• מאת henin

עבודה בקנדה – יתרונות וחסרונות

עבודה בקנדה הופכת בשנים האחרונות לאפשרות פופולארית בקרב ישראלים צעירים שנוסעים להרוויח כסף וחוויות של פעם בחיים מעבר לים. קנדה נוטה 'להבלע' ולהתגמד לצד ארצות הברית ורבים חושבים שהיא די זהה לארה"ב וזה נכון, אבל רק במידה חלקית. לעבודה בקנדה כמה יתרונות בולטים וייחודיים שמצדיקים את האטרקטיביות ההולכת לגדלה של היעד הזה כיעד עבודה.

כמו ארצות הברית
הדבר הראשון שיש להגיד על עבודה בקנדה הוא באמת שהיא דומה מאוד בתנאים שהיא מעניקה למי שעובד או מתייר בה לארצות הברית של אמריקה. קנדה היא מדינה מפותחת מאוד, לא זולה (למרות המטבע שלה – הדולר הקנדי חלש יותר מהדולר), שיש בה תרבות צרכנית עשירה ועניפה (כלומר הרבה לקוחות פוטנציאליים) וגם הרבה מה לעשות מעבר לשעות העבודה.

רב תרבותיות
מה שבולט באופן מיוחד בקנדה ואין בארצות הברית היא הרב תרבותיות : קנדה משלבת תרבות אנגלוסקסית (שבירותיה ונקובר וטורונטו) עם תרבות צרפתית (שנציגתה הבולטת היא העיר מונטריאול המקסימה) ופתיחות רבה לבני עמים ותרבויות נוספים. החברה הקנדית הרבה יותר ליברלית ופלורליסטית מהאמריקאים המקובעים - כך שהאווירה ברחוב והמפגשים הבין אישיים שצפויים לכם בעבודה בקנדה יכולים להיות מעניינים במיוחד.

הערים הגדולות
שלושת הערים הגדולות בקנדה הן ערים שכיף להתגורר בהן. יש בהן הכל מהכל – גם סצינת חיי לילה מפותחת, גם חיי תרבות, אומנות , ספורט (אתם תתמכרו להוקי) וכמובן שגם מסעדות מצויינות, כך שיש מה לעשות אחרי יום עבודה בקנדה.

הטבע
לצד הערים הגדולות, בחופשות מהעבודה בקנדה, תוכלו לצאת ולפגוש טבע פראי, מגוון ועשיר – מהיפים בעולם. בדרך כלל תעבדו עם חבורת ישראלים כמוכם ורוב הסיכויים שגם תתגוררו יחד באותו דירה במשותף. עבודה בקנדה היא תובענית ודורשת הרבה שעות עבודה ומיעוט ימי חופש – אבל בזמן הפנוי תוכלו לצאת למסעות מרתקים ברחבי קנדה הפראית – על פני מרחבים עצומים ונופים שכמותם אי אפשר לראות בארץ, כך שעבודה בקנדה משלבת גם טיול...

מזג האוויר
החסרון הבולט העיקרי של עבודה בקנדה הוא מזג האוויר – למעט חודשי הקיץ (יולי ואוגוסט), מזג האוויר בדרך כלל קר יותר ממזג האוויר בארץ ובחורף קפוא (הרבה מעלות מתחת לאפס) ומושלג. חלק מהישראלים שיגיעו לעבוד בקנדה יצטרכו זמן כדי להתרגל לעוצמות הקור שמיצרת הארץ הזאת, לצד יתרונותיה הרבים.

מאת: אינטר-דב שיווק באינטרנט


הוספת מאמר