רב רצוי לדעת באלו דרכים יש לשמר את העץ, כדי שיישאר וישמור על מראה רענן איכותי. לאחר התקנת דקים פרגולות נדרש לבצע בהם טיפולים מידי פעם, בחומרים מייצבי עץ שיש בכוחם לתת הגנה ושמירה טובה מפני פגעי מזג האוויר, עובש, ריקבון, טרמיטים, חרקי עץ ועוד.


הוספת מאמר