• מאת ראיהממוחשבת

עיבוד תמונה - רקע והתפתחות תחום עיבוד תמונה

עיבוד תמונה – מה זה ?

שורשי אומנות הצילום במאה ה- 18 בה באמצעות רכיבים רגישים לאור ובאמצעות סרטי צילום ניתן היה לצלם תמונה ויזואלית באמצעות חשיפה של סרטי צילום לאור ובכך "לתפוס" את אותו הרגע של החשיפה.
כיום עם מצלמות משוכללות אשר נמצאות בכל טלפון נייד כמעט שלא ניתן לדמיין את אותה הפעולה של חלוצי הצילום. בעבר כל תמונה הצריכה עבודה רבה ושעות של מאמץ, חומרים כימיים, ניירות מיוחדים וכדומה במטרה להוציא מהעדשה את התמונה הרצויה.
עיבוד תמונה בזמנו נעשה באמצעות תהליכים שונים הכוללים ערבוב של חומרים, חשיפת סרטי צילום לאור ועוד. כיום עיבוד תמונה, כמעט כמו כל דבר, הנו תהלך טכנולוגי מובהק. עיבוד תמונה בעצם הנו שילוב של תוכנות צילום שונות אשר כל מטרתם חידוד התמונה ובהירותה כך שמתקבלת התמונה הרצויה.
בעצם עיבוד תמונה זה סוג של אומנות אשר מצריכה ידע ומקצוענות בתחום תוכנות הצילום השונות. ניתן באמצעות עיבוד תמונה להחסיר ולהוסיף פרטים שונים אשר אינם רצויים או אשר אינם ניתנים לראייה באמצעות עין בלתי מזוינת.

עיבוד תמונה - דוגמא

לדוגמה: לקיחת תמונות שונות של תא אנושי או של בעל חיים כל שהוא והגדלת התמונה לרזולוציה מסוימת מצריכה הן עדשה מתאימה והן תוכנת עיבוד תמונה אשר תחבר את החלקים השונים של התמונה לכדי זיהוי פגמים וכדומה.
ניתן לעבד תמונות להדגשת פרטים, חידוד או תיקון הצבעים השונים כמו גם בדיקת תהליכים בתעשייה. בנוסף ניתן להעלים חלקים מהתמונה אשר אינם רצויים. עולם המגאזינים והאופנה רווי דוגמאות שכאלה, בהן מצלמים דוגמנים ודוגמניות ו\או שחקנים ושחקניות, ובעזרת עיבוד תמונה מתוחכם מצליחים לטשטש פגמים בעור הפנים ובמבנה הגוף. למעשה, מרבית המפורסמים כפי שאנו מכירים אותם, אינם נראים כך במציאות.


הוספת מאמר