• מאת eyalfatran

קורס צורפות

קורס צורפות

לימודי צורפות נהפכו פופולאריים בשנים האחרונות. הקורסים בצורפות כוללים קורסים מקצועיים וקורסים על מנת להפוך את התחום לתחביב. הצורפות הינה מלאכה של עיבוד מתכות ועיצובם לתכשיטים. חשוב ללמוד את המקצוע בבית ספר מיוחד לתחום. ישנם קורסים שמייחדים את עצמם בטיפול באבני חן. הטכניקות כוללות: הלחמה, כיפוף מתכות,  ליטוש, וחיבור ענקים.
הקורס יכלול בדרך כלל התנסות בבניית טבעות, שרשראות ועגילים. הצורף משתמש בכלים שונים שיש ללמוד להשתמש בהם בזהירות, לדוגמא הברנר.

ההבדל בין צורפות מקצועית לתחביב

לפעמים אנחנו הולכים ברחוב ורואים דוכן תכשיטים שמציע לנו בכמה עשרות שקלים לרכוש שרשרת או טבעת. לעומת זאת אם נכנס לחנות בקניון גדול נקבל מחיר של מאות ואלפי שקלים עבור מוצרים שנראים דומים. אז מה ההבדל מעבר לשם החנות? בתכשיט שעוצב על ידי מקצוען רמת הגימור תהיה גובה יותר. גם החומרי גלם קובעים את המחיר, מין הסתם תכשיט שמורכב מזהב 24 קראט יהיה יקר יותר מגולדפילד שבו הזהב פחות טהור.

על מנת להפך לצורף מקצועי דרוש מידה רבה של ניסיון כמו בכול תחום. נוסף על כך צריך חוש יצירתי, הרבה אומנים מסיירים בגלריות השונות על מנת לקבל השראה ליצירות שלהם.

קורס צורפות  נלמד בקבוצות קטנות בדרך כלל המותאמות לפי רמת התלמידים. בתי ספר מסוימים בוחרים להעביר קורס למתחילים וקורס למתקדמים בתחום.

 

 


הוספת מאמר