• מאת 4us2

תחתונים

תחתונים הם בגד אשר לובשים בצמוד לגוף, מתחת למכנסיים, לחצאית או ל שמלה במטרה להגן על איברי המין ולכסות אותם, וכן להגן על בד הבגדים מהפרשות. .

ה תחתונים כפריט לבוש תחתון נפוץ הומצאו בתחילת העידן הוויקטוריאני – המלכה ויקטוריה טענה כי לא מכובד שאיברי המין יגעו בבד המכנסיים. בשל כך פותחו בגדים תחתונים מכותנה מלאה ללבישה מתחת למכנסי הגבר – גטקס. יש לציין כי ה תחתונים הראשונים היו ארוכים עד גובה הברכיים ורק לקראת סוף העידן הוויקטוריאני קוצרו לכשליש מגודלו המקורי.

ה תחתונים יוצרו בגזרה אחת ובגוון אחד בלבד – לבן. עם התחלת המהפכה התעשייתית החלו יזמים לייצר את התחתונים לגבר בצורה תעשייתית. מחירי הכותנה ירדו ואנשים עם הכנסה נמוכה יכלו להרשות לעצמם לקנות פריט לבוש זה.

עד תחילת המאה ה-20 עדיין נתפסו התחתונים כפריט לבוש לא הכרחי, אולם כאשר האפיפיור יצא בהצהרה כי על אברי המין להישאר מוצנעים כמה שניתן, הכנסייה הקתולית באירלנד הכניסה את התחתונים כפריט חובה שעל המאמין להשתמש בו באופן קבוע. משם הופץ המנהג ברחבי העולם.

סוגי תחתונים

תחתונים רגילים (סלנג: תחתוני סבא) – יושבים על המותן ועל קו המפשעה ללא מכנס (שרוול הרגל)

סליפ תחתונים רגילים מעוצבים וחסרי שליץ.

טנגה (מ"נטנגה", מילה המתארת את אזור החלציים בשפת הקימבונדו שהייתה נפוצה בדרום אמריקה לפני תקופת הקולוניות) – יושבים מתחת לקו המותן ומכסים את כל הישבן. הישבן ואזור המפשעה מכוסים לחלוטין ומחוברים ביניהם בעזרת רצועה או חוט באזור הירכיים.

ביקיני – מתחת קו המותניים ומכסים חצי ישבן.

חוטיני – לא מכסים את הישבן.

ברזילאי – מכסים רק את שיער הערווה.

בוקסר – דומים למכנסיים קצרים .


הוספת מאמר