• מאת henin

עבודה בחו"ל או עבודה בארץ ?

אם סיימתם לאחרונה את השירות הצבאי ואתם מנסים לחסוך סכום כסף גדול לקראת נסיעה גדולה וארוכה לחו"ל לטיול של החיים שלכם – בודאי עלתה בכם ההתלבטות בין עבודה רגילה בארץ, באבטחה, בתחנת דלק, כמלצרים וכדומה לעבודה בחו"ל על היתרונות והחסרונות שלה.

להשאר בבית או להתחיל בטיול
אחד השיקולים המרכזיים שמשפיעים על ישראלים לצאת לעבודה בחו"ל היא התחושה (המוצדקת) שברגע שיוצאים את גבולות הארץ הטיול כבר התחיל אפילו אם יצאתם לעבודה בחו"ל ועדיין לא לטיול עצמו. עבודה בחו"ל היא עבודה קשה ואינטנסיבית ולא תמיד כיפית כמו שהטיול עצמו אמור להיות, אבל היא בהחלט הרפתקאה ולא דומה בכלום לחיי השגרה בארץ.

רשת ביטחון
עבודה בחו"ל צריכה להעשות בצורה מסודרת וחוקית ואצל מעסיק רציני. אתם צריכים אישור עבודה תקף, ביטוח בריאות שיכסה את הוצאות הטיפול בכם במקרה שיקרה לכם משהו חס וחלילה וכל מיני אמצעים נוספים שיבטיחו שתהיו בטוחים על כל מקרה שלא יבוא. ועדיין, לפחות בהרגשה – אתם לא בבית, לא תמיד שולטים בשפה או סומכים על שירותי הרפואה או המשטרה... מי שבוחר להשאר בארץ במקום עבודה בחו"ל הולך על האופציה הבטוחה יותר – על המוכר והבטוח.

חוויה של פעם בחיים
אל תתפלאו עם חלק מהאנשים שתפגשו בעבדו בעבודה בחו"ל פני הטיול הגדול, יגידו לכם שהם נהנו אפילו יותר בעבודה מאשר בטיול. הרבה פעמים המרקם החברתי שנוצר בדירות העבודה בחו"ל יוצר חברויות שמחזיקות לא רק בבילויים בתקופת העבודה עצמה אלא גם בהמשך משותף לטיול הגדול ביחד. חוויה עוצמתית, ראשונית וייחודית כמו בעבודה בחו"ל – לא תהיה לכם עוד בחיים.

כסף אחר, בזבוזים מהירים
היתרון המרכזי של עבודה בחו"ל הוא כמובן הכסף הגדול. בעבודה טובה ובתקופה של מכירות שיא, אפשר בעגלות מכירה, למשל, להגיע ל – 500 דולר ביום עבודה. איזה משוחרר צבא מקבל סכום שמתקרב לזה בארץ ? מצד שני, גם עלות המחייה בחו"ל גבוהה הרבה יותר (בטח אם בארץ אתם עדיין גרים אצל ההורים בלי שכר דירה ועם מקרר מלא כל טוב) וגם הפיתויים לבזבז עצומים. בשורה התחתונה : מי שיש לו משמעת עצמית, יודע להתאפק ולחיות בצמצום – יכול לחסוך הרבה בעבודה בחו"ל.
מאת: אינטר-דב שיווק באינטרנט


הוספת מאמר