• מאת henin

דיאטה

כמעט אין אדם שלא כלל משטר דיאטתי כלשהו במהלך חייו. נושא השמירה על המשקל וההרזיה מעסיק את כולנו ועבור רבים מדובר בחיים שלמים של ניסיונות והתנסויות בדיאטות שונות ובמאבק אינסופי לשמור על דיאטות שונות. המאבק האנושי במשקל העודף המציא לא מעט סוגים שונים של דיאטות שלכל אחת יתרונות וחסרונות. חלק מהדיאטות מסוכנות לבריאות בגלל הקיצוניות שבהן או העדר חלק מהרכבי התזונה החיוניים בתפריט הדיאטה, באחרות פשוט קשה מאוד להתמיד לאורך זמן ואחרות לא מקיימות את ההבטחה ולא מביאות לתוצאות הרצויות.

בתקופות שונות בחיים (לפני עונת הקיץ, לקראת חתונה או אירוע חשוב) אנשים מרגישים צורך מיוחד להרתם לדיאטה רצינית וההצלחה שלהם בה כלומר הירידה המשמעותית במשקל תלויה במידה רבה במידת המוטיבציה והתמריץ שיש לכל אחד להגיע לתוצאות המיוחלות – אבל במרבית המקרים דיאטות קצרות מועד בדרך כלל ישיגו את המטרה אך יובילו לעליה הדרגתית בחזרה למשקל העודף הראשוני. תזונאים ומומחי דיאטה חוזרים ומזכירים שהורדה משמעותית במשקל שגם תשמר לאורך זמן צריכה להיות כרוכה בסיגול הרגלי אכילה בריאים ויציבים, באורח חיים בריא וספורטיבי ולא בהכרח במשטר דיאטה רצחני.

הרגלי אכילה
בתחילת כל הליך דיאטה משמעותי, רצוי להתייעץ עם תזונאית ולבחור ביחד איתה את עקרונות העבודה ושיטת הדיאטה המומלצת. המומחים בדרך כלל דוחים את כל שיטות ה'כאסח' למיניהם שגורמות למצוקה גופנית, לפגיעה בחיוניות ואפילו לנזקים בלתי הפיכים. סיגול הרגלי אכילה בריאים הוא תהליך שתחילתו במודעות למזונות אותם אנו צורכים : לערך הקלורי של כל מזון, לצריכה הנבונה והמאוזנת של כל אבות המזון ולשמירה על שעות ארוחה קבועות ועל ארוחות מסודרות. הרגלי דיאטה בריאים ומאוזנים יגרמו לכם בהדרגה גם להעריך את המזונות הבריאים ואת טעמם ולוותר על המזונות המזיקים והמשמינים בעוד שבדיאטה לא מאוזנת וקיצונית אנחנו מכניסים את הגוף למעין הרעבה וכשהיא מסתיימת אנחנו ממהרים לחזור להרגלי האכילה הגרועים הרגילים.

כושר גופני
שמירה על אורח חיים ספורטיבי ובריא היא חלק בלתי נפרד מדיאטה – שרוב האנשים בוחרים להתעלם ממנו. ספורט תומך בדיאטה בכמה אופנים מרכזיים: הוא מזרז את חילוף החומרים בגוף, שורף קלוריות וברמה הפיזיולוגית והפסיכולוגית הוא מעלה את רמת החיוניות, האופטימיות ואת המחוייבות לתהליך כולו. מי 'קרע' את עצמו על מסלול הריצה לא ימהר להרוס את כל המאמץ שהשקיע באכילה ובשבירת הדיאטה שהתחייב אליה.

באדיבות אינטר-דב שיווק באינטרנט עבור פניילי בלוג דיאטה


הוספת מאמר