• מאת bhfitness

מבחר תרגילים בחדר כושר ביתי


בכל פינה אנחנו שומעים על חדר כושר חדש שנפתח, הם צצים ממש בכל פינה והתחרות על ליבכם שוברת שיאים חדשים... אלו מציעים תוכנית דיאטה מותאמת אישית, השניים מציעים תוכנית עם מאמנים אישים, והשלישי מציע חוגים עם שמות מפוצצים ומה לא! הכל בכדי שתרשמו למנוי בהתחייבות שנתית, ואז מה קורה? ניחשתם נכון... אין כוח.... אין מוטיבציה.... אין זמן... בקיצור כל התירוצים הידועים, בדוק ש- 07% מהנרשמים למכוני הכושר השונים מפסיקים להגיע כבר בחודש השלישי.


רוב האנשים שנרשמים למכוני הכושר מאמינים שחדרי הכושר יספקו להם מסגרת כולשהי אשר תגביר להם את המוטיבציה, אבל נוכחים לדעת שזה ממש לא כך! חדרי כושר ביתים הופכים לפופולריים יותר ויותר ואני מאמין שברגע שתאמצו לכם שגרת אימונים בבית אתם תצליחו להתמיד בפעילות גופנית לאורך זמן.


אתם צריכים לקחת את הספורט כמטלה חשובה שאסור לוותר עליה...בדיוק כמו שאתם לא מדלגים על המקלחת היומית, כשתחליטו שאימון גופני חייב להיות חלק בלתי נפרד מחייכם תלמדו לשלב אותו נכון באוירה ובזמן שהכי מתאים לכם.

אתם צריכים להבין שממש לא צריך לרכוש ציוד כושר יקר במיוחד בכדי להתחיל ולראות תוצאות. אם אתם רוצים לחטב את הגוף, לרדת במשקל ולבנות גוף מוצק ושרירי או סתם לבצע פעילות גופנית בשביל הבריאות, אתם יכולים לעשות זאת בבית מול הטלויזיה.


אימון כושר בבית בעל מספר יתרונות בולטים: אתם יכולים להתאמן עם הטי-שרט של אתמול, ללא הכנות של מה ללבוש והכנת תיק, לשמוע את המוזיקה האהובה עליכם ללא ביזבוז זמן בנסיעה ושיחות חולין המבזבזות זמן יקר.
כאן הזמן להתאמן נטו!


במאמר זה נפרט על קוים מנחים לאימון בסיסי ב ציוד כושר ביתי.
אנחנו לוקחים בחשבון שיש לכם בבית לפחות 2 מכשירים בסיסיים: מכשיר אירובי - הליכון או אלפטיקל ומכשיר מולטי טריינר למבחר תרגילים לחיזוק ובניית מסת שריר.


אימון סטנדרטי מתחיל בחימום שרירי הגוף במכשיר אירובי כמו אלפטיקל או הליכון.

את האימון האירובי יש לעשות בשילוב של פעילות נמרצת לפעילות מתונה, לדוגמא:
ריצה מהירה של 100 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק
ריצה מהירה של 200 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק
ריצה מהירה של 400 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק


ריצה מהירה היא במהירות המקסימלית והתאוששות להורדת הדופק עד ל-120

אימון כושר כזה יכול להיות גם על מכשיר אלפטיקל: העלאת מהירות הדיווש ורמת ההתנגדות ולאחר מכן התאוששות בדיווש איטי בהתנגדות נמוכה, סגנון אימון זה מחזק את סיבולת לב הריאה ומשפר את היכולות הגופניות.
למתאמנים מתחילים כדאי לבצע אימון כושר כזה אחד לשבוע ולמתאמנים מתקדמים פעמיים בשבוע - לא יותר, למניעת אימון יתר ושיברי מאמץ.

ועכשיו לתוכנית אימון במכשיר מולטיטריינר לחיזור ומיצוק השרירים:
כאשר מתאמנים באופן קבוע כדאי לחלק את האימונים לקבוצות שרירים שונות.
כל יום לעבוד על קבוצת תרגילים שונה למניעת שברי מאמץ ומנוחה לקבוצת השריר בה עבדנו יום קודם.


יש לבחור 4 תרגילים שונים לכל קבוצת שרירים לדוגמא:

ביום הראשון – אימון שרירי חזה, כתפיים ויד אחורית
ביום השני – אימון יד קדמית, שרירי בטן וגב
ביום השלישי – אימון כל פלג הגוף התחתון

תוכנית עבודה על קבוצות שרירים שונות בחלוקה יומית נקראת תוכנית ABC והיא מתאימה גם למטרות פיתוח גוף והגדלת מסת שריר וגם לחיטוב ומיצוק הגוף,
ההבדל בין שתי מטרות האימון יהיה במשקלים ובמספר החזרות:
למטרת פיתוח הגוף - מספר חזרות נמוך ומשקלים גבוהים שהולכים וגדלים
למטרת חיטוב - מספר חזרות גבוהה בין 15-30 ומשקלים נמוכים.

חברת BH-fitness מספקת ציוד כושר ואירובי ל חדר כושר ביתי – מסלולי ריצה והליכה, אליפטיקל, קרוס טריינר, מולטי טריינר, מכשירי חתירה, טרמפולינות ועוד...
חברת BH-fitness נחשבת למובילה בתחומה בציוד לחדרי כושר לשוק המסחרי והפרטי. אנו מספקים, מתקינים ומתחזקים מכשירי כושר עבור מגוון רחב של לקוחות בתחומי פעילות רבים: בתים פרטיים, מגדלי יוקרה, מלונות ועוד...
נשמח להיות לכם לעזר בהתאמת חדר כושר ביתי.
התקשרו לייעוץ טלפוני ללא שום התחייבות.


הוספת מאמר