• מאת henin

תמיכה בתוכנית דיאטה

כמו בתחומי חיים רבים אחרים, מסתבר שגם בשמירה על דיאטה ובהרזייה לתמיכה שמקבל אדם מתזונאי, ממאמן אישי או בקבוצת תמיכה, השפעה חשובה על מידת ההצלחה שלו או שלה בטווח הארוך. ללווי ותמיכה בתהליכי דיאטה נמצאה במחקרים רבים תרומה ניכרת לתוצאה סופית חיובית.

מה לעשות
אחת הסיבות למאבק האינסופי של רבים מאיתנו במשקל ולכשלון של כל כך הרבה דיאטות היא פשוט שאנחנו לא יודעים איך לנהל דיאטה ומשטר תזונה נכון ומנסים לעגל פינות ובוחרים בדיאטות לא מאוזנות ולא מתאימות עבורינו. בשיחות ייעוץ אצל תזונאי נוכל לקבל מידע על דיאטה שמתאימה לנו ולבנות תפריט נכון קלורית למבנה הגוף ולצרכים הייחודיים שלנו. מרבית התזונאיים היום מתמקדים בסיגול הרגלי תזונה נכונים – כאלה שישארו איתנו לנצח אם נדבוק בהם והרבה פחות בשיטות דיאטה מהירות ולא מאוזנות. המידע הרב שיש היום באינטרנט יכול לספק לנו הרבה ידע – אך עושר האינפורמציה (הלא בהכרח מהימנה) יכולים לבלבל ולהביא אותנו לבחירות לא נבונות. סדרת פגישות עם תזונאי טוב יכולים להחזיר אותנו לדרך המלך להרזיה ולבריאות.

איך להתמיד
עבודה מול מאמן אישי הפכה לאופציה לגיטימית ובמקרים רבים יעילה מאוד בשנים האחרונות. חלק מהתזונאים הם גם מאמנים אישיים ולהפך והם יכולים ללוות את תהליך הדיאטה שלכם בסבלנות ובקפדנות הנדרשת על מנת לעזור לכם להבטיח לכם את מקסימום התנופה והתמיכה לתהליך. החובה לעמוד מול אדם אחר ולהציג בפניו את מידת העמידה שלכם בתוכנית הדיאטה גורמת לרוב האנשים למחוייבות רבה יותר בגלל הרצון להראות למאמן את ההצלחות שלכם.

סופרים ביחד
קבוצות התמיכה בדיאטה החלו בקבוצות שומרי משקל המפורסמות והיום נפוצות בשלל סוגים ושיטות דיאטה שונות. המדידה השבועית מול חברי הקבוצה, התחרות הסמויה מי מצליח יותר בתוכנית הדיאטה שלו, הפרגון ההדדי והתמיכה ברגעי הנפילה מידי אנשים שנמצאים במצב דומה ומבינים לליבך – כל אלה התגלו כבעלי חיובית רבה לא רק על התמיכה המורלית למי שמצוי בדיאטה ונאבק בה אלא גם בתוצאות ארוכות הטווח ובשמירה על המשקל הנמוך לאורך זמן רב יותר מאנשים שעשו דיאטה באופן עצמאי. השתתפות בקבוצות תמיכה לשומרי משקל הופכת את כל חווית הדיאטה לחוויה חברתית חיובית ומהנה במקום מאבק פנימי מייסר של אדם המקיים דיאטה באופן עצמאי וללא כל תמיכה במחוץ.

באדיבות אינטר-דב שיווק באינטרנט עבור פניילי בלוג דיאטה


הוספת מאמר