• מאת מיקי.ש

הדיאטות הכי חמות בשוק- מה מוצלח, מה לפח ומה מתאים לך?

בשוק קיים מגוון גדול של דיאטות, שיטות הרזיה והבטחות לחיטוב הגוף. איך נדע איזו מהן מתאימה לנו? יש דיאטות רציניות עם תוכנית מסודרת להרזיה ולשמירה על תוצאות לאורך זמן ויש דיאטות שמבטיחות הרזיה בין לילה. כל דיאטה נבחנת כאן לגופה כדי שתוכל\י לבחור. אילו מן הדיאטות הללו מתאימה לך?
דיאטות פופולאריות של מאכל אחד הן דיאטת כרוב, דיאטת אבטיח, דיאטת מיצים ודומותיהן. אלה דיאטות בזק להרזיה מהירה. אין להתמיד בדיאטות אלה מעל שלושה ימים. דיאטות מיצים שונות, למשל, מכילות כמות גבוהה של ויטמינים ביחס לדיאטות אחרות ולכן נחשבות יחסית בריאות. אולם, בדומה לצום, הן עשויות לסייע לניקוי הגוף רק לטווח קצר ביותר, שכן אם מותחים דיאטות מהסוג הזה נוצרים חסרים תזונתיים שפוגעים בגוף. שימוש ממושך בדיאטות של מאכל אחד לצורך הרזיה עלול לדלדל את הרקמות והשרירים ולהשיג תוצאות הפוכות.
למי מתאים? דיאטות מאכל אחד יתאימו למי שמעוניין להקל נפיחות ולקבל תחושת קלילות שמאפיינת הרזיה (כאילו הבטן השתטחה) באופן זמני ונקודתי. מעבר לזה- מזיק לבריאות. דיאטה מסוג כזה יכולה להוות נקודת מוצא מלאת מוטיבציה לדיאטה מאוזנת יותר לטווח הארוך.
דיאטות לטווח הארוך הן כאלה שבאות עם תוכנית הרזיה כוללת. בשומרי משקל לדוגמא, פיתחו את אחת מהשיטות המובילות בעולם לירידה במשקל - הרזיה בשיטת הנקודות. בנוסף, השיקו לאחרונה בשומרי משקל תוכנית בלעדית נוספת להרזיה וחיטוב הגוף - תוכנית המומנטום. בניגוד למצב ההתנזרות שקיים בדיאטות אחרות, אוכל טוב, פינוקים ובילויים הם חלק בלתי נפרד מתוכנית ההרזיה של שומרי משקל. שיטת הנקודות של שומרי משקל מתבססת על האפשרות לאכול מהכל ולהרגיש שבעים ומסופקים כדרך חיים - עד ההרזיה ואחרי ההרזיה. כדי להרזות בלי להיות רעבים – הם מספקים בין היתר ליווי מומחים עם שיטות הרזיה וכושר בהתאמה אישית, מגוון מתחדש של מתכונים דיאטטיים וטעימים, טיפים להרזיה, תמיכה קבוצתית ותוכנית אכילה עשירה ובריאה.
למי מתאים? לכולם. בדיאטות מסודרות מהסוג של שומרי משקל תהליך ההרזיה מאוזן, מבוקר ומבטיח שתוצאות ההרזיה יישארו לאורך זמן.
דיאטות באמצעות אימון רטט יצאו לשוק בתור דיאטות שעושות שימוש במכשור חדשני עם ההבטחה לשרוף שומנים, להביא להרזיה וחיטוב הגוף, לגמישות ועוד- תוך זמן קצר. מכשירי רטט הם מכשירי כושר, אך הדעות חלוקות לגבי ההצלחה שלהם כמחוללי דיאטות ולגבי הסכנות שטמונות בשימוש למתאמן הלא מקצועי. על כל פנים, אימון על מכשיר רטט לצורך הרזיה אינו תחליף לאימון כושר, אלא תוספת.
למי מתאים? לספורטאים שרוצים לשפר כוח, ולחילופין למי שנמצאים בגיל או במצב כזה שזקוקים לשיפור הכושר, שיווי המשקל וצפיפות העצם במקביל לדיאטה. פחות יעיל להרזיה מאשר דיאטות של ממש.
דיאטות הרזיה תרופתיות נחלקות בגדול לחמישה סוגים: דיאטות הרזיה עם תרופות מדכאות תיאבון, דיאטות תרופתיות המתערבות בתהליכי עיכול, דיאטות תרופתיות מזרזות חילוף חומרים, דיאטות שנעזרות בתרופות לפירוק שומנים מקומי ודיאטות בסיוע משתנים\משלשלים. קסניקל, מזן תרופות ההרזיה המתערבות בתהליכי עיכול, היא התרופה הנפוצה בעולם להרזיה. היא מסייעת להרזיה על-ידי עיכוב ספיגת השומן במעי. למרות שזו תרופת המרשם היחידה שמאושרת לשימוש בארץ כעזר להרזיה, היא מסכנת את הכבד. חשוב לציין כי אין הרזיה תרופתית בטוחה, גם לא בדיאטות טבעיות כביכול. דיאטות הרזיה תרופתיות כרוכות תמיד בתופעות לוואי שחלקן מסוכנות, ומשום שדיאטות כאלה מעודדות התמכרות, יש להשתמש בהן רק תחת פיקוח רפואי והן אינן יעילות לטווח הארוך.
למי מתאים? דיאטות הרזיה תרופתיות יקבלו אישור מרופא רק במקרים של משקל קיצוני שמאיזושהי סיבה אינו מטופל בתוכניות הרזיה רגילות ומבוקרות. יש מגבלות גיל. דיאטות הרזיה תרופתיות רבות מסתיימות בחזרה מהירה למשקל הקודם.


הוספת מאמר