עדות מומחה

  • מאת ipensya

חוזה רכישת דירה


רכישת דירה מקבלן היא אירוע משמח ומרגש מאוד ואין כמו לקבל דירה חדשה עם ריח טרי...אחד הצעדים החשובים בדרך להשלמת העסקה הוא כמובן חתימה על חוזה רכישת דירה אל מול הקבלן או בא כוחו, ולשלב הזה אתם נדרשים להיערך בצורה הנכונה. כך לדוגמא, צריך חוזה רכישת דירה מקבלן לכלול מסמכים מתאימים, ולכסות את שני הצדדים בפני כל בעיה שעלולה להתעורר בדרך. כמובן שטרם החתימה על הסכם רכישת דירה יש לקחת אותו הביתה ולמסור אותו לבעלי מקצוע בתחום המשפט, על מנת שיוכלו לחוות דעתם עליו – האדם המתאים ביותר למטרה זו הוא עורך דין המומחה בתחום המקרקעין, שיוכל לבחון את ההסכם לעומקו, להצביע על הנקודות שעלולות להיות בעייתיות ולהכשיר את הקרקע להסכם הוגן, הדואג לאינטרסים של הלקוח.
בעת חתימה על הסכם רכישת דירה או דירה להשקעה בתל אביב יש לשים לב למעמד המשפטי שלה – מתי תירשם הדירה בטאבו ומי אחראי לרשום אותה ? שימו לב, כי נקודות אלה כלולות במסמך עצמו, וכי ישנן סנקציות המחייבות את הקבלן לבצע את הרישום במועד שנקבע. מדובר בנושא שאסור להקל בו ראש, היות ובבוא היום אתם עלולים להיתקל בבעיות של ממש.

זכרון דברים לרכישת דירה
עומדים לחתום על זכרון דברים לקניית דירה ותוהים במה מדובר ? הזהירו אתכם לגבי חתימה על הסכם זה ואתם תוהים מדוע ? האמת שאין כל מניעה לחתום על זכרון דברים למכירת דירה , אולם חשוב להבין היטב במה הוא כרוך, וכיצד יש להיערך אליו בצורה נכונה. הנקודה הראשונה אותה יש לזכור טרם החתימה על זכרון דברים, היא כי גם אם הצד השני לוחץ מאוד לחתום ואומר ש"מדובר בהצהרת כוונות בלבד, וזה לא מחייב", הרי שהנחה זו בהחלט לא נכונה. זיכרון דברים לרכישת דירה הוא הסכם מחייב לכל דבר, ומרגע החתימה שלו מחויבים שני הצדדים לעסקה. מה זה אומר ? זה אומר שאם במקרה אחד הצדדים מגלה בעיה כלשהי בהסכם, שאם צצות מחלוקות אודות תנאי הרכישה או מתגלה חלילה בעיה אקוטית בנכס, אין אפשרות לחזור מהסכם זה, אלא אם הוסיפו הצדדים מראש את סעיף ההסתייגות, המאפשר למי מהצדדים להתחרט ולבטל את ההסכם בתנאים מסוימים. הדרך הטובה ביותר להיערך בצורה נכונה אל חתימה על זיכרון דברים לרכישת דירה היא להיות מלווה בעורך דין מקרקעין המומחה בתחום הנדל"ן והחוזים, שיוכל לבדוק היטב את החוזה טרם החתימה, ולבדוק כי האינטרסים שלכם זוכים להגנה מושלמת.


הוספת מאמר